Споделена история от Семейство

Искам да открия сестра си!
Здравейте всички, аз съм на 24 г. и искам да споделя моята история.
Когато бях в тинейджърска възраст, бях доста голяма бунтарка, не слушах никой за нищо и не споделях с родителите си! Мама винаги се е опитвала да бъде моя приятелка, но аз така и не я допусках до себе си. Като цяло си ме беше страх да споделям с нея, каквото и да е. Знам ли, тя е имала много труден живот, никакво детство и продължава да има труден живот... , което пък я прави по-изнервена и в много ситуации истерична. Това е главния факт, поради който не споделях много с нея.
При сестра ми е същото, тя е на 15г. но пак е по-добре (по-простата причина, че нашите се разведоха преди години и малко си смени тактиката, като родител)
по-малко тупа-лупа и повече разговори :)))
Аз пък си имам приятел вече повече от 6г. и сме самостоятелни, отделили сме се от роднини, както следва да е за най-добре :) От момента в който се отделих от родния дом и създадох свой с мама започнах да споделям всичко, но като казвам всичко (ВСИЧКО) тя е най-добрата ми приятелка, всъщност, винаги е била, но просто не го бях осъзнала! Както аз споделях, така и тя!
Разказвала ми е много за начина по който е израснала, как майка й (баба) я е малтретирала (бой на почивки с каквото и попадне в ръцете) как от 1-ви клас е започнала да готви, от малка е отгледала брат си (вуйчо, който е бил от 2-рия брак на баба ми) как никой не я е пускал да излиза с приятели... и как въпреки строгият режим е била отличничка! Била е и на 1-во място в леката атлетика и отделно е свирила на пияно, където също е била номер 1... За жалост 1 четворка по история съсипва всичко, баба я пребива отново и я спира и от 2-те странични занимания. Въпреки молбите на учителките да я пуснат обратно, защото имала талант, баба запазила своето хладнокръвие! Когато дошло време за 1-вия бал на мама в 8-ми клас, всичко било нормално, празнували, пирували всички съученици. Стъмнило се и мама си тръгнала, като ресторанта бил на 4 преки от къщата ни (тъй като живеели в едно красиво, но малко градче) на 2-рата пряка, точно до църквата я причакал, някакъв кретен от училището... изнасилил я в двора на църквата и тя забременяла!!! Когато споделила на баба плачейки и треперейки за случилото се, думите на баба ми били (Ку*ва долна, как не те беше грях да ни посрамиш така, мръсница... Веднага щом родиш даваме детето за осиновяване!!! ) Мама много плакала и адски много страдала (и аз страдам при мисълта, какво е преживяла и какво преживява от тогава всеки изминал ден и най вече на 25 януари - датата в която е родила сестра ми)
В момента сестра ми е някъде из България в Бог знае, в какво семейство и дори не знаем името й! Тя е била кръстена, но може да е сменено, а и фамилията... дълга и широка. Всяка година на 25 януари мама плаче, не знам, какво да направя, не знам как да постъпя, как да открия сестра си, как да сваля товара от плещите ни и то най-вече от тези на мама? Как да намериш човек, за когото знаеш само кога е роден?
Искрено ще бъда благодарна, ако успеете да ме посъветвате как да постъпя!
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Ами виж аз не съм много запозната, но ако имате някакви познати в полицията ще е добре.
Преди години съученичка на майка ми така я откри, след като години наред не се бяха чували и нямаха никаква информация една за друга.
Предполагам, че в полицията ще ти помогнат (по-лесно ще е ако както казах имаш познати там). Там въвеждат в системата наличната информация : дата на раждане, година, име евентуално... няма да са милиони хората родени на тази дата в тази година. :)

2.   Да наемете детектив може би? Аз лично бих постъпила така.

3.   Аз съм осиновена и си мислех че моята дата ще бъде написана но май нямам късмет и аз съм на петнайсет.

4.   От АВТОРА: Много Ви благодаря за помощта и аз съм го мислела, но друго е да се вземе и друго мнение. Наистина се надявам да има някакъв успех и някога, когато и да е и дори и да е за малко... се надявам да се срещнем.
Към номер 3:
Пожелавам ти много успех, дано намериш някаква следа за биологичните си родители, но ако това е се случи, може просто така да е било за добре. Ако си в добро семейство и те предразполагат, като свое дете, няма за какво да съжаляваш :)
Ако всичко е наред, просто бъди благодарна, че си отгледана от хора, а не от "животни"!
Пожелавам успех и на 2-те ни! :)

5.   Ами отидете в полицията. А мисля, че майка ти е една много много силна жена! Презай и, че я поздравявам! Успех!

7.   Авторе, какво стана?
One girl