Споделена история от Семейство

Искам татко да си намери приятелка
Здравейте, аз съм на 15 години, момиче. Когато съм била още бебе нашите са се развели. Преди около две години, мама почина и останах с татко. Той от 15 години, не е имал никаква приятелка, никаква връзка. Всички, на които родителите им са разведени, имат приятели/ки или дори някои са омъжени/оженени. Само моя баща е сам. Той споделя, че е много самотен и че иска да има едно цяло семейство, не само мен. Той няма много приятели, не излиза много и за това явно не може да има връзка. Понякога ми е казвал, че не иска приятелка, но все споделя, че е самотен и иска семейство. Когато заедно излизаме някъде, много от жените го свалят, но той сякаш не ги забелязва. Искам да се отпусне и да си намери жена, до себе си. Иначе е много нещастен. Не знам дали е от факта, че жените на неговата възраст, които са свободни, са имали брак и сега си имат деца. Може би не иска да се грижи за още деца. Но искам да е щастлив и да има някой до себе си, защото като замина да уча, той ще е още по-самотен и от сега! Помогнете! Ако трябва ще го събера някак си, но виждам, че се нуждае от приятелка. Модератори моля пуснете историята, защото искам да помогна на баща си!

Коментари

1.   Няма начин, ако той сам не иска, ти да му намериш жена. Иначе трябва да погледне или при по-младите от 30 г., които нямат още деца, или да се премири, че жените на неговата възраст също са разведени и имат деца.
Може и да има някаква връзка, за която не знаеш (например с омъжена жена). Мъж по принцип не стои без жена, най-малкото заради секса. Не му се бъркай, може би не знаеш всичко за живота му. Аз така разбрах за свои близък също самотен баща, че има връзка от 5 г. с жена, която е била бивша проститутка и е искал да не се разчува и да се мине достатачно време от занаята ?, за да не ги преследват и сутеньори например.
Повечето такива мъже обаче просто са с обвързана жена.
Можеш да си направиш експеримент и да го питаш направо дали има омъжена приятелка и ако има - защо не се съберат. Може би ще ти се довери...
Ако не обръща внимание на жените, това е почти сигурен знак, че си има някого.

2.   Мила, наистина е страхотно, че обичаш баща си толкова много, но това е нещо, което само той може да направи. Няма как да му натрапиш приятелка, ако той не иска. Просто му кажи, че не би имала нищо против да има нова жена в живота му, защото много самотни родители се страхуват, че децата им няма да одобрят ако започнат нова връзка. Може би това е и една от причините баща ти да няма приятелка. Винаги е мислил за теб и как ти ще реагираш ако доведе чужда жена в дома ви. Пък след това всичко си зависи от него. Ако знае, че ти не само нямаш нищо против, но и дори го насърчаваш може и да се престраши да започне нова връзка. Много е странно, в един момент ролите се обръщат и ако сега ти го питаш дали харесва приятеля ти (ако имаш такъв), то един ден баща ти може да те пита дали харесваш новата му приятелка. За мен поне беше много странно да изживея нещо подобно. Дядо ми почина отдавна и преди няколко години баба ми ни запозна с един възрастен мъж и искаше да разбере дали майка ми го харесва... но както и да е. Сега е важното да убедиш баща си, че няма нищо лошо да почне да излиза и да ходи по срещи. Пък дано срещне подходяща жена.

3.   Здравей. Поздравления за това, че обичаш баща си и мислиш за него, вместо да се превърнеш в разглезено или егоистично същество. За да има приятелка баща ти трябва и той самият да го иска. Понякога обаче тези неща освен желание зависят и от други неща. От теб се иска само да му покажеш, че нямаш против да има друга жена до него. Не знам на колко години е той, но не е вярно, че всички жени над 30 са разведени или имат деца. Има достатъчно жени без деца. Ако обаче баща ти няма намерение да създава ново семейство и друго дете, то тогава е по-добре да си намери приятелка, която също има свои деца.

4.   Ти пък... човекът може да иска приятел, не приятелка!
Иначе - милата, от малка и вече сватовница на баща си :)
Но той е голям човек, дори има дете (тебе) - остави го, той може сам да решава за себе си.