Споделена история от Семейство

Една приятелка ,която е част от семейството не ЯДЕ .Помагайте
Една много добра приятелка, която ми е като сестра не яде. Припадна, защото не яде. Яде салата и една бисквита вчера. Аз много се претеснявам за нея. Ако си докара анорексия тогава незнам вече. Опитвал съм да я накара да яде, да хапне нещо, но тя отказва все. Давайте съвети

Коментари

51-77 от 77

56.   Сестра ми беше на косъм да се разболее от анорексия, така че знам какъв е ужас. Единственото, което спаси сестра ми беше, че мама я заведе на диетолог, който успя да я убеди, че ако иска да отслабне трябва да яде, но правилните неща, вместо да гладява. Слава Богу, сестра ми го послуша. Сега, няколко години по-късно, пак си е слаба, но си се храни. Та ако искаш пробвай да заведеш приятелката си на диетолог и дано и помогне, че анорексията не е за подценяване!

57.   Днеска се засякохме на път за вкъщи. Говорихме се и тя ми каза, че тежи 48 кг.. Питаха я за ръст, мериха ръста й също. Казаха, че трябва да се ходи в Пловдив на диетолог. И аз ще отида с нея. За диетолог в Пловдив казаха само, чо не споменаха кой диетолог.
Номер 56 сестрати на колко е?

58.   И как ще я закараш като не са ти казали при кой. По принцип личните лекари като дават направление за друг град повечето поне пишат на пациентите си на един лист името и фамилията, телефонният номер и адреса на другият доктор. Както и да е за един ден 2кг ли е свалила? Щото ако е така значи, че вече има анорексия.

Йоана... :)

59.   Вчера беш 50 кг, а имаше рожден ден и бяхме на центъра и се забавлявахме. И също за два дена как може да се свали 2 килограма?

От автора

60.   Извинявай Йоана. Объркал съм. Имах предвид
И също за един ден как може да свали 2 килограма

От автора

61.   Ами именно физически е невъзможно за това се учудих как за един то нищо да не ядеш пак не става. Хората спазват диети по цели месеци за да свалят минималните 3-4кг, а тя за ЕДИН ДЕН два килограма е свалила или наистина има анорексия или нещо си измисля и не ти казва наистина.
А диетолога какво и каза?

Йоана... :)

62.   До 57 от 56.
Сестра ми вече е голяма, но аз ти разказвам каква бше в гимназията, май трябва да е била на 14 или 15 години. Беше си втълпила, че е дебела и почти спря да яде. Живееше с по една ябълка на ден илъжеше вкъщи, че е хапнала навън с приятели, обаче в един момент я хванахме и мама изпадна в паника. Почна да търси информация за анорексията и изобщо някакво решение на проблема и случайно намери телефона на един диетолог грък, Ипократис. Сега е доста известен, има и книга "Ипология на храненето", но тагава беше неизвестен. Заведе я при него и този човек за няколко месеца я вкара в релси. Сега даже се изненадвам как може да яде толкова много, а да е толкова слаба. Вярно, че и спортува доста, де, обаче си се храни съвсем нормално, без да преяжда и всичко си и е ок.
Та не е казано да водиш приятелката си точно при Ипо, така го наричат клиентите му, може и при друг диетолог, важното е да я убедите, че ако иска да отслабне трябва да яде често и по малко и то много плодове и зленчуци, пилешки и т. н, а не да гладува.
Дано успееш, че анорексията е страшна! Познавам момиче, което нямаше късмета на сестра ми и се разболя, нямаш представа за какъв ужас става дума. Беше толкова слаба, че не можеше да ходи и я водеха с инвалидна количка! Е, после успя да се излекува, ама беше много дълго и болезнено. А и не всички успяват. Не искам да те плаща, но потърси снимките на Изабела Каро и прочети историята и и ще разбереш колко е страшно.
Та дано никой не стега до там!
Успех! И дано приятелката ти се оправи напълно!

63.   Ще я заведа събота. Днеска ще се върне от село. Днеска ходи за няколко часа. Къде е този Ипо? . Номер 57 беше автора

Иначе този Ипо какво може да и каже?

От автора

64.   Къде ще я водиш на деотолог или на психолог, че не разбрах.

Йоана... ;)

65.   Незнам. Не съм решил. Помогни ми моля те

66.   Добре вече ме обърка ;д. Нали каза, че си я водил на психолог и сега на диетолог или беше на психиатър. Не разбрах.

Йоана.... :)

67.   Диетолог трябва да я водя, но в Пловдив, но при кой?

68.   Утре ще я заведа .Казвайте при кого ?

69.   Те трябва да са ви казали. Не знаеш ли, че ако нямаш направление от личен лекар се плаща. ???

Йоана .... :)

70.   Ще го платя. За мен парите не са проблем

71.   Ми добре радвам се, аз само казвам. :)
После, ако искаш пиши как е минало.

Йоана ... :)

72.   Еми обясниха на нея кви са опасностите от анорекси, показаха снимки. Тя леко се стресна. Обясниха и от какво се дължи анорексията и тя започна да яде много прекалено много. Благодаря на всички, които са писали тука

73.   А защо не го направи ти? Все пак беше ли нужно щом се е стреснала да я водиш на диетолог. Те не им показват снимки, а ги преглеждат. До сега съм била 4-5 пъти на диетолог и никой не ми е показвал нищо. В Пловдив може да е различно, ама не ми се вярва. Както и да е радвам се щом няколко снимки са и повлияли толкова много.

Йоана ?

74.   Абе, сладури, не си играйте така! Авторе, чети сега внимателно, ама ВНИМАТЕЛНО!

1. Приятелката ти може да умре, в момента има 100% анемия, щом й причернява, че и припада. НИКВИ ДИЕТОЛОЗИ, НИКВИ ПСИХОЛОЗИ. ВЕДНАГА ДА КАЖЕШ НА РОДИТЕЛИТЕ Й, ЧЕ Е ПРИПАДАЛА НЯКОЛКО ПЪТИ! Там с когото живее, майка й, баща й, даже и на двамата! На приятелката ти й трябва спешна медицинска помощ, разбра ли? ! С лъжи или прикриване няма да й спасиш живота, няма да й помогнеш. Ако я харесваш, ако я обичаш, ако ти е приятелка, помогни й като информираш родителите й за състоянието й. Дано да не е много късно и да не си е увредила стомаха.
2. Ако те е страх да говориш с родители, отиваш в училище при даскалката, която най-много те кефи и й разказваш, това, което си ни разказал тука, че не знаеш как да й помогнеш.

Със здравето шега не бива! Анорексията и булимията са психологични заболявания, не се лекуват бързо. Ама при психолог ще отиде едва след като се е възтановила физически от анемията. В момента момичето има по-сериозен проблем и то е анемията. Ако продължава така може да изпадне в кома.

ДЕЙСТВАЙ, ПРЕДИ ДА СЕ Е СЛУЧИЛО НЕЩО ТРАГИЧНО! ЧУ ЛИ? !

от кака Неви

75.   Йоана аз я стренах и искаш още повече да се стресни .
Номер 76 -Родителите са и разведени и не и обръщат внимание почти никакво

76.   Като чета невероятния разговор на Йоана и автора се заливам от смях. Йоана няма никаква представа за какво говори и бълва глупост след глупост, а автора я слуша.
1во. Анорексията не е настинка, за да я "хванеш" или като свалиш килограми да се разболееш, Йоана. Анорексията е психично заболяване.
2ро Възхитена съм от богатия опитна Йоана с диетолозите, направленията и докторите. Диетологът не е доктор, той помага на хората да получат желаното си тегло и фигура, но в никакъв случай ме работи само с анорексици и много наднормено телесни. От личния ти лекар направления за диетолог не може да получиш.
3то. Йоана като не знаеш нищо защо си измисляш разни простотии. Във всеки град имало диетолог пък чак и било тъпо да питаш дали има.

77.   №76 - хайде да спреш да ми пишеш във всяка тема, която коментирам, защото дразниш.

1 - не анорексията може да се прихване, а недостига на апетит. Като не си ме разбрал/а не пиши.

2 - От личния лекар МОЖЕ да се вземе направление. На мен защо са ми давали. След рожденият ми ден трябваше да ме теглят мерят и други. Отидох бях 32кг висока 1. 52см и лекарката каза, че съм прекалено слаба за възрастта ми. На излизане поиска да говори с баща ми тя му каза, че трябва да се храня повече за да не хвана анорексия. Той и обясни, че ме отвращават металите за това не ям и я помоли да ми даде направление за диетолог и тя без никакъв проблем написа едно. Както казах вече 4-5 пъти съм ходила с НАПРАВЛЕНИЕ ВИНАГИ. Като не знаеш не пиши.

3 - Мислех, че има навсякъде, но явно съм сбъркала аз сама казах, че не е така. Нали проверих къде има. Не си измислям нищо. Като не знаеш не пиши.

Не виждам реално сега причина защо се заяждаш с мен и в тази тема. Нито съм казала нещо свързано с теб нито нищо. Кога ще престанеш писна ми вече. Спри се малко толкова ли си обсебена от мен, че не можеш да се контролираш чак?

Йоана ?

78.   Не е само 76, всички сме учудени от мнението ти по всички въпроси, Йоана. Коментирай си не толкова важните теми, но тема като тази, в която става дума за човешки живот, не се намесвай, ок. Авторът и ти сте на път да вкарате момичето в гроба. Напълно съм сериозна с думите си.
1) Недостигът на апетит не може да се прихване и въобще не става дума за него. Момичето се отвращава от храната на психологическа основа, а не защото е видяла метал като теб (това пък как го измисли не знам). Има книги, учещи хората да извличат храна от въздуха само- ти ни говориш за недохранване. Анорексия означава абсолютно никакво хранене, а не липса на апетит. На ден ти трябват 2000 калорий, за да те поддържат жив. Като не ги поемеш тялото ти започва да си ги набавя като метаболизира мастна тъкан, ако не е останала-мускулите. Ще отслабне 2 кила не ами...
2) Да, права си, че диетологът е лекар и се дава направление за него. Но пак казвам- На момичето му ПСИХИАТЪР, не ДИЕТОЛОГ.

79.   №78 аз се храних малко, но лекарката пак ми каза, че може да хвана анорексия. На теб ли да вярвам или на нея? Очевидно е на кой.

Йоана ?

80.   Можеш ДА хванеш, а не че ВЕЧЕ я имаш анорексията. Прави разликата. Това се казва винаги, за да те наплашат да хапваш повече. Но ти си знаела, че ядеш малко, нали? Е, приятелката на автора не знае това. Тя си мисли, че храната е зла и някаква диетоложка, която и говори за храна само, няма да и помогне ама никак.
ПС: "Очевидно е на КОГО"

81.   №80 не не знаех, че ям малко. Гаджето ми започна да ми го втълпява и разбрах, че е истина след като вуйчо ми и баща ми го потвърдиха. Ама при мен е наследственост. Тате и вуйчо също са били слаби мама и тя. Била ли си на диетолог?
Аз 4-5 пъти и не ми е говорел за храна изобщо. Питаше ме защо не ям, задаваше ми въпроси каза, че 32кг са много малко (не е вярно) и така. Не му вярвам анорексия не се хваща ей така само дето си загубих времето. И все пак какво не съм качила нито един килограм след 4-5 посещения при него.

Пс: Не ме учи на граматика, ако обичаш.

Йоана ?

82.   Здрaвейте. Извинявaйте, че не съм писaл. Знaчи момиче-то поговорихме aз сестричкaтaи нейнaтa брaтовчедкa. Тя леко се рaзплaкa и зaпочнa дa яде по-мaлко и сегa тежи вече 64 кг. Дa питaм сестрaми е нa 15г. Тежи 40кг. Товa нормaлно ли е.?

51-77 от 77