Споделена история от Други

Помощ пчели
Здравейте!
Имам проблем - в коминът на къщата ми са се загнездили пчели. Пробвахме да запалим парното но излиза минимално количество пушек и се опушва къщата, а пчелите само се раздразват все повече и повече, когато изгасихме парното те се поуспокоиха но не са се изнесли. Потърсихме помощта на пчелар а той каза че няма как да се извадят. Вече става студено се налага да се пали парното. Друг пчелар каза, че било по добре да ги убием, но ние не сме съгласни с това. Моя за помощ ако имате идеи или познавате опитен пчелар в района на Севлиево моля пишете. А ние не можем да предприемем нищо защото сме алергични и Нямаме оборудване. И ако може някакви идеи как да се отпуши после парното.
Благодаря.

Коментари

1.   И как точно ще стане, без да ги убиете? Ще им пеете песничка, та да излязат под ритъма на музиката?

Налей им малко нафта и си готов. Или направо се обади на такава фирма, която се занимава с изтребване на гадини. А за отпушване си има коминочистачи.

Можеш да ги примамиш със сладка вода примерно или направо захар, но те ще излязат само за малко, няма как да ги накараш да се изнесат, това си им е дома и по-скоро умрат в него, но няма да го напуснат.

2.   Обърни се към Гражданска защита.

3.   Значи трябва да ги обиете. Представи си ти единственото нещо което да имаш е къщата ти. Няма да си тръгнат. Викай там с препарати и чал.

4.   Извикайте друг пчелар. По-разбиращ.

5.   Абе, вие сте егати... Щом не излиза пушек от парното, а се опушва къщата, значи коминът се е запишил (от сажди). Можете да извикате коминочистач или да се опиташ да му свършиш работата сам.
Не знам колко са ви здрави кюнците, но най-лесното за което се сещам е да вържеш една пиратка на конец и да я метнеш в комина, а с дължината на конеца да определиш мястото, на което ще гръмне. Ползвай от тези зелените, китайските, дето приличат на пастели - те са слаби. Да не вземеш да сложиш някоя по-голяма, че ще прецакаш кюнците!
Пиратката може и да убие част от пчелите, но не всичките - другите ще избягат панически. Поне ще им разрушиш гнездото, а и комина ще почистиш от сажди :) 3-в-1, както се казва!

6.   Проблем са не пчелите,а питите,които са изградили по вътрешността на комина.Те за щастие горят като барут,наливате някаква леснозапалима течност и палите.Обаче отдолу махнете кюнеца,за да има отвор,в който да нахлува въздух.Това си е опасна процедура,така че най-добре викнете коминочистач.И не забравяйте на изпроводяк да го докоснете за късмет. :))) Успех!!!

7.   Не можете да ги убиете, защото са пчели и ви е жал ли? Помислете си какво правите като ви ухапе комар. Ако можете го убивате. Разликата е само там, че пчелите са добри, цветни и омагьосват хората. Нито комарите са изчезнали като вид след толкова убийства, нито пчелите ще изчезнат ако убиете 20-30 в комина. Не виждам друг изход от ситуацията.

PS: Парно с комин? !?