Споделена история от Семейство

Съветвайте ме
Здравейте
от няколко години ме мъчи един проблем.... стройм си нов дом малко му остана но отвътре доста пари заминават доходите на нашите са приблизително 9 пъти по-големи от тези в България, работят в чужбина пари има но за жалост явно трябват МНОГО повече. Доста често губя надежди но тайничко се надявам скоро да се реши този проблем. Дори да е анонимно тук пак ме е срам да разкажа всичко макар че няма нищо срамно изкарват се доходите честно и с труд може би трябва да отделя няколко часа да ви напиша всичко и да оформя цялата история в момента ви пиша каквото ми е в главата. Все пак продължавам да мечта как ще довършим къщата си да я направим приятна и уютна и да живеем живота си.... но май само ще остана с мечтите си всяка вечер. Благодаря на тези който прочетоха.

Коментари

1.   Нищо не разбрах това проблем ли е или се хвалиш?

2.   Типичната българска работа - отказваме се от нормален живот със семейството си, за да строим пясъчни кули.
Мили Авторе /мила Авторке/, не ти знам годинките, но една къща се строи с доста пари. Ако вашите имаха 9 пъти по-високи от средния доход в страната (780 лв), то те би следвало да изкарват 9х780 лв. на месец, това са 2 човека - прави 14040 лв. на месец доход на вашето семейство.
Ние наскоро строихме къща. Грубият строеж ни излезна към 200 000 лв. Останалите неща очакваме да излезнат още толкова. Това са 400 000 лв. за къща от 500 кв. м. луксозно строителство. Да предположим, че вие строите двойно по-малка къща по БДС - пак ще ви отидат едни 150-200 хил. лв. което с вашите доходи не е проблем, защото за около година и половина-две твоите родители ги изкарват тези пари (според теб).
И все пак - безсмислени напъни, ако за тази къща семейството не може да живее нормално дори за 1 г., ако лишим децата си от възпитание и родителско внимание заради материалното. За самите деца не остава нищо - къщата си остава на родителите. Така ги ограбваме двойно. И да, накрая са наши наследници, но на каква цена?
Моето принципно мнение е да - къща, имоти, но не на цената на семейното щастие. Човек и под наем може да живее добре. Моето семейство строим къща, защото печелим парите без да лишаваме децата си от семеен живот и гледаме на къщата като вид инвестиция. Никога не бихме почнали да строим къща без предварително да имаме парите, а ако ги нямаме - има и жилища под наем. Българите робуваме на жилищата вместо те да робуват на нас!

3.   Животът е това, което ни се случва, докато си правим планове.

4.   Съветът ми е ако си пълнолетен/а да се хванеш и ти да поработиш за пари. А ако не си да кажеш на вашите че жилищет оне струва колкото тъгата която изпитваш по тях и да продават детското ти психично израстване за матерялно имущество е меко казано безотговорно от тяхна страна.