Споделена история от Семейство

Бременна и самотна...с мъжа ми до мен
Омъжена съм за прекрасен човек - обичаме се много, разбираме се много, той много обича да се прегръщаме, да се целуваме и да се любим. Т. е. обичаше...
Отдавна мечтаем за дете, така, че бременността ми е планирана и желана от двама ни. Но какво се случва от тогава??? Още като забременях, той спря да ме прегръща (секс не правим, защото не съм с лека бременност, но него не го оставям незадоволен, ако ме разбирате). Спря да ме целува, спря да говори с мен. Все ТВ гледа, играе някакви игри онлайн. Иначе не се караме, дори е станал по-активният в домакинската работа по обясними причини. Обаче не ми казва "лека нощ" и не ме целува. Аз му напомням и той въздиша с досада, пожелава ми там каквото е - утро, нощ - и ме целува. Когато го помоля да излезем някъде, ми отговаря, че трябва да ограничим излизанията и харчовете, че трябвало да събираме за бебето. Близките няколко години на почивка нямало да ходим. Като сме излезели все нещо съм искала. Да, искам! Като излезем и ми се преяде един сладолед искам да си купя, а не да го мисля, при положение, че и на двамата заплатите ни са хубави. Пък и разходките поне да бяха като преди - излизаме, той мълчи. Седнем някъде примерно - той пак мълчи. Приберем се - пак мълчи. Какво става? Ще се оправят ли нещата пак, когато бебенцето ни се роди? Нормално ли е това държание за него? Да не би да е в някаква депресия? Опитвала съм се да говоря с него, казва, че нищо му няма, че си внушавам и че естествено, че ме обича, че аз съм му всичко.

Коментари

1.   Спокойно, това е временно. И моята жена като беше бременна, изпаднах в подобно състояние, въпреки че при мен беше в малко по-лека форма. Просто се чувства малко несигурен и притеснен дали ще се справи. Все пак не забравяй, че той носи отговорност за вас и не му е леко. Всичко ще си дойде на мястото с времето. Просто бъди малко търпелива и съпричастна към него. От време на време можеш да го окуражаваш, че всичко ще се оправи, че детето ще ви донесе късмет (то наистина ще ви донесе), че е нормално да се чувства така, все пка това е голяма крачка в живота, но притесненията му са неоснователни и т. н. Малко след раждането ще види, че не е толкова страшно, че страховете му са били неоснователни и ще се оправи.

2.   Странно е наистина. Някои мъже се плашат от бащинството, възможно е мисълта за предстоящата промяна да го стресира прекалено. Дано се променят нещата като дойде бебето, защото така не се живее.

3.   Може би няма какво да ти каже, да не е от хората, който говорят много... например моя приятел не е от разговорливите, гледа си някъде и почти само мълчи, а аз се чудя за какво си мисли... може да се оправи или е в шок, че ще става баща... :)незнам от колко време сте заедно, ако е от скоро може да си е такъв, просто да не си забелязала...

4.   Това при мъжете го има и дори в случаи, които жената не е бременна.
Просто са тъпаци, мислят си, че като имат сериозна връзка или брак, жената им е в кърпа вързана.
А после като не обръща внимание и си намери жената друг, била к**ва? !?
Е, браво...
Разбирам те, Авторке. Всяка жена, в твоето състояние, макар и да е временно, има нужда от повече контакти, разговори, внимание и разходки, за да се разсейва.
После, като се роди бебето, също трябва голяма подкрепа, за да не изпаднеш в депресия.
Аз като бях бременна, мъжа ми беше на работя цял ден, а аз сама се разхождах, хапвах това онова, четях книги и списания за бременни...
Просто ми беше много самотно. Той се прибере, вечеряме, играе малко игра на компа и гледаме телевизия до късно...
Ходихме на гости при майка му, моята майка с брат ми идваха в насс и приятели да играем карти...
Ходихме на боулинг и билярд (още нямах коремче).
Като исках разходка ме водеше в почивките, но както казваш ти, мълчалив...
Моя мъж някой път много весел, на следващия мълчи...
Но при нас е :х
Той работи и взима добра заплата, аз гледам детето.
Може би някой път заради сметките като дойдат... и за това не е на кеф.
Бяхме на море и беше супер... весел... Последния ден без настроение... Питах го и ми каза: Как, като знам, че само да стъпя в София и 300 лв ще изхвърчат за сметки...
Понякога му е мн. тежко, като ходи в Германия за няколко месеца, викна брат ми да седи при мен, да не съм сама с детето.
Минаха се 2 години, от този момент и брат ми си е при нас.
Не работи, цял ден седи на компа и цяла нощ до късно.
Те много се уважават и се разбират, но това не искам да го коментирам, че ще се ядосам :х

5.   Да ти кажа, на мъжете им се отразява по-зле бременността, отколкото на жените им :) Изпадат в паника, защото не разбират какво става, не знаят какво да очакват, не знаят дали ще се справят. Особено както в твоя случай - сама казваш, че не си с лека бременност. Започват да се замислят, че детето ще има нужда от дрехи, играчки, памперси, храна и т. н. И какво му изниква в главата? "Боже, колко много пари са това! Как ще се справяме!? Спираме да харчим и започваме да спестяваме! " Малко глупав подход според мен, но всеки си има неговият начин. При всяко положение е добре да се обсъжда всичко - от това какво се случва с твоето тяло (за да не приема бременността като болестно състояние), през това какво се случва с бебчо вътре в теб (което не е никак маловажно), до всички приготовления, които трябва да се направят и всички очаквани случки (и хубави и лоши). Така постепенно той ще спре да се чувства изолиран и шокиран от промените и ще се отпусне. А може да се опиташ да му обясниш, че те стресира и те обърква с поведението си, което не е добре нито за теб, нито за бебо. Поговорете. Но без да задаваш въпроси. Просто обяснявай как се чувстваш ти и кое негово действие (или бездействие) до какво състояние те е докарало.
Успех ви пожелавам и на двамата. Да си гледате щастливи едно малко, сладко, здраво човече :)

6.   човека е във стрес, сама казваш че бременността ти е тежка,

7.   От Авторката:
Разбирате ли, че аз също съм във стрес! Уморих се седмици наред да лежа само и пак да не съм добре. И веднъж в седмицата да ме извежда за малко.. Ето днес и утре почива и ми заяви, че спираме с излизанките. Колко го молих, и колко плаках! Еми не иска да ме изведе никъде - не иска да излиза и толкоз! Като съм искала - да съм излезела сама. А той знае, че в този град аз нямам нито един приятел или приятелка. Сама ли да хукна? Накъде? В този квартал, дето само панелки има, няма дървета, даже парк няма наблизо. И на къде да вървя? Да гледам как другите бременни (и не само) момичета се разхождат с мъжете си, които са ги прегърнали? Задушавам се в този апартамент! Какво му става на него?? Направо не издържам, казват, че трябва да си спокоен в бременността си, да мислиш за хубави неща. Е, за какви? Като знам, че вечерта ще се прибере пак мълчалив, и че като дойде събота и неделя пак ще съм тука все едно съм самичка, и скайпа ми ще е празен, защото е хубаво времето още и всички са навън...

8.   Според мен е възможно да има друга. Може да не са любовници, а просто да е хлътнал по някоя и да се чуди какво да прави

9.   Преживяла съм го това, затова го казвам...

10.   Май май проблема е в теб. На мен ако ми ревнат, за да направя това, което искат и аз няма да се съглася. Какво значи да ревеш за да те извеждат на разходка. ти да не си домашен любимец? кучето ми така плаче да го изведа. Искаш той да ти намери приятелки в града или искаш той да ти запълва цялата нужда от общуване? Малка ли си излез в делничен ден рлазходи се по магазините ще се запознаеш.

11.   Номер 10, явно изобщо не знаеш за какво става въпрос! Когато жената е бременна в нея бушуват хормони и се чувства така, че този, който не го е изпитал просто не може да го проумее. Затова бременните жени и по-конкретно тези с тежка бременност плачат често за дребни неща, чувстват се зле, имат нужда от внимание и нежност. Коментарът ти изобщо не е на място!

12.   От №10 до №11 Съвсем случайно съм жена и два пъти съм била бременна. Но никога не съм очаквала като не стане на мойта с рев да променя нещата. С рев и кавги се постига само още по лошо.
Подреди сама деня си, с неща които ти харесват не чакай мъжа ти да те изведе и да ти намери приятелки. Когато му покажеш, че не си зависима от неговото присъствие, че времето ти езапълнено с твой си планове, тогава той сам ще иска да му отделиш от времето си.
Ако продължаваш да стойш в къще и да ревеш на главата му можеш само да го загубиш. Та кой иска да се прибере от работа изморен и да го посрещнат с рев, заповеди и караници?
Пробвай да го посрещаш с усмивка, с топла вечеря, да му казваш колко добре е минал денят ти, да го питаш как е минал неговия и ще видиш промяна.

13.   Да, и аз искам да помоля всички мъже ПОНЕ ЕДИН ПЪТ да се превъзмогнат и да дадат на бременните си жени ВНИМАНИЕ и разбиране. Както 11 каза, ситуацията е особена, просто ни повярвайте, че имаме много голяма нужда от вашето искрено внимание докато сме бременни. Все пак колко пъти е бременна една жена, средно 1, 4, не може ли поне за известно време да минете на втори план?

РАзберете, че на нея жив човек ? мърда в тялото и докато вие можете поне за малко да се абстрахирате от грижите и мислите за предстоящото събитие, ние не можем, защото постоянно чувстваме присъствието му, тоест за нас почивка няма.

Вие ли повръщате в началото, вие ли ходите по лекари, вие ли се оправяте с работодатели и майчински и НОИ, вие ли се чудите как да измиете банята като вече едни чорапи не можете да си обуете заради корема, вас ли ви боли гърба от тежестта и не можете да спите, вие ли ставате нощем по няколко пъти до тоалетна, вашето тяло ли ще бъде разкъсано, вашите гърди ли ще болят неистово докато тръгне кърмата?

Ето с такива и много други неща се конфронтира една жена, неща, за които вие и не подозирате, а тя има нужда да излезе да се разсее, да си поговори с някого за тези работи, да усети, че не е сама в тази супер нова и непозната ситуация.

Чест ви прави, че искате да осигурите материалното, само не забравяйте, че имате жена, която не е само инкубатор, а и човек. Едва ли и на вас ви харесва да ви мрънкаме. Просто ни дайте по един час време на ден да сте с нас и ще си осигурите много повече спокойствие отколкото ако се опитвате да избягате от нас.

Здрави деца на щастливи родители пожелавам!