Споделена история от Семейство

Отново ме удари, но вече не веднъж
Пиша тук, защото имам нужда да споделя с някого, идея си нямам дали ми трябва съвет, подкрепа или порицание. Единственото което знам, е че много ме боли от всичко, случващо се с живота ми.
Съпругът ми е любовта на живота ми (поне така беше до скоро), заедно сме от 5 години, от 2 живеем заедно, а от 1 сме женени. Имаме прекрасно дете на 5 месеца, преди да забременея всичко беше прекрасно, но нещата много бързо се промениха. Обещаваше ми, че временно ще живеем при майка му, обещаваше ми да се изнесем на квартира, но не харесваше нищо от това, което намирах. Свекърва ми пък от своя страна, все се караше и с двама ни, причината за нейното поведение, освен че има сериозни психични проблеми е, че не ме харесва още от първата ни среща.
Миналата година края на август, бях бременна в третия месец, спорехме за нещо съвсем незначително и той ме блъсна, паднах много лошо, но за моя радост с бебчо всичко беше наред, не успя да нарани и него. Изкарах много тежка бременност, качих килограми, в 8 месец получих много тежка ортикария на бременността, цялото ми тяло беше покрито със сърбящи пъпки, които ме довеждаха до плач от болка и сърбеж. Но и това не ме направи кисела и свадлива, винаги намирх сили да се усмихвам и шегувам, продължавах да изпълнявам домакинските си задължения, готвех, чистех, перях и т. н. Вечер, когато се прибираха той и мйка му сядаха на масата и чакаха да им се сервира, правеше ми впечатление, но не ми пречеше, обичах го.
Началото на март родих, прибрах се и вместо да се радвам на детето си, започнаха скандали провокирни от майка му. На изисването дойдоха сестра му съпругът й и детето, бяха болни и тримата, на детето саполите се стичаха чак в устата и нямаше кой да се сети дори да му ги изтрие, аз се притесних много и помолих да не влизат в стаята при бебето, от там станах най-злия и протвен човек на свата за тях. Скандал, след скандал започнаха да се редят, вече не им мълчех. Започнах да настоявам от него да се изнесем, казвах му какво мисля за майка му и сестра му и започнаха шамарите, при всеки спор по един, да съм млъкнела и да си съм си знаела мястото, а после се кълне, че ме обича.
Днес също се скарахме, за нещо съвсем дребно, кога да простря пералната, дали след като си взема душ или преди това, разплаках се, че ме мачка психически, блъснах врата а той след мен, блъсна ме, паднах и в следващия момент от безсилие взех една ваза и я счупих, тогава започна да ме удря с юмруци в главата, покрих се с ръце, за да се предпазя. Спря да ме удря, но ме хвана с две ръце за врата, стискаше ме и ме повлече към коридора, където ме блъсна на пода и ми каза да се махам, не искал да ме вижда повече. Той ме биеше, а детето ми в другата стая се беше събудило и пищеше.
До преди няколко месеца аз не знаех какво е семеен скандал, родителите ми винаги са живяли с обич и уважение един към друг.
Да уточна, че майка му никога не е ставала свидетел на нашите караници, винги е или на вилата, или някъде другаде. Повечето ни скандали са за това, че тя вече е пенсионер, но не поглежда детето, от първия ден си го гледам сама, не готви, не чисти, а само се кара с мен и ми нарежда какво аз трябва да направя. Станах им слугиня и боксова круша. Обидена, наранена, с разбито сърце и вечно тъжни очи сега пиша тук, багажа ми е събран и се чудя на кой да се обадя да ме прибере, не искам бащами да знае и да шофира насам.

Коментари

1.   Бягай далеч мила девойко, ако имаш възможност си извади медицинско или отиди в най-близкото РПУ. Щом този човек се нахвърля така той не те обича. РАзбери това. Обичта се показва на дела, на думи всеки знае.

2.   Изнасяй се колкото се може по - бързо.Вземи и детенцето с теб.В никакъв случай не му прощавай,колкото и да ти се моли..такива хора НЕ се променят!Успех.

3.   Брат или сестра ако имаш обади им се на тях, или на близък братовечед, бив съученик. И моят съвет е никога повече да не се връщаш при него без значение какво ти казва.

4.   Така е, като се събираш с гаргалочещ комплексар..

5.   Не знам какво да ти кажа освен, че ми стана много мъчно от историята ти. Гадно е когато в последния момент мъжете си показват рогата (поне повечето от тях не става въпрос за всички) всъщност това не е най-гадното, че се карате. Както и да е може би ще е най-добре за теб и за детето, ако се изнесете някъде. Ето сега щракнах специално заради теб в интернет евтини квартири къде има в случай, че решиш да се изнесеш някъде. Това са само за София (аз съм от там), но ако си от друг град кажи няма проблем за мен да проверя и за там кой са по-евтини. :)
А да за малко да забравя ето Ти линк.

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=евтини квартири&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDUQFjAB&url=http://svobodni-kvartiri.com/Kvartiri-v-Sofiya-grad727011.html&ei=c3X_UfOnKfLW4ATMlYDQBg&usg=AFQjCNEtlW-_uHDjpPffdMDn48GWeDocWw

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=евтини квартири&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CEMQFjAD&url=http://obiavi.grad.bg/sofia/%D0%95%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8&ei=c3X_UfOnKfLW4ATMlYDQBg&usg=AFQjCNFhq4hNKJu2bj5qa23xMK__2TrsGQ

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=евтини квартири&source=web&cd=9&cad=rja&ved=0CF0QFjAI&url=http://www.kvartira-sofia.com/t-72-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8&ei=c3X_UfOnKfLW4ATMlYDQBg&usg=AFQjCNHru09_bLyADDem7nfVXBTVA67cIg

Дано съм помогнала на 13 съм и само това мога да ти кажа. :(

Йоана

6.   Мъжа ти е класически ИДИОТ. Аз съм мъж ама се чудя по принцип мъжете в България не са ли масово такива идиоти.
За Ганьо мама и тате са неговото семейство до живот. Жена му и децата са му длъжни да търпят да се гаври с тях постоянно и да ги прави роби на него и майка му и баща му. Най-често постоянно се правят сравнения с родителите на съпругата като те винаги са ужасни хора, за разлика от мама и тате. И разбира се въпреки, че той си е избрал да живее с жена си след брака тя става най-противното му същество. Радвам, се че не съм олигофрен като масовия българин.

7.   Ами ако само шофирането на баща ти е проблема ВЗЕМИ СИ ТАКСИ до вас (къщата на майка ти и баща ти), ако нямаш тези пари вземи ги на заем от някоя позната. НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ДОПУСКАЙ ДЕТЕТО ТИ ДА РАСТЕ В ТАКАВА ОБСТАНОВКА!!! Дори да е само на няколко месеца ще му се отрази 100 процента. Желая ти успеx и смелост!

8.   БЯГАЙ! Колкото се може по-скоро и по-надалеч и никога не се обръщай и не поглеждай назад! Отиди при твоите родители и не допускай този комплексар никога в живота си.
М 30

9.   Може би си има причина да не искаш баща ти да се меси, но според мен ако той знае ще бъде по-добре.
Съпругът ти заслужава един здрав бой и дълг престой в болницата, развод, да не вижда детето си никога повече.

М21

10.   Бягай при родителите ти и повече не се връщай! На никакви молби и уговорки!

11.   Държи се така, защото знае, че няма кой да те защити и къде да отидеш. Баща ти трябва да знае всичко и да му удари един здрав тупаник, да го потроши и ти повече никога да не стъпиш в оня дом. Но ако няма физическата възможност, намери някой друг да свърши тая работа!!! Това е начинът. Задникът трябва да знае, че не си сама и има кой да те защити, ако ще плати на някой съсед да му пусне кръвчица!
Просто виждам как няма да имаш смелостта да си тръгнеш и цял живот ще го търпиш, а от това детето ти ще страда. Класика.

12.   здравей,
на някой мъже им се отразява страшно зле когато са при майка си/баща си!
ето какво ти предлагам:
вземи пари (или ако нямаш подай нещо твое) и излизай веднага! най-добре при приятелка или на хотел!

може да му дадеш още един шанс на мъжа ти (ососбено ако детето ти е момче - а и да не е... )като се махнеш от там и се настаниш някъде на сигурно място той сигурно ще се осъзнае!
като ти се обади му кажи, че не издържаш повече на това - д ате бие и на компанията на майка му - веднага да намира жилище в което да живеете само двамата иначе никога повече няма да види детето!
след това ако ще пробвате още веднъж но в собствено жилище - ако не видиш постоянна промяна в поведението в пъвите два-три месеца - най-добре се разведи
по-добре сега докато детето е малко и няма да страда после толкова много!

13.   Де да си знаела, че е такъв! Ако знаеше, нямаше да се събереш с него изобщо...
Ако имаш на кого да се обадиш, обади се и се махай, ако можеш да работиш и да си гледаш детето сама - направи го! Има много самотни майки - на квартира с дете. Как се справят - не знам, но знам, че има.
На баща ти, ако можеш - обади се. Дали ще те приемат в бащиния ти дом с детето? Хм? Ако да - отивай! Там, където си сега щастие няма да имаш според мен.
Разведи се и си гледай детето. Ще видиш колко ще си спокойна и детето ти ще расте щастливо!

14.   баща ми беше същият изрод като твоят съпруг мачкаше и биеше майка ми много години. Не трябва да останеш при него защото един ден и твоето дете ще стане свидетел на всичко това, а повярвай ми живота след това е много труден за едно дете забравя що е сън, живее в страх и омраза към насилника на майка си.

15.   Само от това, което си написала, личи, че много държиш на детето си и го поставяш на първо място, сега то е превзело цялото ти внимание, което е нормално за една майка. Но не е ли нормално човекът, който до сега е бил "любовта на живота ти" да умира от ревност?

Да сипем обиди по човека - полза няма. Но едно е факт и въпреки че в момента със сигурност не ти се иска да го приемеш, това е най-доброто, което можеш да направиш - той наистина няма да се промени. Не е задължително да е лош човек, но е това, което е и тази ситуация няма да се подобри, а подобен брак е поробване за теб и ДЕТЕТО. И няма смисъл да му даваш втори шанс заради детето, ако просто избереш да търпиш и да мълчиш, една такава среда ще го обремени за цял живот.

В случай, че нямаш сериозни проблеми с родителите си, не се притеснявай да им кажеш всичко и да ги помолиш да те подкрепят. Сега, когато ти самата си майка, знаеш, че за един родител щастието на детето му е преди всичко друго, те няма да те отпратят.

Sage

16.   От номер 9: коментари 11,12 и 13 са много на място - съветът ми е да ги послушаш. Просто не прави повече компромиси.

М21

17.   Пиша този коментар и влагам в него много лично отношение. Надявам се да го прочетеш, да вникнеш в него и ако може да ми отговориш, тъй като наистина приемам историята ти изключително вътрешно.
Аз съм момиче на 21 години. Майка ми и баща ми вече не са заедно, но за да се стигне до тук, че да се разделят (от което аз съм много щастлива), преминахме през редица изпитания. В началото, преди аз да се родя, той е бил мил, грижовен и любящ. След моето раждане и пренасянето ни при баба ми, нещата са се обърнали в съвсем друга посока. Агресия, побоища, скандали.... Винаги баба ми беше права, а майка ми крива. Когато майка ми си изказваше личното мнение и отношение, когато заемаше някаква позиция - отнасяше шамар.
И така сред шамари и кавги, които на няколко пъти завършваха в болница, аз пораснах - красива, пламенна тийнеджърка. Всички момчета искаха да са в моята компания. Бях забавна, силно емоционална, борбена, много зряла... но това само привидно!!! Вътрешно и представа си нямах какво да правя, как да се оправям с желанията си, как да се държа в обществото.
Майка ми се беше превърнала в безгласна буква с времето, не смееше да изкаже мнение, а баща ми не знаеше друг начин за справяне с дадена ситуация, освен физическо насилие в/у мен и нея.
Започнах да правя много грешки, които не осъзнавах, а за възпитание получавах само шамари. Нямаше насоки, нямаше съвети, а майка ми беше в ролята на моя спасител и накрая и тя изяждаше боя. Започнах с безрасборния секс още малолетна, с прекомерна употреба на алкохол и цигари и това беше просто моят начин да се бунтувам.
Няма да коментирам причините, поради които майка ми толкова години не го е напуснала. Ще кажа само, че за мен това е женска глупост и е огромна ГРЕШКА!!!
Нз дали имаш момче или момиче и наистина не мога да кажа какви могат да са последствията за едно момче, което живее в нездравословна среда, но се надявам да си разбрала какви могат да бъдат за едно момиче.
Напусни този човек и не мисли за финансови проблеми, за голямата си любов, за това какъв е бил преди.
Напусни го и вземи детето си от там!
Той няма да се промени, няма да се поправи...
Доказано е, че щом един мъж е посегнал на жена си 1 път - това няма край!
Не слушай обещания и молби! И моят баща се е молил и е обещавал стотици пъти, но историята винаги се повтаря.
Вече не си сама и носиш отговорност и за друг живот и за друга психика! Махни детето си от там завинаги.
Надявам се, че съм ти била полезна и дано да вземеш правилното решение!
Желая ти успех и здраве!

18.   Мила, взимай се багажа и бягай! Защото не искам да те плаша, но така както бие теб един ден ще посегне и на детето. Повярвай ми, знам какво говоря! Така, че за твое и за доброто на детето БЯГАЙ! Ако не искаш да се обаждаш на вашите иди при приятелка или се свържи с център за помощ на жени пострадали от домашно насилие, но БЯГАЙ! Веднага! Колкото и да ти е трудно, по-добре е да го направиш сега, а не да чакаш да посегне на детето ти и да го травмира до живот. Пък и да не му посегне, нали не искаш детето ти да вижда как татко бие мама и да остане с впечатлението, че това са нормалните отношения в семейството?
Така, че за пореден път ще го повторя БЯГАЙ и не се връщай НИКОГА!
Успех!

20.   Събрх си багажа, викнах едно товарно такси и дим да ме няма. Никога няма да се върна там. В момента все още не мисля за развод, не защото не искам, просто нямам сили за още "положителни" емоции. То не бяха молби, сълзи и клетви в любов, но напразни, никой не се променя без помощ на специалист, а той няма да я потърси. Детето ми е най-важно, а за него не е зсравословно да израства в такава среда, с такъв пример на подражание. Благодаря Ви за коментарите, за подкрепата, имах нужда да чуя безпристрастно мнение.
Авторката

21.   От номер 17:
Ще кажа само едно голямо БРАВО!!! :) :) :)

22.   И аз смятам, че си постъпила правилно. Може наистина средата да му влияе много, ама много зле. Точно преди два дни моята снаха ми съобщи, че се е разделила една хубава според мен двойка, която само за един месец, благодарение на свекървата е стигнала до тотален разрив. Някои мъже много се влиаят от майките си. Атмосферата, заформена между снахата и свекървата им идва в повече и си го изкарват на жената. Мъжете мразят да им мърморим за майките им, а жените сме по-различно устроени. Мъжът не осъзнава как може да сме толкова дребнави (според него) за нищото да се хващаме, а те просто не знаят, че жената чете между редовете. Аз съм яла само един шамар от мъжа си (той от мен изяде десет заради един), но скандалът беше по темата "Мама". Не казвам, че трябва да се разведеш. Нито едно крайно мнение и решение не е подходящо за никого. Имаш време да помислиш, да се успокоиш, да се окопитиш, както се казва. Като се уталожат силните емоции, ще вземеш правилното за теб решение. Въпросната двойка, за която ти казах, че е стигнала до раздяла, е живяла няколко години при майката на момчето, в което време много често са се карали. Преместили са се да живеят самостоятелно и нещата са били много спокойни. Заминаха за чужбина, принудиха се да извикат свекървата, за да гледа детето, че да може и младата майка да тръгне на работа и ето виж каква се получи! Само спокойно. Семейството е важно нещо. Прошката е важно нещо. Само се успокой и после ще премислиш нещата на чисто. Никога повече не прави грешката да живееш със свекърва и зълва под един покрив. Моята свеки сега не може да се нахвали от мен. Обърна се на 180 градуса. Собствената си щерка не може да търпи, а когато живеехме заедно все бях крива и виновна. Като сляпа беше за кусурите на своето си чедо. Мълчиш, мълчиш и почнеш да натякваш на съпруга си. Той горкият като между чук и наковалня потърпи, потърпи и после на кого да си го изкара. Майка не се бие, все пак знаеш как е. И ти да си, по-вероятно е на него да си го изкараш. Родителите си пазиш, щадиш ги от болки и неприятности, а на него ще му кажеш, ще се оплачеш, а той това го има за натякване. Така е! Сложни са нещата, но пак ти казвам, само се успокой. Всичко ще се нареди по възможно най-добрия начин! Успех!