Споделена история от Семейство

Майка ми изпраща неприлични съобщения на един мъж!
Здравейте, искам да ви споделя моя проблем, той не е точно мой, но вие ще прецените. Първо се извинявам за правописните ми грешки тъй като съм на 13 години. И така майка ми и баща ми са женени повече от 13 години. Наскоро преди 1 година взех на мама телефона за да играя на игри. Но от любопитство отворих съобщенията. Имаше много съобщения, но аз отворих едно на което имаше снимка на х*й много се изненадах. След няколко дни пак взех на мама телефона и пак отворих на съобщения, от същия човек беше изпратено съобщение, , прати ми снимка на ц*ците си ". Помислих, че това е някаква шега, но не. На дригия ден отново и взех телефона отидох на изпратени съобщения и мама беше изпратила снимка на ц*ците си. Реакцията ми беше много изненадваща. Спрях да и взимам телефона, защото неможех да повярвам на това, което видях. И ето сега преди няколко дена отново взех телефона. Отидох на съобщения и пак беше изпратена подобна снимка от този човек. Чудя се какво да правя, не смея да и кажа, а ако кажа на татко ще стане още по- лошо. Опитах се поне да разбера кой е този човек. Рових и в абв пощата понеже и знаех паролата, но нищо не открих. В фейсбук също, но пак без резултат. Майка ми и баща ми не са в лоши отношения незнам, защо мама отговаря на тези съобщения със същото. Моля, Ви помогнете ми какво да направя, дайте ми някакъв съвет. Това не може да продължава така.

Коментари

1.   Ти пък по какво разбра, че е мъж? Майка ти е достатъчно голям човек за да поема отговорност за постъпките си. Не си човекът, който трябва да я съди. Когато проверяваш телефона й, замисли се, че всъщност ти грешиш, да се ровиш в нейното лично пространство. До 18 годишната ти възраст, тя има право да се рови в твоето, ти никога нямаш право да се ровмиш в нейния начин на живот и нейния избор. ако толкова много ти тежи поговори с нея, сподели й че знаеш и как се чувстваш, но само толкова.

2.   Ами - нищо не прави. Не знаеш точно как стоят нещата, майка ти е зрял човек и може да прави каквото реши, не ти е работа да ровиш в телефона и в пощата й. Между другото майка ти е постъпила ужасно глупаво, но това е друга тема. може да е някаква шега, може това да не са нейните ц.. и и изобщо занимавай се с твоите си неща. А остава и на баща се да кажеш - глупост още по-голяма.

3.   Ами на майкати и се *бе яко, но в това няма нищо лошо. Поне докато не се влюби в притежателя на прословутия х*й. Тогава става мазало и тате трябва да е много сляп за да не разбере. Моят съвет е трай си, поне докато усетиш, че мама хлътва. Тогава можеш да и кажеш, че знаеш, за да я върнеш на земята. Защото 99% от случаите ебльото не иска да се обвързва, т. к. най-вероятно вече е. И така се случват битовите трагедии, от които ще страдаш най-много ти

4.   Ами може пък съобщенията да са от баща ти, откъде знаеш, че не са(шегичка). Ако беше решила, че никой не бива да вижда съобщенията, досега да ги е изтрила. Все пак не прави нищо и не се издавай, че знаеш. Майка ти е зрял човек и си мисля, че търси нещо навън, което не го получава вкъщи. Това все пак не означава, че не обича баща ти, може просто да е решила да се забавлява по някакъв начин. Не им отдавай много внимание на тези работи, а си гледай ученето.

5.   До Nr. 1: Що за глупост е това, че "До 18 годишната ти възраст, тя има право да се рови в твоето (лично пространство)"? НИКОЙ няма право да си завира носа в личното пространство на друг човек! Даже майката, в това на детето си.

Авторе, не се бутай в тази история, може само някоя беля да сътвориш... И друг път не рови в чужди съобщения!

B. M.

6.   Хахаах, ще ме уморите от смях. Съобщенията може ли да бъдат от таткото. Детето и в детската градина да беше, пак нямаше да повярва на подобни глупости. Не виждам също и защо да не каже на баща си??? Да стои и да гледа как го правят на маймуна ли, това си е чисто съучастничество. На колкото и години да е едно дете, то е абсолютно отделна личност, с напълно собствено мнение и разбиране за живота, което никой не може да му забрани да изказва по никакъв повод. Личното пространство също е доста интересна тема. Лично пространство, като време за себе си да. Но лично пространство, като параван да лъжеш човека до теб е просто оправдание.