Споделена история от Семейство

Майка ми!
Здравейте!
Аз съм момиче на 18. Тия дни имам изпити за шофьорска книжка. Майка ми все ме пита, ама ти що не учиш за изпитите. Тя работи близо до вкъщи. Това, че тя не ме вижда да уча, не значи че не уча.
Или пък и обяснявам нещо- по най. спокойния начин или я питам и тя почва да вика и да крещи без видима причина!? !
Няколко пъти имам син екран на компютъра, обяснявам и че трябва да се преинсталира. Тя: добре, добре. Цяла година- добре, добре.

Моля помогнете! Как човек, който ти вика, иска да се държиш с него мило и добре?
Вие какво бихте направили?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   ами когато я няма не учи
след като се прибере - учи
така няма да те занимава с глупости с които да те ядосва!

да ти имам проблемите! :D

2.   Може би е изморена? ! Била ли си някога на работа? Осем или повече часа работа... еднообразна, досадна, уморителна, НИСКО ПЛАТЕНА. Всякакви екземпляри които трябва да търпиш защото са част от работната ти среда. Не зная какво работи майка ти или с кого, какви са шефовете и, колектива, но това мило момиче е голям стрес. И, особенно както казах, ако е ниско платена. В главата и има куп мисли за нейния живот, за твоя живот, за сметките и всеки проклет ден, в който трябва да се оцелее. Може да е изнервена и да ти крещи може да ти изглежда, че не те обича, а може би просто вече е твърде ужасена от трудния живот, който водим повечето хора в тази държава. Учи и си вземи курса. Скъпо ще и излезе, ако повториш. Пък и дори да има пари защо да ги давате на халост. Книжката и шофьорските умения не са проста работа и гъзария, а голямо удобство в днешния забързан живот. Ако искаш не просто преинсталация, а нов компютър направи нещо по въпроса. Може би да намериш някаква работа. Може би ти ще си по доволна да имаш лични пари. Може би да разбереш какво е на майка ти и да облекчиш малко живота и. И двете ще сте по добре и по ведри. Всичко това хипотетично де, ако няма някакъв друг тежък разрив между вас за който ти не споменаваш. Успех:)

3.   Как човек, който ти вика, иска да се държиш с него мило и добре?
Отговора сама ще намериш, като си отговориш на въпросите: Как да не викаш на човек, който не му пука и виждаш, че не учи за курса, който си платил с труда си? Как да не викаш, като едвам си отделил средства за курс и сега ти искат и за компа? Как да не викаш като знаеш, че след курса и пари за кола и гориво ще трябват?
как да не викаш като всичко ти е на главата, всичко теб чака, а заплатата е една и то българска?