Споделена история от Спорт и красота

Да си бръсна ли корема
Здравейте, аз съм момиче на 15 години. Искам да си махна косъмчетата на корема, въпреки че са малки и малко на брой, но все пак ще ми е по-комфортно ако ги няма, апък и когато ходя на басейн... Въпроса ми е с какво да ги премахна? Приятелки са ми казвали за различни кремове, а една дори каза че ги махала със самобръсначка, но не ми харесва тази идея.. Ако може да ме посъветвате ще съм ви много благодарна.

Коментари

1.   По линията на корема аз лично винаги си ги махам с лентички кола маска, рядко с епилатор. Купи си от тази кола маска на лентички- става лесно и много бързо. № седмици някъде ми издържа. Но в никакъв случай с крем или бръснене- първо, че след 2 дни ще са започнали да растат, второ има шанс от малко и малки косъмчета, да порастнат дълги и черни.

2.   Отиди на козметик, пробвай с фотоепилация или лазер.

3.   Не прави грешката да ги бръснеш или махаш с крем - ще загрубеят!
Пробвай да ги изскубеш с пинсета, но само тези, които се забелязват повече.

4.   Да, наистина много са досадни.. пробвала съм с пинсета, но много боли там.

5.   Kаквото и да правиш, не ги бръсни - ще станеш като орангутан после. Най-добре с епилатор.

6.   Лентички, като тези за мустаците, вършат работа, но не бръсни!

7.   Не ги бръсни. Ако са малко - 5 - 6 просто ги махни с пинсети. Ако са повече - най- добре лазерна епилация.

8.   №1 Не лъжи детето за бръсненето. Човешкият косъм расте с бързина най-много 1см месечно става въпрос за косата на скалпа, другите растът по бавно/. Колкото до дължината и цветът това се дължи на ген няма как да промениш дължина на коремен косъм с бръснене, нито пък цвета му.
Аз съм жена, от 30 години се бръсна и не приличам на годзила за твое учудване. Винаги съм била светло кестенява с рядко окосмение и краката ми все още са рядко окосмени, бръсна ги, защото са смешно рядко окосмени, за 30 години космите не са станали и с 1 повече.
Няма как с бръснене да промениш гена на човек, той ще си остане точно такъв какъвто е бил от раждането.
Русият човек колкото и да се бръсне чернокос няма да стане, това важи иза рижавия.
Не че лепенките и епилатора са лошо решение, но аз и някой други хора, не издържаме на болка и не сме в състояние да си я причиняваме. Кожата ми е прекалено нежна и с дни след епилация или лепенки ходя с червени петна. За мен най-доброто решение е самобръсначка, а авторката ще реши за себе си.

9.   Оперираха ме от апандисит и не знам защо решиха, че трябва да ми обръснат корема преди това.. сякаш съм имала някакво супер неестествено окосмяване - което въобще не беше така - бяха русички, хилави.

След операцията започнаха да поникват на места черни идебели и аз направих грешката да ги мина набързо с бръснач. ГРУБА ГРЕШКА!
какви станаха не е истина.

Лентички най-добре - бързо и най-безболезнено ми е с тях.
С пинцет се губи доста време, а кремовете са същите като бръснача - не ги махат от корен и след два дни са пак наболи.

Епилатора също ми вършеше чудна работа, но ми се развали и така и не си купих нов

А също и помисли за варианта да отидеш при козметик, който да ги махне с ток.

10.   Точно там не ги бръсни както ръцете и бедрата ще станеш като горила. Използвай както ти казаха кола маска или ако не можеш да си позволиш всеки месец да даваш по 30 лева, купи си лентички.

11.   Номер 10, аз си бръсна краката включително и бедрата и не съм станала като горила. Даже космите ми оредяха. Не е задължително да стане това, което казваш.
До авторката: космите по корема ги махам с епилатор. Можеш да пробваш с лентички, но в никакъв случай не ги бръсни!

Black Sabbath
Момиче на 15 години.

12.   Аз съм момиче на твоите години и си бръсна ръцете, краката, корема и кръста и не съм станала като горила. Много си ми е добре.

13.   Депилатоар!