Споделена история от Семейство

За близките ми животът продължава постарому...
Майка ми почина преди 40 дни. Ужасно ми е тежко, а нямам с кого да споделя. За близките ми животът продължава постарому. Всички се съвзеха и приемат смъртта за нещо нормално, но не и аз. Тя беше най- добрият ми прятел, а вече я нямя. Сякаш всичко в мен се срина. Опитвам се всячески да намеря себе си, но не мога. Не зная как да продължа. Помогнете ми.

Коментари

1.   Плачи когато имаш нужда! това мога да ти кажа
и аз бях зле (тогава бях на 14 години), но с времето мина. сега след 10 години и повече от онзи ден в който тя почина, лека и пръст, си спомянм понякога когато гледам звездите легнал на леглото си... понякога се натъжавам и пускам по една сълза, макар и вече мъж.

бъди силна

2.   Деанксит и лексотан. И време.

3.   Миличка за тая болка няма лекарство, че даже и времето не лекува (просто болката не е толкова силна, защото ежедневието те поглъща и не мислиш толкова за това). Човек, който не го е изпитал, няма как да те разбере и дори да ти съчувства то не значи, че историята ти е докоснала сърцето му.

4.   Преди време една възрастна колежка сподели, че човек е жив дотогава, докато са живи родителите му и не знам защо запомних за цял живот тази фраза. Звучи пресилено, но има и нещо вярно и то е здравата връзка между деца и родители в България, в други държави не съм го виждал. Много, много ще ти липсва майка ти, още повече щом е била най-близкият ит приятел. Ходи по-често на гробището, навестявай я. С времето болката ще намалее, но няма да изчезне. Бог да прости майка ти.

5.   Моите съболезнования. Дори и най-тежката рана заздравява с времето. Ако можеш излизай повече навън между хора( ако можеш с приятели), знам че не ти се гледа свят, но това малко ще те разсее. Ангажирай времето си максимално- не оставай свободна. Отдай се на нещо в твоето ежедневие, което ще заеме мислите ти. Не бързай с медикаментите. Помисли си дали майка ти би искала да те види разбита и сломена. Не се дистанцирай от останалите в семейството си, сигурно и на тях им е тежко, но не го показват. Дръжте се заедно като мислене и чувства.
Успех
Д-р Хаус

6.   "Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен и злочест, от парещите въглени на мъката, си направи сам стълба и излез. --Дамян Дамянов"

7.   Моята майка дори не ме поглежда.Винаги е мислила само за себе си.Мразя я .Дори бих се радвала да умре.Да знам че я няма.Винаги ни е деляла с брат ми ,а сега дели и внуците си.Такава вещица не пожелавам на никого

8.   Аз също не приемам смъртта като нещо нормално,когато тя идва съвсем не на време,но тук няма справедливост има карма. Аз загубих най-близкия си човек преди 3 месеца и болката и мъката ми не намаляват,напротив,става по-зле.Старая се да се разсейвам,но не ми се отдава,често плача,дори когато съм сред хора си мисля за момента,когато ще остана сама,за да се отдам на мъката си.Не знам до кога ще продължи всичко това,не искам да съм тъжна,но уви.Казват,че болката остава,просто свикваш да живееш с нея.