Споделена история от Семейство

Искам развод
Хванах мъжа си в изневяра по разпечатките от телефонният му номер, които дойдоха направо в домът ни. След като разбра, че знам (след последвал скандал и доказателствата, които сами дойдоха в къщи), той скъса разпечатките и ги хвърли в тоалетната. Последва месец "примерно поведение", след което открих таен телефон, който държи на скришно място в колата си. От него беше набирал един единствен номер - на любовницата си. Последва друг скандал след, който нещата станаха нетърпими. Този човек ме отвращава и взех решението да се разведа. Имаме дете на 12 години, което ежедневно присъства на всичко това. Аз съм безработна, на 34год.

Въпросът ми е как мога да докажа вината на съпруга си в съда само чрез телефонните му обаждания.
Може ли съдът да разпореди тази мярка като доказателство. Сигурна съм, че приятелите му няма да свидетелстват срещу него. Какво да правя? Моля ви, помогнете ми! Спешно е! Не искам да губя и минута повече...

Живее в моето жилище, което е наследствено от родителите ми (преди брака)
Дайте ми съвет как да постъпя?

На няколко пъти му казах да напусне жилището ми и той категорично отказа. Казва, че няма да ми даде развод (още повече по взаимно съгласие).

Той иска да продължи живота си с мен, а аз да си затварям очите за изневерите му. В шах съм, защото не работя и доходите, които влизат в къщи са единствено от него.
Какво ще стане с детето?

Myki@all.bg

Коментари

51-63 от 63

54.   Авторке, (№ 10), ако тая жена е на негов приятел, мислиш ли че мъжът ти има мръсно въображение в леглото. Ако не го подозираш за това, но все още си с тази теория, значи всичко около него е било една еуфория около световното първенство по футбол... Помисли дали мъжът ти не играе комар, по тази логика.

55.   Хубаво е, че това е свършило с добър край. Успех! :)

56.   И аз се пека на подобен огън. При мен нещата опират до пари. Мъжът ми не иска да работи, а иска аз да го издържам. Писна ми вече. Аз имам дребен бизнес и в тази криза едвам се справям, а той милият по цял ден спи. Добре, че децата са големи. Ама аз не издържам. Кредит плащам, а той ми казва - "Спирай да плащаш кредита, че да имаш пари повечеь че да му давам и на него. Пълна безотговорност от негова страна. Ама и аз нали все повтарях - "Мир да има" Като му казах, че не мога вече да му давам пари, той реши, че ще ме изгони от жилището и ме заплашва с многобройни скандали. То, понеже семейното жилище е негово, от преди брака ни - аз не мога да имам никакви претенции. Така ми каза адвоката. И като се разведем ще трябва да го напусна. Децата са пълнолетни и не може да остана да се грижа за тях. Абе "Пази, Боже, мързелив мъж. Страшно е! " И сега се чудя дали Съдът ще ни раздели месечната вноска по кредита на две, та да го видя откъде ще го плаща, като няма доходи. Ще се наложи съдия изпълнител да му продаде апартамента, откъдето ще ме гони. Абе като стане въпрос за пари и освирепяват хората. И за какво е всичко това се питам - просто се опитва да ме изнудва. Ама и на мен ми писна вече от неговото безхаберие. Да се оправя сам.

57.   На човека до последно му се свидило да дава пари за квартирка, а и кой ще му е присъствие там? Кой ще го хрантути, пои и дои?

58.   Вие наясно ли сте, че един мъж изневерява, когато жена му е некадърна да прави секс?
Всмисъл, не е работата само да легнеш и да си разтвориш краката... а през останалото време да си депресирана, заядлива и начумерена.

59.   58, не сме наясно, щото в голям брой случаи не е така. На доста мъже очичките им са все в чуждото, та ако ще Чичолина да им е в леглото. *Никога няма да ни е достатъчно*, както пееха Лондон Бойс в една песен. Така че тия доводи не ги пробутвайте.

60.   До 56 - какъв е развоят при теб?
Питам, защото съм в подобна ситуация - е не толкова драстична. Не сме богати - средна класа, доколкото я има в България. Моя работи, но взема 2 пъти по-малко от мен и е свикнал аз да поемам повечето плащания. На мен ми писна - не само плащането, но и факта, че е комплексар и ме унижава, а аз за да не нараня егото му мноооооооого дълго мълчах. Подадох молба за развод и сега чакам. Той знае, че аз искам взаимно съгласие и ме изнудва в момента. Предлага ми 50 лв. издръжка на детето. За мен това е обидно.

Намеква ми, че ще ми вземе детето (има страшни връзки), а целта е аз да му плащам и да ползва семейното жилище. Ужасявам се от този развой! Не мога да си представя живот без детето си... А той просто няма да насмогне финансово и детето ще мизерства, а парите, които евентуално бих давала, ще отидат за неговите цигари и за почерпки на колежки. Иначе аз имам къде да живея и не ми е проблем да издържам семейство от мен и дъщеря ми. Всъщност аз и досега го правех - само той ми беше в тежест. Страх ме е заради връзките му обаче...
И още въпрос - колко време трае един "мръсен развод"?

61.   До 60. Предишният ми пост е 56. Сега ти отговарям, ама и аз не знам какво да кажа, защото още го търпя тоя мързелНе знам да дали съществува човек на Земята, който може по цял ден да спи и да лежи. Да яде и после ходи до тоалетната... Абе, страшна работа ти казвам. Ама като няма къде да отида. не знам какво да правя. Всички ми казват- "Остави го тоя некадърник и мързеливец".. А на теб не знам какво да ти кажа, то аз себе си не мога да оправя... Мен поне не ме унижава. Мълчи си като пън. То ние въобще не си говорим де. Ами лошото е, че целият ни живот е подчинен на страха. Това не е хубаво, ама как дъ бъда смела и решителна, като сигурността ми липсва

62.   Аз съм 60. Да ме прощава за СПАМа основната авторка. Все пак не мога да разбера 61 - как така няма къде да отидеш? Нали ти изкарваш парите... Все ми си под наем нещо и пак ще си царица. Аз търпях много дълго от страх заради връзките му, но вече съм решила, че каквото и да стане, все ще е по-добре от онази агония. Пък и годините минават - никой не е станал по-млад и по-хубав с времето. Надявам се да намеря своето щастие. Надявам се пак да бъда жена, а пък ако Господ е решил, че трябва до края на дните съм да съм бачкатор - поне ще знам, че го правя за мен и за детето си, а не за търтей, който само се хвали пред приятелите си на какъв курорт бил пратил мен и детето...

63.   Номер 60, ако не си алкохоличка и наркоманка - даже Господ не може да му присъди детето на него.
Остави му ти връзките на тоя, щом парите не са му много -да му имам връзките :)

64.   Всъщност май и връзките ще се окажат блъф. Той наистина познава много хора, но те познават и мен... и виждат какво става. Вчера говорих с "основния му спонсор" - човекът който уж щял да му вземе най-добрите адвокати в БГ, които щели да ме "смачкат". Той въобще не е обещавал да му помага, а даже напротив - предложи помощ на мен и детето, ако имам нужда. Дано и другите излязат хора!

65.   Ако, мъжът ти се грижи за вас и не те бие остави го да "поживее". Не разваляй брака си само заради изневяра. Бъди сигурна, че един ден ще си размените местата.

66.   № 64, в случая въпросът е не в адвоката, а в социалния работник повече - виж там да не вкара някоя връзка, която заедно с измислени свидетели да доведе до нежелан развой на събитията. Ако детето ти е малко, социалният работник е този, който поддържа интересите му пред съда. Установяват се неща като отношения с родителите - привързаност, грижа, осигуряване на нуждите му от всеки от родителите и се прави доклад, който се представя на съда. Изводите си социалният работник прави след посещения в дома и разговори с детето. Съдът се съобразява с доклада и именно в него е важно да се вижда кой е активният и отговорен родител, обезпечаващ основните нужди на детето и имащ здрава емоционална връзка с него, създаващ му сигурност. Ако не ти хареса в някоя част доклада, искаш да се допълни по конкретен въпрос. Адвокат ще ти трябва, не е задължително да е скъп и велик. Не познавам колеги - милионери от разводи, в нашата бедна държавица не е като в американските булевардни романи. Допълнителен аргумент за оставане на детето при теб ще е възрастта му.

51-63 от 63