Споделена история от Семейство

Как да кажа на родителите си, че ще се женим?
Може би не е най-подходящото място, но вече наистина незнам какво да правя, с приятеля ми сме решили да се женим другия месец, а пък наще все още незнаят, най-тъпото е, че те не го познават... как да им обясня такова нещо? Направо съм като в някакъв сапунен сериал :)

Коментари

1.   На колко 14 години си, че си тръгнала да се жениш без дори вашите да познават жениха остави другото ами и те е страх да им кажеш.... не искам да съм груба. Зависи от възрастта ако си на 14, хм, тогава не знам какво да те посъветвам ако си по-голяма няма нужда да го мислиш особено ;)

2.   Как така имаш толкова сериозна сериозна връзка, до брак си стигнала, а родителите ти не са го виждали дори? Това е страшно неуважение към тях. Нищо друго не ти остава сега, освен да им обясниш (отначало сама) положението, а после и да ги запознаеш. Ми... голям стрес ще е за тях, ама... като си решила да им го сервираш така... горките хора.

3.   Написала си съвсем малко и не става ясно нищо - защо не си споменала на родителите си нищо досега? Възрастта ти ли е проблем, или пък майка ти и баща ти са много строги и те е страх как ще го приемат, или пък смяташ, че няма да харесат приятеля ти? Пиши малко повече, за да получиш съвет от хората.

4.   Бе какво ще се жените - кой се жени на днешно време?!
Направо им казвате, че ще стават дядо и баба, и това е!
Ще трябва да се "зарадват" - къде ще ходят? ВНУЧЕ! Това звучи гордо...

5.   Забравила съм да спомена, наще знаят за него, причината да не го познават е, че той не живее в България.. именно заради това ми е много трудно да им кажа, че човека който идва за пръв път в къщата ми ще им става зет :)

6.   Първо - на колко си? Ако си под 20 направо забрави за брак. То си е лудост.
Второ - на колко е гаджето ти? Явно си се притеснявала да кажеш на вашите...
Трето - от колко време сте заедно? Не си го запознала още с мама и тати, което значи че е от скоро. Как точно решихте да се ожените при това положение? !
Четвърто - защо се жените? Ако си забременяла "случайно" и това е причината да се ожените по-добре направи аборт. Рисково е и може да се обърка нещо и да не можеш вече да имаш деца (не е като да не се е случвало), но е по-добре отколкото да се омъжиш, разведеш и да си гледаш детето сама.
Абе, в общи линии трябва още инфо, за да може да се даде някакъв адекватен съвет.

7.   На 24 съм и не възраста е проблема, аз и по горе го написах наще знаят за него, но не го познават лично, защото е в чужбина, не съм бременна женим се защото така искаме и двамата, просто не зная каква ще е реакцията на родителите ми като се има впредвид, че не са го опознали лице в лице.

9.   Слушай сега мото момиче щом знаят за него нищо, че не го познават ще го одобрят. Не се вкарвай в излишни сапунки, е жал ще им е понеже за тях ти винаги ще си малкото им момиченце. Но давай напред и недей да ги слушаш тия пенсионерки от по-горните редове, щото коментарите им ме дразнят, ама защо, ама за какво като сте невежи за какво пишете та и вкарвате още повече страх. Мъжката и право напред...

10.   Няма родителите ти да живеят с него, по скоро ти се притеснявай, дали избора ти е правилен. Те ще го приемат такъв какъвто е, щом ти си си го харесала. Какво неудобно има, казваш им, ето с този човек искам да живея и толкова(покажи им поне снимка). Кажи им новината предварително, преди да представиш бъдещият им зет, така няма да са изненадани и ще очакват срещата на запознаването. Дано не ги разочароваш, отваряй си очите, понякога сърцето лъже!