Споделена история от Семейство

Неразбрана съм
Здравейте,

Не търся толкова помощ, колкото искам да споделя, защото няма на кой да си излея душата. От 2 години живеем с моя приятел заедно. Той е с много труден характер, но последно време нещата стават непоносими.

Работихме и двамата и горе долу се справяхме. В един момент аз реших да напусна работа за около един месец и после да си намеря нова. Да,но точно този един месец обърна живота ни. Разбрах, че съм бременна. Живеем на квартира и само с едната заплата направо ни беше немислимо. Когато му казах той мн настояваше да махна детето (само да вметна, че това бебе го направихме умишлено).

Имаше период от 1 седмица в който не бях на себе си - карахме се аз само плачех и бях много объркана наистина не знаех какво да правя. След това решихме, че ще се борим за детето си и не съжаляваме. Преместихме се в по-малка квартира заедно с едни приятелки да ни е по-ефтино.

Но проблемите не свършват с това. Моя приятел малко си пийва и му е лошо пиянството. Дори и ми посегна, а преди това се кълнеше, че това никога няма да стане. Когато прекали малко с бирата и започва да ми натяква, че сега той ме издържал, че аз съм нямала право на глас за нищо, че вече не съм приличала на нищо и такива неща. Гони ме от стаята. Много ми е тежко.

Вече съм в края на 4 месец и мн се притеснявам това да не се отрази на бебето.
Сега в края на август ще сключваме и брак (нашите много настояват, подготвиха всичко купиха халките и всичко останало). Вече си мисля, че този брак няма да продължи много, но съм решила, че заради детето ще търпя докато мога. Не искам то да живее без баща си.

Искам да кажа на всички момичета, който четат това: моята баба ми казваше "отваряй си очите не краката". Аз не я послушах, но моля ви, вие се вслушайте в тези думи, за да не страдате като мен.

Коментари

1.   След всичко това, след като те е ударил, ще се жениш за него? Боже, горкото детенце, горкото то, с такъв "баща"

2.   Mила не прави тази грешка,такъв човек не ти трябва,знаеш ли кое е нещото,което много възрастни хора не разбират,това,че децата са тези които най много страдат...помисли,ще се ожените,детето ще се роди,после ще порасне и ще почне да разбира и ако съпругат ти продалжава да прави така,знаеш ли как ще се чуства то,ще страда,много ще страда,повярвай ми,аз съм го преживяла и най голямото ми желание беше,наще да се разведат,но благодаря на Бог,баща ми се оправи :) помисли добре :) успех ти желая и успешна бременност :)

3.   Ще хти дам един съвет-не се жени за този човек. гледай си здравето и бременността да е наред, а после си помисли как може да се оправиш и да заживееш самостоятелно. говори с родителите си, ако могат да ти помагат за бебето, после си намери и някаква работа, но не се оставяй да се отнася така с теб

4.   Бягай колкото се може по надалеко! Не допускай моята грешка. Психическият тормоз на който бях подложена ми се отрази много зле , едва не загубих живота си няколко пъти, , освен двата спонтанни аборта от скръб и преумора за да угодя на човека за когото настояха да се омъжа родителите ми. Бягай , момиче. Казва ти го една изстрадала жена. Бягай и не се обръщай. Спаси себе си и детето. Този брак ще е една голяма глупост от твоя страна. Можеш да избегнеш тази горчива чаша.
С обич, АЛИС

5.   И аз не бих те съветвала да се омъжваш. Излишен разход на пари, а после и за развод. Имах колежка, която започна работа и бременна. Дори и като продавачка пак е нещо, но след като не се разбираш и с мъжа просто си търси спокойствието. Така тоя "овньо" може и да стане по-внимателен към теб и да знае, че не си му даденост и ако иска да е с вас е длъжен да се грижи за вас.

6.   Здравей! Аз съм от страна на детето. Наистина страда най-много като вижда, че неговите родители не се обичат. Не подлагай детето си на такъв тормоз. А и товва, че те е ударил веднъй значи, че 6те има други такива случки, ако не са и по-лоши.
Не измъчвай себе си и детето. Можеш и сама докато ненамериш друга поткрепа. Сама ще се очудиш как се справяш и сама. Късмет и нееправи грешката да сключваш брак с който и да било. В днешно време не е необходимо такова нещо.

7.   Здравей,
Много искам да се свържа с теб. Бях в абсолютно същата ситуация, че и по-лоша и умирах от страх. Моля те ако все още влизаш в тази страница ми напиши скайп или имейл за връзка.
Искрено се надявам всичко с теб да е наред.