Споделена история от Спорт и красота

Бедрата ми ...
Здравейте! Момиче съм, на 15 години. Преди година започнах диети и ограничения, а преди около 3 или 4 месеца сериозни, тежки упражнения. Правя всичко по силите си за да отслабна и ми се получава, но само в корема и ръцете. Краката ми от малко над коляното до долу са много стегнати и фини, а нагоре едри. Нямам целулит и кожата ми е много стегната, но краката ми са големи. Ниска съм и искам да го компенсирам с хубаво тяло. Моля ви за съвет ако някой знае как ще сваля по - бързо и в бедрата нека ми каже. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Няма как да отслабнеш само в бедрата. Ще отслабнеш навсякъде. Просто първо си започнала да топиш от ръцете и корема, постепенно ще гориш и от другите части, ако продължаваш да си тренираш.
Какво имаш предвид под "тежко трениране"? Ако правиш упражнения с много големи тежести /клекове, напади, "добро утро" и др. /, да не би самите ти крака да са "набъбнали"? Аз забелязах лек растеж на задника и бедрата ми, именно от подобни тренировки с големи тежести. Оформена съм, но сякаш мерките ми там се увеличиха малко.
Сега правя кардио /тренажор, но не на висока степен, а на най-ниската, но бързо/, и тренировките ми за крака са без тежести. Пробвай и ХИЙТ/интервална, интензивна тренировка/ която гори много. Тренирай крака най-много два пъти седмично. Намали въглехидратите, изчисли колко гр въглени са ти нужни, според кг ти.

П. П. На 15 си, не се оливай по драстични диети.

2.   Не е нужна да сваляш в бедрата, така е много по-секси. Ако и задника ти е изпъкнал, всички ще гледат след тебе

3.   Сигурна ли си че проблема не е в главата ти, не в бедрата?

4.   от авторката: под тежки упражнения имам предвид, че са много изтощаващи. Правя Инсанити Делукс (Insanity Deluxe) и да може и от това да са се поувеличили, но не знаех какво да правя. Сметнах ги за най - ефикасни, защото много се тича, кляка, подскача и такива. Опитах с пилатес, но и от него минимален ефект. А само на диети ще омекна и увисна, а това не е никак желателно.

По втория коментар: ами да изпъкнало е, но на мен дупето ми не ми пречи, бедрата са проблема. Искам да имам някакво разстояние и да изглеждат по - слаби.

5.   от авторката: Краката ми са 56 см, не смятам, че е нормално при положение, че съм 1, 58 висока.

6.   От №1
Започни да тренираш с гири,дъмбели и горната част на тялото. Не я пренебрегвай,а и какво по-красиво от оформени ръце,гръб. Лицеви опори -също.Започни с тези от колене първо,ако другите са ти трудни.С времето ще започнеш да правиш и цели.Постоянство си трябва.
Обиколките ще намалиш с правилен режим.Ако до две седмици,след режима,нямаш резултат,значи бъркаш с храненето някъде.Ако ще да се скъсаш от упражнения,не се ли храниш правилно,няма да отслабнеш.
Не знам каква е тази програма,в нета срещнах кратки клипчета.Ако смяташ,че не дава нужните резултати,смени тренировките.Сега ще ти споделя един страхотен сайт

http://www.fitnessblender.com/

Разучи го,има страхотни тренировки за цялото тяло.
Не забравяй да пиеш много вода-2 литра и повечко,както и стречинг накрая на трен.
Желая ти успех.

7.   Програмата я има в замундата, преобладават кардиото но има 2 пъти стречинг, както и много упражнения за корена, ръцете и раменете. Относно храненето, преди ядях плодове, фъстъци, активия, домашно приготвени храни, но в последно време минах само на активия и плодове. Пия много вода както и след последното хранене за деня- зелен чай. Не мисля, че ми трябват чак толкова упражнения за горната част. Имам фигура тип пясъчен часовник, просто краката са ми по - пълни.

П. П. : Горната част е в добра форма, доколкото бих си позволила, защото привидно пълно момиче с мускули го намирам за мъжествено и неестествено.

8.   Много ти е зле храненето-активия, плодове.... Всъщност, това не е хранене, това е глад, лишаваш организма си от... Всичко!
Само проблеми ще си навлечеш с това, дано се вразумиш... Аз също съм с фигура пясъчен часовник, и вярвай, изобщо не съм мускулесто-мъжествена, това няма как да стане.
Жените просто нямат количеството тестостерон, необходимо за целта. :Д
Ако гладуваш, след време ще отслабнеш, да. Ще намалиш бедрата си, може и цикълът да ти спре /защото се лишаваш от ценни, незаменими вещества/.
В един момент, няма да съумееш да стоиш само на активия и плодове и ще си възвърнеш кг-те, че дори и двойно, защото организма ти ще компенсира всяка изгладувана хапка.

Затова махай тези бъкани с нишесте активии/не вярвах, че още някой вярва на тази измислица на данон/ и започвай да се храниш нормално-яйца, месо, зеленчуци, сурови ядки /фъстъците май не знаеш, но не са ядки/, маслини, зехтин... много, много още...
В нета е пълно с инфо за здравословно хранене, рецепти.

:)

9.   След като си тренирала толкова много, няма как да нямаш по-големи бедра. Аз тренирам балет и в момента бедрата ми са стегнати, но големи от мускули. Така че не се притеснявай (: Както каза една от коментарите, всички само тебе ще гледат.

10.   От авторката: Здравословното хранене си е като обикновеното т. е. ще има да чакам да сваля някой килограм (сега с този глад и упражнения свалям по 1/2 за 2/3 седмици и повече). Направо като се сетя за лятото и колко е скоро и ми става лошо, писнало ми е аз да съм пълничката в компанията. Благодаря все пак за съветите!

11.   Наистина е добре да се информираш какво е здравословно хранене/отслабване.

Не може да гладуваш вечно, разбери го.

Аз ям и слабея. Прави си сама изводите.
Ти ли бе писала и в друга тема, че за година си свалила с глад само 6 кг?
Е, при едно балансирано хранене, щеше да ги махнеш тия кг за два-три месеца. И то мазнини, а не вода:)

12.   е от скоро започнах 90-дневната диета, тя всъщност е режим на хранене, а не диета и ще видим колко ще сваля и дали въобще ще има някакъв ефект.