Споделена история от На работното място

Осигуровки
Аз съм работодател, не от големите, а такъв едва свързващ двата края, но за да продължа дейността си, държавата МЕ ЗАДЪЛЖАВА да имам двама човека с определено образование на постоянен трудов договор.
Разбрах, че най-малко трябва да внасям 200 лева за осигуровки.
А аз дори нямам нужда от друг човек - работата не е много! Не мога да покрия разходите и на един човек- та аз сега прохождам.

Моля, кажете ми има ли начин да плащам малко осигуровки - на 2 часа(може ли постоянен трудов договор на 2 часа), на пенсионер, или не знам???
Хайде със здраве.
Пожелайте ми успех!

Коментари

1.   Ех ако можеше въобще да не осигуряваме работниците си!!! Какво искаш, ти като работодател поемаш само 60% от осигуровките. За какво имаш фирма на която не можеш да осигуриш работа. Държавата не е виновна, нито работниците ти, че ти си келяв работодател, който не може да осигури работа на фирмата си. Приеми факта, че не ставаш за работодател, закрии фирмата и се хвани някъде като работник.
Започването на бизнес е свързано с влагане на пари, било то и поемането на осигуровките в първите месеци докато заработи бизнесът. С нула средства бизнес не се започва, няма такъв бизнес , който да не изисква влагане на пари.

2.   Заради дребни ми*ки като теб младите хора са в това положение. По - добре си закрий бизнеса и не мъчи себе си и другите....

3.   Може някакъв трудов договор с раб. време от сорта на 12:00-14:00 часа и естествено ниска заплата. Но си е рисковано :)

4.   Ще им се отели волът на преводаческите агенции. Чудя се какъв изобщо е смисълът от цялото това нещо, ама като са решили...

5.   Към 1 и 2:
Не разбрахте ли тъпи наемници, че този човек няма нужда от работници...? !

6.   Аз имам един въпрос - нали тук коментарите, съдържащи обиди не се толерират? Защо тогава този на номер 5 фигурира в темата?
Подкрепям номер 2, че заради такива хора като автора държавата ни е на такова дередже.
Аз няма да ти стискам палци авторе... по - добре си закрий бизнеса

7.   №5 прав си, авторът няма нужда от тъпи наемници, а от това да приеме, че той е лош наемник и не става за ръководител.

Модератор: Моля, спазвайте добрия тон и се въздържайте от обиди.