Споделена история от На работното място

Търся лятна работа но съм на 12
Аз съм на 12 и бих искала да знам дали ще се намери някоя работа за да изкарвам пари! Нещо подходящо за моята възраст ако има! Ако няма, жалко! Ще трябва да порасна още малко значи!
Но все пак предварително ви благодаря!

Коментари

1.   Абе, младеж, карай си лятото, каква работа искаш на 12? !

2.   Имам една голяма работа за теб, но ще трябва да ми се обадиш след 2-3 години.

3.   Интересно е защо ти е работа на 12г. Да знам искаш да си купиш техника но на 12 е още много рано да искаш, каквото и да било да си купиш. На 12 трябва да си доволен от живота който имаш и да се радваш на детски игри.

4.   Кой ще те вземе на 12 години бе моето момиче...!? Първо не е законно.. и второ няма кой да те вземе..

5.   Ъгх имало и други луди като мен.. Това лято и аз като останалите лапетии решихме да си търсим работа.. Да уточня аз съм на 14.. Добрем мислехме да раздаваме флаери.. Разпитахме, но се оказа, че вече искат да имаме 16 години.. Другия вариянт е да продаваш сладолед или нещо такова.. Не го препоръчвам! То касови бончета, то сметки, ако си зле с математиката.. Или ако имаш къде да смяташ ще объркаш нещо.. ЗАБРАВИ! Предложиха ми да работя в авто мивка.. Е то егати мръсната работа.. Краката постоянно във вода.. Хлъзгахме се с джапанките наляво надясно.. и се отказахме.. Та исках да кажа.. Още сме малки не ни е за работа! Изкарай си лятото и това е :)

6.   Стига сте го хейтвали, може да иска просто да събере малко пари.

7.   Никой не го хейтва, но на 12 е прекалено малък. Работата няма да му избяга, цял живот после това ще прави докато...

8.   дете живей си живота докато е време, то няма работа за нас пълнолетните ти си се залетял...

9.   Помагай ако искаш в домакинството срещу някакви пари, а ако много искаш нещо просто си изкарай добра диплома и го поискай в замяна ;)!

10.   Хора, дайте някви адекватни съвети на момичето. Ами ако родителите и са някви супер безпаричните хора.. тогава кво правим, а? !

11.   На 12 малко трудно ще намериш работа, защото по закон никой няма право да те наеме и предполагам никой няма да рискува да си навлече куп неприятности и глоби като наеме дете.
Така, че радвай си се на лятото и на детството, че после като почнеш работа, та 40 години, ще има да мечтаеш за свободно време! Но все пак е похвално, че искаш да работиш и да изкарваш пари, та не знам, ако намериш някой познат на който да помагаш и той ти плати...
Примерно някоя възрастна и трудно подвижна съседка на която да помагаш с пазаруването или нещо такова. Потърси, все ще намериш нещо.
Успех!