Споделена история от Семейство

Какво да правя?
Здравейте и от мен. На 19 г. съм и съм дете на разведени родители. Майка ми се събра да живее с един мъж преди 3 месеца. Вчера аз се скарах с него той започна да ми крещи и аз на него и ми каза да си събирам багажа и да се махам за да ги оставя да бъдат щастливи. Кажете ми какво да правя? Той когато ме изгони майка ми дори не ме спря да си замина, застана на негова страна. Много съм объркана. Не знам какво да мисля...

Коментари

1.   Ами зависи. Работиш ли? Принципно е странно майка ти да не те защити.. Да не би да я е страх от него, да не и посяга. Някой може да ти каже, да остави хората, но аз се поставям на твое място и при положение, че майка ми ми е най- добрия приятел.. Нз какво да те посъветвам. Поглвори с нея.

2.   Каква е ситуацията с баща ти, не можеш ли да отидеш при него?

3.   ами ти какво правиш при тях още намери си работа и излез на квартира така ще си сложиш край на проблемите с тях и ще можеш да си планираш по-добре живота бягай не чакай не си малка

4.   Обърни се към баща си или другите си близки, ако сте в добри отношения :)

5.   Ами не казваш за какво става въпрос, как да ти се даде съвет? За какво се карате с него, къде и в какво е проблема?

6.   Ужасно е това... Не казваш какъв беше повода. Ако си се държала предизвикателно, отговаряла си, мога да разбера защо толкова се е ядосал. Но за майка ти оправдание няма.

7.   Мило дете, знам че ни си дете, но аз имам дъщеря на твоята възраст и за мен тя винаги ще ми е дете... та на въпроса. Майка ти не мога да я разбера, аз също имам връзка с друг мъж, който не е баща на дъщеря ми, но никога запомни абсолютно никога не съм позволявала той да се държи по някакъв подобен начин. Всичко зависи от осъзнатостта на майка ти, тя е в основата на всичко. как може да не се застъпи за теб, та ти си преди всичко и би трябвало да си номер 1.
Така правят всички майки, които държат на децата си. Една от причините поради които имах скандали с биологичния баща на дъщеря ми е точно това, непристойното му държание, викове и забележки. Поговори с майка си, а един ден тя ще си плати за всичко това. дано се е вразумила и пак пиши тук...
Ж42

8.   Отивай на квартира, може да се държиш провокиращо, може майка ти да вижда, че човека е свестен и заслужава поддръжка.

9.   От авторката до №5.. Никога до сега не съм живяла с мъж. Не познавам дори баща ми. Самото отношение към мъжете ми е малко странно. С въпросния господин се караме, че съм пуснала пералня например в 23:00 часа, а те искат да спят. Аз я пускам, защото бяхме на маса до 24:00 часа и после те 1 час си говориха. Също така проблема е и в това, че ми каза че съм пречка за него, иска да бъде щастлив само с майка ми, а в началото викаше, че не съм пречка. Направи дете на майка ми и сега аз станах излишната. Самия той прави дразги между мен и нея. Не мога да изляза на квартира, защото не мога да си намеря работа.

10.   Авторке когато нямаш пари за своя квартира се налага да се съобразяваш с правилата на хазаина в момента. Тоест с правилата на този, в чийто дом ползваш безплатно, особенно като имаш навършени 18г.
Щом не иска пералня през ноща, ще се съобразяваш, не, да се караш с него. Не стига, че те приютява, че още те храни и облича, ами и правилата в дома му да не зачиташ и на всичкото отгоре да се караш с него за тях.
Неиска човека да се пере в неговия дом през ноща и толкова! Приеми че е суеверен!
Когато човек навърши 18 е пълноправен гражданин на държавата и освен права има и задължения. Когато въпреки, че е над 18 не може да се справя сам в живота и лежи все още на гърба на по възрастен, при все че не му е родител, трябва да се съобразява, да прекланя глава пред него, дори сам да е прав, да се извинява, често да ползва думи като благодаря, моля и т. н
Те все още се грижат за теб ти трябва да си благодарна а не да опитваш да правиш твой правила в дома им.

11.   До авторката
Искаш да кажеш, че майка ти чака бебе от този господин ли с когото живее в момента и се познава с него от 3 месеца?
Така ли е? На колко години е майка ти все пак и би трябвало тези отношения да си ги е изяснила с него за тебе!!
Ж42

12.   Да... виждам от това, което си написала, че не е читава работата при тях, ако въпросния господин обича и уважава майка ти, няма да се държи по такъв начин.

При майка ти също нещата не са наред щом допуска такова отношение към тебе!

Остави ги на самите тях и гледай себе си и своя живот, гледай ТИ да се устроиш, да си намериш работа и да се отделиш от тях самостоятелно. Повярвай ми, няма по-хубаво нещо от това човек да е самостоятелен, да е материално независим да си разполага с живота и да не зависи от други. Не казвай "не мога", ако не си от София иди в София и ще си намериш работа и квартира!

Изобщо много е сбъркана работата, как изобщо майка ти може да защитава и да заема страната на някой, който ти казва да си събираш багажа!!??? И който искал да е "само с нея?? ! " Оставяй ги! Защо да седиш някъде, където си неприета и нежелана! Все в един момент ще трябва да се отделиш от майка си и да заживееш самостоятелно... мисля, че сега е времето.

13.   До №11 от авторката.

На 44г. е и се познават от 3 месеца. Той иска много да има момче и иска второ дете.

14.   До №12 от авторката.

Аз хубаво ще отида в София, ще си намеря работа ами като няма да ми стигат парите? Какво да правя тогава? Една квартира е 300-400 лв. а заплатата ако ми е 600-700лв? Ти ако не си на квартира е лесно да го кажеш, но всичко е само на думи.. не е лесно в този живот.. не сме при бай Тощо :)

15.   Eми №14 тогава ще си намериш квартира със съквартирант или хазаяй. Ще е по-евтина квартирата и ще се справяш с по малко средства. Нима ще си първата или последната? Ще се научиш да харчиш според възможностите си.
"бай Тощо" го няма от 24 години и хората са живи, и работят, и се издържат сами, за разлика от тебе. Направо е смешно човек роден след 1989година, и вече навършил 19г. да търси времето на "бай Тощо". Ти не знаеш времето на "бай Тощо", нито си чувала всичката истина за него. Ако сега ти се падне изведнъж времето на "бай Тощо", ще бъдеш толкова шокирана че...
Бай Тошо не беше грижовникът, за който го мислиш, да хляб и салам имаше, но само хляб и салам, без телефони, медиии, интернет, чужбина, казват ти как да си облечен как да си постриган, без възможности за избор на младото поколение, ставаш такъв къкъвто ти кажат, там където те назначат и бъди благодарен на това, целувай ръка на партииците, защото Белене не е толкова далеч. Ако си послушна и прекланяш главица ще има парче хляб и салам, може и парче торта ако си я направиш сама. Да имаше сладкарници но всички жени правиха домашни торти и сладки, защото иначе парите не стигаха. 48% от семействата перяха всичките си дрехи на ръка, защото нямаха перална машина. И то точно тези като теб авторке, нискоквалифицираните, нямаха перална машина.

16.   Браво на 15