Споделена история от Семейство

Как да откажа майка ми от фейсбук....
Здравейте на всички, аз съм момче на 17 и искам да откажа майка ми от фейсбук. Жената е пристрастена просто.. Вкъщи нищо не бутва, мързи я да готви, да чисти и кво ли още не.. Ако баща ми не се хване да сготви нещо ще я карам само на филийки.. Или ако аз не изпрахосмуча стаята ми ще седя във вечна мизерия. Компютъра и е в моята стая. Когато се изкъпе, първата и работа е да седне на компютъра.. Дори не си подсушава косата, човек, супер много ме дразни. Снощи компютъра е изключен и тя щеше да излиза и разбра, че ще я карат и за 20 минути ми пуска комютъра... Е*ах ти пристрастяването... Кажете ми как да я откажа, че направо не знам....

Коментари

1.   човече, вземи разбери каква й е паролата и просто изтрий акаунта. АКо не я знае6, има така наречени keyloggers, които записват комбинациите от клавиатурата. ТАка не може да продължава.
Жив и здрав, :Д
М, 36

2.   Целият проблем идва от това, че тя не ти готви и чисти... Не си на 5 години, че някой да е длъжен да се грижи за теб. Започни да си готвиш и чистиш сам и остави майка си да прави, това което я кара да се чувства добре.

3.   "Чатиш ли си? С гаджето ми? Мамооо, мамооооооооо!!! "
Според тебе само 17-годишните ли могат да висят във ФБ? ;) И да, вече си голям, вземи да сготвиш нещо ти, защо не? :)
Ами, моето момче, малко пресилих коментара си, дано си го възприел от хумористичната му страна, но наистина вие младите не сте ли малко егоисти понякога и смятате, че хубавите неща в живота са създадени само за вас?
Ж 38

4.   Ето, че не само децата се пристрастряват. Забрани фейсбук от браузъра или бутни интернет настройките. Или може да поговорите с нея за това.

5.   Аз на 17 вече живеех съвсем сама, тренирах и учех, да не говорим за елементарни неща като да си сготвя или да си изчистя, а ти още чакаш на майка си. Тя вероятно ходи на работа, отгледала те е 17 години, голям човек си вече, можеш сам да си слагаш храна на масата, и тя не е длъжна да върви след гъза ти да ти чисти готованко такъв

7.   Прецакай компютъра бе мацка, хаха.

8.   Забрани достъпа на facebook на компютъри като и кажеш, че са баннали цялата ИП мрежа в блока ви

9.   И мойта мама е същата, не знам вече кво да правя. Тя е по- пристрастена от мен човек...

10.   Ужас ;D добре че майка ми не се занимава с такива глупости по цял ден. Какво да ти кажа... едва ли майка ти ще подхване нещо вкъщи - явно Й се живее още.

11.   Пише си с някой жената. И тя е човек и си има потребности, освен да е домакиня, майка и съпруга.

12.   Майка ти не ти е прислужница, че да ти слугува. След като си няма други забавления защо да не стои във фейсбук?

13.   Ако майкати не разбира много от компютри, може да блокираш сайта, може да махнеш браузърите(да са в някаква "скрита папка" например, която тя не знае. ) и да и кажеш, че има някакъв вирус... дрън, дрън и така.

14.   С баща ти се наговорете да не и говорите и обръщате внимание докато не се спре малко с той скапан фейсбък!Тва е болест :D !

15.   Аууу, фейсбук-откачалките как се нахвърлиха веднага да защитават себеподобната си... Като оставим настрана факта, че момчето наистина не е малко и може/трябва да се грижи за себе си, НЕ смятам, че въпреки всичко, поведението на майката е нормално....

16.   От автора: значи първо към №5, аз не съм казал, че не тренирам и не уча, а за живеене сам няма как да стане, поради причината, че не сера пари.

Не съм казал, че няма право да стои във фейсбук, но тя го прави по цял ден. И това нещо и изпива енергията, и когато сестра ми си дойде от София, вместо да се радва, тя само пуфти, по празниците не седи с нас.. По-важен е фейсбук. Та както по-важно от Фейсбук, майната му на семейството.. И по принцип знам, че нали за това е семсейството - жената да чисти, готви и пере, а мъжа да оправя всичко, което жената не може. За готвенето - не готвя, защото не ми се отдава и най-много да подпаля къщата. А за чистенето няма да е зле примерно 1 път в месеца да вземе да почисти я прозорците, я банята, я кухнята.. Мен ме е срам да си каня приятели вкъщи от тая мизерия, банята няма да казвам на какво прилича.

17.   Виж моето момченце, много съжалявам, че вашите са те научили така. - тати работи, а мама чисти, подрежда, пере, готви и т. н. Аз на 9-10г. че и по-малък съм излизвал целия дом, нито съм чакал на единия, нито на другия. Сигурно майка
ти наистина прекалява, но ако продължаваш така, льольо мамин, яще си караш на филийки! Майка ти 17 години ти е лизала след гъза, сега на колко е години? 30-45г.? Не че това е от значение, ноо жената не ти е слугиня и щом се занимава със социалните мрежи, то значи е уморена. Със сигурност през целия си брак и на татко ти е поднасяла! Не серял пари!!! Ах, моето момчеее ми то никой не го прави ама ти си такова разглезено мързеливо лайно, че не си представям да стане нещо от тебе в живота! И не знам как ще си намериш жена, която да ти робува. И аз не съм фен на социалните мрежи, нито на Фейсбука, ама не може да държиш сметка на майка си, нека прави каквото си иска, ако компютъра е в твойта, премести го в друга стая. И почни сам да си готвиш и шетъш, ще се научиш, на 17г си. И се басирам че в следващите 5г още ще си живуркаш при мама и тати! Аз от 16-годишен въз живея сам в чужбина уча и работя и на никого не съм чакал да ми ''оправя мизериите". Мухльо.

М, 25

18.   Много са ти сбъркани представите, момче! Ама много! Ти си един глезльо и егоист и нищо друго. Да се захващаш да чистиш къщата и да се научиш да готвиш! Никой не ти е длъжен за нищо. И като отгледаш и възпиташ дете, тогава давай акъл на майка си. Фейсбук пристрастяването е бягство от реалния свят. Помисли си защо майка ти се чувства по-добре във виртуалния. Дали пък нямаш заслуги, а?

19.   Е*ати хрантутника. На принципа тати носи, мама меси хаха. Докога така? Аз съм на 13 работя, уча ( отличничка съм) и чистя всичко у нас защото мама не може по здравословни причини. Голямо лайно си значи. Като се ожениш какво очакваш жена ти да работи и да ти ближе след гъза, а ти да си седиш щото "не сереш пари" хахахахаха.

20.   От автора: до №17: Нямаш право да ме съдиш. Това, че не мога да готвя, не ме прави мързелив нали? Кажи ми къде във поста си казах, че не чистя и не помагам в домакинството? Цяло лято си късам гъза от работа, въобще не е така както си мислиш.. Съдиш хората без да ги познаваш. Дреме ми пък от колкото години си в чужбина, аз ако можеш мислиш ли, че нямаше да отида? И не, не ме мързи да си чистя, това, че в готвенето не ме бива нищо не означава... Просто искам да я огранича от фейсбук, защото на семейството си въобще не обръща внимание.. Преди като имах хубави оценки в училище се радваше, а сега и 'браво' не ми каза (това е прост пример). Значи е важно там да си седи във фейсбук, а със сина и кво става, ба ли му майката... Добре, че съм възпитан да не вземам наркотици, цигари и алкохол, щото ще умра от свръх доза и жената няма да забележи, че ме няма...

21.   В крайна сметка никой не очаква от хора на средната възраст да проявят разбиране, за това и всички го нападате. Все пак, вашите майки не са "висяли" във фейсбук, разбираме. Защо оправдавате поведението на майката? Това нормално ли е според вас? Нейното далеч не е просто бягство от реалността и отдих от семейния живот. Моята майка също е пристрастена до някаква степен, за това го разбирам. Спрете да го съветвате да "чисти, пере, готви и т. н" защото това не е нещо, което се очаква от 17 годишно момче. Разбира се, че има неща които е необходимо да се знаят за тази възраст, но най-важното му задължение е да учи, да учи и пак да учи!
А към автора:Почти съм сигурна, че майка ти поддържа връзка! Това и дава нови емоции и изживява "късен тийн период" който подхранва интереса й. Поговори с баща ти, интересувай се от неговото мнение и поговорете тримата за това. Ако просто блокираш сайта няма да я спреш. Вероятно фейсбук не е единственото й средство за кореспондиране. Разговорите са важна част от семейството и съхранението му! (не просто "жената да чисти, готви и пере, а мъжа да оправя всичко, което жената не може")

22.   Аз пък съм на 13 години и моята майка път като дойде от работа цяла вечер по фейса и си чатка там с колеги и колежки от работа (сякаш цял ден са били далече едни от други) и реално вкъщи вечерята я готвя аз (ако спагетите се броят за вечеря), а баща ми пазарува храна и други неща за вкъщи, а брат ми се заел да чисти. Нея майка ми никак не я е*е дали имам да уча за утре два часа или имам ли тест и дали ще ме изпитват, тя все си чатка и това е!!! Пари да ни даваше добре, но НЕ! Така че подкрепям автора!

23.   А да ти е хрумвало, че майка ти може да е нещастна? Или депресирана? Не, нали? Ти гледаш само на теб да ти е добре и майка ти да чисти и да готви, а не се сещаш, че може би и тя си има проблеми и то сериозни и фейсбука е само проявление на това. Да ти е хрумвало, че жената чати само защото търси помощ и подкрепа? Че за нея това е начин да избяга поне за малко от реалността? Всички съдим другите, но не се замисляме защото правят това или онова. А те сигурно си имат причини. Ама е най-лесно да я квалифицираш като "лоша майка" без да се опиташ да разбереш защо се държи така. Едва ли го прави просто ей така, явно нещо в живота и липсва, дали приятелство, дали общуване, дали нещо друго това аз няма как да знам, но нещо не е съвсем в ред с живота и и тя го компенсира, или поне се опитва, във фейса. Та преди да я съдиш, поговори с нея и се опитай да разбереш и ако можеш да и помогнеш.

24.   То не става много ясно от какво се оплакваш по-точно. Че жената е пристрастена и си загрижен за здравето и, или че не ти прислугва? В първият ти пост на всеки 3 реда се чете - "не готви, не чисти, не мие" и т. н. Един път няма написано - кажете ми как да я откажа, притеснявам се за нея. Сега, когато те нападнаха другите в коментарите се опита да замажеш положението. На 17 години станал, никакво разбиране няма към родителите си. И не говоря за готвенето. Щом седи постоянно във ФБ може да си е намерила някакъв отдушник от проблемите, злободневнието и другите битовизми. Вместо да се замислиш, седнал си да мрънкаш. Номер 17 ти го е казал перфектно. Вземай се в ръце и започни да се държиш като мъж, не като мухльо!

25.   Ей, пикльо, ти някога да си опитвал да готвиш? Не му се отдавало :Д
Сигурен ли си, че не ти се отдава, или просто не си пробвал!? Мен баща ми обича Фейсбук и какво, да не съм потънала в мизерия :Д Майка ми работи от сутрин до вечер и изкарва МНОГО повече пари от него и 'кво, да не сме умрели от глад и мръсотия, да не говорим, че той сега е сам, защото и аз съм във чужбина от 1 година.
Майка ми като не се връщаше по цели вечери до късно заради работата си в болницата, ние с баща ми поръчвахме вечеря от местния ресторант и тя като се върнеше после се радваше много на готовата храна :Д

26.   Майка ви е в период на пристрасняване така си е. Моята майка беше същата преди но вече и мина с времето умръзва. Аз и казах че не и отива на годините много и се карах защото това не е нормално за жена в такава възраст и накрая като видя че и всички от семейството са но моя страна тя започна да чете книги и по-рядко да влиза в фейса и то за малко.

27.   Номер 12 имаш нужда да се консултираш при психолог. Една майка не казвам че е длъжна но ако е узряла каквато трябва да е би трябвало да е загрижена и да обръща работа на домакинската работа и на детето си. Ако всеки седне в фейсбук защото никой НЕ Е ПРИСЛУЖНИК какво ще стане?

28.   Номер 1 не съм съгласен с теб, защото ако той изтрие паролата това не пречи да си направи пак профил. Един човек който е пристрастен ще си направи нов профил а и то не става така изтриването след като го изтриеш не трябва да пробваш да влизаш 15 дни защото така може да го активираш наново и няма да се изтрие.