Споделена история от Семейство

Не издържам вече
И така да започвам. Момиче съм на 17 години, след 2 седмици правя 18. Моят проблем е свързан със семейството ми, особено с майка ми. От както се помня тя никога не ме е подкрепила за каквото и да е, нито веднъж не ме е прегърнала, нито веднъж не е казала че ме обича. Да, отгледала ме е и вечно ще съм и благодарна за това.
Но за нея винаги са били най-важни парите и мнението на хората.

Баща ми, горкият, не се прибира по цял ден, за да работи. Дава й цялата си заплата и ако си вземе дори и 10-20 лева за себе си се започват скандалите. Все пак това са негови пари има право да вземе от тях.

В 11 клас карах платен стаж 2 месеца и другата седмица ще ми преведат 300 лева. Тя като разбра за това само тези 300 лева са и в устата. Започна се с "Цял живот съм ти давала пари, дай и ти на мен малко. " или " Хайде не бъди толкова стисната дай 150 лева. " Бих и дала, не съм за тези пари, но да не ми намекваше, че цял живот и тя ми е давала.

И сега най-големия проблем. Бях си хванала приятел. Колкото мен е. Баща му е влах, а майка му е наполовина циганка и наполовина българка. Сега ще кажете излагаш се с тоя циганин, няма ли други момчета. Е, за мен няма! Така че си спестете обидите. Обичам го! В началото мама много го харесваше и ме пускаше навсякъде с него, но след като разбра ми забрани да се виждам с него. Но аз не можех да се откажа от него и се криехме така в продължение на 6 месеца. Той ме обича ужасно много и много пъти ми и е казвал, че няма да ме обвинява ако избера родителите си пред него. Преди няколко дни някаква жена й се обадила и й казала че ме е видяла с някакво момче и майка ми веднага решила, че това е той. Започна да ме обижда и бие. Какво са щели да кажат хората, щяла да срамува, не я интересувало за мен дали го обичам тя нямало да го позволи никога.

Обмислям като стана пълнолетна да се изнеса. Няма да живея с приятеля си, а на собствена квартира. Просто не издържам вече.

Моля Ви, посъветвайте ме как да постъпя. Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Много добре си решила да се изнесеш. Тук можеш да помолиш приятеля си за помощ, но 300-те лв. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ГИ ДАВАЙ НА МАЙКА СИ, ЩЕ ТИ ТРЯБВАТ.
Няма да имаш проблем и да продължиш образованието си - намери си работа следобяд или вечер.
Прочети книгата „Отровните родители“ в читанката, мисля че твоята майка е такъв родител, баща ти също, защото е пасивен, но като родител е съотговорен за теб и семейството си, а практически е абдикирал от отговорност, което го прави поне 50% виновен.
Но да не ти дреме - след навършване на 18 г. можеш да си се изнесеш и НИКОЙ КОПЧЕ НЕ МОЖЕ ДА ТИ КАЖЕ, МОЖЕШ ДА РАБОТИШ на пълен работен ден без проблеми и усложнения.
Аз самата се изнесох на 19 г., със завършване на Средното - още на другия ден - но и на 18 г. да се изнесеш не е проблем. Имам и такива приятелки, работа за сервитьорки много, а и бакшишите са добри - едно легло с всичко допълителни разходи в СОФИЯ е 200 лв., ако си в Провинцита за 100 лв. ще си намериш някакво легло, освен това училището ти няма начин да няма общежитие.
Има квартирки всякакви, а и можеш да предложиш 100 лв. месечно за легло при някой приятел. На мен баба ми е предлагала да живея у нея и да помагам с домакинството например - като момиче ще ти е много лесно да си намериш дори такъв подслон.
Важно е поне в началото да не поддържаш контакт и с ДВАМАТА си родители - баща ти е инструмент на майка ти и веднага ще ? каже, къде си и тем подобни.
БЯГАЙ СЪС СВЕТЛИННА СКОРОСТ - При мен това беше НАЙ-ДОБРОТО решение в живота ми!
Днес нямам и 30 г., но съм постигнала всичките си мечти. Дори не ми се налага да работя повече, а го правя за удоволствие и когато искам, постигнах и мечтаното за мен образование, имам над 10 г. стаж, връзките, които идват с толкова години работа и изобщо нямам никакви проблеми, включително с родителите си, които посещавам понякога по празниците и понякога им се обаждам по телефона!
успех

2.   Ами ти си си написала решението. Изнасяш се. Обаче нали знаеш, че като се изнесеш вече ще трябва и да си отговорна за последиците и ще трябва сама да се грижиш за всичко. И сметки и наеми и храна... та добре си помисли, защото без стабилна работа и без пари няма как да стане, а вземеш ли веднъж решение да се изнесеш, връщането назад ще е доста трудно и да не кажа унизително. Така, че не хуквай през глава, ами добре си помисли дали ще се справиш сама с всичко. За това, най-добре преди да скочиш в дълбокото, запиши висше в друг град и кандидатствай за общежитие. Така поне подслонът ще ти е подсигурен и ще видиш как е. Пък после като завършиш и си намериш стабилна работа ще мислиш и за живот под наем. Да, знаеш не е лесно да няма на кого да разчиташ, ама човек се научава да си прави сметката и да се справя.

3.   Изнеси се и щом обичаш приятеля си не позволявай никой и нищо да ви раздели

4.   Ако съм на твое място, също бих се изнесла, час по-скоро! Майката трябва да е най-близкият ти човек, трябва да се чувстваш сякаш си нейното богатство и съкровище, което да осмисля живота й, а не виновна, че цял живот те била издържала. Ами това е нейно задължение! Нали затова те е родила, да се грижи за теб и да ти осигурява всичко необходимо, да е твоята опора в живота. Не мога да повярвам, че е толкова алчна, да иска да вземе парите ти, за които ти си се трудила, първите пари, които си изкарала в живота си. Вместо да те насърчи и да те поздрави за това, да те накара да се почувстваш пълноценна. Не, не й давай, в никакъв случай. С тези пари можеш да помогнеш вкъщи, ако имате финансови затруднения, да платиш някоя сметка или да дадеш част от тях на баща си, но лично на нея- категорично не. Съчувствам ти, че си попаднала на такава майка, която сякаш не е щастлива, че изобщо те има, но човек не може да избира родителите си. Изнасяй се от там и хич да не ти пука! Когато усети липсата ти, тогава ще разбере всички грешки, които е допуснала с теб и дано да съжали за тях. Не бъди груба, не се дръж неуважително, просто заминавай и това е. Поддържай си връзка с баща си, нека той да не бъде изкупителна жертва на глупавото и егоистично поведение на майка ти и като поживееш малко сама, като си намериш работа, нещата ще се оправят. В никакъв случай няма да те съдя за приятеля ти, това, че е от ромски произход нищо не означава. Всяко правило има своите изключения, не всички роми са еднакви, те също са хора и заслужават човешко отношение. Аз познавам едно момче, което е от същото потекло, искам да ти кажа, че той е в пъти по-мил, съобразителен, добър и качествен човек, от много български момчета. Да, ако беше българин, щеше да ти е по-лесно за пред семейството ти, но казваш, че го обичаш, бори се тогава за връзката ви и ако някога се разделите, не допускай да бъде заради майка ти и нейното неодобрение. Успех, мила, и горе главата!

5.   Какво да ти кажа начи ако не се обедините със баща ти и да напрайте нещо не ви виждам какво ще правите. Като иска пари какво ги прави ? Иска да си купи нещо или и трябват за всекидневните нужди? Тея 300 леа си ги скрий ако трябва да не ти казвам къде ама не и ги давай освен ако не виждаш че вашите нещо закъсват. Относно приятеля щом го обичаш ходи си с него тайно и аз понеже съм момче майка ми вече е по малка от мене и не може да ме бие :Д Нит с пръчка нито с нищо. Ако и ти си по едра само да ти дойде цап един и ае :Д

6.   Само две неща ще ти кажа. Изнасяй се колкото можеш по- рано и не давай и стотинка от тези 300 лв. на майка си.

7.   Благодаря Ви много за разбирането! За парите ще им дам определена част от тях, защото имат малки затруднения със сметките. За изнасянето - в училищено ми има пансион, там ще отседна. Като цяло надявам се кано се изнеса да ? зойде акъла в главата. :)