Споделена история от Семейство

Как да кажа на родителите си,че ще се омъжвам?
Здравейте, аз сам на 20 години. Имам приятел от 3 години и половина, като той още от самото начало си живее в нас сам когато сме свободни ходим при неговите родители, защото те са извън града преди 9 месеца тои ми предложи, аз приех но тържество не сме правили. И сега обсъдихме и искаме през април да си направим сватба, но аз се притеснявам зя реакцията на родителите ми! Даите ми съвет, моля Ви! Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Е, товa пък що зa глупост? !
" той живее в нaс, aмa кaк дa кaжa, че ще се женим"
Зaпочни със.... : мaмо, ... тaте, ... ще си имaме петзнaци!
И докaто сa в шок, ги успокой: нееее, сaмо ще се женим!
И потърси психолог, зa тях.... зa теб.. , че и зa момчето!
И него ли тaкa шaшкaш зa глупости?
Живеем си зaедно, у домa, но мaмa и тaте мaй не дaвaт дa се женим. ;)))).... ;))))... ;))))
Инaче от мен - Честито!
И един съвет, не си измисляй проблеми, отпусни се и се рaдвaй нa момчето си!

2.   И аз бях в твоето положение, но се убедих в едно АКО се обичате и искате да сте заедно не позволявай мнението на родителите ти и тяхното отношение да повлияе на отношенията с приятеля ти. Аз послушах мойте и сега само съжелявам заради тях загубих люобвта си. Пускаш бомбата пък каквото ще да става това е твоя живот, твоята любов, твоя избор и дори да си счупиш главата ще знаеш, че е заради теб самата а не заради друг. Щом сте взели решение да сте заедно не трябва да се впрягаш от родителите да са живи и здрави, но те са до време. Пропуснала си само да кажеш на колко години е приятеля ти, и имате ли къде да живеете след като се омъжиш, можете ли да се издържате?

3.   Ти си колкото мен на години но ще ти кажа нещо колкото и д а се притесняваш не чакай коментари от рода на не е ли рано да се омъжваш и тем подобни

на 20 си и мисля че ти е време докато си млада
след 2 3 години моге би ще имаш дете което да те обича и да те радва
Радвай се на живота и не се притеснявай за нищо

4.   Самият факт, че се притесняваш да им сервираш тази новина, означава, че те не го одобряват. И вероятно имат голямо основание за това.

5.   Много кофти да живеете с твоите или неговите родители.
Най-добре да сте си отделно само двамата.
Ами как ще реагират, ще започнат да тее уверяват как сте малки и Вино ее рано...
И аз преживях същото, но се изнесохме от майка ми.
Като си отделно не ти се бъркат толкова.
Ще се увериш с времето, че ее така.

6.   Боже, и ти чака 9 месеца и чак сега се сети? Малка си още за сватба, не само заради възрастта, но и заради начина ти на мислене - трябва да израснеш ментално, сега разсъждаваш като дете все още...

7.   Направо отивай и им казвай, това няма как да се скрие, особено щом искате сватба, може да искате да е с гости и да ви е весело. Отиваш и с приятеля ти им казвате какви са ви намеренията. Сигурна съм, че и те искат същото. И те биха искали децата им да са добре. Щом живеете под един покрив от край време, мисля че те вече са приели идеята наполовина, а сега остава да им сервирате новината. Успехи!

8.   "Как да кажа на родителите си, че ще се омъжвам? " Доколкото ми е известно, единственият начин да кажеш нещо, е с думи. Какво точно не ти е ясно?

9.   Само не разбирам вашите ли ще се женят или ти. Защото ако ще се омъжваш ти въпроса се свежда до просто уведомяване.

10.   Щом токова дълго е живял у вас вашите са свикнали с него и новината няма да ги стрестне, а само ще ги увери, че той има сериозни намерения към теб.
Просто седнете двамата и твоите родители и нека твоя приятел им каже, че ти е направил предложение и сте решили да се ожените както си му е реда... Нищо страшно няма в това. Вашите даже ще са доволни, че нещата се нареждат така.
Те също са си го мислили и само чакат вашето решение. Всъщност това е, което те очакват от вас. Така, че говорете с тях и това е.

11.   Дано не звуча грубо, но искате да си направите сватба или искате от вашите да ви я направят? Отделете се да живеете сами, завършете университета, подсигурете си доход пък правете каквото искате без да искате одобрение. Ти си много малка още и на години и на акъл, съветът ми е добре да обмислиш дали да не изчакаш някоя друга година. Родителите ти има за какво да се притесняват, ти си малкото им момиче и те се страхуват сигурно да не вземеш грешното решение. Животът е пред теб, няма за къде толкова да бързаш!

12.   Според мен е рано да се жените, не само заради възрастта ти, но и детското ти мислене. 9 месеца сте сгодени и сега се сети да им кажеш. Познавате се от 3 години имате цял живот, а и нямате собствено жилище. Не знам какво работите, ако изобщо работите, но до кога смятате да живеете у вашите?

13.   И след максимум 1-2 години ще се разведеш. Щото си още много малка за брак, и щото си имала само ЕДНА сериозна връзка, която е започнала от ученическите ти години. Още имате детски акъл.... изчакай малко, поне оше няколко години и виж как ще стоят нещата между вас и дали няма да си си намерила друг.

14.   Те познават приятеля ти, нали? И предполагам, че нямат нищо против връзката ви. Тогава какъв е проблемът най-спокойно да им кажете, че смятате да направите отношенията си официални? Шок ще е ако те нито са го виждали, нито знаят за него и изведнъж се прибереш и им сервираш, че ще се омъжваш, но иначе ако те отдавна са го приели като "приятелят на дъщеря им" няма нищо страшно, напротив, мисля, че ще се зарадват.

15.   Виж, няма нищо лошо човек да се сгоди, заявявайки пред всички близки и познати, че връзката е сериозна, но бракът е друго нещо - той значи за мен семейство, деца и ОТГОВОРНОСТИ, каквито вие още не сте в състояние да поемате щом един наем не можете да си платите и да се отделите от родителите. Значи за да се натресете на родителите си можете, но и с претенции - сватби, деца, сигурно пак за тяхна сметка?
Съвет - останете си сгодени, отпразнувайте годеш ако трябва, но не се женете, докато не можете да си позволите един елементарен наем.

16.   Според мен на 20 години е рано да се жениш :) Помисли първо когато се ожениш ще имаш ли тази свобода да излизаш всяка вече с когото си поискаш без да даваш отчет на никого, колкото и тъпо да звучи секса си е нужда и когато го правиш с 1 и същ човек вече е като задължение, ако си неомъжена ще се забавляваш с когото си поискаш през нощите.. като се омъжиш само на 20 къде ти отива живота? Ако аз съм ня мястото на родителите ти не бих била съгласна, но ти щом си решила да се лишиш от свободата си ОТНОВО ПОВТАРЯМ ЕДВА НА 20.. ами тогава им кажи, че си твърдо решена и това си е твоят живот и те нямат право да се месят :)

17.   Първо малко си поживей, пък после мисли за брак още си малка за такива неща, освен ако не искаш да бъде разведена и самотна майка...

19.   Мила, не прави моята грешка. И аз се омъжих рано, въпреки че бях малко по-голяма от теб и си мислех, че това е най-щастливият миг в живота ми, ама после живота ме ошамари и бързо изтрезнях. Нямахме пари, нямахме къде да живеем и той беше без работа, аз още учех в университета, живеехме в една мизерия, защото само за там ни стигаха парите... сега 8 години по-късно нещата вече са добре материално, но не и емоционално, защото всички тези трудности ни отдалечиха един от друг и ни показаха, че сме прибързали с решението да се женим. И сега ако можех пак да съм на 23, на толкова бях като се омъжих, никога не бих избързала! Така, че обичайте се, правете си планове, но не бързайте, защото кажеш ли веднъж ДА после нещата стават сериозни. Сега ти виждаш само розовата страна, ама да знаеш бракът не е само цветя, романтика и щастливи моменти, напротив те са много по-малко за сметка на битовизмите и трудностите.

20.   Не разбирам защо се притесняваш толкова? Да не би приятелят ти да е циганин или турчин? !

21.   Ами просто им го кажи! :-)
Аз точно един месец, след като направих 18г. казах на нашите, че с приятелят ми искаме да се женим. Като няколко дена след това, ми предложи годеж офиациално с пръстен, коленичил на плажа. Беше много вълнуващо!
Нашите одобряваха момчето и макар да се притесняваха за ученето ми, ни дадоха благословията си и родители ни от двете страни ни дадоха пари да се оженим. Беше много хубаво! :-)
Живеем самостоятелно в моя апартамент, а той работи и парите ни стигат! :-) Така че проблемът не е на колко години се омъжиш, а за кого. Някои го наричат късмет, други грешка, трети благословия, само Бог знае при теб как ще е!
Но не е толкова трудно да им го кажеш, въпросът е да не са песимисти и да те заринат с един куп лоши пророчества от собствените си страхове! :-)
А иначе годините ти, не са малко, ако се чувстваш готова. На мене много мои приятели ми казваха, че съм била малка да се омъжвам, но същите те са самотни, без партньор до себе си или го имат, но не искат брак, затова и съдят по себе си! :-)
Успех с приготовленията! Дано да се разбираш така добре и с родителите му! :-) Защото и това е много важно, независимо дали ще сте самостоятелни! :-)
Ж. 19г.