Споделена история от Семейство

Мразя тъщата от цялата си душа!
Не че заглавието казва нещо ново и не че съм единственият, но да споделя. Колкото съм влюбен в жена ми, толкова не понасям майка й. колкото красива, фина и нежна е съпругата ми, толкова противна, мазна и дебела е тъщата. Айде, за физическата си грозота не е виновна лелята. Ама в случая ви говоря за наистина много тъп човек. Умствено девствена и пределно проста. Отгоре на това самомнителна и тънкообидна. Предоволна от себе си като награден земеделски стопанин и нахална към другите като конска муха пред физиономията на кон. Никак не мога да я дишам тая селска мамаша, ама занапред май ще ми се налага.

Не е чак много дърта /на 46 години е/, но манталитетът и интересите й са откровенно бабешки. Постоянно ме занимава с глупостите си, хока ме, критикува и всячески ми яде нервите.
Ние с жена ми сме младо семейство -оженихме се през април. Минаха се два месеца и пачата се довлече на гости- няма "може ли, удобно ли е". Кой знае какво си е рекла- я да изкяря аз едно моренце от тоз моя зет /аз съм от Варна/. В уречения ден пристигна тържествено и гръмогласно. И веднага взе да се разпорежда в собствения ми апартамент. Това, че готви добре /единственото й добро качество/ и чисти не й дава право да се възцарява като директор, мамка му. Аз, разбира се, се изрепчих още от началото и гибята й с гибя веднага се фръцна. Мир да има, поомекнах и аз. Замина си след няколко дни /слава тебе, боже!/ и обстановката веднага се оправи. Все едно е имало някой, който е пуснал огромна, воняща пръдня и после я е всмукал обратно през дупката на задника си.

Лошото е, че сега пак пристигна и ще ми отрови празниците. Била в отпуска, решила да дойде. Пак се довлече пухтейки от зор /аз разбира се не си направих труда да я посрещам/. Седнах си снощи да гледам мача на ЦСКА, а нашата била следяла някакъв сериал по другата програма. Изселих я да си го гледа в кухнята, там имам по-малък телевизор. И овцата заспала пак се мръщи. Какво искаш ма, не се видиш, че приличаш на свиня повече отколкото на жена, ами и ще ми дрънчиш с копитца пред плазмата. Понеже я разгромих словесно /което е лесна работа за всяко хуманоидно същество/, последва ново обиждане.

Горкичката, реши да ме критикува за това-онова, но последва нов разгром. Защо съм пушел цигари - мигновено издишах дима в мутрата й, тя се задави -"маме, като се закашляш добиваш рядко интелигентен вид, много ти отива така". След малко ново двайсет - да не съм пиел бира, защото съм щял да напълнея. Беше ми на езика да кажа, че на нея само буре с бира може да й съперничи по водоизместимост, но си затраях. Само казах, че за момента съм поне 20 килограма по-лекичък от нея и ими предстои наваксване.

Не мога да дочакам деня, в който ще видя в гръб това масивно туловище да се изнизва през вратата на апартамента ми. Това ще бъде свят ден!

Коментари

51-52 от 52

54.   Написах ключовите думи в гугъл и попаднах тук :)

Не съм първа младост, знам какво ме чака, дори вече съм практически убеден - дъщерята рано или късно ще стане като майка си.
Просто се надявам да умра преди нея. Под думата "нея" разбирайте когото си искате :)
Не, не мразя тъщата. Просто обитаваме толкова различни светове, че...
Едно не проумявам: защо тя толкова агресивно нахлува в моя? При това спасение няма. Дали се съгласявам с всичко, дали мълча, дали споря, дали (много, много, много рядко) сме на един акъл - няма значение. Това чудо винаги ще намери начин да вдигне градуса.

Сам не зная защо разказвам всичко това. Може би някакъв заместител на изповедта... дано пък ми олекне малко. Не толкова заради мен, заради жена ми. Горката, майка й е все пак.
Господи, благодаря Ти, че се родих мъж!

55.   авторе, не бях чела историята ти досега. явно не сте успели да дистанцирате семейството си от тъщата и нещата са ескалирали вместо да си дойдат постепенно по местата. звучиш доста примирено и отчаяно... явно жена ти също не е успяла да отстои позицията си или може би не е била наясно със себе си и е искала и вълка, и агнето.
само не говори за умиране, оня горе си знае работата и кой ще е наред не е ясно.
Ж43

51-52 от 52