Споделена история от Семейство

Просто имам нужда да споделя.
Д започна с това, че съм момиче. Нашите са разведени от 15 години и нямам контакт с баща ми. По-точно той не иска. Приятеля на майка ми е агресивен към мен от както се помня. Реших да и споделя, че не се чувствам добре от отношението му. Говорила съм и с него дали не може да се държи по-деликатно, но не става. Търсих проблема в себе си опитвах се да се държа както безкрайно мило, така и да не му се мяркам пред очите, но нямаше резултат и времето прекрачи доста граници и взе да ми посяга. Та когато споделих с майка очаквах... знам ли подкрепа, а тя ми каза да се изнасям... Та това е просто ми стана мъчно... все едно никой не ме иска, но така е живота е разнообразен трябва да има и такива периоди явно.

Коментари

1.   Много е гадно това, майка ти да не те разбира. Съжалявам те! :(

Според мен е най-добре да се изнесеш, да си наемеш квартира и да се сприятелиш с много хора. Успех!

Котенцето

2.   на колко си, че майка ти е казала да се изнасяш.... а ти самата готова ли си за това. Една моя приятелка има почти същият проблем като тебе. Тя просто излиза с приятели, споделя, вика, плаче и общо зето й минава. Проблема, е че заради това тя беше кривнала от правия път, но сега се промени :))

3.   аз имам почти същия проблем, но при мен не се е стигало до посягане но какво да ти кажа направи каквото можеш ако още си ученичка учи и вземи стипендия, ако можеш намери си работа изнеси се и започни живота си отново тъжно е но какво да се прави...успех!

4.   Чета и не вярвам на очите си... Как може една МАЙКА да каже на детето си да се изнася???? !!!! Заради мъж???? !!!!

5.   Явно майки - много, но истинските са по - малко. Моите деца не бих ги ударила никога, не мога да си представя да ги изгоня заради някакъв навлек. То заради родния им баща не бих, та какво остава за друг. Май наистина хората станаха егоисти или винаги са си били, но навремето повече неща се покриваха.... Изнеси се ако можеш, съжалявам за тези болка и разочарование, които си изпитала.

6.   На презрялата круша вятърът й е виновен, че се разделила с дървото си.
Авторке изглежда си пълнолетна искаш да се държат с теб като възрастен, но да те хранят като дете.

7.   От Авторката: До коментар 2 и 6 на 17 съм. Не се чувствам нито презряла нито готова. :)

8.   Авторке какво очакваш сега от коментиращите, като споменаваш непълнолетна възраст, да нападнат майка ти, без да знаят защо в дадения момент не е защитила теб. Какво й се оплака, не казваш, защо човекът който те храни ти посяга /не че е прав/, но за да нападне с агресия надали си напълно невинна. Или ти след като помогна за почистването на дома, седна да си четеш романите за през ваканцията, той скочи да ти се кара защо четеш, ти се оплака на майка си и тя те гони да се изнасяш, така ли?
Историята ти е непълна, нито се обявяваш за напълно невинна, като кажеш при какви ситуации той е агресивен, нито признаваш вина. В такива теми е по вероятно детето да е виновно, че са му се скарали, особенно ако и майка му е съгласна с агресора.

10.   Искам да ти помогна, но не знам как - като и аз съм в подобна на твойта ситуация, но други действащи лица.
Бог да помага и не се отчайвай, винаги има изход когато се молиш с вяра.

11.   Ако този човек черни живота ти (приятелят на майка ти) по-добре помоли някоя приятелка да отседнеш при нея за седмица, докато премислиш ситуацията. Майка ти трябва да види какъв ще бъде животът и без теб и да осъзнае, че е направила грешка. Успех :)