Споделена история от Семейство

Проблеми в семейството
Здравейте!
Искам да ви разскажа моята история. Момиче на 23г съм имам си сериозен приятел от 2год. Историята ми е следната. Родителите ми са много странни хора, винаги са се мешали в моя живот, което до преди няколко години го разбирах, но вече не мисля, че трябва да е така и го казвам, защото те се опитват да ми определят целият живот! Ще започна от там, че до сега каквото и момче да съм довела в нас (гадже) нашите никога не са го одобрявали, освен едно момче което найстина помагаше в къщи, самоче нещата с него не се получиха. Със сегашният ми приятел се запознахме и почнахме да се виждаме като за начало само за секс, поне той така казваше, защото преди мен си беше нямал сериозна приятелка и въобще приятелки, самоче от виждане само за секс ние се виждахме и аз оставах в тях дори и нищо да не сме правили знаех, че ще се получат нещата. Казах на майка ми за това момче и тя ме посъветва да не го запознавам с тях още, защото не било сигорно и чак когато е сигорно, че сме заедно чак тогава.. Това беше заради приятеля на майка ми той е много особен човек, помага ми да признавам, но и много се бърка в живота ми. Така минаха 4 месеца и вече се знаеше, че ние имаме връзка с това момче и реших да го запозная с тях. Доведох го в нас, самоче приятеля на майка ми го изгони, защото съм го била криела от него.. Не го прие! Той е момче на 28год. и искаше по принцип да съм по често в тях да оставам при него самоче това беше много трудно, нашите ме пускаха веднъж в седмицата да не се прибирам а като ме пускаха на следващият ден почваха да ми звънят да се прибирам ии това всичкото се криеше от приятеля на майка ми! Вече бяхме една година заедно и той искаше да си уредим живота намери пари и връзки и искаше да заминем в друга държава казах на майка ми и тя първоначално се съгласи но след като си купихме билетите почна едно вайкане и не ми позволи. Лилинчо ми където ми е никакав ми взе всички документи за да не замина. Но намерих начин и след една седмица и аз заминах при него без те да знаят.. не се получи защото докато патувам те вече бяха разбрали къде ще слезна и в колко часа и вместо моя приятел да ме чакаше на спирката бяха те и веднага ме качиха в една кола.. Отидохме при техни приятели и там почнаха да ми говорят само глупости, че той е искал да ме прави курва, че се е замесил в някакви глупости и така ми описаха нещата, че им повярвах! Те искаха да се прибера с тях, но аз им казах, че без моя приятел няма да тръгна. Съгласиха се даже бяха готови в България да го опознаят.. Не се случи разбира се прибрахме се ии на летището ни чакаха леля ми и лилинчо ми и тръгнаха да качват багаж не самоче не и на моя приятел за него нямало място в колата и да си ходи как си намери за добре... Супер нали прибрахме се и вече беше станало 8 Март имах празник и исках да излезна с него самоче наще не ми позволяваха и за това ги излъгах, че съм с една прияттелка.. Отидох при него и след малко ми звъннаха майка ми и приятеля и да са били чули мойта приятелка и тогава разбраха, че не съм при нея и ми казаха на другия ден да си изнеса багажа.. Това и стана изнесох си багажа и отидох в моя приятел бяха ми обявили телефона за откраднат само и само да не мога да ползвам по идея на приятеля на майка ми, след това бяха и сменили бравата била се развалила старата... При което аз тогава не работех също и моят приятел и ни беше трудно майка ми не ми даваше никакви пари и като се видехме ми обясняваше, че ако съм се била прибрала щяла да ми дава пари.. Не исках да се прибирам но не след дълго не издържах да ходя гладна на университет да нямам пари дори за една вода и се прибрах в къщи... С моя приятел си останахме заедно но вече е по различно мина вече още една година и ето ме сега лъжа наще, че сме се разделили с това момче за да мога да го виждам, защото иначе те не ми позволяваха и ме заплашваха.. Казваха ми, че ако се разделя с него щяли да се държат с мен по различен начин глупости сега ги лъжа, че ходя да спя в една приятелка а те продължават да ме заплашват, че ще кажат на приятеля на майка ми който е супер инат човек.. Като излезна майка ми не ми звъни да ме пита как съм а да ме пита кога ще се прибирам. Вече не издържам гледам ги другите хора който даже не са и на мойта възраст излизат си живеят си живота а аз си седя затворена с нас за да може когато моят приятел е почивка а не на работа да съм с него да не ми говорят пак глупости.. Не издържам вече както и моят приятел той иска вече да живеем заедно а аз незнам как да постъпя наще ме тормозят супер много вечер баба ми ме проверява дали съм в леглото, незнам незнам вече съм топка пълна с нерви и незнам как да постъпя. Знам, че аз съм си виновна, но искам да се разбирам със всички както при другите хора... Та те дори не го опознаха сегащният ми приятел... А и дори да го зарежа и да хвана друг и със него ще е същото те не одобряват никой.. Единият е бил мързелив другия се бил занимавал с проститутки и някакви такива.. неиздържам моля посъветвайте ме

Коментари

1.   Разбирам те, аз съм на 23 и нашите все още не одобряват приятеля ми, крием се, макар че сме от 5 години заедно. Причината за това поведение е, защото ние им позволяваме на родителите ни да се държат така с нас! Но както ти каза, искаш на всички да угодиш, уви, аз стигнах до извода, че това да угодиш на всички е напълно невъзможно. Моите родители са адски надути пуяци и само се подиграват на хората, но не виждат себе си, и те нито един мой приятел не са одобрили. Щом казваш, че и твоите не одобряват никое твое гадже, значи си в сходна ситуация като мен. И знаеш ли до какъв извод стигнах аз - ще правя каквото си искам, както го чувствам от вътре, не ме интересува тяхното мнение, големи сме! Започни работа, аз си намерих и сега съм доста по-самостоятелна, скоро мисля даже да се изнеса и да не се занимавам повече с луди хора. Това си е твоят живот, не позволявай на никого да диктува какво ще става с него. И щом се обичате, щом той държи на теб и те желае, никой не трябва да ви се бърка. Бъди силна, аз вече 5 години обичам половинката си тайно, виждаме се тайно, крия се, но не ми пука, правя го тайно само, за да не ми викат на главата, защото не мога да понасям държанието им и това, че вместо да ценят, че животът е кратък и е редно да ме обичат и приемат такава каквато съм, те предпочитат да ме тровят колкото се може повече. Бъди силна и не им се давай. Постепенно ще осъзнаят, че вече сме големи. Кофти е да имаш неразбирателство с близките, да те излагат така, но те просто не могат да се примирят, че вече сама можеш да поемаш отговорност! И моите са същите, така че искрено ти съчувствам. Целувам те за подкрепа!

2.   Чaкaй сегa, ти си нa 23 год. и още сучиш нa гръдтa нa мaмa....
Нaмери си рaботa и бъди сaмостоятелнa. Тогaвa, не сaмо ще прaвиш кaквото искaш ти, a и те ще сa длъжни дa се съобрaзят с теб. Тa ти, кaто мaлко момиченце се държиш, отишлa си при неги, мa те пък не ти дaвaли дa " пaпкaш"....
Я се вземи в ръце, женa си вече!

3.   Започни работа и после се изнеси от вас. Тяхното мислене и отношение няма шанс тепърва да се промени.

4.   На 23 си. До кога смяташ да се допитваш до мама? На тази възраст някои хора имат деца! Така, че ако наистина имаш чувства към този мъж, ами изнеси се от вас и заживейте заедно. Пълнолетна си и майка ти не може да каже нищо по въпроса. Какво ще правиш с живота си вече си е само твоя работа, обаче не забравяй, че свободата означава и отговорност.

5.   На 23 и още се вълнуваш от мнението на майка си? Не казвам, че не е хубаво да се вслушваш в думите й, но не я оставяй да определя живота ти, моля те! Някои хора на тази възраст се женят и имат деца, а ти продължаваш да се държиш като 13 годишна! Така, че време е да пораснеш и да поемеш отговорност за живота си. Ако си сигурна, че това е мъжът с голямо М, изнеси се от вас и заживейте отделно от майка ти и приятеля й. Животът си е твой, време е да почнеш да го живееш, но и да поемаш отговорност за постъпките си.