Споделена история от Семейство

Това не е шега, реално е !!!
Историята се препоръчва на по големи хора и няма за цел да търси подаяние от някой човек. Важно е вашето мнението.

Представете си следната ситуация: Става въпрос за едно българско семейство от архитекти, инженери и проектанти, което живее в един разбит апартамент в Много хубав квартал на София.
Една баба с пареза на ляв крак, нейната дъщеря и внук. Бабата е неподвижна от две години, а нейният син не проявява никакъв интерес към нея, въпреки че е наследник на половин апартамент, който не е стопанисвал от 1979-та година. И той е от София, има си кола, а до блока му спира и трамвай, който ще го докара на 50 м. от блока. Той е електроинженер. Ще опиша кратко положението на хората в този апартамент:
Бабата: На 90 години, има малка пенсия, но вярва сляпо, че може да се оправи и без присъствието на дъщеря и внук. В същото време не отказва храната и почистването, парите й били достатъчно, за да плаща на някой да изхвърля боклуците и да пазарува. Тя смята, че синът и не е длъжен да помага финансово. Той живее сравнително добре, прави си екскурзия до Швейцария и Банско всяка година.

Историята на сестра му и дъщеря на бабата:
59 годишна жена с високо кръвно, епилепсия, болно сърце и проблеми с бъбреците. Тя се превръща в санитар и медицински служител на 90 годишна си майка, която вече споменах, че не признава оказаната до момента помощ. Жената е проектант по професия.

Историята на момчето в апартамента: В средата на двайсете си години, но с неприятно и жестоко минало, то иска светло и нормално бъдеще. История е изключително неприятна: В рамките на няколко години е тероризирано от съучениците си, защото няма финансови възможности, следват поредица от нервни кризи, неврологично заболяване и 40 дневен престой в реанимация с опасност за живота през 2010 година. Сега момчето е половин човек с 80 процента инвалидност, но преди година получава обаждане от вуйна си, не да го пита как е, а да му каже че е добре запозната със състоянието му, че нищо му няма и сам си е виновен за всичко. Натякваше му, че е такъв търтей и човек, какъвто е бил починалия му баща. Ще се попитате защо е говорила така? Защото момчето и беше казало, че след сблъскването със смъртта, иска да живее нормално и да се продаде вилата, която не се стопанисва от 30 години, за да може да се разпределят парите и да се направи ремонт там където живее с болните си майка и баба. Аз съм това момче. Аз исках да се продаде тази къща, защото за да помагаме на баба ми, ние трябва да имаме възможности. Какви възможности ще имаме, апартамента ни беше хубав до 1980 г, а сега е една развалина. Вуйчо ми не е идвал от толкова години, защото няма желание да види как живеем, защото не желае да ни съжали, защото не е един случай, в който е намекнал, че не го вълнуваме. Майка му умира на легло.. Апатията на този човек ме докараха до 80 % инвалидност, признати от комисия на ТЕЛК. Майка ми също не работи, но тя и не трябва!
Аз се опитах да работя, но не става. На няколко пъти и кола щеше да ме блъска, а друг е въпроса, че сега имам и много тежки психически травми и шок, те ми пречат да се развивам нормално и да си взема средното образование. Искам и имам желание да работя, но това няма да стане никога, обречен съм. Бях съсипан от хора със сребърни лъжички в уста, от хора с типичното и примиренческо мислене. Всички ме видяха че съм болен, но не и моя вуйчо. Той е брат на майка ми, а аз съм го виждал точно 3 пъти през живота си. Братовчед ми и той внука на баба ми, но и той не е идвал да я види. Аз бях едно дете. Какво съм сторил на Вуйна ми и вуйчо ми? Аз не искам подаянията им, аз исках само да си поеме отговорност към майка си( баба ми ), защото е наследник и не е длъжна само майка ми да пълзи и да умира пред очите ми, а този човек да си живее живота. Трудно ми е да пиша, виждам компютъра двойно, боли ме глава, устата ми пресъхва от няколко дена. Нямам желание за живот, нямам желание да повярвам в Бога, но имам желание да работя и да се развивам, да имам семейство/Да ама не! Няма да имам такова, защото ще гледам онези, които ме тъпкаха години наред. Част от тях си навеждат главата надолу, съжаляват, но е късно. Краят е близо.
Не бях лошо момче, не съм грозен, не пуша цигари, не взимам наркотици, но съм си мразен? Защото съм дефектен? Щом не гледам пороците, значи съм дефектен. Няма да продават къщата, а ние ще си останем в порутеният апартамент, където и едно момиче няма да дойде, а то и няма да ме хареса, защото хората като мен са обречени на самота, но и това не е най важното. По важно е здравето на майка ми, което се руши с всеки изминал ден. Баба ми си лежи, вярва си че вуйчо ми е добър човек, вярва в едно евентуално пращане на пари и храна от него, понеже те така правят: Пращат храна и пари два пъти в година, при това на съседката на първия етаж. Не са глупави, че да се качат у нас. Аз смятам, че баба ми трябва да лиши този човек от наследство, защото той не постъпва като син, той се подиграва с нас и паметта на дядо ми. Тя не желае да го лиши. Тя иска да умираме пред нея, докато се възхищава на човек, който не я обича и не се интересува от нейното материално и здравословно състояние. Твърди че е нормална, но според мен не е. Тя вижда че ние си загиваме, обаче няма да го заплаши че ще го лиши. Ако го заплаши с това той ще се отзове, понеже ще вземе много по малко от апартамента. Съседите от третия етаж ни наводняват системно, а сега си оставиха апартамента и се нанесоха в друг квартал, но в тоалетната продължава да си тече, майка ми ще попива пълзейки. Хората от блока твърдят, че ние наводняваме. водопроводчик е идвал в нас и е казвам много пъти: Вас ви наводняват, а не вие наводнявате. На съседите не им е ясно.

Може ли да ми кажете мнението си за всичко това.
защо хората станаха толкова жестоки и не виждат очевидни неща? Защо съседите смятат че ние наводняваме, след като специалисти потвърдиха, че повредата е горе? Толкова ли им харесва да мъчат някого? Заплашват майка ми, че ако водата стигне до електромерите, щяла да бъде първата убита! Когато намерихме собствениците на апартамента над нас, те също казаха на майка ми да се маха и щели да я бутнат от шестия етаж. После майка ми ходи в полицията, но и там нищо. Не се занимават с такива неща. Ами това е от мен, ако нещата продължават така ще си приготвя примката. Краят е близо

Може да имам правописни грешки, но се надявам да не обръщате внимание.

Коментари

51-96 от 96

55.   Само едно не разбрах, кой беше ти, че не се сещтам, та се определи като най-големият измежду 5 милиона. Да не се мислиш за богоизбран. Бил си мачкан, страдал си, всички сме страдали и всички имат трудности, но това не е причина да скланяме глава пред несгодите на живота и да си избиваме комплексите пред монитора. Така, че колкото и да се перчиш и подскачаш тук из страниците на сайта файда никаква. Мрънкай си на спокойствие, животът си върви хората са ти дали съвети, примери и то добри. Пък ти дали ще се възползваш от тия съвети си е лично твой проблем!

56.   Абе за кави момичета му говорите на автора, нормалните момичета искат да имат мъж до себе си, на който да могат да разчитат и да им е опора, а не разглезен форумен трол и търтей който не може да поеме дори и собственият си живот в ръце.

57.   Днес събрах подписка от няколко семейства в блока! Според адвокатка приятелка на майка ми, тези подписи ще помогнат на делото срещу вуйчо ми. След няколко месеца майка ми ще стане собственик на цял апартамент, тъй като от 8 общо от 15 апартамента се подписаха като свидетели, че през последните три години вуйчо ми не е полагал елементарни грижи за баба ми. Според адвокатка всичко е в наша полза, а и един приятел предложи помощта си да даде пари за делото. Следващото ми послание под тази тема, ще бъде след няколко месеца за да информирам кой е спечелил. Есента на 2015 може да поканя някой от писалите тук в новия ремонтиран апартамент на майка ми.
От Автора!

58.   Какъв съвет може да се даде? хм.. да се пробваме да помогнем.
1. Няма в правото вариант 'лишаване от наследство'. Авторе, ти си мислиш за някакво назидание, но такова в земния свят няма. От друга страна твърдиш, че в Бог няма да вярваш - следователно - назидание и наказание за прегрешения в твоя собствен свят изобщо няма. Приеми тази мисъл - и ще си пооправиш живота. Кажи си - майната му, дай да видя аз какво мога да постигна в живота. Защото това е смисъла, всеки се ражда с някаква идея и ти също, просто още не я знаеш. Един ден ще ти светне. 25 години са малко, има време. Не можеш да накажеш някой друг, можеш да накажеш само себе си. Това именно правиш с тия ядосваници. Погледни го от този ъгъл.
2. Всъщност ти нямаш нищо(все още). За твое успокоение ще кажа, че и аз нямам нищо като недвижимост. Имам само кола втора употреба. Ама имам семейство с две поотраснали деца. Значи може нали?
3. Не си учил. Виж това е лошо. Но не е късно, Та само на 20 и нещо си. Имаш достъп до интернет. Определи се какво те влече и почвай да копаеш натам. Подготви се и един ден ще ти светне, че в живота има и хубави моменти и те хич, ама хич не са свързани с роднини, имоти и т. н. Сам каза - ще имаш хубаво момиче. Аз съм сигурен, че точно така ще стане. НО това няма да стане преди да се откажеш от това вглеждане във вуйчо ти, стринка ти и. т. н. гадните комшии. Просто гледай повече време да мислиш за това какво скаш да учиш.

59.   Форумен трол съм и не ставам за нищо! Да ме накаже БОГ, че съм допуснал да лежа по болниците и съм се разболял от болест, която съвсем малко се отличава от множествената склероза. Да си платя за това, че не знам какво съм направил на група хора, които имат пълното право да ме унижават и мачкат като някаква мръсна хавлия. Нормално е и е правилно да ме унижават. Кой съм аз, че да имам право да се боря а по-добър живот и защо да не послушам недораслите анонимници, след като те разбират повече и от най-големите педагози, експерти и невролози. Трябва да послушам 56 и да не обръщам внимания на оказаната ми подкрепа и съдействие от авторитетни органи.. И така сега сериозно! Както искаш ме наричай, но аз мога да си свиркам и да се заливам от смях на всяко твое изречение, а имай предвид, че аз съм човек с проблеми и много трудно ме разсмиват принципно. С теб се потя от смях и вътрешно се дразня съвсем малко, защото ме е яд, че има тъпи хора в тая България. Няма да подкрепиш някой в беда, а ще подкрепиш някой тъп експлоататор, ето защо турци и цигани се заливат от смях и ни се подиграват от сърце. Глупак си приятел, ама голям глупак. Силни ще станем когато се възмущаваме срещу нередностите. От вуйчо ми се отвратиха не само съседите, но и полицията, а ти твърдиш, че аз съм търтей. Днес един полицай у нас ми каза, че аз съм с много жестока съдба и че го яд, че има българи които да живеят като мен и майка ми. и щом един суров и сериозен огромен полицай може да ме съжали и да погледне с други очи, то ти си изключително скован и от злоба човек. Ти се възмущаваш най-много от това, което спи дълбоко в душата ти - съзнанието свиреп и ограничен глупак, за какъвто ме мислиш мен самият. Ти си мислиш, че аз съм търтей, а аз се присмивам на малоумната увереност, с която го пишеш. Ти изпитваш садистично удоволствие да мачкаш хора в тежко положение, защото си свикнал угнетените и изстрадали да се дупят и да навеждат глави да ги обработват още и още. Ти мразиш борбеният дух в един човек, защото ти харесва покорството и овчият инстинкт. Можеш ли да се погледнеш в огледалото и да се наречеш човек, при положение че се гавриш с един загубен млад живот, който след 10 или 20 години ще има нужда дори и от помощ да се придвижва? Ти ме унижаваш в Интернет и това ти доставя удоволствие, а не съзнаваш, че аз дори е влагам желание и злоба когато отвръщам със същото. Аз го правя по принуда, а ти за удоволствие и това си личи. Представям си самоуверената физиономия, а също и изражението на овца, която надушва приближаваща глутница вълци. Тази физиономия ще имаш, когато имаш неприятното съвпадение да ме видиш някъде. Аз съм ценен от приятелите си и ти няма как да го промениш. Дават ми пари за погребението на баба ми и ми дават пари за пазаруване, а аз им отказвам. Колко си тъп и ограничен драги. ама свирепо прост. Нямам търпение да дойде денят, когато България ще се затрие и няма да има нито един българин, не защото го искам или съм нихилист, а защото не искам хора като теб да се множат. Предпочитам цигани, турци и бежанци да ни превземат, но не и да те соча като успял човек в България.. Мъчно ми е за теб, драги ми смехурко. И понеже не си по интелигентен от един мисир, очаквам и на този коментар да си излееш помията. Покажи, че си поне малко по-човечен от хора, които измъчват и убиват животни за удоволствие, и не ми отговаряй на този коментар. Жесток си човече, ама много. Аз имам чувство за самокритичност и знам, че обиждах коментиралите, но бях предизвикван от тях, а ти си предизвкан само от жадното за сеир его. Типично българско мислене и в никакъв случай това не е част от някакъв чар на този народ, а типичната комплексарска гадост. Да и аз имам комплекси, но аз ще си го призная, а ти си явен комплексар и ще го отричаш до края на дните си. Знаеш ли колко ме интересува, че някоя мръсна пачавра, защото тука са като гъби на поляна след дъжд, няма да ми обърне в внимание. Нека си вярва за това кой и при какви обстоятелства бил истински мъж. Аз знам, че няколко чужденки ме харесаха в група от няколко момчета, въпреки проблемите и начумереното изражение. Дори и смачкан от живота, пак съм център на внимание. Жалко, че не го използвам като оръжие. Но това което написах за делото и наследството ще стане реалност и вече ми го гарантираха в районно полицейско управление. Пръскай се по шевовете и си мисли, че цял живот ще пиша лошо по адрес на вуйчо ми. Това няма да стане, защото той ще спре да представлява интерес за мен веднага щом си остане собственик само на двете керемиди от къщата на село и дрехите от гардероба му. Ако ти си човек като него, пожелавам ти да останеш и ти с две керемиди, глупак.
От автора до 56!

60.   Aвторе не съм 56, но коментaрът ти към него ме втресе. Определено си някaкво същество, но почти нищо човешко нямa у теб. Виждaш светa кaто огледaлен обрaз нa твоятa съшност. Не могa дa те съжaля, стрaнен и стрaшен си. Кaто змия в покой и очaквaне дa нaпaдне дори някой, който би подaл хрaнa.

62.   Подкрепям номер 60.
Нещо ужасно има в теб, авторе, не знам и не искам да знам....
Ужас и безумие... Косите ми се изправят от теб. Най-вероятно си психо-със сигурност за специалист.
Ако почна да пиша за моя живот, твоят ще ти се стори песен.
Но слава богу, добре съм ментално. Жива съм, боря се, работя, гледам си децата и семейството. Имам заболяване, което макар и не фатално, със сигурност ще ми скъси живота с много години.
Иначе знам какво е-минах по твоя път. 25 години упреквах баща ми за наши си неща! Файда от това-никаква.
Просто ми писна да ме тъпчат, станах и се изнесох. С децата.
Айде порасни.
Аз що стоях толкоз време? ! АЗ си бях виновна, че търпя, а не се ометох навреме.
Такива като теб-с лопата да ринеш. Космоса му крив, правителството, комунизъмът, вуйчо, чичо, баща. Ее, стига.
Стига мрънкя, и се махай оттам. Толкоз.
Честита Нова година на свестните хора в сайта и на всички, които го поддържат, и благодарение на тях всички нас ни има тук!
Наздраве!

63.   Четеш през пръсти се гавриш с човек, който е загубил баба си и с напредването на годините ще има нужда и от придружител. Аз нямам ментално, а неврологично заболяване, което не поразява мозъка, а мускулите. И както ти казах преди няколко дена се наложи да дойде полиция у нас, заради формалности около баба ми, та на човека като му разказах за цялото ми положение той се хвана за главата. Каза, че съм мъжко момче, а ти тука ми цвъркаш за мрънкане и купища глупости. Какво ти е заболяването на теб? Ти кажи и аз ще ти кажа за моя здравословен проблем. Ти не разбираш ли, че аз не ви питам какви са ми проблемите, а ги казвам. Не съм писал за съвет, а за споделяне. Има някой който мрънка и той е брата на майка ми, защото все на някой бил обиден, че 30 години се не намери време да види майка си и сестра си. Ти няма как да ми кажеш на мен кой ми е виновен, защото дори и полицаят ми каза, че само аз знам какво ми е направила апатията на вуйчо ми, и никой не може да ме вини за това. И полицаят ли има ментален проблем? По 40 дена в болница и нацепен като теле от разрези съм викаш голямо мрънкало. Лай си колкото искаш, нереализиран цървул. Ти ако беше с пари и възможности, нямаше сега да се занимаваш тука с мен и да ми отговаряш на всеки коментар. Сигурно си някоя непълнолетна и прогресиращо тъпа личност. До 62 от Автора.

П. П. Тия плюсове на постовете само един човек ги е дал, защото аз на 20 човека съм си разкзал на живо проблемите и те ми влизат в положението. Значи или го правиш съзнателно да ме дразниш, или ти имаш ментален проблем. Аз мисля, че заради второто правиш първото. И ще ти цитирам Пак Ботев " Свестните са считани за луди" Чети между редовете и си намери някой тема с масирано присъствие на хлапаци в коментарите, където ти е мястото.

64.   Според коментар Номер 14, написан от "Внука на изоставената", в подобен на този, сайт, баба ти към 16/1/2015 си е жива. Дори и в деня, в който си качил историята си в другия сайт, тук, в сподели. нет, баба ти вече беше обявена за покойница. Искам да знам-не те ли е срам?

Модератори, целта на поста ми не е реклама на друг сайт. Просто мисля, че всички, загубили времето си да дават съвети на този непочтен човек, имат право да знаят какъв е.

69.   Ще кажеш че съм непочтен, когато се запознаеш с мен 64! Настройването на хората срещу мен, не е мнение, а мачкане и антидемократичен акт. Как може да толерирате това профанизирано и маргинално поведение. Един човек не е написал тук нормален коментар, бе. Момчето от историята "Жестоката агония на един младеж" го съсипахте! Няма да си мълча! Дали пък това за журналиста ще ви стори празна приказа се питам. Ще се разбере какво печелите от съществуването на сайта. Както казах познавам доста авторитетни хора. И точно заради това имам очи да пиша и да се защитавам, защото те ме подкрепят и осъждат всяка по-различна гледна точка от тази, третирайки я като античовешка! Всички сте един дол дренки и се възхищавате на на положението и причините за положението ми. Който иска да се запознаем, нека пише. Като не вярвате в историята, елате да се уверите. Щом съм непочтен защо ще искам да се запозная? Имам ли сметка ако съм лъжец? Толкова ли сте ограничени тъпи тука? Пристрастни ли сте, платени ли сте, какви сте? Как ще ви харесва стадния погром над една измъчена душа, а отпора от нейна страна ще ви дразни? Питам как и чакам отговор? Модератор, ако искаш публикувай това което пиша. Но то ще си остане за теб да си го четеш. Нормален ли си и какво се опитваш да докажеш? Погледни се в огледалото и кажи "аз съм човек" Историята не е измислена и цели да покаже, какви боклуци има и как сами се мачкаме в тая страна. Стига антибългарщина и инфантилно възприемане на всичко. Как ще публикувате последната глупост, а на мен ще ми триете коментар след коментар? Тук има поне 20 повърни и идиотщини във вид на текст. Действията ви погазват човешките права и това няма да остане така. слушайте радио по-често!!!
От Автора.

70.   И за информация на папагалстащите критици тук! Не разбрахте ли, че не ми е зор за апартамента. Символизъм някой знае ли какво е? апартамента е предрешена работа. Дори от полицията ми казаха, че той вероятно ще бъде отстъпен доброволно на името на майка ми. В случая вие и на закона противоречите, но пък за това папате палки на протести. Защото вие дори не знаете за какво сте на протест.
От Автора

71.   Няма закон, който да лиши вуйчо ти от неговата запазена част! Каквото и да опитате да направите той може да оспорва в съда. Закона в България е на страната на наследниците- децата. Баба ти има две- майка ти и вуйчо ти.

72.   Голям си мечтател! Полицията му била казала, че доброволно щял да им бъде отстъпен апартамента? !? !? Няма такова нещо и ти го знаеш много добре. Вуйчо ти си има запазена част и с пръст не можете да го пипнете.

73.   Няма ли 72? Точно от управлението ми казаха -Събираш една подписка от блока. Нужни са свидетели от няколко апартамента. Това ми сподели следовател от оперативните служби, човек който взе моята страна и каза, че вуйчо ми е негодник. Сега ще попиташ защо от оперативните служби? Защото тялото на баба ми стоя у нас над 48 часа. Формално е но те разпитват. Бюрокращина! И полицията не одобрява това, но си вършат работата. Мечтаят глупаците, аз действам. Сега със събраните подписи се отива на дело, а един приятел юрист ще се погрижи да ми намери пари за това дело. Много злоба има в коментарите ви, но това е нормално. вие още имате комплекси от приватизацията по време на комунизма. Но тя започва да се завръща. И аз давам старт на това. Знам законите, знам какво пиша. Всичко, изляно по мой адрес тук е неправилно, но аз не вярвам в демокрацията. Всички тук реагирате еднакво. На живот ставам свидетел на съчувствие, тук дивашка омраза. Или вие сте не разбрахте историята, или сте коне с капаци. И май си е точно второто. Хванахте се у това наследство и като овце забляхте в една посока. Станете господари на живота си и се борете срещу нередните неща. Аз съм господар на живота си и до лятото ще направя най-великото нещо, което може да се направи от необразован и болен човек като мен, а именно да направя майка си собственик на цял апартамент. Ще стане, защото закона го каза. Ти 72, не си компетентен. Ти си обикновен българин, за който няма нищо непонятно в този живот, както при всички останали сънародници. Много знаете и много добре живеете, ама бягате в чужбина веднага. Не всеки се ражда смел в този живот.

74.   От Автора:
Няма ли 72? Точно от управлението ми казаха -Събираш една подписка от блока. Нужни са свидетели от няколко апартамента. Това ми сподели следовател от оперативните служби, човек който взе моята страна и каза, че вуйчо ми е негодник. Сега ще попиташ защо от оперативните служби? Защото тялото на баба ми стоя у нас над 48 часа. Формално е но те разпитват. Бюрокращина! И полицията не одобрява това, но си вършат работата. Мечтаят глупаците, аз действам. Сега със събраните подписи се отива на дело, а един приятел юрист ще се погрижи да ми намери пари за това дело. Много злоба има в коментарите ви, но това е нормално. вие още имате комплекси от приватизацията по време на комунизма. Но тя започва да се завръща. И аз давам старт на това. Знам законите, знам какво пиша. Всичко, изляно по мой адрес тук е неправилно, но аз не вярвам в демокрацията. Всички тук реагирате еднакво. На живот ставам свидетел на съчувствие, тук дивашка омраза. Или вие сте не разбрахте историята, или сте коне с капаци. И май си е точно второто. Хванахте се у това наследство и като овце забляхте в една посока. Станете господари на живота си и се борете срещу нередните неща. Аз съм господар на живота си и до лятото ще направя най-великото нещо, което може да се направи от необразован и болен човек като мен, а именно да направя майка си собственик на цял апартамент. Ще стане, защото закона го каза. Ти 72, не си компетентен. Ти си обикновен българин, за който няма нищо непонятно в този живот, както при всички останали сънародници. Много знаете и много добре живеете, ама бягате в чужбина веднага. Не всеки се ражда смел в този живот.

75.   Накрая ще останеш само с пръст у... Нали знаеш къде. Ако съм на вуйчо ти ще врегна всичките си сили да ви оставя на улицата. То бива алчност. Не ми е нужно да знам закона за да знам, че запазената му част ако ще да се съдерете не можете да му я пипнете. И то точно по закон. Ако искайте и арменския попвикайте за свидетел. И още нещо. Вуйчо ти може и доброволно да се откаже от неговата си част, ако е събалителен и състрадателен човек. Вие друго едва ли ще получите в тоя живот. Голямо драпане за тоя апартамент. Направо сте гнусни. Чичо ти навярно има мовека и това ви боде на вас очите. Да е жив и здрав, пари за 100 апартамента да искара, а тоя ако съм на него - халал да ви е, както има една приказка, въпреки, че го ощетявате. И не ми разправяйте, че баба ти е нямала време да го лиши, въпреки, че дори и да беше, той пак си има неговия дял и като накърнен такъв, можеше да ви извика в съда и да си го вземе. Баба ти просто не е искала да го лиши, защото хубав или лош той и е бил син и го е обичала. Ако децата получаваха според заслгите си драги, не ми се мисли колко хора щяха да бъдат лишени от куп неща. А ако смяташ, че според заслугите си получаваме всичко, защо ли точно ти си на тва дередже? !

76.   Не изобщо не ти е до наследството, но дрспаш със зъби и нокти да се домогнеш, нали? ! И да се съдереш, запазената част на вуйчо си не можеш да пипнеш... Ако ще и арменския поп да извикаш за свидетел. Ако съм на вуйчо ти ще ви прехвърля своята част. И без това друго в тоя живот на дали ще видите. Навярно човека отдавна ви е преценил що за стока сте. Явно е оправен и от там тази злоба и завист от ваша страна. Да е жив и здрав още 100 апартамента да купи! А ти като много знаеш, я кажи защо баба ти не ви прехвърли апартамента при живе? И не ми казвай, че не е била в състояние. Просто не е искала, защото хубав, лош- вуйчо ти и е син и тя го е обичала, а ти и майка ти искате да го лишите от законното му право на наследник на майка си! Отвратителна постъпка! Ти търсиш заслуги поради, които вуйчо ти да получи наследството си, но да знаеш драги, майката е майка, тя не дели децата си на добри и лошо, каквото има за едното, това и за другото. Ако чакаме заслуги и благодарност, много хора трябва да бъдат лишени от наследство, но има едина много велика форма любов- майчината. Ама ти си се вкопчил в някакви си 50- 60 квадрата и не виждаш по- далеч от носа си. И ако всичко идва според заслугите на човек, какви ли били твоите да стигнеш до това дередже... ако ме разбираш ;)

77.   „В средата на двайсете си години, но с неприятно и жестоко минало, то иска светло и нормално бъдеще. История е изключително неприятна: В рамките на няколко години е тероризирано от съучениците си, защото няма финансови възможности“

Ще се разплача!
Според мен просто чакаш апартаментчето да ти падне готовичко, за да го продадете и да го изпукате, защото хора като теб знаете само да консумирате. Някога сте се уредили по партийна линия с апартаментчета или сте реститути, а сега родовете ви пропадат, защото разчитате на насадените от друг яйчица - все някога имането има край обаче и ти си последният изтърсак на вашата „велика“ фамилия.
Тежка била съдбицата му - оле-оле, аз идвам от село, баща ми е алкохолик, майка ми - безработна и съм дошла в София с 40 лв. - никакви наследства не чакам, а и нямам и май плащам осигуровки, за да храня „инвалиди“ като теб.
Евала на Москов, че ще закрива ТЕЛК-овете!
Ако си болен - знаеш къде е лудницата, отиваш, лекуваш се и почваш работа. Баба ти като умре, вуйчо ти ще вземе С ПРАВО този апартамент - същност той е и от баща му в крайна сметка вие живеете и го износвате без пари от доста години, а и финансово точите пенсията на бабата, защото вашите са по-малки от нейната и никой не работи. За мен вие сте паразити както и да го погледне човек и ако поне ти не се вземеш в ръце и не почнеш като МЛАД И ЗДРАВ ЧОВЕК да работиш, ще свършите на улицата като бабето се гътне - вуйчо ти не идва, за да не ви слуша тирадите, не го мисли него.

78.   Авторе като запознат със българското законодателство ти казвам, че след смъртта на баба ти, наследството което тя има по закон се разпределя по равно на двете и деца. В случая м/у майка ти и вуйчо ти. Вуйчо ти може да бъде лишен от наследство по следните точки:

Чл. 3. Не може да наследява като недостоен:
а) който умишлено е убил или се е опитал да убие наследодателя, неговия съпруг или негово дете, както и съучастникът в тия престъпления, освен ако деянието е извършено при обстоятелства, които изключват наказуемостта, или ако е амнистирано;
б) който е набедил наследодателя в престъпление, наказуемо с лишаване от свобода или с по-тежко наказание, освен ако набедяването се преследва с тъжба на пострадалия и такава не е била подадена;
в) който е склонил или възпрепятствувал наследодателя чрез насилие или измама да направи, да измени или отмени завещанието или който е унищожил, скрил или поправил негово завещание или съзнателно си е служил с неистинско завещание.

Отделно вие сте в правото си да го съдите и да искате апартамента да се препише изцяло на майка ти, но няколко събрани подписчета от съседи пред съдията няма да ви свършат работа, за да вземете апартамента трябва да може да изкарате вуйчо ти морално пропаднал по всички възможни точки, което на практика е невъзможно. А пък и тия дела за недвижимо имущество да не ти казвам по колко години се точат и какви пари ще са ви нужни за да спечелите делото.

Запознат

79.   не ти е за апартамента, но само за това пишеш. запазената част на вуйчо ти няма как да я вземеш, той е точно толкова син на баба ти, колкото и майка ти. прави подписки, събирай свидетели колкото искаш, няма как да го лишиш напълно от наследство, щом баба ти не го е направила приживе.
аз имам следния въпрос: добре, дори по неведоми пътища да успеете да вземете с майка ти апартамента, как ще го ремонтирате, щом е в окаяно състояние? как ще го поддържате? щото един апартамент е актив, но също така и иска доста средства за поддръжка. как ще се издържате с майка ти, щом никой от вас не работи? според мен това ти е същественият проблем, липсата на дългосрочни перспективи, а не вуйчо ти. добър, лош, той си е оправил живота. а ти как ще продължиш своя?
Ж43

80.   75, 76 са мои коментари. Помислих, че е станала някаква грешка и за това писах пак.

81.   "Аз съм господар на живота си и до лятото ще направя най-великото нещо, което може да се направи от необразован и болен човек като мен, а именно да направя майка си собственик на цял апартамент." :)

От Автора

83.   Хаха не мога повече. Не спасяем случай. Чак ме напуши на смях. Направо трагедия! Да направиш майка си собственик на ЦЯЛ апартамент в най- висшата цел в животеца ти! Браво!!!! Не забравяй , обаче да бъдеш честен след като всичко приключи,че като те гледам какъв си безочлив, горделив и нагъл , едва ли ще напишеш реално какво е станало.

84.   е за да сме по точни ще направиш себе си наследник на собственик на цял апартамент. но едва ли ще успееш не става толкова лесно

85.   Ох, изчетох цялата история и се убеждавам, че още коментиращият под номер 3 правилно е обобщил ситуацията:

" Пууу, че отегчително... То не остана човек да не му е виновен на автора. Срещу добро заплащане може и да се съглася да го прочета цялото! Стигнах до "нямам желание да вярвам в Бога" и това ми беше достатъчно. След това заявление нищо не ме изненадва. Поздравления за тези, които са го прочели цялото! Вие сте хора с много здрави нерви! "

мда... и тъй като никой не ми плаща за четенето, явно съм от тези с железните нерви ;-)

86.   Авторе знай кво се сетих.вие в момента живеете и ползвате часта на вийчо си. Съответно му дължите наем за това, което ползвате. Жалко, че не съм адвокат. Щях да предложа услугите си на вуйчо ти безплатно. Внимавай да не се окаже накрая , че вие му дължите пари, че на тогава съвсем ще я тасаш ;)

87.   Не, мен наследник ще ме направи майка ми, ако тя реши! Тя няма да реши такова нещо, просто ще си притежава цял апартамент така, както според доста хора вече е крайно време да става, продаваме този и почваме нов живот. на теб ще ти дал следния съвет! Ако баща ти реши да ти прави братче или сестриче, му кажи да пробва в другата дупка, че оттам където трябва, излиза каквото не трябва. Давам пример със теб.
От автора

П. П.
Още колко време ще взимаш историята на играчка, пишлеменце такова?

88.   аз съм 84 благодаря за комплиментите които сипеш. първо баща ми други деца не може да прави лека му пръст. тъи по закон нали се сещаш ако маиак ти не напише завещание ти печелиш. но извиняваи туи че се случи евентуално ако станете собственици по начина по които се надяваш, но едва ли. има и други начини седнете и се разберете с вуичо ти и продаите апартамента като всеки си вземе дяла щото няма да стане инак или да ви наплати дяла на маика ти и да си вземете нещо. знам че коментара ми ще те ядоса но мисли реално. то времето когато можеше човек да живее от продаден имот мина. даже и да стане както си го мислиш парите няма да ви стигат и трябва така или инак да си намериш каква да е работа поне докато имаш възможноста да работиш, щото държавата няма да ти помогне твърде като паднеш. значи и други болни хора познавам а пък и от чисто човешка гледна точка ше ти дам съвет мрънкането злобата не помагат в живота напротив пречат и един ден ще откриеш че не само нямаш стотинка в джоба но и нищо в душата ти да ти помогне да преодолееш следващата спънка в живота. не че се надявам че ще ме разбереш но си млад човек и живота е пред теб а ако се огледаш винаги може и ще намериш някои които е по зле от теб. не си мисли че на другите им е лесно няма такъв момент просто както бях писала и по нагоре се надявам да станеш достоен човек някои ден.

89.   От последния ти съвет, авторе, явно, че се е възползвал твоят баща. Давам пример с теб!

90.   Не бе ....... ти за мен не се притеснявай. аз искам само Бог здраве да ми дава. Сестра имам, взаимоотношенията ми с нея са най- важни. Да са живи и здрави родителитв ни. Нищо не искаме от тях. Много са ни дали, вече сме големи, сега е ред да си гледат старините, а не нас. Каквото са ни дали, са ни го дали по равно и нито аз, ното сестра ми сме били ощетени. А ти си алчен и нагъл и искаш да ощетиш вуйчо си. Питах защо баба ти приживе не свърши тази работа?

Модератор - Моля, без лични нападки!

91.   88 да ти кажа аз, че завещанията важат сбпълна сила в Хамерика, ама тук сме България. Дори да беше написала завещание, вуйчото може да оспорва и 90 процента да си върне дела от наследството. Тука завещанията нямат такава сила, има закон и автора сам ще се убеди.

92.   Здравей, авторе, аз пиша тук за първи път, ще ти кажа нещо...
Хората те нападат, защото всеки 2-ри в България е като вуйчо ти. Гарван гарвану око не вади. Все се чудя как само за десетина години всички забогатяха драстично. Уж били много бедни, а на улицата не съм видяла и един лошо облечен човек (освен клошарите), заведенията, ресторантите и моловете са пълни, колите станаха повече от хората, не познавам нито един младеж без смартфон и луксозни дрехи...
Има и друго... в този раздел има много хора със също толкова сериозни проблеми като твоя, но типично по български всеки гледа само собствения си проблем и мисли, че никой не е по-зле от него...

93.   Аз съм изненадан от постъпката му, но той се отказва от наследството. Майка ми е собственик на апартамента. И аз още не вярвам но е факт. Това така и така щеше да стане до 2-3 години. За мен това е победа над вуйна ми, победа над коварната и зла снаха, повлияла на мъжа си и настроила срещу собствената му майка. Сега да си гледа празните шепи, алчна акула беззъба.. И все пак, нещата не приключват тук, аз все още си имам хронични заболявания и ще си ги нося цял живот с мен. Трудно ще си намеря и работа, но Победата си е Победа.

95.   Ох, сега пък вуината стана по-черна от дявола. Жената най-вероятно хал хабер си няма, че "война" се е водила и как си я демонизирал... както и да е - вие си ги знаете най-добре нещата.

Честито за апартамента и дано да се се развива в положителна посока при вас с майка ти всичко от тук нататък. Хубаво е, че имате възможност да започнете начисто, без нерви и омраза и да отдъхнете най-сетне от ядовете. Успех.

97.   Както си и знаех. Човека има достатъчно и ви е съжалил. Ти това предизвикваш в другите авторе. Единствено и само съжаление. и грам не си се променил. Нагъл и неблагодарен.

98.   Така е, има да си живее в апартамента на жена му. "Нагъл и неблагодарен." чувам да го казват познати хора за него, за мен никой не е казвал такива неща. Само тук ми се намекнаха няколко пъти, но под такива теми това е напълно очаквано, 92 е обяснил защо. Предизвикваш бурен смях. По злобен си и от змия, но се опасявам, че от нея има полза в природата.

Болиии, боли.. :) Айде със здраве. .

От автора.

100.   И за кое е нагъл вуйчо ти? Че се отказа доброволно от неговата си полагаема част ли? Знаеш ли, колко щеше да се моткате по съдилища и накрая пак нямаше да стане на твоята. И пари от къде? Нали ревеш, че си болен. Вместо да си благодарен както следва ти пак плюеш. От теб по- голяма змия тук не водях.

101.   От автора до модератор: Номер 97 е поставено лице в този сайт, не го ли осъзнавате това? Написал е повече от 20 коментара под тази тема, няколко пъти се представи за различен човек? Не виждате ли, че каквото и да се напише той не си затваря устата и продължава да налива масло в огъня. Това е провокатор и дразнител, защо му публикувате коментарите, вие сеир ли обичате? С какво ми помагат глупавите му препоръки, та той дори не ме познава. Той ме угнетява и дразни с всеки коментар, Нарича ме луд и какво ли още не. Аз съм напълно нормален и това лесно се доказва. Нали помагате на хората, погледнете какви глупости се пишат? Сравнете мнението на 92 с повечето. Как иска да не отговарям агресивно, след като едно нормално и вярно нещо не казано по мой адрес. Да се съгласявам със всички глупости които ми кажат, това ли е нормално? Всички нападки тук са писани от един-двама души, разберете го. Не публикувайте повече такива коментари, защото давате уклон на простотия и много лошо изкоренявате стремежът на хората да се борят за правата си. Който реши да чете коментарите под тази история ще намери резон в думите на палячовци като 97. Вие се замислете Защо му е толкова неприятно и отговаря непрекъснато с такава злоба, защото става въпрос за политика и той е поставено лице тук. Такива като него внушават на измъчените, че са измъчени поради собствената си некадърност, но това не е някаква конспиративна теория, а самата реалност. С такива хора или сте в един отбор, или сте наивни и не съзнавате за какво иде реч. Спрете да му публикувате отговорите. Сложих край на тази тема и нямам желание повече да ме унижават с нито един коментар. Стига с това толериране на простотията. Нарушавате систематично собствените си правила в сайта. Стига с тази гордост и разсъждавайте малко.

Moдератор - в нашия сайт няма поставени хора, но и няма ограничения за брой коментари под една и съща тема. Просто не отговаряйте и не обръщайте внимание на такива хора. Тук всичко е анонимно. Не приемайте нещата лично.

102.   Не съм поставено лице драги и не се представям за различно лице , защото никъде не съм написалА името си. Жена съм , не мъж както си мислиш. И не съм написалА 20 коментара. Лесно можеш да провериш. Много мразя несправедливостта и за това се зачекнах с темата ти. Продължавам да мисля, че си такъв , какъвто ти писах и по-горе. И дазнаеш нр съм вийна ти! Хаха не се влатвай във филм.

103.   е то пък чак подставени лица че за кво. тоз твоя филм авторе мина 2 часа имаш това което искаше честито. кажи благодаря на вуйчо си и си гледаи живота. не е красиво да продължаваш да говориш лошо за тези хора особено след като се е отказал от наследство и доказа на всички ни освен на теб че алчноста и наглоста не са му присъщи. както каза и преди надявам се един ден да станеш достоен човек.

105.   От автора: Тъпотията и злобата издават пола, не е нужно да ми казваш ти. Това е ясно още от половин година. И точно заради пола, нямаш право да ми говориш за силни характери и мъжество. Нормално ли е жена да обяснява на военен, колко е страшно на фронта, а? Колкото е логично това, толкова са логични и всичките ти коментари.
Ти носиш ли тежко? Ти ли храниш семейство? Ти ли си бъхтиш от сутрин до вечер? Работиш ли? Или мъжа ти носи, като всеки балък в България. Или и ти имаш дефект и затова си толкова злобна? Знаеш ли какво си ти? Ти си резултат от 23 години промиване на мозъци. Ти си във филмче, ама не си в главната роля.. Какво си ти в един мъжки свят? Само злобата те крепи. Теб и почти всички млади жени в България. Затова подкрепяш вуйна ми. Онзи ден съседката от първия етаж спира майка ми и разправя " 2 месеца му звъня на брат ти и никой не вдига, онази така ги обработва и него и синовете. Сигурно на телефона се вижда вашия номер. " Говори за вуйна ми, за тази злобна жена. Заради нея 2 месеца не можем да се свържем с него и да му кажем, че майка му е починала, защото тази харпия дежури на всички телефони и излива помия върху гроба на собствената си свекърва, а само преди по-малко от две години разправяше по телефона, че майка ми нямала уважение към починалата ми баба. Гнусни паразити, само се пъхате в някое семейство и правите интриги. Гарван не вади око на друг гарван, ето защо толкова се подмокряш и вълнуваш тука да защитаваш един изрод. Не ти изнася истината. Още като показах на един приятел един от коментарите ти и той отсече на място '"Тази май също е вуйна" Веднага позна и пол, и всичко..
И не си написала 20, а 50! Ти си знаеш в кой сайт. Където пък се представяш за мъж и защитник на всички дами. Това е все едно да се представиш за нацист и да защитаваш евреите. Но няма защо да те съжалявам и упреквам. Не ти изнася това което пиша и ти си знаеш много добре защо. Ти знаеш ли каква е ролята ти в този сайт? Май това е едно от малкото неща които знаеш в този живот. Ролята ти е да съскаш и да взимаш страната на по-силните и богатите. Това е природата. Жените винаги обичате да се възхищавате и да сочите с пръст някой смазан от живота, да се възхищавате на някой играч и "мъжкар". така е и в природата. Много мога да ти кажа и няма да има смисъл, няма да ти затворя устата. Ти не съзнаваш какво правиш, защото природата ти е такава. Жените ги привличат силните и можещите, без да има значение как и по какъв начин са станали силни и можещи. Седите по скутовете на бизнесмени и наркобарони.
Не ми трябват апартаменти и наследства! Аз изобщо не се радвам. Той го отстъпи от страх да не се види с мен очи в очи, защото се притеснява да не стане някой побой. На мен не ми трябва материалната му отплата, а душата му!!! Неговата и на жена му. И ще бъдат и двете мои. Нито да го съдят ще ме успокои, нито да ми даде 100 хиляди. Ще ме успокои да си признае колко е долен и глупав, да не смее да гледа от срам. Ето това искам и ще постигна и него! Лош човек е той и ще отидат на много горещо място с жена му, където аз бях и ако се върна ще ми е за втори път. Там аз няма да съм от наказаните души, а а от палачите. Мога да си говоря каквото си искам и дори публично и не ми пука от никой, защото има едно 20 човека които знаят, че всяка изречена дума от мен е 300 000% вярна. Ти си плямпай каквото си искаш Провери за какво се пие Калимин, след това пак напиши коментар че съм луд. Те и за Тити Папазов твърдяха такива неща, ама човека представи документ от лекари. И моите показатели няам да са различни, никой не ми е намеквал дори подобни неща. Винаги съм бил и ще бъда нормален в ненормалното ни общество. Чети за свестните и мнението на Ботьов Петков за тях.
Фактите пробиват като кинжали, ама няма как.

106.   Авторе, страдаш от делюзии. Показваше досега симптоми на лека параноя, но вече симптомите ти клонят повече към параноидна шизофрения.
Потърси професионална помощ, без майтап.
Особено ако си в началото на 30те. Важно е да ти се постави правилна диагноза от опитен психиатър, мини и един невролог за всеки случай.
С най-добри чувства.

107.   През няколко месеца съм на невролог, а тя освен това е и психолог. Ще и кажа съвета ти, та да се посмеем малко на глас. То и тук смеем с теб на глас. :)
Автора.

108.   Не психолог, психиатър ти трябва, чети добре какво съм ти написала.
Можеш да се смееш колкото си искаш, но мога да те уверя, че в този род заболявания няма нищо смешно, затова вземи мерки още в началото :)

109.   Аз съмписала единствено и само тук. Ясно! Не си за психолог, а психиатър момко. Колкото до това, кой носи парите в нашето семейство не е твоя работа, но ще ти кажа. Толкова тежко, колкото сз съм вдигала, ти сигурно не си санивал. Работя по 11 часа на ден, наравно със съпругс ми. Не се оплаквам, защото живея повече от добре и съм удовлетворена от живота, който водя. И точно ти ли, ще менаричаш злобна. Ти който ламтиш за нещо, което не ти се полага и злобееш срещу вуйчо си и вуйна си. Толкова си жалък, че няма на къде повече.

110.   Изобщо не вземам страна, темата е стара и явно има някакво развитие, надявам се добро, макар че ми се струва много нагласена и неискрена.

Но да се плюе по вуйчото, напомня ми една история в моето семейство, където дъщерята беше патологичен лъжец и правеше всичко възможно да очерни брат си, за да накара майката да прехвърли своя дял, след смъртта на бащата, на нея, дъщерята!

Стигна се дотам, че след като сина, в случая и той е вуйчо, та след като беше очернен, сочен с пръст, заклеймяван, той просто вдигна ръце, блокира всички телефони и каза, аз бях дотук! Не ме интерсува нищо! Каквото и да направеше, все беше лошо.

В тая история ние чуваме само едната страна. А това е повече от недостатъчно. При положение, че и майката не е имала претенции към сина си.

А и авторът има много странно мислене за 24 годишен. Струва ми се, че може майката да пише от негово име срещу брат си.

51-96 от 96