Споделена история от Семейство

Ще си заслужава ли опита?
Аз съм момче на 16 години, което е доста объркано в момента.
Искам да започна с това, че почти всички живи хора в семейството, които познавам са осиновени или придобити, само аз съм единствения, който не е, но това няма значение.
На скоро разбрах нещо, което ми грабна вниманието.
Тъй като баба не е могла да има деца, дядо е решил да направи бебе и да го изкара осиновено.
Били са естествено женени и без тя да знае той е забременил някъкво момиче на 19 години / студентка по медицина.
След 20-30 дена след раждането на детето (майка ми), той я е изненадал с новината, че иска да и вземе бебето (най-вероятно я е насилил).
Всичко е станало по план и той е зарадвал баба с "осиновеното" дете, след като естествено е направил промени в акта за раждане.
Майка ми твърди, че жената я е дала доброволно и такива хора, които изоставят децата си трябва да бъдат убивани с камъни, че нищо не я оправдава и тнт...
Просто не е способна да разбере, че може да има и друга вероятност и че по онова време нещата са били различни.
Версията на баща ми е тази с отнемането насила, която аз подкрепям, защото познавам добре дядо и той е способен да го направи.
Много искам да се запозная с 4-тия човек от това семейство, с който имам кръвна връзка. (след баща ми, майка ми, дядо ми)
Дори версията на майка ми да е вярна, не ме интересува искам да се запозная с тези хора...
Майка ми има доведена сестра, но аз искам да се запозная с истинската си леля и братовчедите си, с баба си и тнт...
Майка ми ми каза да говоря с дядо за това.
Единственото което знам за тази жена е името и какво работи, нищо друго.
Според вас струва ли си да опитам да говоря с дядо ми, въпреки че е толкова твърдоглав?
Страх ме е да не му докарам 3-ти инфаркт...

Коментари

1.   Според мен си струва, ти имаш право да знаеш коя е истинската ти баба, да видиш кръвните си роднини. Не се тревожи за дядо ти - дали ще му стане нещо ако говориш с него или не - това е Божа работа и ти няма да си виновен. Да е жив и здрав де, но това, което е направил в миналото, не е било много добро и въобще звучи много странно.

2.   Тъй като аз също вярвам на версията за насилственото отнемане на детето (въпреки че като студентка, и то по медицина, едва ли е можела да се грижи за това дете сама).. не мисля, че дядо ти ще е съгласен ти да контактуваш с това момиче, вече жена. Нито тя ще иска да го види, нито той нея. Майка ти очевидно няма как да я убедиш в тази версия като цяло. Единствено можеш да се пробваш сам, или да споделиш на баща си и да го помолиш да помогне. Мисля, че ако знаеш името и какво работи ще е лесно да бъде намерена, в случай че е станала лекар. Има много сайтове за търсене на лекари и адрес и телефон на кабинетите им. Ако не е лекар, ще е по-трудно... А и доколко си сигурен за фамилията? Да се ожени няколко пъти, да се разведе и хоп-променя се веднага...
Друг е въпросът дали тя ще иска този контакт с теб и дали иска да се връща пак в това болезнено минало. Все си мисля, че тя знае неща за дядо ти. Когато ти отнемат детето, независимо обстоятелствата съм сигурна, че ще направиш по-добро проучване и от ЦРУ къде отива, какво му се случва и така нататък... Поне градът, в който живеете ще знае.

4.   От Автора: Знам, че е лекарка и само първото име, което е проблем. Мистерия е, дали дядо знае нещо повече за нея, но той е единствения, който може би знае, затова трябва да опитам.
Аз съм от София, тя също, но само толкова знам. Не мога да я намеря, не знам къде работи, нито фамилия, да се надявам, че дядо ще е благосклонен да говори за това...
Мерси за коментарите.

5.   От разказа ти малко се обърках. Така както раказваш, излиза, че дядо ти и баща ти са един и същ човек.
Предполагам все пак, че това не е така. Щом баща ти е на страната на биологичната ти майка. Можеш да го помолиш, за съдействие, също можеш да отидеш до полицията и да разкажеш своята история. Като поискаш да ти помогнат. Те са длъжни да ти помогнат и ще го направят. Ще открият биологичната ти майка и ще и кажат, за какво става на въпрос. Ако тя откаже среща с теб, това ще ти бъде съобщено.
Не мисля, че дядо ти би получил инфаркт, ако го помолиш да разясни повече детайли. Но е силно вероятно да ти откаже това.
Ако се обърнеш към полицията, случаят ще бъде разрешен - предполагам до 6м. Но ще внесеш доста смут в къщи. Все пак Баба ти и Дядо ти, силно се страхуват биологичната ти майка да не повдигне обвинение срещу теб и да те отнеме от тях.
Така, че трябва да помислиш, дали, защо и сега ли точно искаш да се срещнеш с биологичната си майка. Да прецениш как това действие, ще се отрази на хората, които обичаш.
Моят съвет е да изчакаш да станеш на 18г. И тогава да направиш това, което искаш сега. А и на 18г. Си в позиция на възрастен, зрял човек със всички преимущества от това.

6.   Номер 5, до колкото разбирам, момчето търси своята биологична баба, а не майка, което е малко по-сложно.
До автора, имаш пълното право да познаваш своите кръвни роднини и колкото и естествено да е дядо ти да предпочита да потули всичко свързано с тези хора, не трябва да се притесняваш от разговора с него, ти си в правото си. Като разбира се, избягвай да бъдеш критичен към него и се опитай да му покажеш колко много означава това за теб.
Все пак, моят съвет е да говориш и с майка си за това и да търсиш нейното съдействие, защото това засяга нея преди всеки друг. Замисли се какво ще стане, ако ти откриеш тези хора, но тя не се чувства готова да се срещне с тях...

7.   От автора: Говорих с баща ми... Каза ми да не отварям стари рани и да не го правя. Предполагам, че ще го размишля все някога.
(родителите ми са разведени и с баща ми не се понасяме)