Споделена история от Семейство

Проблеми в семейството ми
Майка ми и баща ми са женени вече повече от 20 години, но порстоянно се карат. Баща ми си идва изморен качва се у баба и дядо пие по една ракия и от умората го хваща. Майка ми също почна от 1-2 години да пие и това е много болезнено от на брат ми и от моя страна. Вчера так се скараха и щяха да викат полиция баща ми я удари и батко ми я защити, но на мен от всичките кавги до сега тази ми беше най-страшна така да го кажа и реших този път да защитя баща ми и от това неговоря с брат си и с майка си. Дайте ми някакъв съвет искам да прекараме нова година както винаги сме я карали.

Коментари

1.   здравей,
защо си защитила баща си? нали не мислиш, че това което е направил баща ти е правилно?

има само едно решение на проблема - говориш и с двата по отделно когато не са пили. Обясняваш им споконо, че това не ти харесва и ти пречи. След това когато са двамата може пак да им го кажеш - заеднос брат си може би.

Ако не се променят след този разговор - забрави.. така ще си карат вечно

2.   Олеле малеле преди 7 години ми се случи същото с мама и дядо и защитих майка си а сестра ми беше още бебе тя тъкмо спеше и оня дъртия се развика. че разплака мама аз я целунах и я успокоих и взех сестра ми на ръце

3.   Не мисля че баща ти е постъпил правилно миличка : )

4.   Боже пази ме от семейството ми- враговете аз сам си ги знам, а по- големи врагове от детето ми, което съм отгледала с цялата си любов- нямам. Дори и книжка за отровни родители ми даде да чета. Прости и Господи- вразуми я!