Споделена история от Семейство

Mоето куче?
Имам куче на 4 години, баща му е чистокравно Лудогорско гонче същински звяр, не обича много да го закачат и е доста едро куче. Майка му е куче Лайка чистокравна, много добричка и миловидна. А той външно прилича на баща си, а по характек е като майка си. До 40 дена живя с майка си и баща си. След това дойде при мен. Отлеждам си от малък и вътре. Когато е вътре и същинско ангелче, но не мога да го разхождам много с кайшка, защото не се поддава на нищо, дърпа са много и толкова. Несме я да го пускам много с по дълга кайшка, когато има хора. Пускам го на места, където няма никой. Но защо, нейска да се разхожда заедно с мен. Как се научава? Като по малък не беше проблем, но вече незнам какво да правя?

Коментари

1.   Зравейте!
Какъв е точният проблем? Спуска се на хора ли? Спуска се на други кучета ли?
За цялостното държание на кучето е виновен собственика, без значение дали волево или неволно, той го е научил да се държи по определен начин.
Ако кучето Ви се спуска да лае и хапе непознати хора и кучета, то Вие сте асоциален и чувствате страх, вашето куче чувства страха Ви и Ви защитава. Кучетата са от този вид любимци които се свързват най-много с поведението на собственика си. Все пак има решение.
Ако проблема е друг споделете, за да Ви кажем, решение.

2.   Кофти възраст за превъзпитаване. Защо не пробваш с положителна подкрепа - въвеждаш команда (в крак, редом - да върви до теб) - даваш гранулка. След това стой, чакай, седни и т. н. - така ще свикне че доброто поведение се възнаграждава. Другият вариант е строг нашийник (с боцките навътре) - по принцип е забранен, но като се налага, се налага. Бързо ще осъзнае, че като дърпа го боли, а като върви мирно всичко е ок. И не на последно място - кастрацията, кротват се. Ти си избери кое, а може и 2 или 3 неща от изброените. Не съм запозната с нрава на тези две породи, но ако лайките имат сходен характер с хъските става сложно, тъй като последните са трудно възпитаеми. Но няма невъзможни неща. Всеки ден работа и с твоя приятел ще постигнете резултати. Успех!

3.   Вземи му душач.

И чети в dog.bgили някой друг кучешки форум, там има мнооооого изписано по темата.

4.   пиши във този форум dog.bg

5.   Кучето първо трябва да научи кой командва. Кой е шефа. Никога не му позволявай то да бъде шефа иначе никога няма да ти се подчини. Кучето иска всекидневни дълги разходки, обучение, занимание и грижи иначе нищо не става. Ако имаш финанси го прати на обучение, но е най добре ти да си го обучиш.

6.   Аз имам 2 чистокръвни лудогорски гончета майка и син и същия проблем. Явно нрава им е бурен. Не мога да ги разхождам на каишка, ще ме отнесат :D Единственото решение е да го пускаш да тича на воля сред природа.

7.   Авторката : до номер 6 ,възможно е и да е така.

8.   В замунда има едни филмчета за обучение на кучета. dog Whisperer 12 части са. Изтегли и гледай. Ще видиш, че няма куче което да не подлежи на дресура. Там Цезар Милан много точно обяснява как и от най дивото и злобно или лигаво куче успява да направи най кроткото и възпитано куче. Моето куче беше диво, лигаво, хапещо, много силно, летеше на метри пред мен, а аз се влачих или бягах. Ядеше от земята каквото намери. Абе дива работа. Изгледах филмите и започнах да го обучавам по неговите методи. Доста голям резултат постигнах! Просто иска много занимавка с животинчето.

9.   Авторката до номер 8 ще ги видя тези филмчета, благодаря.

10.   Ми не знам за тези породи, но с брат ми имаме по едно куче. Моето е пудел, неговото е булдог още са малки (взехме ги преди една седмица). За сега не мога да кажа дали са послушни или не, но ще гледаме да ги обучаваме от мънички за да може като са големи да са свикнали и да не ни създават проблеми. Виж филмите, който ти даде №8 мисля, че ще са ти полезни. Късмет, но мисля, че ще свикне. Гледай да не му се караш много, защото все пак то е като нас така ще озлобява към теб и ще гледа колкото се може повече да не те слуша. Ти казваш, че то не иска да излиза на разходка заедно с теб, което не би трябвало да е добре. До колкото знам това значи, че кучето не те харесва знам ли? Може още да не ви е свикнало и да сте му като непознати. Но едва ли е това кучетата свикват бързо. Ние когато купувахме кучетата ни казаха много да внимаваме с тях и, ако не можем да ги обучаваме да кажем на някой, който знае или, който се занимава с това за да може кучетата да ни слушат. Не знам какво да ти кажа явно има нещо, което не харесва в теб щом не иска да се разхожда.

Падналото ангелче