Споделена история от Семейство

Открих баща си
Осиновена съм още от бебе и имам невероятни родители. ТЕ са моите родители защото те са ме огледали с безкрайна любов и аз винаги ще ги обичам. Открих биологичния си баща и бях крайно разочарована - психичноболен алкохолик, без работа и семейство, аз не живея с родителите си, а той - да!
Да, вярно е, че ще се чудите какви са биологичните ви родители и т. н., любопиството ме изяждаше отвътре, но в повечето случай човек остава разочарован и наскърбен. Щом тези хора не са ви искали и са ви оставили по някаква друга причина значи няма смисъл да си правите труда да ги откривате. Поне аз за себе си знам, че е така защото той не заслужава дъщеря като мен и никога няма да има такава. Няма смисъл. Не се тормозете и се радвайте на живота си защото има куп сирачета, които се молят да бъдат осиновени.

Коментари

1.   Радвам се, че си открила биологичния си баща - човешко е да искаш да знаеш, откъде е коренът ти и без да го осъзнаваш си си помогнала много, дори да не го видиш повече.
Иначе, какво да ти кажа - имала си късмет, които не всички сме имали. Някой сме израстнали с такива бащи, но виж - пак може да стане човек от теб.
Чисто биологически те съветвам да не пиеш никакъв алкохол и да не консумираш цигари/наркотици. Доказано е, че потомството на зависими хора е много по-податливо на зависимости (има доста амеркански изследвания в мрежата). Успех

2.   "Щом тези хора не са ви искали и са ви оставили по някаква друга причина значи няма смисъл да си правите труда да ги откривате. "

Виж, винаги има причини. Не обвинявай човека. Просто така се случва на някои хора, които не могат да изгледат децата си...

3.   Радвам се за теб, авторке! Животът ти е дал много повече възможности така. И то го оценяваш!

4.   Аз едва преди няколко месеца разбрах, че съм осиновена (на 25 съм). Не от родителите си, но това не ми е от значение. За мен те са най-страхотните хора на света. И не само те, и двата рода са все добри хора, от които през целия си живот до сега не съм усетила и капка различно отношение, което да ме усъмни, че има нещо. Имам и сестра, която също е осиновена и скоро разбрах, че биологичната и майка я е намерила и поддържат някаква връзка по интернет, дори май са се видели скоро. Нито на родителите си, нито на сестра си съм казала, че знам. И няма да кажа, защото нищо не се е променило. За мен лично други хора не съществуват, не ме интересуват нито причините им да ме оставят, нито дали някога са се сещали за мен, нито дали са ме търсили... абсолютно нищо. Всичко в този живот ми е дадено и съм научила от родителите си и сто живота няма да ми стигнат да им се отблагодаря, че са ми дали този шанс, като са взели точно мен. Но всеки си има някаква история. Ти си открила биологичния си баща и си се разочаровала, както всъщност става масово. Има хора, като сестра ми, които дават възможност на биол. си родители да ги опознаят, да разберат всичко до най-малката подробност и ги допускат до някаква степен в живота си. Всеки прави своя избор. Но е жестоко спрямо хората, които са те отгледали.
Не съжалявай и не мисли за този човек. И да не беше психично болен пияница нямаш гаранция, че щеше да останеш доволна.

6.   Благодаря за коментарите.
Да, не трябва да обвинявам всички хора, но в моя случай, био. ми родители са били алкохолици и майка ми всъщност от това е починала.
Аз също смятам, че нищо не се е променило. От мен ще стане човек и аз много се гордея, че имам такива хора за родители и оценявам факта, че са ме приели в такова страхотно семейство с цялата си любов. Ще ми се всички сирачета да си имат родители, които да ги обичат. Много ми е мъчно, че има такива дечица. Благодаря за мненията ми.
И наистина няма гаранция, че ще сте доволни. Масово е.