Споделена история от Семейство

Дъщеря ми се чувства момче
Здравейте, аз съм една доста отчаяна майка на 15 годишно момиче... момче... не знам вече.

Та така, тя от доста малка предпочиташе камиончета и пистолетчета пред кукли (редовно ги чупеше или ги изхвърляше през прозореца), от едно време нататък категорично отказа да носи рокли и поли. Това мен никога не ме е тревожело чак толкова - тоест опитвала съм се да й наложа някакви норми на поведение, но тя не възприемаше и накрая си казах какво толкова, не всички момичета трябва да са женствени, това не ги прави по-малко момичета.

Да, обаче в пубертета нещата се влошиха. Дрехите от неподчертано момичешки/унисекс започнаха да се превръщат в мъжки. Тя започна сама да си ги купува и с времето броят на суичъри, мъжки дънки, мъжки маратонки взе да нараства. Упорито започнах да купувам дамски дрехи, тя още по-упорито отказваше да ги носи. Безброй пъти съм се опитвала да говоря с нея, но напразно.

Докато преди два месеца тя внезапно изяви желание да говори с мен по темата и ми каза, че се била родила в грешно тяло, че дълбоко в душата си и двете сме били знаели, че й е писано да бъде момче. Била чела в интернет за хормони, които можели да променят тялото й, а пък после щяла да си направи операция. Звучеше така, сякаш го е обмисляла и разучавала много дълго време. А аз просто стоях като гръмната и не можех да повярвам на ушите си.

Или може би просто не съм искала, знам ли.

Както и да е, тя ме помоли да я наричам "той" и да се обръщам към нея с мъжко име - т. е. мъжкия вариант на нейното собствено. На никого друг не била казала, въпреки че много хора я подпитвали, разчитала на мен, не знам какво си.

Причерня ми, признавам си, разкрещях се, а аз попринцип никога не съм й крещяла. Оттогава общо взето сме в постоянен конфликт. Опитвам се да я убедя, че Бог ненапразно я е направил момиче, тя ми обяснява как съм била потискала истинската й същност и някакви такива неща. Почти не можем да стоим в една стая, без да си викаме.

Къде сгреших? Може би трябваше да я принуждавам да се държи като момиче като по-малка. Кой й вкара тази муха в главата?

Предполагам, това не е обичайна тема, защото в интернет не намерих кой знае какво. Аз не съм лоша майка, наистина, просто искам детето ми да е щастливо. Но нямам представа как да й помогна.

Коментари

51-65 от 65

61.   Аз само не разбирам защо когато Кирил се чувства Наполеон, бива изпращан в лудница, а когато Кирил се чувства Кичка, бива изпращан в операционната, за да си "смени" пола(който е НЕИЗМЕНИМ)? Кажете НЕ на тази лудост! След тази операция човек става дегенерат, който НЕ може да се възпроизвежда! Расата и полът са неизменими! А и нали всички викате, че човек трябва да бъде себе си(много използвано при хомосексуалистите), а на практика излиза, че такъв човек НЕ е себе си(защото си "сменя" пола)! А и помислете! Защо изведнъж властите искат да приемаме ЛГБТ хората, та дори и да ги смятаме за някакви специални и нещо много повече от останалите? Отговорът е много прост:да ни превърнат в дегенерати, които НЕ могат да се размножават, да намалеем и да могат много по-лесно да ни управляват! Затова ни и затъпяват-защото знаят, че стадо се управлява много лесно и няма да може да се вдигне срещу тях!

64.   А дъщеря Ви не може ли да приеме, че се е родила като жена? И за какво са всички тия драми? Такива операции трябва да се забранят, защото са напълно безсмислени и човек реално се осакатява. А и защо расата и цветът на очите се определят не от това как се чувства човек, а от това какви са в действителност, а? Такива хора или са объркани, или са хомосексуални! И това не е нормално! Съжалявам, знам, че е гадно, но те трябва да приемат истината такава, каквато е - полът не се променя!

65.   Здравей. Темата е от преди пет години, но ако някога отново я отвориш, ще се радвам да съм ти полезна. Надявам се междувременно отношенията ви да са се оправили. Дъщеря ти е транссексуална. Вероятно харесва жени. Разбирам защо реагираш по този начин, но наистина няма нужда от това. Аз, като бисексуална, знам, че тя не го е избрала. Просто това не е нейн избор. Още от малка се е чувствала като момче. И повярвай ми, тя не е щастлива от този факт. Ако зависеше от нея, тя също би избрала да бъде "нормална". И факта, че ти го е споделила е достатъчно красноречив, че тя иска просто да я приемеш. Колкото и да и купуваш женски дрехи, тя няма да ги облече. Не можеш да я промениш, тя самата не може. Моля те, просто я приеми. Тя си е твоята дъщеря. Същият човек, който е била и преди да ти го сподели. И ти си и най-близкият човек, тя има нужда най-много от теб. Разрушително е и за двете, ако не я приемеш каквато е. Поддържайте добри отношения, имайте връзка майка и дете, защото това е най-святото.

68.   Е как ще е нормално. Ами не е.
Заведете я на лекар. На психолог. Дори да се стигне до смяна на пола решението трябва да е осъзнато а не после да съжалява за него.

69.   Интересни са коментарите как е имало такива хора още от древността.
Може и да е имало. Факт е обаче, че промяната на пола (с всичките и условности) става възможна едва към средата на 20-ти век после става сравнително разпространена чак в 21-ви век. Дори и сега обаче страничните ефекти са огромни, а дълготрайните странични ефекти - все още са неизвестни, защото няма достатъчно данни за остарели хора, които са преминали през операции за смяна на пола.
Така, че - в древността може да е имало хора, които са се чувствали така, но не е имало хора, които са били такива.
Също е факт, че изведнъж много хора се почувстваха с грешен пол след разпространението на съответната идеология по интернет.

Горното, разбира се е трудно да се проумее от тийнейджър, който просто не е виждал нищо друго и се мисли за върха на прогреса срещу консерватизма на дъртите.
Но за една майка на тийнейджър е очевидно. И като се има предвид, че подобни медицински процедури са необратими и неясен краткосрочен и дългосрочен ефект - нормално е жената да се притеснява.

Моят съвет е да убедите дъщеря ви да изчака докато стане на 20-на години. Всички сме били тийнейджъри и знаем, че каквото сме чули сутринта е "абсолютната истина и жизнено важно", до другата сутрин, когато ще чуем нещо друго, което също е "абсолютна истина".
До тогава не и пречете да се облича както иска и даже я наричайте с мъжко име щом толкова иска. Важно е да избегнете касапските процедури на доктори и фармацевтична промишленост, ламтящи за пари.

Моето предположение е, че дъщеря ви е влюбена в някое момиче и си мисли, че ако е момче - съответната ще откликне на любовта и.

70.   69, ти видя ли темата на колко години е, преди да коментираш? Сега дъщерята на авторката е на 24, и сигурно вече отдавна си е сменила пола, така че е късно да даваш съвети. Иначе и аз съм против тия изродски, обезобразяващи операции, трябва да се забранят със закон, това се прави, за да се намали раждаемостта и да няма здраво функциониращи държави. Отделно и, че хората, направили си такива "операции" не издържат дълго, и рано или късно след това се самоубиват.

71.   70, очевидно не съм видял.
Но това не е единствения такъв случай.

72.   70 така е. Аз не критикувам хората просто трябва много добре да помислят за да не се стигне именно до такива ситуации, които ти описа.

Леле верно темата е на 9 години. Голяма идиотка съм.

73.   Простотия до шия! Видяла жабата че подковават кона и тя вдигнала крак. Щом Господ (природата) е отредила да е момиче, значи така е трябвало. Истината е, че жените завиждат на много по-съвършения мъжки пол и искат да стават мъже, само че няма как да стане. Изродският 21 век днес мами и мъжете да стават жени заради привилегиите, които грешно-пагубно са делегирани на жените от извратенията на днешното време. Мъжът е най-висшо същество и е на върха на природната йерархия, жената е бледа сянка и винаги ще стои по-долу от него. За това момичето иска да е мъж, за да се чувства значимо, само че без мъжки атрибути ще е жалка картина на мъж и по-лошото ще е, че ако смени пола няма вече да е нито мъж, нито жена.

74.   По-изродско е да се обявиш за мъж/жена само на базата на хормоналните си изследвания. След като се чувстваш представител не на биологичния си, а на другия пол - операция и толкова.

Иначе не само е бутафория, но много хора се възползват с цел облаги - примерно, няколко скандала със спортисти, някоя и друга "мис", разни "небинарни", с флуиден пол и прочие звезди на шоубизнеса. Обидно е и за хората, които се БОРЯТ с хормонални проблеми с години.

Не може така - днес със станала с идеята, че съм жена, утре се чувствам мъж и обществото ще ме приема всякаква, че иначе следват тръшкане, рязане на вени и дела за дискриминация. Към такива нулева търпимост. От скука или да ни забележат, да се правим на клоуни и да извиваме ръцете на властите.

А иначе си има хора, които са като затворници в чуждо тяло. Както и медицински ситуации по рождение. Това е вече друго.

Но, според мен, при всяка по-сериозна операция трябва да се минава през психолог. Иначе ги гледаме после как са се осакатили здрави и симпатични хора без проблеми.

Темата може и да е стара, но проблемът е актуален.

75.   Да, за това най-вече съм съгласна номер 74. После да не се съжалява.

76.   Съгласна съм напълно с теб номер 74.

77.   Стъпка 1: спрете ѝ интернета.
Стъпка 2: постарайте се да запълните времето на това изгубено дете с нещо смислено.

79.   77, това "изгубено дете" вече е на 24-25 години. Едва ли изобщо е чела много от коментарите. Жената търсеше съвет как да оправи дъщеря си, но повечето просто й казаха да свикне.

80.   Верно бе. Оттогава са минали много години.

51-65 от 65