Споделена история от Семейство

Развод,пари,а любовта?
Живея от година с мъж, който от няколко години не живее със съпругата си, но още не е разведен. Тя му иска не малка сума, за да се разведат, а мъжа с който живея още не и е платил, нито я е сплашил, нищо не прави. Знам, че сумата е не малка, но все пак кое според вас е по. важно? На мен много ми тежи, че е свързан с друга жена, макар и само по документи, и ако един мъж обича една жена, няма ли той да иска да е с нея?

Коментари

1.   Значи живее с тебе, посвещава ти цялото си време и внимание, парите, които изкарва, а ти си тръгнала да се тръшкаш за това, че по докъменти "принадлежал" на друга жена?!
Изобщо не си наред!
Ми аз бих постъпил по същия начин - отсвирвам я оная, ни пари, ни развод, нито искам да я чувам, нито да я виждам... Така и ще си остане с пръст в устата относно парите. А аз ще си ги харча с новата ми жена и въобще няма да ми дреме.

2.   Парите, миличка, са за жената, която му е родила деца.
А ти имаш много повече - любов и секс.
Не ти ли стига? :)

Y D

3.   Какво значи "сплашил"? Постави се на нейно място и се чуй какво говориш. Така ли искаш да постъпва мъжът ти - да сплашва жени? Като искаш да е само твой, за колко време ще е, при положение, че вече има един провален брак - никаква гаранция, че няма да постъпи така и с теб. И за какво ти е - за любов, за цял живот, за издръжка?
Съветът ми е - гледай себе си и преценявай малко по-зряло - става ли нещо от този мъж или неслучайно "нищо не прави".

4.   ЛюбоФта са я измислили комунистите-за да чук. т без пари. Иначе е хубаво нещо, но когато в семейното гнездо нахлуят през вратата класификации като пари, безработица и интереси любоФта обикновено изхвърчава през прозореца.

5.   Авторката съм-проблемът е, че тази алчна женица, съпругата, притежава дял от жилището, в което сега живеем аз и мъжа ми. Жилището е на мъжа ми от морална гледна точка, тя не е дала и лев за него, но нали по документи има дял и сега го тормози. А и нали се сещате, че ако не плати мъжа ми, онази ще може по всяко време да го изнудва. Да не говорим, че мъжа ми я е гледал и издържал, и децата също/Тя казва, че не иска дял от жилището, защото се срамува и знае, че не е нейно, а казва че искала обезщетение за годините брачен живот(в които е гледана и хранена, а тя си е харчила нейните пари за лични нужди и желания). Егати алчния боклук!

6.   авторке, не си права. законът е ясен: всичко, придобито преди брака остава собственост поотделно, всичко, придобито по време на брака, е СИО, т.е. общо и се дели наполовина. не знам от какво съдиш, че жената не е дала и лев. дори мъжът да е издържал цялото семейство, това е било решение и на двамата, а не само нейно. тогава него го е устройвало по някакви причини, така че да не реве сега.
просто се постави на нейно място, ако можеш. не я защитавам, не я познавам, за да го правя, нито теб, просто медалът винаги има две страни.
Ж43

7.   Виж- огледай се около теб и виж онези стари ергени, които и на 50 нямат никой около себе си- ни жена, ни деца, нищо. Прецени колко от тях имат собствено жилище, в което са инвестирали пари и време. Гарантирам ти,че са много малко.Повечето живеят в дома на родителите си, с родителите си.Техният живот е спрял дотам, защото, колкото и грубо да звучи, не е имало защо и за кого да пестят, за да купуват жилище, в което няма да има кой да живее. Ето това щеше да бъде твоят ''мъж'' сега, ако не беше срещнал една жена, която да му повярва, да му роди деца и т.н.Да, спечелил е пари за жилище-ОК, но кой гледаше децата му, кой им даде живот и им переше мръсните гащи.Не си била ти, нито твоят мъж. Ето това законът нарича семейна имуществена собственост.Принос-и материален, и нематериален.Ти правиш грешката да гледаш само материалния принос- той спечелил пари, жилището е НЕГОВО. Да, от морална гледна точка сигурно той има повече права, жилище се купува с пари, не само с акта за брак, но тук става дума и за нематериален принос, а за това нищо не казваш. Ако мислиш, че тя няма какво да дели с ''мъжа'' ти и нищо не й се полага- си го кажи направо, но бъди сигурна,че повече права от теб има тя в ситуацията, колкото и да не ти харесва. За да си на равна нога с нея роди две деца, дай си младините за да ги гледаш (ако си млада, че си егоистка разбрахме), слугувай на един мъж и един ден като те зареже заради някоя фръцла си тръгни само с голите парцали и двете деца.Ще го направиш ли?

8.   А каква е разликата между Алчният Боклук, Бившата и теб? :)
Един и същ мъж и едни и и същи претенции.......

Y D

9.   е мила авторке не отваряи голяма уста че един ден и ти може да си в положението на алчния боклук. а да ти кажа тъи като те слушам ти маи си по алчна, имаи малко уважение за да те уважават. в случая "мъжът ти " е неиния мъж не твоя ти си в положението на натрапник. що да не иска обещетение като освен че е била гледана и хранена тя го е и търпяла че и деца му е родила и го е прала и му е готвила. хем си кацнала на готово хем и много претенции имаш. ако беше от любов с тоя мъж щеше да си щастлива ако децата и жена му са доволни, а пък и така можеш да се замислиш като му писне от тебе тои и на тебе нищо може да не даде и маи бива от сега да те сплаши. тебе требе да те е срам че капка акъл а да не говорим и за морал нямаш

10.   Авторката-да вметна,че не съм натрапница.Когато се запознах с мъжа ми,той вече не живееше с въпросната жена.Егоист съм,но всеки човек е,греша ли?А на вас може би не ви се е случвало да имате нещо,което си е само ваше,после някой да иска да ви го отнеме,не е справедливо,и когато,и ако ви се случи подобно нещо,тогава ще се зададете някои въпроси.Защото има жени и жени,заслужаващи,и нищо не заслужаващи!

11.   Пак е авторката-този мъж не е чужд,а мой.Това,че развода не е факт,не значи че принадлежи на друга.И по повод злостните коментари-не съм с този мъж,за да ми оставя каквото и да е.Дори не се замисляте като коментирате.

12.   Авторката няма претенции за нея самата, не видях да иска за себе си и да ламти за нещо. Освен, че иска развод, друго май не иска. Защо са тези обиди, че искала да отнеме чуждия мъж, който не е с жена си от преди това, не иска и нищо материално за себе си. А от опит знам, че когато си извоюваш нещо, не е редно друг да ти го вземе. Тази жена навярно също има нейни собствености, може би земя, познайте дали я дели с мъжа си. Нали така казвате, че е редно, всичко да се дели. Защо мъжа да дава половината от неговото, а това, което е на жената си остава само нейно, нещо да кажете????

13.   Явно не струваш толкова, колкото иска жена му. Намали си цената, и бъди само любовница, ако не, разкарай го.

14.   И отново е авторката, още една вметка да направя, жилището е на мъжа ми още преди брака, документално нещата са оправени по-късно, т. е. по време на брака, стечение на обстоятелствата. Кажете ми защо съпругата е нагла и безочлива след като това жилище реално е придобито преди брака, дори преди познанството му с нея. Още ли смятате, че има права?

15.   Абе, вие луди ли сте, само некви женки ли пишат тук, които два лева не искат да изкарат, или не могат, само се женят, раждат деца и после чакат някой да има плаща и оставя жилище, защото видиш ли, те били родили деца на този мъж, ама тези деца са и на майката, и това че тя е искала да има деца, не значи, че някой трябва да и плаща за това. Знаете ли как се изкарват пари, как се купува кола, дом, едва ли знаете меркантилни женички. Жените искат обезщетение под някаква форма след брака, защо и мъжа да няма право на такова след брака, а? Нима да гледаш деца е по-трудно, отколкото да изкарваш пари за дом и добър стандарт, да не говорим, че мъжете по принцип помагат и с гледането на децата, не само да изкарат прехраната. Я се осъзнайте!

16.   предполагам скъпа авторке че ти си от заслужаващите защо тогава не вземеш и децата му да отглеждаш за мен този мъж здраво те пързаля ще се позабавлява с теб и ще се върне при жена си не позволявай да те използва така

18.   Ще кажа следното, всеки от нас много трябва да внимава какво прави в този живот, защото има кой да гледа. Когато някой иска нещо, което не е негово, за мен това е рекет, изнудване, в случая съпругата гарантирам, че няма да стане по-щастлива с тези пари, които не и се полагат, дори след време най-вероятно ще си плати под някаква форма за алчността. Всеки, който прави зло-получава същото. В предишните коментари има нещо много вярно-че не бива да се плаща на жените, защото раждат деца, въпрос на личен избор е да имаш или не, другото е търговия.

19.   Скъпа авторке,
първо - ти си невероятна злоба
второ - всяка имуществена собственост придобита по време на брака (ако не е чрез наследство или дарение на единия от двамата съпрузи) е обща собственост. Без значение кой работил, кой си клатил краката. Приема се, че в един брак и двамата имат принос към собствеността, пък бил той и не паричен.
Ако децата са под 18 години и няма друго семейно жилище и съпругата няма собствено жилище - доста е вероятно съдът да й присъди правото да обитава жилището заедно с децата до тяхната 18 годишнина.
Така че, тя не само има право на обезщетение, а при един евентуален развод твоят мъж може да не получи право да ползва апартамента, който така си забленувала.
трето - ти какво искаш, да изхвърли децата си и да живее с теб в това жилище ли?
четвърто - много е възможно той да не се развежда просто защото не иска да се жени за теб. В тази ситуация колкото и да бълва змии и гущери по бившата, то е възможно просто да я ползва за оправдание.
Пето - какво ти пречи сегашното стечение на обстоятелствата? Той нали обича теб, нали живее с теб? Ако иска да се ожени за теб - ще се ожени за теб без оправдания.

И да бълваш злоба и да не бълваш, по закон госпожата най-вероятно притежава половината жилище, а ти не притежаваш и една тухла от него.
Гледай си възлюбения и със здраве.

22.   авторката-децата на мъжа ми отдавна са пораснали и поели по своя път, не живеят и с майката, живеят самостоятелно в чужбина. В този случай, при големи деца, на които бащата е дал нормален живот, възпитание и образование-какво иска майката?

23.   Авторке, като си написала тук историята си и искаш съвет, уважавай мнението на коментиращите тук, които са си дали труд да прочетат излиянията ти.. Всеки гледа от неговата си позиция, ти какво очакваш-всички да те подкрепят ли? Засрами се-всичко свеждаш до имоти и пари, а съпругата била алчна... Кой ти дава право да наричаш майката на децата на мъжът с който живееш боклук? Той, ако е истински мъж, сам ще се оправи с майката на децата си-няма да ти позволи да се вреш, дето не ти е местото.... И да ти кажа ли, и аз мисля като №9... че няма да е далече времето, когато ще ти в позицията на"алчния боклук"

24.   Авторкеее, сама си пишеш подкрепа, а? Номер 12 си ти! Жалка работа!

25.   Абе тая авторката е еб*си алчното животно бе... То бива бива чак пък толкова... Какво те интересува чуждия имот и техните взаимоотношение? И откъде знаеш как е протичал семейният им живот преди теб и кой колко е дал? Нека да позная-любовника ти го сподели :))) колко елементарно. Тя жена му да не е хранениче, че така се изразяваш за нея? "хранена и гледана"... а дето си е посветила живота на този мъж и самия факт че му е родила деца, жертвала си е тялото за тях и се е лишавала от толкова неща няма значение нали??? Какво ще прави отсега нататък тая жена, като е отдала живота си на семейството си и изведнъж всичко което е градила рухва, заради теб??? Очевадно е, че нямаш деца и не си наясно колко внимание и грижи искат... не мисля че любовникът ти ги е отглеждал, освен финансово. И много ясно, че щом жена му ще ги ражда и отглежда, той ще си ги издържа... Толкова си елементарна, че чак ми е жал за теб...

26.   Авторката-там, където съм писала аз, съм посочила това. Не съм излъгала никого и за нищо. Благодаря за коментарите.

27.   24, да бе тези хора не разбраха един път завинаги, че има нещо, което се нарича хаш. Всички автори се убиват да се хвалят от името на други.

30.   Прочетох тази история, защото наскоро преживях не лек развод. Питам се-защо по презумпция жените все имат право, не говоря за тази история, а по принцип. Нима няма жени, които тормозят мъжете си психически, дори и физически, нима жените не изневеряват, нима не е пълно с меркантилни жени? В конкретния случай не мога да взема отношение, защото всяка история е част от нечий живот, а всеки живот има нюанси и няма как в няколко изречения да се каже всичко.

31.   26 (авторката), погледни там, където пише "преди:... ". Отдолу пише "hash:... ". Осмисли какво означава това и после пак лъжи, че навсякъде, където си писала, си посочила, че си ти, АВТОРКА.

32.   Пак съм аз (31 и 27), авторке, 30 пак си ти и пак не си споменала, че си авторката. Имаш 2 хаша, явно пишеш от 2 компа.

2cf68c263f - коментари 18, 22, 26, 30
44925430fb - коментари 10, 11, 12

От 52f4524a4f