Споделена история от Семейство

Страх ме е, че ще я загубя
Здравейте на всички... Много съм объркана и незная как да си вдъхна кураж. По принцип съм силен и много студен човек ... емоции никакви ... правя крачката да пиша в сайта в период от моя живот, в който се чувствам адски дезориентирана.

Проблемът е следният, поставиха диагноза "тромбофлебит" на майка ми ... много съм притеснена и незная първо себе си как да успокоя, камо ли нея. Изчетох страшно много литература по темата, вътрешно се самонавивам, че всичко ще е наред .... че няма да има усложнения и лечението ще премине успешно, но ме измъчва един детски спомен. Преди много години, майка на близка приятелка постъпи в болница със същият проблем,с тази разлика, че болестта засягаше долните й крайници.. минаха няколко години,какво се случи с тая жена и представа си нямам, миналата година ходих на погребението й, плаках за приятелката си все едно, че бях загубила своята майка .. Много ме е страх, не искам да загубя и своята толкова рано, та тя е във разцвета на своите сили, в работоспособна възраст е ...хубава, винаги усмихната и лъчезарна, едва на 45 е.Стискам палци болестта да не рефлектира върху сърцето й, че чесно ви казвам, ако с нея се случи нещо, загивам и аз ... Страх ме е ...

Благодаря предварително на отзовалите се !

Коментари

1.   Мило момиче, пише ти момче, което те разбира, и иска да ти каже ГОРЕ ГЛАВАТА. Не знам дали ако разкажа моята история ще ти стане по-леко на душата, но за една година се разболя баба ми от рак, след нея веднага и майка ми. С борба за живота си сега са добре да чукна на дърво и работят и семейства гледат. Ще пропусна момента, в който... и както съм се чувствал, само искам да заеш, че вярата е нужна на всекиму за да преодолява трудносите. Да, понякога е трудно да стоиш и да чакаш неизвестното, но нямаш друг избор. Пожелай на майка си да бъде добре, и съм сигурен, че ЩЕ Е. Дръж ни in touch :)

2.   Болеста може да не доведе до никакви последствия стига да се лекува правилно. Много ме беше страх да дам мнение по темата, но ще бъда съвсем откровен и директен. Само искам да кажа, че не говоря от гледна точка на вярващ а на човек, който вярва че всеки си има своя съдба. Това, че така е станало с приятелкта ти не означава, че същото ще се случи с майка ти. Знам, притеснявате това, че може да се случи. А страхът е това, което ни пречи да живеем. Няма гаранции никой от нас... чувала ли си някога хората на шега да казват "на болната жена мъжа и почина". Примери от живота много за подобни случаи. Това, което се случва на един не означава че се се случи на друг. Горе главата, просто вземете всички възможни мерки и хич недей да имаш този вътрешен страх, защото той се чувства от околните.
Ралф

3.   Здравей мило момиче. Аз съм момиче на 32 години. Преди 5 години ми поставиха диагноза тромбофлебит на долните крайници. Самите доктори бяха изумени, как се е случуло на толкова млад човек.В днешно време има подходящи лекарства, които майка ти може да приема и да се чуства добре.Просто не трябва да се натоварва и да продължи живота си нормално, както направих и аз.Не се притеснявай, тази диагноза не е толкова страшна. Пожелавам ти успех.