Споделена история от Семейство

Второто дете на родителите ми
Здравейте, аз съм момиче на 19г. и нямам брат или сестра, поне за сега. Като малка винаги съм била самотна, но родителите ми категорично отказваха да имат друго дете, въпреки непрестанните ми молби към тях. И сега изведнъж ми съобщават, че майка ми е бременна. Просто не знам как да го приема. От една страна се чувствам отхвърлена и нежелана от тях, а от друга се радвам. Освен това се притеснявам и за детето...
Моля някой в моята ситуация да ми каже как се разбирате с по-голямата си сестра/брат, а и да ми даде някакъв съвет, защото наистина съм много объркана!

Коментари

1.   Я не се излагай. Ти си вече възрастен човек. Защо да си била отхвърлена, та ти си пълнолетна, не си дете.
Гледай си своя живот, радвай се за семейството си и помагай, ако искаш.

2.   И аз нямам нито брат/сестра, но все си мисля, че колкото по-голяма си толкова по-честно ще го приемеш. Незнам дали живееш с тях ако не то значи няма да ти е трудно да го приемеш, но ако живееш с тях, то бъди сигурна, че винаги ще има първо за бебето и после за другите това са фактите.

4.   Очевидно, майка ти е забременяла случайно, непланирано. Но и прави чест, че иска да роди детето. Мнозина на нейното място не биха се и замислили да го махнат и хич нямаше и да разбереш. Наистина, малко е необичайна ситуацията, но пък нищо лошо не се е случило, напротив! Мечтата ти се сбъдва, макар и със закъснение. Какво толкова, от какво се притесняваш? За теб отглеждането му ще бъде прекрасна школа. Ще помагаш, докато си с вашите, ще се отгледа детенцето. Случва ви се най-хубавото нещо на света! Като видиш беззъбата му усмивка, като го вземеш в ръце, ще усетиш колко много го обичаш и ще се чудиш на сегашните си притеснения.

5.   С моя брат разликата не ни е толкова голяма колкото вашата, но пак той е по-голям от мен. Ами той се грижи за мен като за по-малката му сестричка, пази ме, вярно че се караме понякога но после пак всичко си е като преди. Като малки се карахме редовно ама сега той е голям и вече мисли по друг начин над нещата и караниците са много по-рядко и още нещо приемам го като мой много добър приятел на който мога да разчитам в трудни моменти.

6.   Много благодаря хора :) Не знам как, обаче за един ден мисленето ми напълно се преобърна. Даже вече с нетърпение чакам мъника и измислям разни имена :d :d :d Мисля, че просто се стреснах от неочакваната и рязка промяна, обаче сега се успокоих и се радвам. Единствено се протеснявам, че връсниците щее му се подиграват, защото има стари родители. Но все пак това не е проблем - важното е да е отгледано с желание и обич :)))
Мерси отново за коментарите

7.   Странно е, че го наричаш „второто дете на родителите ми”. Това е ТВОЯТ брат, или ТВОЯТА сестра. Ще видиш колко много ще го обичаш! Моите деца имат по-малка разлика, но голямото (тогава 7-годишно) казваше: „Ние ще си имаме бебе! ”, а не „Мама и татко ще имат друго дете. ” Така и прие брат си, когато той се роди.
Децата рядко идват по план. Това бебе е подарък от Господ за цялото ви семейство. Радвай се и подкрепяй майка си - тя със сигурност има нужда от това, защото и тя се притеснява за теб и твоята реакция. Постави се на нейното място!
Не се чувствай отхвърлена и нежелана от родителите си – глупаво е! Аз имам две деца и ти казвам, че е невъзможно отношението към двете да е еднакво във всеки един момент. Има приоритети – веднъж едното се нуждае от повече грижа и подкрепа, после другото… Това е нормално и не означава, че обичам едното от тях повече от другото. Любовта на родителите към децата им не се разделя на две и повече равни части, тя се умножава по броя на децата им. Един ден ще разбереш това, когато самата ти станеш майка. Засега се успокой, не притеснявай допълнително майка си и си мисли колко много усмивки, щастие и светлина ще внесе бебето в живота на цялото ви семейство.

8.   Аз бях на 20 когато моите родители ме изненадаха така. Малко се изненадах и не знаех какво да правя, но се свиква. Всъщност забавно е да имаш по малко братче или сестриче (В моя случай и двете). Но като цяло свиква се, радвай се.

9.   Това трябва да те радва само. Сега си голям човек, ще расте пред очите ти и ще си взимаш пример един ден как да се грижиш за своята рожба.

10.   Когато имаш по-малък брат или сестра го приеми и го защитавай много. Помагай на вашите да го гледат с любов, а не с омраза. Аз имам две по-големи сестри. Едната е на 22, а другата на 27, а аз на 16. Кака ми която е на 27 години веднага ме прие като брат и винаги ме е защитавала и помагала в живота. Също-то е с 22 годишната сестра и тя също ми е помагала в живота, когато бях малък те винаги бяха с мене и сега са до мене. Ние тримата живем в една къща в друг град, а нащи родители живеят в друг град. Ще го приемш. Давай на малкия си брат или сестра това което ти си го нямала в детството си и го обичай безкрайно много

11.   Хах.... едно от най-лошите неща е да имаш по-малък брат или сеста, ако все още живееш при вашите. Аз съм на 14, брат ми на три. Първата години, детето на родителите ти, няма да ти пречи, ама ела да видиш кво става после... няма да се учудя, ако търсиш форуми за депресирани хора или пък ако обмисяш самоубийство...

12.   От автора на номер 10 за номер 9. Номер 9 кви неща говориш. Глупости и тъпотий ръсиш. Братовчед ми, който е ан 14г. и има 5 годишна сестра не им прави никави проблеми и не мислят самоубийство. Аз даже сега я гледам и не ми прави никакви проблеми

13.   От автора на номер 12. Много се извинявам за грешката си. Това което написах в пост12 е за номер 11. Много се извинявам за грешката си