Споделена история от Тинейджърски

Да се извиним или да се отдалечим?
Здравейте! Искам да ви споделя за моя проблем.

Вчера бяхме на дискотека няколко класа. (6 и 7 клас) Много се забавлявахме и аз доста танцувах с други момичета. Докато изведнъж видях, че приятелката ми липсва и отидох да я видя... Викаше ми да се махна и да си отида при еди кой си да стана приятел.

Не искаше даже да ме изслуша... Какво толкова направих? Говорих си доста с едно момиче, с други също, а приятелката ми отказва да е приятел с тях. Аз как да постъпя? Нужно ли е още да и търся извинение? Но след тази вечер реших да продължа напред.

На сутринта (днес) ми звънна и ми предложи на вън, каза за вчера, че вината била моя. Аз я отрязах... На мен чисто си ми втръсна... Преди седмица даже 2 нещо и прищтрака и започна за всяка дума да ми се сърди, чудех се какво да кажа, за да не я обидя.

Според вас? Как трябва да постъпя? Да се извиним или да се отдалечим? Тя е коренно различна от другите и уж ми беше най-добра приятелка... Също така върви при врачка... Пита я за мен и ала бала... Като отидох и аз видях, че всички са болни мозъци... Ама не иска и за това да ме послуша... А направили нещо и на момичето, с което си говорих не знам какво ще направя ;xx

Е и ако можете да ми отговорите на коледа случват ли се наистина чудесата? Защото искам да бъда с един човек <33 :) Пожелавам на всички много любов, здраве и късмет за напред! Също така ще съм благодарна ако ми помогнете! :)

Коментари

1.   Извини се, ако чувстваш, че според теб е необходимо и го искаш. Тоест не защото така трябва, а защото така ти идва отвътре, за да си в унисон със себе си.
Извини се, но хубаво си помисли за характера на приятелката си и дали наистина ти е такава. Вярно е, че сте много малки, ама ми се струва доста префърцулена, сякаш света се върти около нея.
Между другото, сега като прочетох за врачката се сетих, че преди време една уж шарлатанка ми предрече как ще постъпи с мен най-добрата ми приятелка. След време всичко стана точно така, всяко действие, думи. Де да я бях послушала тая женица.
Да не се отплесвам пак.
Чудеса стават не само на Коледа, поне при мен. Зависи до колко вярваш в тях и какво за теб е чудо.
Желая ти много здраве, успехи в учението, любов и истински приятели, весели празници.
Лоша

2.   И аз имам една такава приятелка която се сърци, цупи за всяка дума така че я остави да се сърди умните хора отстъпват!

3.   Еми ако си и й приятелка ще отидеш и ще я питаш защо се държи така, за да имаш и другата гледна точка на нещата. Ако си няма гадже, не се разбира с родителите си и няма на кого да разчита може наистина да те е обсебила, защото се страхува да не те изгуби и да остане сам сама. Просто трябва да си поговорите и наистина да разбереш какво става, обясни й че не би я заменила, но имаш нужда и от разнообразие..