Споделена история от Семейство

Дъщеря ми.
Като за начало ще помоля да публикувате историята ми. Благодаря!
Та, дъщеря ми е различна от нейните връстници. По цял ден си седи в стаята, гледа анимета и слуша рок. Това е по цял ден като изключим сутрините, когато тича навън. Няма приятели, нито гадже, а е на 16. Живее в свой, измислен свят! Всичко сме опитвали, но тя е упорита и не ни слуша.
Дайте ми съвет, моля ви! И не ми казвайте нещо от този род:"еми ти какво искаш да пуши и пие ли? "
Благодаря!

Коментари

1.   Като тинейджър бих казала, че е напълно нормално това. Все пак ние сме в една възраст в която сме мн трудни за разбиране, особено от вас родителите. Аз имам една такава приятелка, в момента е на 17 още слуша рок и гл анимета, обаче е социална. Опитайте да поговорите с дъщеря ви, помолете я да ви каже какво обича да прави извън рока и филмите. Ако трябва сменете училището, за да се социализира. Колкото до гадже има време, моята приятелка е на 17 и сега работи по въпроса. Успех от мен! :)

2.   Ами и аз съм малко такъв за това може би мога да ти помогна. Не гледам анимета де, а постоянно играя игри или гледам филми на компютъра. Но щом сутрин ходи да тича едва ли е толкова зле, поне не се е занемарила. Каквото и да и кажете няма просто да излезе и да си намери приятели и гадже. Вече не знам какво разбираш под "свой измислен свят" затова не знам какво да ти кажа за това.

3.   Оставете я да си живее както иска, нали всеки има пражо да избира какво иска, с времето нещата и интересите се променят...

5.   Дъщеря ти е нормална. Всеки си има особеностите. Защо изобщо искаш да я променяш. Рокът е свестна музика, не развратна чалга, аниметата са на мода. Детето спортува даже. Просто не разбирам от какво не си доволна! Има асоциални хора, с времето може да реши друго. Забога- сега е тийнейджърка и вместо да ти побеляват косите от това от кого ще забременее и дали ще се прибере изобщо, ти си тръгнала да се притесняваш от спокойствието си.

6.   Просто приеми, че хората са различни. Едни предпочитат шумните компании и дискотеките, други предпочитат да си четат нещо в стаята и спри да се тревожиш. И аз бях като дъщеря ти и нашите едва ли не насила ме караха да се обадя на някоя приятелка, че да изляза малко от вкъщи и какво, пораснах и в университета си намерих и приятели и компания, а по-късно и мъж и сега съм щастливо омъжена. Така, че това, че дъщеря ти не се държи като типично момиче на 16, изобщо не означава, че в бъдеще няма да има и гаджета и приятели и че ще остане сама.

7.   Еми ти какво искаш да пуши и пие ли?

Остави я на мира, достатъчно голяма е, за да знае какво и храесва. Тепърва и предстоят студентски години, нови запознанства, любов и т. н.

8.   По стила на писане имам чувството, че историята е измислена или поне преиначена. Една зряла жена никога няма да напише "анимета" и "еми ти какво искаш да пуши и пие ли? " Само дето не е написано "кфо" вместо "какво" и "хей" в началото.

Младежите на тази възраст намират себе си и поставят на изпитание обществените норми, за да се убедят, че не са случайни. Така че това е нормално.

Ако пък има проблем в отношенията и с другите, това, че вие не се сещате за какво става въпрос, означава, че няма комуникация между вас. Не е достатъчно да кажеш на едно дете "намери си гадже, излизай по-често" и "как мина в училище днес". Бъдете приятелки, споделяйте си, не критикувайте, изградете си доверие. На тази възраст е малко късно вече, трябвало е да пробвате много по-рано, но все пак опитайте.

Ако имаше комуникация, нямаше да има такива проблеми или поне щяхте да сте наясно с тях, а не да питате чужди хора, които не познават момичето и само ще гадаят.

9.   Като братовчед ми гледа наруто и се филмира, но има приятели и не седи по цял ден в стаята си.. Като порасне още малко ще и дойде акъла.

10.   Здравей. Ако искаш дъщеря ти да те слуша седни и поговори с нея. Кажи й че искате да преминете на следващо ниво. То е приятелството. Недей да и повишаваш тон нищо което може да е отблъсне. Поговорете си какво ще рави след като завърши училище. Попитай я дали харесва някое момче/момиче. Все нещо което да я предразположи и да стопите леда. Но ако се държиш като родител-дете никога няма да ти обърне внимание. Кажи и че вече е поранала и е станала голяма да взима живота в свой ръце и да си понася отговорностите. Това е. Може би това е нейният идеал в живота. УСПЕХ!!!

11.   От номер 8

Ама нека това сприятеляване стане малко по-естествено и ненатрапливо. Ако е изкуствено, ще го приеме като съжаление или досада и ще се дръпне още повече.

12.   Нищо чудно че се изолира от такива глупави родители.
Повечето родители биха дали всичко, децата им да са като вашето дете. Сигурно биха искали да не ходи по момчета и да си ляга с който им дойде, писнало им е да слуша чалга и да пушат цигари, а вие се оплаквате от такива неща.
Вие сте глупави родители, което е много-по лошо от кофти компания.

13.   Не, за мен хората не са глупави родители. Не може на 16 да се изолира от света. И какво, аз като съм на 16 и почти не се прибирам в нас, да не би да съм развалина - закачам се с момчета, но не се целувам или спя с всяко едно от тях, слушам всякаква музика, абсолютно всякаква, не пия и не пуша, имам свестна компания, нищо, че съм в малък град. Според мен и тя донякъде е попаднала на новата мода - да се изолираш от света, да гледаш само телевизия и да седиш на компютъра, защото "всички били идиоти", да споделяш разни картинки "не съм анти социален, а анти идиот", да се депресираш, често и да си агресивен без причина, в някои случаи тези, които й робуват на модата слушат разни депресарски групи като Bring me the Horizon, Asking Alexandria и подобни, пък си въобразяват, че имат всички проблеми на света, почват да се режат, да пушат трева, после и други наркотици в някои случаи, измислят си, че са бисексуални, хомосексуални... Мечтаели били да са като някакви от картинки, които имат флешове, които им разкъсват ушите направо, с много обеци, изгорели и грозно подстригани коси.. Ама добре, че и това момиче чак до там не е стигнало. Според мен всичко идва от това, че тя няма желание да се промени. Не знам и аз точно как да се създаде това желание у нея... може да седнете да поговорите с нея, да я водите някъде, да види просто, че реалния свят е по-хубав от тъпите анимета и компютъра.

14.   Някои родители не знаят какво искат. Ако детето играе на компютъра - защо не излиза да спортува? Ако се занимава с гаджета - защо не отделя повече време за учене? Примерно.

15.   Напълно съм съгласна с номер 13.
Аз съм малко по-голяма от дъщеря ти и не бих се съгласила с повечето мнения тук. Всяко момиче (и момче) на нейната възраст трябва да има някакви минимални контакти и да е социална. Не е нормално по цял ден да гледа анимета и да слуша рок, защото един ден ще и се наложи да излезе сред нас - "чудовищата с развален живот" и няма да знае какво да прави и как да се държи в елементарна ситуация. Хубаво е да комбинира ученето с излизанията с приятели и хоби. Аз в летните дни почти не се прибирам в нас и съм съвсем нормално момиче, имам си приятели и обичам да се забавлявам с тях, но не съм някакъв парцал. Не ми е приятно, че ще ти го кажа, но щом тя е толкова упорита и затворена ще ти е трудно да я изведеш от това състояние. Може да и предложиш да излезете по магазините, на кафе, да се поглезите в някой козметичен салон. Не я познавам колкото теб и не мога да ти дам повече съвети, но опитай с тези. Мога само да ти кажа като момиче от нейното поколение, че ако продължи така в бъдеще ще и е трудно да общува с хората.
Айде, късмет :)

16.   Аз бях антисоциална.
Социализираха се чак когато започнах да работя (слава богу, в тинейджърска възраст).
Не е нормално, после имаш проблеми с приспособяването.
Внимавай дъщеря ти да не започне да клони към депресии, апатия или анорексички състояния.
Иначе не знам какво може да я извади от това състояние, очевидно е, че тя си е интроверт.

17.   Напълно нормално е. няма да е нито първата, нито последната по-затворена тийнейджърка. В никакъв случай не е единствената, и аз на 16 никъде не ходех, само си стоях в стаята и правех каквото си знам, , даже да тичам , не ходех.
Тя е аутсайдер, бунтар! Един ден ще се гордееш с нея! Заляга ли иначе на уроците?

18.   Аз по цял ден играя компютърни игри и гледам анимета/ютюб и дори не излизам както тя прави, за да тича. Имам 2-3 приятеля, с които рядко излизам. Та с тези предварителни обяснения бих искал да споделя, че като дете на нейната възраст и с подобни занимания най-много мразя нашите да ми се месят. Не я определяй като различна от връстниците й, защото има много други като нея.

(и да - много по-добре си е от тези които са всеки ден пияни-заляни по чалготеките)

19.   Виж сега, това не е нещо лошо, за което човек трябва да се притеснява. Не всеки човек трябва да има приятели, да ходи по дискотеки, купони, ресторанти и т. н. Ти знаеш ли, че дори и най-общителните хора и тези, които знаят по мякакъв начин да привлекат вниманието на другите имат най-много колкото броя на пръстите на едната ръка приятели/ки.

20.   Ще се оправи не бойте се