Споделена история от Семейство

Ако приятеля на майка ви е по-млад от вашия...
Как бихте се почувствали, ако приятеля на майка ви е по-млад от нея с 12 год. и спокойно може да бъде връстник на вашия приятел или дори по-малък от него? За протокола - майка на 42 - приятеля й на 30, дъщеря й на 20. Бихте ли били гневни или бихте ли изпитвали срам от това как изглежда отстрани? По принцип данък обществено мнение не плащам, но 12 години са сериозна разлика и той спокойно може да бъде на същите години на моя приятел или мъж, пък дори може да бъде по-малък от него с 1-2 години...Винаги съм заглеждала по-големи мъже и малко се притеснявам как ще изглежда отстрани, ако аз си хвана по-голям от приятеля на майка ми?? Никога до сега не съм била в подобно положение...нуждая се от съвет...

Коментари

1.   Значи е странно, че разликата им е 12 години, а не е странно, че ти си търсиш мъж на 30-32 години т. е. пак 12 години разлика.

2.   Ами както ти заглеждаш по-големи мъже така пък майка ти заглежда по-млади.

3.   Майка ти май нещо е сгрешила. Много малък го е избрала. Този 30-годишният може дори да й изневерява, като се има в предвид, че той е млад, животът е пред него и т. н. Но съветът ми към теб е да не обръщаш внимание на връзката на майка си, тя рано или късно ще скъса с приятеля си, тъй като той е още много млад. Ти си намери някой, който да те обича, уважава, цени и подкрепя във всичко.

4.   А теб какво те бърка какъв приятел има майк ти? Все едно тя да ти се бърка (след като си пълнолетна) на колко години ще е гаджето ти. Имате си собствен живот, живейте си го. Пък и може да се разбират прекрасно, по-добре ли щее да е с някой по-възрастен, но пълен алкохолик и нещастник?

5.   Ако човекът е свестен и майка ти е щастлива с него, не виждам причина да си задаваш такива въпроси.

c2h50h

6.   Значи не е странно ти да си с 10 години по-голям от теб мъж, а майка ти да е с 10/12 години по-млад мъж от нея е странно? Мисля, че вече трябва да се избавим от закоренялото мислене, че е нормално мъжът да ходи с по-млада, но виж- възрастна жена с млад мъж- НЕ. Мисля, че се заражда конкуренция, поради сравнителното малката разлика в годините ви-22. Разликата с моята майка е 34 години и нямаме подобни проблеми, въпреки че и аз си харесвам все по-големи.

7.   Няма от какво да се притесняваш. Какво лошо има в това като е 12 години по-млад? Ако майка ти е щастлива и се разбират чудесно и ако той няма проблеми с теб не те бие, тормози и тн не виждам защо това да те притеснява.

8.   Я всяка да си живее живота и да не се бърка на другата! Ти май нещо искаш да ни кажеш, че се срамуваш, че майка ти има такава връзка, а? Ама не смееш открито да го кажеш. Всичко си е наред. Животът е шарен, всичко има в него. Щом е щастлива майка ти с тоя човек, ти какъв проблем имаш? Гледай си твоя приятел и всичко ще е наред. Женското щастие има различни лица и то съвсем не е само за теб.

9.   Ами ти самата ако утре се залюбиш с негър, или с циганин? К'о ша пра'йм тогава?!

10.   Номер 9 - аз цигани не заглеждам, камо ли да 'залюбя' някой манго.

Авторката

11.   Значи ако майка ти има връзка с мъж по-млад от нея с 12 години това е проблем, но ако ти имаш връзка с мъж 12 години по-възрастен от теб това не е? Интересно... абе, мацка вместо да се занимаваш с майка си и в това на каква възраст е приятеля и, радвай се на живота, че младостта минава бързо и утре може и ти да тръгнеш да си търсиш младо гадже. Да, да не се шегувам, то не случайно си има виц.
Обява във вестника:
Начинаещ писател търси по-възрастна секретарка с опит и съответно години по-късно, опитен писател търси млада секретарка, може и без опит.
Така, че хич не се тревожи за глупости, а се радвай на живота!

12.   Няма нищо лошо. Както са казали и другите, защо да не е нормално тя да е с 12 години по-млад, а да е нормално ти да си с 12 години по-стар? И моят е с 10 години по-голям от мен, а племенницата му е с 10 години по-малка от мен. И ми казва на име (даже не съм "кака").
Не виждам нищо лошо в ситуацията. Просто предразсъдъците ти са в повече.
Ж27

13.   Авторката:
Айде измислете нещо по-различно, спрете да пишете едни и същи коментари. Като няма какво да кажете, защо изобщо спамите?

14.   Не и хареса истината на тая авторка. Всичко, което не съвпада с нейното мнение, е спам! Различно иска! Е, такива хора трябва да ги оставиш да си счупят главата, не съществува друг начин. Само тя има право да е щастлива. Е да, ама не!

15.   Нали искаш съвет, защо се сърдиш? ! Това, което всички ти казват е, че общо взето няма значение кой на колко години е. Освен това, на никого не му пише на челото с каква цифра му започва ЕГН-то. Виждала съм хора на 50 години, които изглеждат на 35 и обратното. Така че всичко е мно-о-о-го индивидуално. И е добре да осъзнаеш, че Духът няма възраст.
За протокола ще ти кажа, че моят съпруг е с 2 години по-млад от майка ми, но когато застанат един до друг, разликата изглежда поне 15-20 години надолу в негова полза. Така е, като живее с млада жена!
Това беше между другото. Забрави кой на колко години е. Това е просто статистика.

16.   Гледай Christmas in love

17.   : италиански е тъкмо за ситуацията

18.   Много обичам хора, които като не чуят това, което искат започват да обвиняват!

19.   Драга ти не си в час. За теб майка ти вече е ВЪЗРАСТНА, но за мъжете на 30 тя е по апетитна от момичета на твоята възраст. А пък ако е и запазена направо ще я схрускат. Ако не си разбрала, че една жена на 40 има много да даде на мъжете в сравнение с младичките... Всеки мъж, които търси интересна партньорка, а не просто барби муцунка би предпочел зряла жена. Двоен ти е аршинът. Питала ли си майка си как тя би се почуствала, ако си с много по- възрастен от теб мъж. Дали нея пък няма да и е неудобно от хората. Не нали? Ти само гледай като си падаш по- поголеми да не и откраднеш гаджето. Като ти слушам приказките достатъчно елементарна си да го сториш.
Ж 34

20.   Много отворени сте ей. Не мисля че е нормално, майката да е с мъж с такава разлика. Момичето наистина има право, да се притеснява. Аз също не живея за хорското мнение, но не е в това въпроса. Що не се замислите малко преди да пишете. Уж се имате за много интелигентни, когато една жена е с млад мъж значи е любов, а когато зрял мъж е с млада жена тогава е интерес.. Какво може да даде една жена на40, ами нищо освен секс. Младежа ще е горд от себе си че е преспал с МILF и има с какво да се хвали пред приятели. Това са младежи, които не могат да се уредят с момиче на своята възраст(а ги има много, и не всичките са кифли) а при жените на 40 е много по лесно. Такава жена е лесна, тя търси внимание и чува това което иска да чува.

21.   АКо си на 42, жена и можеш да си с 30 годишен ... Се счиай за щастлива. Сега ти е лесно. На 20 имаш избор от много мъже и претенциите са без край. НО на 42 ... историята е друга. Радвай се за майка си и ако "общественото мнение" те притеснява, а не щастието на майка ти, то определено сте странни хора.

23.   Аз съм на 40, изглеждам на не повече от 33-34, поддържана жена съм, и гена ми е младолик... имам добра и престижна професия, живея с 9 години по малък от мен. Обичаме се и в момента градим общ дом. Не виждам нищо странно, но защо си мисля, че авторката е хвърлила око на избраника на майка и... дано да греша...
Не мога да кажа как ще изглеждам след 10 години, когато той ще е на 41, а аз на 50, но когато любовта е силна и истинска, връзката също.... и двамата сме разведени, сина ми е 18 годишен и живеем всички заедно... Щастливи сме, човека е избрал да бъде с мен.... дори и много ме ревнува и то безпричинно.... авторке, не е странно, ама хич...