Споделена история от Семейство

Сама съм тази вечер-Нова година е
Това е първото място, на което попаднах и имам чувство, че ако някой го прочете няма да съм толкова сама и да плача. За първи път съм сама на Нова година. Дъщеря ми празнува за първи път с приятели, а мъжът ми ме напусна след 22 години преди 4 месеца. Родителите ми вече не са между живите, сестра ми и семейството и живеят в друг град. Тя ме покани, но нямам пари за път-стигат ми колкото да отглеждам дъщеря си. Поканиха ме някои хора-казах, че съм при приятелка. Не искам да съм изоставената жена и да будя съжаление. На вас, които го прочетохте желая здрава и щастлива нова година. Бъдете
обичани! 31, 12, 2012г. 19, 35ч.

Коментари

1.   Не си сама! Моят мъж ме напусна след 30 години! Дъщеря ми празнува в чужбина! Сестра ми- в друг град. А майка ми е много тежко болна и си отива.. Поради професията на бившия ми съпруг бях вечно сама на нова година. Тази Нова Година казах КРАЙ! И бях с приятели и колеги. Не че не плаках след това, когато се прибрах. Не стой сама! Намери забравени приятели, възобнови стари контакти. Пак ще плачеш, но по-малко. Ще будиш съжаление, ако се самосъжаляваш.

2.   щастлива и на тебе! ... и без самота!

4.   Аз пък на твое място щях да отида при тези, които са ме поканили. Това са нашенски комплекси - да не кажат хората, да не те съжаляват. Какво като кажат - хорските уста не можеш да затвориш, а пък и хора, които те познават и обичат, никога няма да те одумват. Това, което ти се е случило, може да споходи всеки, застраховани няма. Да, на празници е най-трудно, защото връхлитат спомени, а пък и самотата тежи. Но пък нищо чак толкова страшно не ти се е случило. Когато една врата се затвори, отварят се други, за които не сме и подозирали. От сърце ти желая Новата година да е по-добра за теб! Вдигни глава и се усмихни, защото животът продължава и ти предстоят още много щастливи дни! Ще видиш!

5.   Аз съм на 60 и също бях сама. И нямах пари, но и желание да ходя при роднини.

Пожелавам ти да си намериш приятел. Вдовица съм, не понасям мисълта за друг, бих имала приятел травестит или гей. Май съм малко луда, но такова е положението.
Трябва да си направим клуб на самотните.

7.   Мисля за теб с хубави чувства :) УСМИХВАЙ СЕ!

8.   Дано годината ти донесе много позитивни емоции и много щастие. Не си сама, просто си в труден момент от живота си. Казват, че времето лекува болката. Не забравяй, че и това ще мине. Късмет и здраве!

9.   Аз пък съм на 27 и имаше голяма "опасност" да съм сам на нова година.
В крайна сметка се уредих с компания, изръсих се с доста пари и отидох.

Честно казано никой не е казал, че ТРЯБВА да си с някой и да си весел и щастлив точно на нова година, когато спокойно може да се третира като всеки друг ден, или като ден за анализ и размисъл.

10.   Годината ще ти донесе много щастие забрави за самотата и честита нова година И аз и сестра ми сме били сами но го преудоляхме

11.   На 28 съм. Сам изкарах и Нова година и Коледа. Не мога да си намеря жена още. Пълен некадърник съм, когато става въпрос за общуване с противоположния пол.

12.   Щастлива Нова 2013 Година, Авторке! Щастлива и Здрава на Всички!
Авторке, има и по- лошо- сама сред много хора, ,така пък съм аз. Щастлива и здрава година и бъди силна- трудно е, но ще срещнеш щастието и ти и дъщеря ти. Дано само след като тя срещне своето си спомни, че има и майка- това ти желая с цялото си сърце. Аз съм майка- забравена от дъщеря си, а щялата си любов дадох, цялото си сърце и сега даже съм виновна дори за войната в персийският залив. Страшно съм нещастна, баща и е при мен, но нищо не ме радва. Така, че желая ти Много Здраве, Щастие, Любов и семейно щастие- дъщеря ти да те обича и цени! Явно аз се провалих като майка- угаждах и давах всичко- сега съм нещастница- жалка нещастница.
Щастлива Новата 2013 Година!

13.   эдравеи ЧНГ эдраве късмет и щастие аэ също бях сам на праэниците преди два месеца жена ми се подлъга и иэбяга с неиният таен любовник пожелавам и успех след 22г брак синът ни от 2г е в нова эеландия няма и да се върне аэ съм силен човек и ще го превъэмогна така е било писано бъди силна и ти пожелавам ти го от сърце

14.   Боже, Боже, какви съдби.... Колко много самотни и нещастни хора... Колко отчаяни и разочаровани родители... Мили хора, бъдете живи и здрави, молете се Бог да вразуми и върне децата ви. Аз не бях сама на Нова година, пълен беше домът ми с любими и обичани хора, но болката на сърцето ми тежи ли тежи и не дава нито да спя, нито да дишам спокойно - и моят син заминава за Америка с намерението да остане там. Така че, има различни видове самота. Човек може да е и в пълна къща, където е топло, уютно, светло и шумно, но на душата си пак да има камък. Нито уютът и хубавата храна, нито подаръците, на нищо не можах да се зарадвам от сърце заради тази буца в гърлото. Една вечер самота или две се преживяват, дори и да са празнични. Дъщерята ще отпразнува и ще се върне. Страшно е, когато хиляди километри те делят от скъп на сърцето ти човек и не знаеш дали някога ще го видиш пак. Радвайте се на всеки миг с близките си хора.

15.   От авторката: Боже колко добри хора има. Отварям си всеки ден отговорите Ви и си ги препрочитам, и не че животът ми става по-лек, но поне спирам да мисля дали вече има смисъл да живея. Да-имам да гледам дъщеря, да я храня, да и плащам сметките, ама ако ме няма на кой ще му пука. Благодаря Ви за хубавите думи, за хубавите мисли-не съм толкова сама, когато съм тук!

16.   Не се притеснявай, много хора са сами на Нова Година. Аз също бях сама, така се случи, но ми беше приятно, направих си вкусотии и гледах няколко комедии. За пръв път не се съобразявах с никого и даже не съм гледала речта на президента :)

Мисля си, че това да си сам на празници по-скоро психологически те съсипва. Но недей да мислиш така - имаш дъщеря, която те обича - това че не е била с теб е просто стечение на обстоятелствата. Радвай на това, което имаш, а то не е малко :) Горе главата и успех!

17.   Две момичета загинаха на същият този 31ви декември 2012 от катастрофа. Сега техните майки наистина ще са сами.

Забрави мъжа си, радвай се за дъщеря си и не отдавай знамчение на просто някакъв сиден от календара, нищо, че бил уж последният от годината. След него може да дойде много по-хубав и да се почувстваш като на Нова година наистина. Да сте живи и здрави и ти и дъщеря ти, сестра ти и семейството и. Всичко останало, дори самотата е просто един пух и прах:)

18.   Ще се радваш на дете и на внуци после. Пожелавам ти да срещнеш и добър другар в живота.

19.   Аз посрещнах Нова година в болница. Съпругът ми работи в чужбина, синът ми е голям и си има свой живот. Не плаках, дори не ми беше тъжно. Казах си, че това ще е последното лошо нещо от старата година и се заредих с позитивизъм за новата. Всичко е до нагласа - превърни самотата в свобода. Не си изоставена, а си свободна! наслаждавай се на възможността да разполагаш със себе си. Посвети се на себе си, на външния си вид. Повдигни тонуса и ще видиш, че не всичко е само черно.
Желая ти щастие!

20.   И аз съм болна и сама на връх Нова година. За първи път ми се случи. Винаги в живота има първи път.
Не се отчайвай!

21.   Здравей! Горе главата! Нова година - ден като всеки друг. Голяма работа, че точно на него си била сама. Изобщо недей да плащаш "данък обществено мнение". За мен чаша вино съчетана с хубав филм или книга са за предпочитане пред пресилено веселие в компания, когато не желаеш да си в нея. Животът си е само твой и ти отговаряш за него. Направи го приятен, усмихвай се и бъди позитивна! Голяма работа, кой и как те коментира. Никой не е угодил на всички... Успешна 2016 г. ти желая и нека да е първата от най - хубавите ти години!

22.   Здравей, ако още четеш, исках да ти кажа, виж колко много хора сме сами на нова година, в това число и аз.
Дъщеря ми живее със семейството си в Ирландия, сестра ми и приятелката ми също си имат свои семейства... Но не се чувствам самотна, нито даже на празника. Може човек да е сам и да не е самотен,
а може и другия вариант, както писаха по-горе, да си самотен сред хората. А това дали ще се чувстваме самотни за това, че сме сами, зависи от нас, само от нас.
Ние си го определяме за себе си. Никой друг не може да ти определя как да се чувстваш.

Така че не съжалявай. Когато ти стане самотно помисли за нас, помисли, че има много, много хора като тебе.