Споделена история от Семейство

Втора младост над 55
Здравейте, провокиран от тема за младите, в която се споделя живота им до възраст 20 години, аз реших да предизвикам размисъла и изживяванията на по старите-млади, т. е., на хората над 55 години. Има такъв вестник и затова ми хрумна такова заглавие. Не искам да правя разделение, както младите правят, те не искат старите да се месят във форумите им, но мисля, че е редно и младите да не се бъркат в раздумките на по възрастните. Та, моля Ви млади, не коментирайте по тази тема, освен ако не искате да опишете как живеят по старите около Вас. Със споделяне, живота няма да ни стане по лек, но ще стане по интересен, ще научим как живеят наборите ни, как се справят със живота, какво семейство имат, изобщо с всичко което искат да споделят. Казват, че споделената мъка е половин мъка, дано е вярно това. На много възрастни децата са по чужбина, как го преживяват това, какви са взаимоотношенията с половинката до себе си, как се разбират и понасят. Ето такива проблеми споделяйте. Споделеното, във всички случаи ще е от полза за много, всеки ще си прави изводи и ще намира идеи за преодоляване на лични проблеми. Не смятам, че се ровя в личното пространство на хората, всеки сам да реши доколко може да покаже живота си, никой не го кара насила, който иска споделя, който не иска, само чете. Но даже и вторите ще имат полза, защото ще им се разшири мирогледа, все някаква идейка ще ползват от споделените. Ще започна със себе си. Щом отварям подобна тема, значи съм над 55, по голяма точност не е необходима, това не е сайт за запознанства, а за споделяне. Пенсионер съм(не по болест), що годе пенсията ми е поносима, засега ме храни. Имам млада жена до себе си, също над 55, още не е пенсионерка, но наближава това време. Слава Богу, още сериозни болежки не ни мъчат, но се обаждат отвреме навреме. Децата естествено са пръснати от семейството, и аз ще трябва да живея с бабичката си. За лични взаимоотношения засега няма да пиша, ако потръгне дискусията, тогава ще открехна повече завесата. Споделете стига ли Ви пенсията, как се борите с болежките, как се понасяте с половинките си? Надявам се раздумката да потръгне, и да стане интерестна по нататък. Моля споделяйте, не се притеснявайте, нали затова сайта е анонимен, само така човек може да излее душата си, и то откровенно, независимо дали е пълна с мъка или радост. Споделената мъка намалява, а споделената радост се удвоява. Хайде останете със здраве!

Коментари

51-100 от 109

58.   Здравейте, приятели и Модератори!
Не разбирам проблемите на Автора и другите като него - какво ви дреме кой как живее, защо не си гледате себе си?
Имал съм желание и пари, имал съм млада жена и съм си направил ЗДРАВИ дечица, чакам си още едничко, какво толкова ви е проблем. Вижте навън какво се случва и как си гледат децата хората, защо не се занимавате с тях? Аз поне върша нещо като давам стипендии на 10-тина дечица, вие какво сторихте, освен че възпитавате децата си, може би, да се присмиват на другите заради възрастта на родителите им?
Не че имаме подобен проблем - напротив. Нарочно си пращам голямото дете в държавна детска градина, където има деца на всякакви родители и изобщо проблеми нямаме, напротив - всички са учтиви към съпругата ми, често каним деца вкъщи и обратно - моето ходи при други семейства и така нататък, ходим на почивки заедно с други семейства с малки деца и тем подобни нормални неща. Смятам, че създавайки здрави деца, за който се грижим много добре аз съм полезен на обществото ни повече, отколкото да се тупна пред ТЕЛК или пенсионното и да точа пенсия. Дори обратното правя - не взимам полагащата ми се от десетилетия пенсия, защото баща ми така ни е възпитал - да не взимаме нищо от държавата. Баща ми също не търси пенсия, макар че е внасял над 40 г. Бил съм и военен от чисто патриотични подбуди и защото това тогава ми е било призванието, участвал съм и в мисии в чужбина, изпълнил съм си дълга. Дори съпругата ми до последно си работи, не точи майчинства и детски, напротив - внася максимално осигуровки. С две думи моите деца не струват и 1 лв. на държавата като изключим субсидиите за детските градини и училищата, защото си ги пращам на държавни такива заради принципа, но ние плащаме огромни данъци, а и даряваме не веднъж за поправка на покриви, за храна в детската градина на всички деца и тем подобни. Моите 4 деца са здрави, чакам пето здраво, а синовете ми след завършване в Англия ще се приберат, ще работят и внасят всякакви данъци и осигуровки в хазната, вместо да точат. Образованието им в Англия също не струва на нашата държава и 1 лв. Смятам да създам и отгледам и шесто дете, а аз си ги създавам здравички и от всякакви полове - т. е. и тук не вредя на обществото.
Същност какъв ви е проблемът не разбрах, освен че може би завиждате и може би не можете да си представите вие самите да станете на моите години. Може би имате родители на тези години и се страхувате да не тръгне баща ви да създава деца с друга жена? ... Моите деца иначе не ги мислете - те са осигурени отвсякъде и материално, и майка млада имат, и роднини много, включително порастнали братя да ги гледат, така че и да се гътна утре не е проблем.
Същност проблеми тук няма, само хора, които ги търсят и може би завиждат на хора като мен, които действително карат втора младост, вместо да се тръшнат и да чакат смъртта.
М55

60.   А може би просто нш си улучил тона и начина на изразявне! С послесният ти пост имаш адмирации от мен ! Няма грешно или правилно, а различни гледни точки. Много здраве и късмет на теб и семейатвото ти !

61.   Беше надменен м55 и с това си навлече гнева на хората, иначе еваьа за постигнатото и живей спокойно, но не забрявай, че всишки сме хора и ходим по земята! Всеки човшк е различен и не можем да мислим еднакво, тоест спорът беше безсмислен!

62.   Н 61, има една немска поговорка - „Скромността е само за тези, които няма какво друго да постигнат“. Авторът искаше да чуе за втора младост над 55 г. и аз сметнах, че има какво да кажа по темата. Горд съм с постигнатото, защото е постигнато трудно и с много труд, а личното щастие е постигнато най-трудно и с най-големи страдания за мен. Ако човек не може да се гордее със семейството си, то с какво? Ние като народ сме на този хал и защото сме смачкани и се самомачкаме - успелият в каквото и да е било бива одумван, недай си боже да кажеш, че нещо си постигнал или нещо върви добре, но с оплаквания можем с часове да се занимаваме. Успелият е лошият, неуспелият, живеещ на гърба на семейството си и на обществото е добрият. Изкривена работа, изкривени ценности. Затова и успелите хора си мълчат, а неуспелите си измислят някакви истории кой какъв престъпник е и остават с впечатлението, че само така се успява у нас, пропилявайки огромни шансове.
ГОРД съм с постигнатото лично щастие, докато материалните неща ми се изсипаха от само себе си и без особени усилия, защото винаги съм работил това, което ми е харесвало и ми е било призвание - аз не я усещам. Не робувам на материалното и често се разделям с бизнеси и неща.

Исках преди всичко да кажа на хората на моята възраст, че животът не свършва и сега е моментът да почнете на чисто - отгледали сте си децата и сте си изпълнили дълга каквито и грешки да сте направили на младини и не сте длъжни да живеете в самота или с човек, когото не понасяте вече.

Исках да кажа и на младите, че животът си тече и след нас остават само децата - стига сме се абортирали като нация и който има пари да гледа деца, нека не се стиска, а пари много не са необходими - децата същност нямат големи претенции, родителите ги имат. Има у нас, слава Богу, безплатни много добри училища и детски градини. Хора от моята „черга“ масово си пращат децата в частните, но правят огромна грешка, защото тези деца са гледани в саксия - от частната градина, в частното училище и университет и после в живота няма как да успеят. В такива училища се пишат в цял свят много високи оценки, за да се задоволят претенциите на родителите и приберат таксита, но в живота няма такива „сладки“ - попадаш в джунглата. Аз дори отивам по-далече - не пращам децата си и на частни уроци заради принципа - всекиму според способностите си, ако искаш да учиш - ще учиш, ако ли не - ще станеш нещо друго и сам си ковач на своята съдба. Моите синове са влезнали в най-добрите университети в света с пълна стипендия без да съм се занимавал и един ден - как няма да съм горд. Аз ако с децата си не се гордея, та с какво?

Младите правите грешката да решавате всички проблеми на децата си, да ги глезите и да им се правите на приятели, а последното е невъзможно, първото създава слаби хора, неспособни да се справят с живота си, а в средата е най-големият грях особено на някои майки. Раждате едно дете и му сваляте целия свят в краката, работите за него извънредно, давате всичко от себе си, за да има последния телефон и да носи маратонки за 200 лв. - създавате обречени на неуспех егоисти, а с тези пари можеше да отгледате поне още едно детенце. Абортираме се като нация заради глупостта. Не са ни виновни циганите и турците - ние сме си виновни.
Ей затова ще имам толкова деца, колкото физически са ни възможни - дано наваксам за поне четирима глупаци, които са родили едно детенце и го гледат в саксия. Всяко си знае мястото, има си приятели, но и ма и братя и сестри, на които може да разчита цял живот, а родителите щем или нещем ще се поминем някой ден, включително младите родители - най-дългата връзка на един човек в живота е тази с братята и сестрите му. Когато човек няма братя и сестри, той е лишен от тази връзка. Замислете се и се вслушайте малко в думите на по-възрастните, защото просто сме имали повече време от вас да научим някои неща, включително и по трудния начин. Някога баща ми ми викаше да не се женя млад и за първата ми жена, но аз държах на своето си и си бях си въобразил, че съм влюбен и, че тя е човек, който не беше. 20-30 години си плащах за тази единствена грешка, а сега ставам агресивен, когато някой постави изобщо на съмнение най-хубавото в живота ми - моето семейство, моята жена, която си избрах и с разум, и със сърце.
Знам, че хората говорят, но фронтално никой не си позволява и дума да каже и това е добре така. Ако някой в реалния живот нарани жена ми или децата ми с подобни глупости като писанията, ще го унищожа.

64.   М 55, разбрахме гледната ти точка и какво си постигнал. Добре е обаче човек и да има чувство за мярка, да не става банален в приказките си. Малко задръжка на парата и повече скромност и мъдрост няма да ти са излишни. Така, че хайде стига с тия писания вече-разбрахме те вече.

Моля да се придържате към темата на автора, а не да пишете есета на тема колко съм успял, богат и колко деца съм направил. И така да оспамвате темата...

Аз съм на 47г, а мъжа ми на 50г, имаме 2 деца-момче и момиче. От доста години живеем в чужбина. Сина завърши, работи и се ожени. Дъщерята още учи средно. Амбициозни са децата и са отворени към света, така, че не се притеснявам, че няма да се оправят в живота.... Аз все повече се убеждавам, че най-важно е човек да е здрав и да се чувства благодарен на съдбата с каквото го е срешнала и каквото е преодолял. Защото човек се учи докато е жив. Имаме си еднофамилна къщичка с три спални и голяма градина. Когато имаме внуци ще имаме и пространство за игра и спане... Може и да си вземем дете в къщи като приемна грижа, след време.

Иначе имаме вече повече време за себе си, за хобита, за пътувания, за четене и себеусъвършенстване, за спортуване и т. н. Да оставя духа си бодър и ведър, да се радвам на малките неща и да съм щастлива от това, което имам... а не нещастна от това, което нямам. Ето това правя в момента.
Далеч съм от пенсия още, но за мен е важно да имам възможност да се радвам на живота. Имам си собствен малък бизнес. По-близо до природата, почече в съгласие и в хармония с нея, повече спокойствие, а не стрес и надпревара. В материално отношение не ми трябва повече от това, което имаме.... Липсва ми сестра ми и майка ми от БГ, но няма как. Виждаме се един път годишно и по скайп.
Намерила съм за себе си един баланс, който ме удовлетворява и така се чувствам добре.

65.   Дано повече млади мъже се вслушат в думите ви! Особено в онази тяхна част, в която става въпрос за това, че семейството е над всичко и грижата за това семейство трябва да е приоритет. Най-голямото поражение, което причини на обществото ни т. нар. демократичен преход, според мен, е че девалвира семейните ценности. Младите хора у нас хвърлят енергията си за глупости - за външен блясък и преходни белези на престиж, докато наистина успелият човек навсякъде по света ще се похвали най-напред с дома си, с фамилията си, с децата си. Дай, Боже, след едно-две поколения (омръзна ми вече да се надявам! ) нещата да си дойдат на мястото, но като гледам наоколо, а напоследък и като чета в този форум, тръпки ми лазят по гърба.
Ж43

66.   Чичка, написа един хубав коментар, и сега пак започна да дрънкаш глупости. Как така на 55 казваш, че си бил отгледал децата си, след като самият ти казваш, че тепърва чакаш бебе?
Плюс това не знам кое те кара да мислиш, че си пример за баща-възпитател, че така високомерно даваш акъл кой колко лошо бил отгледал децата си... Или те сигурно твоите деца, с твоите милиони дето твърдиш, че ги имаш са отрастнали в някоя барака на село? Или те никак не са имали телефони и маратонки? Оп, почакай, сигурно сами са си ги заработвали - как пък не... Особено пък до 23-24 години ми е все на ума, че са работили нещо различно от семейния бизнес, или пък в бизнеса на някой приятел, на повече от висока заплата...
Но най-големият ти проблем, е че се мислиш за всемогъщ и безсмъртен, а ти остават има-няма 20 години живот. Даже и активният ти живот без болести и старчески проблеми ще е още по-малко, но това ти сякаш не го осъзнаваш и си мислиш, че вечно ще си този, който командва (така си свикнал в къщи и в бизнеса, но тук очевидно не можеш да ни командваш, с което явно ти е трудно да свикнеш), който е голямата работа, и на който не могат да му се случат никакви старчески проблеми.
То и сега 100% имаш най-малкото наченки на старчески проблеми (всички имаме родители, дядовци и баби, лели и чичовци и т. н. на такава възраст, и много добре знаем, че определено имат наченки на старчески проблеми), и колкото и да ти прави чест, че не се предаваш, все пак не е хубаво да губиш връзка с действителността, а тя е, че животът ти отива към своя край, и е хубаво повече да си гледаш старините, да си почиваш и да се щадиш, че да не си направиш някое непоправимо поражение на организма.

68.   66, да и аз съм на мнение, че след 50-годишна възраст човек не трябва да се пъне много-много! Ски, гимнастичка едно-друго, но с мярка.

69.   Абе каква старост и какъв край на 60-70 години? ! Майка ми преди време си посрещна 70-годишния юбилей на увеселителен круиз с приятелки - по къси гащи и хавайски ризи. Лятото като ги доведе тези "баби" на вилата, аз се прибирам в София - не мога да им издържа на темпото просто. До два през нощта песни и танци на верандата, а сутрин в 7 часа тръгват да катерят баирите из планината. Най-младата от тази компания е на 71 г., а най-възрастната на 85 г. Една от тези приятелки на майка ми се омъжи за пръв път на 68 години.
Така че №66, спомням си една приказка, че "някои остаряват като катедрали, а други - като цървули". Всеки сам си решава от кои да е.

70.   ПП За майка си казах, но забравих да спомена, че баща ми пък на 77 години патентова нова технология в областта на двигателите с вътрешно горене.

71.   Номер 66 и м55 всеки от вас съм сигурна, че е достоен човек и прави най - доброто според своя мироглед, така че живейте спокойно! Спорът просто си е безамислен - не всеки, който има пари има стойност и не ваеки с по - малко е лигльо! Всички сме различни и, затова живота е интересен! Много късмет и на двамата!

73.   Втора младост = Младост-2 ?

74.   Виж м 55, вземи се спри мaлко, a? ! Предизвикa хорaтa с нaглосттa си, с комплексaрските ти изкaзи, че нa 55 си по- добър зaплодител от млaдите... сериозно? ! Виждaм, че ти е " болкa " възрaсттa и зa товa реaгирaш тaкa, aми спри се вече бе човек. Нямa кaкво друго дa ти кaжaт по- млaдите, освен очевaдното.
Хубaво е, че си постигнaл, кaквото си постигнaл, някои сме успели и много по- млaди, но нямaме нуждa дa обиждaме и нaвирaме нaсилa в очите нa хорaтa успехите си. Товa нямa дa те нaпрaви по- млaд. И друго си мисля, яд те е, че с всичко постигнaто, не можеш дa се върнеш в млaдосттa, кaкво дa прaвиш- природa. Времето си върви сaмо нaпред и товa е. Не видях някой дa е обиждaл децaтa ти, просто прехвърляш aтaките, които сa нaсочени срещу теб в същност върху децaтa, сaмо и сaмо дa не признaеш, че стaвaш смешен, a дa се изявиш кaто зaщитник нa децaтa си. Никой не им желaе нищо лошо, нaпротив, некa бъдaт здрaви, щaстливи и достойни човеци!
Не знaм кaк ще ти се отрaзи товa, но aз примерно успях дa си нaпрaвя бизнесa нa половинaтa нa твоятa възрaст, a и децaтa си създaдох достa по- рaно. И сегa си по- възрaстен от мен, зaключениятa остaвям нa теб. Дори тук, където живея ( зaпaднa, цивилизовaнa, много рaзвитa държaвa ) възрaсттa ти е вече неподходящa зa дa стaвaш бaщa тепървa. Истинaтa- кaквaто е! Стигa вече хaрчи енергия тукa, aми си гледaй семейството, нaли твърдиш, че е щaстливо, цялото товa внимaние и време тук, го оползотвори зa децaтa и съоругaтa си.
Жив и здрaв!

75.   М55, чакай малко! Казваш (в коментар 58) "Дори обратното правя - не взимам полагащата ми се от десетилетия пенсия, "
Нали си САМО на 55, о ткакво ДЕСЕТИЛЕТИЯ ти се полага пенсия!??? Та ти имаш едно цяло десетилетие ДО пенсия!!! Нещо май послъгваш от край до край!
Ж41

76.   Ж 41, аз съм бил военен и съм ходил по мисии, бил съм и в специалните части, а такива ни пенсионираха навремето на под 35 г. , но не съм бил в Армията заради това и не съм взел демонстративно тази пенсия, защото бях против пенсионирането и видях как хора без всякакво желание за професията ни, без всякакъв морал седяха и дебелееха заради тази пенсия и заплатите, които се изплащат накрая. Отвратен напуснах и не съм търсил нищо, осигурявам се, но за мен това е вид дарение за държавата - няма да търся пенсия и не се занимавам.

До 74 - е, аз да не би да съм постигнал всичко сега? Почнал съм преди много и дори през комунизма имах малки частни инициативи с приятели - докарвахме контрабандна стока от Сърбия и Турция и големи приключения и там съм имал. Направих грешката млада да създам семейство и не виждам това какъв успех е, не е и успех да направиш на младини бизнес, то всеки това може - дали ще оцелее, това е голямата неизвестна.
„Дори тук, където живея ( зaпaднa, цивилизовaнa, много рaзвитa държaвa ) възрaсттa ти е вече неподходящa зa дa стaвaш бaщa тепървa. “

Съжалявам, но не уважавам хора като теб и не виждам с какво можеш да ми се похвалиш, когато си избягал от проблемите, вместо да ги решиш. Аз съм патриот човек, давам си живота за Родината, възпитал съм си децата да я обичат и големият ми син след 6 месеца се прибира с много знания и образование от един от най-добрите университети в света (London Business School), за да преподава у нас и промени мисленето на другите млади хора, които нямат възможност да учат в Лондон, защото така се променя системата, не да чакаме някой отнякъде да ни оправил. Него уважавам, не хора като теб, които работите за чужбините.
Аз дори чрез моите деца ще имам някаква следа у нас, а твоят корен си го извадил. Какъв съвет имаш ти право да ми казваш как да си гледам семейството в България и бизнеса в България?
Гледай си живота в „много развитата“ държава и не ме занимавай - обиколил съм държавите, докато ти си сукал от бозката на майка си, видял съм и не можеш да ме излъжеш - знам как живеете на Запад немили-недраги и тези ги разправяи на наивниците, не на хора като мен.
м55

77.   " Ж 41, аз съм бил военен и съм ходил по мисии, бил съм и в специалните части, а такива ни пенсионираха навремето на под 35 г. "

КОЛКО ТОЧНО под 35? И да кажем, че е 35, сега си на 55, е- две десетилетия тогава, така ли? И пишеш, че всъщност НЕ СИ бил в армията... Последно? Обаче вече стана ясно как си направил 5 деца! Та ти 20 години си живееш живота БЕЗ професионални анагажиманти! Това ВСИКЧИ го могат, ако не трябваше да бачкат, така, че си избий от главата, че ти завиждат!

Браво за младежкия ти дух, но много гадно, че оспами темата на човека, който те помоли (кога учтиво, кога не) да се МАХНЕШ от темата му! АКо си толкова интелигентен и възпитан, ще излезнеш от там, от където домакина те гони, нали така?

Ж41
Но е мнгоота не

78.   Брехм че патриот- учи децата си в чужбина (от която 100% НЯМА да се върнат)....

79.   Е, как да не съм бил в Армията, ж. 41, още в началото съм си писал, че съм бил, като не четеш си е твой проблем. Ако за теб да имаш хиляди работници и няколко фирми е “без професионални ангажименти“ - но да - аз не работя по професията си, защото държавата е преценила, че човек с моята професия на 30-35 г. не може да я работи, а вместо това съм работил за себе си, натрупал съм известно богатство и да - създал съм си децата. Не е голяма философия последното, можеш още да се пробваш, ако действително си на 41 години - в днешно време и такива като теб раждат, но за мъж е по-лесно все пак да създаде дете и честно казано не ми е пречило на бизнеса.
Н 78 - моите деца не ги мисли, синът ми почва докторантура на есен и то у нас. Патриотизъм не е да се затвориш у дома си като кон с капаци, а да обиколиш, да видиш, да се научиш, да се развиеше и после да дойдеш и да работиш за родитната си. Ботев да не би да не е бил патриот?
Как няма да се върнат синовете ми, когато всяка събота и неделя са в София? Те практически никога не са напускали, само учат в чужибна, но това нищо не значи.

81.   Не знам защо упреквате М55 за това, че децата му учели в чужбина-там ще получат солидно образование и ще дойдат да работят в България, ще прилагат знанията си в България-от това какво по-хубаво? ! Освен това М55 има фирми(поне доколкото разбрах) и дава хляб на толкова много семейства, които биха били без доходи в тази безработица, ако не са предприемчиви хора като М55. А това, че имал толкова деца-мога само да те поздравя! В днешно време хората по едно раждат, колкото да отгледат някакво дете, затова нацията ни замира; или хората емигрират и страната ни обезлюдява. Щом имаш пари-прави деца и им давай добро образование! И уважавай и цени жена си, която се мъчи да ти ги роди!!!

82.   Мерси, номер 81, аз заради хора като теб ги правя тези неща, ясно ми е, че нищо в гроба няма да си нося, но как да не ми е гот да си гледам децата, да си гледам работниците - тези семейства на мен разчитат и НИТО ЕДИН ЧОВЕК не съм освободил в кризата, а майките в моите фирми задължително получават букет за раждането и купони за бебешки неща. Не съм единствен. Мои приятел има аптеки и за бебешките работи не слага никакви надценки, прави ми и големи отстъпки и така давам купони за 800 лв., но реално си взимат жените неща за над 1200 лв. Не съм националист, нямам против ромите - и такива служители имам, но не мога да повярвам, че българите така се самоунищожаваме като нация. Уважавам много жена си, че ме търпи, а децата си ги искаме и двамата, защото и тя по този въпрос мисли като мен, здрава е и е млада - защо да не ражда, а теориите за спермата на възрастните мъже са направо смешни. Сума ти приятели имам като мен, всичките сме наредили дечица и дори бизнес идеи ни идват нови - сега съм в преговори да взема едни машини от Австрия и да почна да правя памперси, дамски превръзки у нас, защото машините са сходни с тези за хартия, а имам такава фабрика със суровини, която не ми работи на пълни обороти. Памперсите у нас ги продават на безбожни цени - не смятам да печеля от това, стига ми да съм на 0 и да си поддържам работниците. Не може човек от всичко да прави пари.

83.   81, не се прави на наразбрал(а)! Не го упрекваме, че децата му учат в чужбина, а ТОЙ заяви, че не уважава някой, който живее в чужбина и че бил, цитирам "предател"! Когато СОБСТВЕНИТЕ ти деца првят СЪЩОТО, или си признай, че и те са "предатели" или не обиждай живеещите в чужбина! За ТОВА си е заслужил упрека!

84.   От 78. Драги, аз съм обиколила повече държави от теб, спести си високомерието!

85.   М 55,

"Браво за младежкия ти дух, но много гадно, че оспами темата на човека, който те помоли (кога учтиво, кога не) да се МАХНЕШ от темата му! Ако си толкова интелигентен и възпитан, ще излезнеш от там, от където домакинът те гони, нали така?

Ж41"

86.   Какви държави си обиколила ж41, ако не е тайна, защото аз от повече от 30-35 г. съм обикалял - обиколил съм първо всички държави от предишния СССР (и в Москва имам някой и друг семестър) и Източна Европа, цяла Западна Европа (включително Периферията, Финландия още през 1986 г.), Нова Зенландия и двата острова, имам приятели в ЮАР, Дубай - и там значи, цяла Северна Африка, особено Египет и Мароко в последно време, че изнасяме за там, Австралия за кеф, САЩ съм почнал да обикалям и съм бил по Западното крайбрежие, догодина ще си разгледам и Източното, в Куба съм бил още през комунизма, Тайланд, Лаос, Виетнам, КАМБОДЖА (за Родината), ПАКИСТАН щях да забравя (страхотни приятели и там), имам сърдужник, който стои само в Китай (Пекин, Чензен, Хонгконг), Южна Корея, Япония многократно, Израел, навремето и в Сирия и Либия съм ходил при познати.
Може и да съм забравил нещо. А, Бразилия в Манаос една фабрика гледах и в Рио се поразкарах преди години - може и да съм изпуснал държави, не се сещам, на години съм вече :) и пак не твърдя, че кой знае колко съм видял, защото познавам хора, които сега са в Папуа, Нова Гвинея и ги чакам да се приберат, ако не са ги изяли канибалите.
Ти пишеш, че си видяла повече от мен - ами дано, но съм по-възрастен от теб и съм тръгнал от много отдавана да обикалям, така че не бързай да говориш, когато не знаеш кой кой е.
Имам право да уважавам който си искам. Не уважавам хората, които емигрират в чужбина и си позволяват тук да ми дават акъли, при положение, че са напуснали при първите проблеми страната си. Моите синове са отишли да учат, което е нещо съвсем различно, на тях Англия им дава стипендии, Англия ще ги изучи и работят после за България - не обратното. Такива хора уважавам и не само, защото са ми синове. Въпрос на възпитание, на чест и достойнство е да дойдеш и да си работиш за страната със знанията от най-добрите университети.
м55

87.   81 съм.
83, ти нещо не си добре. М55 казва, че не уважава хората, които напускат страната си, защото тук царял хаос, защото тук имало неуредици и т. н. и т. н. Ами като има неуредици, направи нещо! Държавата не е само политиците в Народното събрание, народът също трябва да направи нещо, за да помогне на страната си да преуспее! Ако повечето хора чакат някой да им оправи всичко, са загубени! Защо при най-малкия проблем българите сме способни да замахнем с ръка и да кажем:"Я ги остави сами да се оправят" и заминават за чужбина. Че това не е ли родоотстъпничество? ! Нещо друго-защо българите нямаме самочувствие-именно заради тези, които заминават за чужбина и работят за жълти стотинки в чуждите държави! Англичате толкова ли са умни-не, разчитат на чужденци да им движат икономиката, германците също, французите и те, но като ги питат каква нация са, с гордост ти казват, а ние, като отидем в чужбина, си крием националността! Как да уважаваш такива хора? ! М55 много добре ти го е казал, аз да ти го обясня, не се прави на неразбрал/а!

88.   Списък ли искаш? Дългичък е! Затова само ще те копна и кажа кои се припокриват с твоите и кои не се!

Била съм: Русия, Източна Европа, цяла Западна Европа (включително Периферията, Финландия), Нова Зенландия, Египет, САЩ (Източно, Западно крайбрежие, на север до Мейн), в Куба съм билА още през комунизма, Тайланд, Хонгконг, Япония

През Април отивам в Южна Корея, през август на Хаваите!

Не съм била (все още! ): Мароко, Австралия, Бразилия, Сирия и Либия, Пакистан, Израел

ЖИВЯЛА СЪМ: в 2 западноеропейски държава и още живея във втората!!!

Била съм там където ти не си бил:
Турция
Украйна
Мексико
Оман
А Исландия бориш ли я в "периферията"!??
Китай (ти ли си бил или съдружника!?? )
Ирландия и Великобриатния периферия ли са ти??
Централна Европа
Канарските острови
Сардиния
Колко цяла ти е Западната Европа? Сардиния? Швеция, Дания, Монако, Испания, и т. н. т.? Да не говорим, че в страните от Западна Европа съм била многократно.

Такаааа, и имам още годинки, за да видя доста повече от теб, когато стигна на твоята възраст! А да не говорм, че пътя ми за почти ВСИЧКИ пътешествия ми е бил платен от работодателя... Сигурно и при теб- ама на военна мисия, нали- видя ли хубаво скалите, пещерите, планините и окопите? ! Аз ходих на научни конфренции и ТУРИЗЪМ!

Не уважавай си когото си искаш, но с твоята демагогия, няма как да те уважават другите! Щом НЕГОВИТЕ деца го правели- било ОК, щом други хора го правят- били предатели! Брееей, че двоен аршин!

Ееех, чиче, много си изнаглял. И си тръгнал да се МЕРИШ с ЖЕНА, ПО-МЛАДА от теб, така ли!?? Доста си изпаднал от към самочувствие та си го изкарваш в анонимен форум и си мериш оная работа с жена- смешник!

Авторът ти каза многократно да се махнеш от темата му!!! Е, аз няма да ти помагам повече да избиваш комплекси и да я спамиш! Когато и другите престанат да ти обръщат внимание, ще млъкнеш и ти!

Ж41

90.   Ж 41, мерси за инфото, Турция я включих в Европа - съседните страни не ги броя за Чужбини - например от бивша Югославия съм ги пропуснал.
Да си жива и здрава да обикаляш, аз с тези деца на почивки мога да ходя само в страни без епидемии, отвличания и заразни болести, затова и бяхме миналата година в Нова Зенландия, много за препоръчване няма дори змии, а и в САЩ и ЮАР многократно ходим, Китай си е честа дестинация, но само в тези три града съм ходил.
От изброените от теб не съм бил в Мексико (от страх от отвличане) и в Оман - не съм имал работа. Можеш да драснеш две думи за Оман дали е сигурно.
Монако съм забравил, но не ми и хареса и беше за два дни. В Исландия не съм бил, ако си залужава можеш да драснеш нещо.
В Гърция съм ходил, но не по островите и това лято имаме план с приятели с яхта да тръгнем от Бургас и да обиколим тези острови. Има и възможност за хора със среден доход за такава екскурзия с по-скромна „яхта“ и от такива познати ми дойде идеята.
Запознах се с дипломат от Ливан и там смятах да отида на гости както и в Колумбия, но последната ми е малко страшничка пак заради отвличания. В момента това ми е пречка номер 1 да пътувам семейно в доста държави.
Швеция и тем подобни съм обиколил навремето, но не съм бил в Норвегия и на Майорка не съм бил, а във Финландия ми се иска да не съм бил :)
Вкарваш ме в спомени за младостта...

91.   Ему хубаво, номер 81!

" заради тези, които заминават за чужбина и работят за жълти стотинки в чуждите държави! "

Ако 4800 евро на месец са ти жълти стотинки, работя за жълти стотинки тогава! Не съм бягала от нищо. Отишла съм да се развивам в науката, понеже такава в България почти не е останала!

Няма повече да ти отговарям на теб и комплексарското чиче! Престанете да спамите темата на човек!

Авторе, извини ме, че се въвлякох в разправии с тези досади и съдници. няма вече да пише и аз- не ти влизам в желаната категория.

Ж41

93.   От 81

Ж41, радвам се, че си успяла да си намериш работа и то високо платена, но мисля, че разбираш какво имах предвид.
Виж, знам какво те подразни в изказванията на М55-в първите си коментари действително звучи доста самонадеяно, но има защо! Ти не мислиш ли така? Каквото и да си говорим, трябва да му признаеш на човека, че е патриот и което е още повече за уважаване-че си развива бизнеса в България, така че вместо да му игнорираш заслугите с лека ръка, му ги признай!

94.   Първо бяха хвалебствия колко е способен на 55 да създава поколение и да е щастлив с много по-млада жена... Сега се започна с фукането къде бил и колко места обиколил.
Съжалявам, ако тонът ми е груб. Не искам да засегна никого. Но всъщност никой не се интересува кой къде е бил и какво е правил, защото всеки живее собствения си живот и е погрешно да се гледа в паничката на другия. Иначе много качествено оспамихме темата на горкия автор...

99.   "действително звучи доста самонадеяно, но има защо! Ти не мислиш ли така? "
Ами не, не мисля. "Самонадеянността" му идва от това, че е бивш военен. Да, ама тук сме в цивилния живот и не ни се слушат заповеди как да живеем. И стига вече за тоя, ако имате да пишете нещо за автора, пишете.

Ж41

100.   Е, хайде де, нали бяхте срещу М55, който "развали" темата на автора, защо не пишете сега, когато човекът се оттегли. Ако питате мен, ако не беше М55, темата нямаше да достигне 2 страници коментари.

101.   Влезнах да видя нещо за себе си, мъж съм на 54, а то какво било.
Погнуся ме. Имам дъщеря на 29 и ако ми доведе в къщата мой набор, обяснявайки ми за любов, бих го изритал.
След като толкова страстно защитава успехите и постиженията си гоподинът 55, описвайки профила на работещия, трудещия се дълги години! и постигайки американската мечта Човек. ЧОВЕК, имащ и личностни добродетели и морал, възпитаващ деца.
Въпросът ми към този поизперкал вече чичко-
господине, вашата жена какво постигна самостоятелно в своя живот? Къде са нейните години усилен труд, развитие на личността, учене, кариера?
Какви са личните и заслуги, освен да бременее?
Защото моето дете, момиче на 29 се бори заживота си- изучи се с цената на много труд с пълна стипендия. Вече започна и работа. И и пожелавам да среща хора, които да оценяват положените от самата нея усилия и лични постижения, не да ми се жени за старци с пари...

102.   Здравей, номер 101. Бях се отказал да пиша по тази тема, защото се изчерпа, но ще си позволя да ти отговоря
„Въпросът ми към този поизперкал вече чичко-
господине, вашата жена какво постигна самостоятелно в своя живот? Къде са нейните години усилен труд, развитие на личността, учене, кариера? “
Съпругата ми е завршила МИО и Право в СУ, работише преди в международна фирма в София и още се води на работа там, защото е в майчинство, но реално не може да стои на едно място и пое да управлява два мои бизнеса, за които много време не ми оставаше. Разбрали сме се да не точим печалбите от тези бизнеси, а да ги реинвестираме. Само от майчинство взима почти 2000 лв., а двата бизнеса за 2014 г. са ни донесли към 2 мил. чиста печалба СЛЕД данъци. В момента правим годишното приключване и жена ми реши да раздаде бонус на служителите от една заплата. Не ? се бъркам и в това. За всяко дете ? преписвам по някой имот, който е даден под наем и парите постъпват директно в сметката ?, а когато ? свършат майчинствата, ще стане и официанлно съдружник в двете фирми, които управлява. Месечният ? доход и сега е над 10 хил. лв., по-голямата част от които тя си спестява, защото поемам всички разходи за семейството си. Не познавам по-самостоятелен човек от нея. Живяла е до скоро съвсем сама. Издържала се е сама по време на цялото си следване и работи от много отдавна. Същност дори така се запознахме - имах работа във фирмата, в която работише, а тогава е била на 19 г. Аз работя от 16 годишен и уважавам работещите хора като нея.

Можете да ми чиститите, защото тази събота станах баща на здраво момиченце родена естествено в държавна болница. Ще я наречем на баба ми - Мария, организирал съм и кръщане. Бащата на жена ми е много щастлив, между другото и нямаме проблеми.
Мога и гордо да споделя, че излизат резултатите от изпитите на моите момчета в Англия - пълни отличници, пълна стипендия и за следващия семестър, а след 6 м. очаквам единият да завърши и да поеме две мои фирми, за да се концентрирам върху най-новите си идеи и децата си, разбира се. Господ ще каже дали ще имаме още деца, но ние не сме се отказали. Можем да ги изхранваме, да ги образоваме, имаме достатачно голям дом и всяко си има стая с баня и тоалетна, бавачка, майка и баща. Който има нещо против да си погледне себе си.
м55

103.   101, хайде малко по-спокойно! Не съм този, когото питаш, но животът ми е подобен на неговият. Е, жена ми е малко по-голяма от неговата-на 37. Да ти кажа за нея-на 18 се изнася да живее сама, учейки първото си висше. Месец по-късно започва работа. Печели стипендия за образование във Франция. Заминава и завършва там. Запознаваме се. Тя вече работи. Живее сама, а когато излизаме, настоява да си плаща сметката. Подарявам ? за рожеднния ? ден златен часовник и букет момини сълзи. Часовникът ми връща, а на букета се радва като малко дете. Позволила ми е единствено да я целуна. Работи по 12ч. на ден, абсолютно независима е. Ценена в работата си. Записва второ висше. Завършва го. Започва работа в дипломатически корпус. Единствената разлика с преди, е че вече ми е позволила да я любя. Заживяваме заедно, женим се, имаме дете на 4 и второ на път. Продължава да работи и да се издига. Да, имам пари, но тя не е похарчила и цент от тях за себе си! И определено не се чувствам старец, а разлика от Вас!
Ето това са личните заслуги на моята жена, по-млада от мен с 19 години! И да, бременее, защото иска и защото може да си го позволи! Защото и да се гътна ей сега, на момента, тя ще продължи да поддържа същия стандарт на живот, разчитайки на себе си, на познанията си, на опита си!
М56

104.   Честито, приятелю! Да ти е жива и здрава дъщеричката!
Аз ще се похваля в началото на лятото! Също с дъщеря!
М56

105.   Браво на вас, господине, всички сте отличници, печелите милиони.
Пише се работЕше, два пъти сте го сбъркали по еднакъв начин, което вероятно изключва възможността за техн грешка. И всеки път пишете вместо ВСЪЩНОСТ - същност, което има различен смисъл в контекста.
Аз не вярвам всяка 19- годишна, учеща МИО да започва да работи за над 10 000 месечно.
С какво ли е блестяла вашата жена сред другите студенти?
Понеже моят син учи подоби специалности, но не в България, беше със стипендия и взе и степени допълнително и пак първите му заплати не бяха такива.
Сигурно и без вас си е била връзкарка, иначе е нямало да се съберете, но може да ли да споделите заплатата и ПРЕДИ ДА СРЕЩНЕ ВАС?
ЧЕСТИТО ДЕТЕ дано е здраво!

106.   н. 105 - четете малко, жена ми не е на 19 г., аз тогава се запознах с нея :) Не сме от ромски произход да правим на 19 г. по три дечица.
Доходът ? непосредствено преди нашия брак беше 4000 лв. в австрийска фирма (знае немски, английски и руски освен образованието си в СУ) и изобщо не съм ? помагал в нищо, официално дори не се познавахме, а аз бях женен за друга! Първата ? заплата като е била на 19 г. не я знам каква е, но работеше на много места и дори събота и неделя продаваше зеленчуци на Женския пазар, където също съм се мяркал да я ухажвам, а и съм ревнивец - ходил съм на проверки. Не съм се интересувал тогава от нейния доход, но знам, че ? беше доста трудничко. Държал съм да си взима изпитите и да се учи. Посъветвах я да запише право, защото само МИО е измислена специалност и само с това нямаше да си намери работа. Тук съм се месил, но в работата ? не съм се месил, по-скоро тя в моята в последно време.
И да съм искал, не съм могъл да ? помогна в каквото и да е било. Идва от бедно семейство от Провинцията и винаги е работила - може би с това е блеснала в сравнение със състудентите си, които на готово получават всичко от родителите си и после не могат да си намерят работа. Срещали сме се в квартирата ? винаги, която тя сама е плащала. Аз си позволих да ? подаря старият си компютър и един диван. Това е.
Аз затова и гледам моите деца да не ги глезя прекалено и синовете ми винаги са работли поне ваканциите,
Не съм се занимавал с нейните неща до момента на брака ни, имаше си и своя квартира и се е издържала до последно. Доходът днес ? идва от майчинството, което при нейната заплата е максимално, но и от наемите на имотите, който ? преписвам при раждане на дете. За работата във фирмите ми не ? плащам нищо, защото тя е в майчинство. Аз за разлика от други си уважавам майките на децата си. Каквито и проблеми да съм имал с първата си жена, дори и нея съм позлатил като майка на децата ми - има голяма къща в Бояна и апартамент в центъра, който дава под наем, отделно има козметично студио и колата за 100 хил. оставих при развода. За мен една жена като стои 2 години майчинство, за да ти гледа децата, заслужава все пак компенсация. Да не говорим, че съм работил винаги много и жените ми поемат грижата за децата, защо да не ги обезщетя?

Всичките ми деца са здрави, между другото. Дъщеря ми е 52 см., 3600 гр., с руса „косичка“ като майка си и самото раждане мина много леко и без проблеми.
Как мислиш, че се гледат пет болни деца? Позволявам си да създавам деца, защото са ми здрави, а и майката е здрава и докато иска - ще имаме деца. В момента точно се събират в една нормална кола, но има и седемместни - т.е. още поне за едно ще има място.
Брой децата на ромите, не се притеснявай за моите деца и майките им - те са осигурени до живот.
м55

107.   Иха, и аз живея в Бояна, сигурно се познаваме, аз живея над ПАНОРАМЕН ПЪТ.
И козметичните студиа ги знам в СОФИЯ, колко пари се перат там.. еха

108.   107, аз не живея в Бояна, спокойно - никога не съм живял в този квартал, а бившата ми съпруга пожела да ? купя там къща при развода ни. Речено-сторено, има в момента на много изгодни цени, но са запуснати. На мен лично не ми харесва този квартал. Не знам дали пере пари БИВШАТА МИ ЖЕНА в козметичното си студио, но не вярвам - от какво да пере пари? Самото студио е уникално - купих го на безценица, защото беше фалирало - към него има йога клуб и малък фитнес за жени. До колкото знам върви доста добре - тя винаги се е интересувала от подобни неща и явно има желание. Подходящо е и за офиси или лекарски кабинети, ако не ? се занимава. Къщата, апартамент в центъра (също придобит изгодно), студиото и колата дадох на бившата си при развода - не ? дължах почти нищо иначе по закон, но мисля, че е справедливо да мизерства майката на моите синове, само защото не ми е била добра съпруга. Никога няма да оставя майката на синовете си да мизерства. Дори да фалира, знае, че ще може да разчита на мен. Много вярваш на митове и легенди, между другото за пране на пари и глупости :)
м55

110.   м55 Какво е това твое поведение. Развилнял се по форумите да се перчи! Не ти отива ни на годините, ни на това, което си постигнал. Що за бизнесменско поведение е твоето? Ще си позволя да се хвана за един твой израз от предишните ти постове, а именно немската поговорка, която може би е валидна за някого, но не и за хора или човек, какъвто претендираш да си ти. Не те нападам, а изразявам моето скромно и бедно мнение. Скромността не може да бъде оправдание за това, че не си успял. А, точно обратното-Един успял човек трябва преди всичко да бъде скромен, защото тя е над предрасъдъците, които ти проявяваш, а при теб са в огромно количество. Така ли трябва да мисли един човек, които има принципи? Такова ли трябва да бъде поведението на един човек имащ волята и силата сам да се справя с живота? На твоите години човек, би трябвало да е разбрал. че хвалбата не води до нищо хубаво. Знаеш ли кой какво ти мисли? Върви напред, постигай много и всички успехи си ги слагай в едно вързопче, близко до сърцето - да те топлят и вдъхват кураж за идните дни. Живота не харесва перченето, нито самохвалството-щом това не си разбрал за твоите години, значи нищо не си разбрал! Живей тихо, кротко и уютно, създавай радости на ближните си и не търси одобрение под каквато и да е форма.

111.   №110, и е така, и не е така. Прав(а) си за това, че никой от действително успелите хора, които познавам, не би си губил времето да пише из форумите, а и да ги чете. От друга страна обаче, аз с изключителен интерес чета споделен опит именно от такива хора, защото ми е по-интересно как някой нещо е постигнал, отколкото как някой се е провалил. Мисля си, че всички ние имаме нужда от повече положителни примери. Свалям шапка на онези, които след 50-60 години продължават да са активни и в личния, и в социалния, и в професионалния си живот. Твърдо възнамерявам да съм от техния отбор след време. Иска ми се някак в България да се разбие този стереотип, че животът свършва с пенсионирането и от там нататък те чакат безрадостни дни. По света хората очакват с нетърпение този момент, за да си поживеят най-после за собствено удоволствие, а ние живи се погребваме. С ужас гледам как мои връстници (на 44 г. съм) живеят без всякакви планове за бъдещето, не заделят спестявания, не внасят осигуровки, не поддържат имотите си, не се грижат за здравето си, което ги обрича действително на жалко съществуване на старини. И това е именно заради мита, че на 60 не си човек вече.

112.   Здравей, 111, не си мисли сам, че като успее човек професионално, той няма други интереси. Аз не мога да имам профили в социалните мрежи, дори в linked in нямам, защото това би значило преследване за услуги, а и постоянно наблюдение. Понякога влизам тук, жена ми също основно, за да не забравяме колко мъка има по света и да не спираме да ценим това, което имаме. Обичам да чета Джон Гришам, защото описва доста от нещата от нашия свят, дори намирам цели образи, които ми напомнят за реални хора в обкръжението ми, ходя на фитнес, дори на пикници или цирк с децата. Тук чета така както чета книгите си, знам че много от историите са измислени, но мисля, че е рядко. Повечето хора просто не виждат по-далеч от носовете си, измислят си дори проблеми като ги няма. Стигам често до извода, че 90% от писещите тук сами си пречат за решението за проблемите си, защото не се решават да бъдат активни и винаги са заемали жертвената роля в живота. Това е разликата между хора като мен и тях. Не толкова в образование, способности, морал... Просто аз действам и търся решения, а те не.
Провалял ли съм се? Многократно! Много мои начинания се провалиха, трябваха ми 5 години за първия ми милион и почти загубих бащината си къща заради ипотеки, имам няколко сериозни катастрофи зад гърба си, погребал съм 2/3 от семейството си, не можах да спася близки и приятели, първият ми брак беше меко казано пълен провал и опатках 20 г. в безмислена борба за него, завиждайки на познатите от детството си за станилните им семейства и живот. Нямал съм от 20 г. Един сигурен ден в живота си, дори днес почти цялото ми имущество е заложено, за да финансирам следващото си начинание и идея, в момента дори са няколко паралелни проекти. Много хора не разбират скъпите коли, къщи, хотели, офиси, минималната охрана, която хора като мен са длъжни да поддържат, но не го правим от показност или да дразним своите служители, а за да създаваме впечатление за сериозност, просперитет, сигурност, грижа за здравето си ако щете - кой дава кредит на неразумен човек, който една кола не може да си вземе и ходи без охрана, за да го гръмнат или отвлекат и най-големите аматьори. Освен това момчетата са ми приятели от армията, хранят семейства, а след като те пенсионират на 35 без друга професия, без особени спестявания, какво да ги прави човек?
Хора като мен се наслаждават на много малко неща истински. Хубавата храна, дрехи, вещи, обстановки честно казано с времето стават досадна даденост и не ги забелязваш. Важно ми е да е чисто и уютно, без това не можем, но дрънкулките са само защото така се полага на човек като мен. Вниманието също е досадно и почваш да завиждаш на хората, които се движат необезпокоявани и не интересуват никого. Преди всичко ми горчеше, работих заради самата работа и като се замисля до 45 г. възраст живях на автопилот. Днес имам семейството си, децата и жена си и това ми е най-голямата радост. Позволил съм си и един 200 кубиков закрит басейн, в който всеки ден плувам поне 40 минути, но като цяло не живея по-различно от вас. Аз просто не мога да ходя вече на обществения плувалник, но и вие може да плувате всеки ден, ако искате. Аз не мога да се скрия така да се каже, но семейството ми живее нормално. Жена ми дори пътува с влак с малките до родителите си, обичат да се хранят в една баничарница и да пият боза., дори в момента ме е тръшнал грип - нищо човешко не ни е чуждо.
За 55 г. най- трудни ми бяха две неща в живота - първия милион и да създам най-после нормално семейство като второто го нях почти отписал като мисия невъзможна на 40 г. още, но ето ме на 55 и животът е по-сладък от на 30 г.
Днес физически съм в не по-лоша форма, имам в пъти по-редовен сексуален живот, житейски опит и вяра в способностите си, в целите си, в идеите си, каквато тогава нямах. Днес имам самочувствие, хората ми имат доверие, взимат ме на сериозно - на 30 г. си ниокой. Дори на 40 г. позволявах невъзможни днес неща - да ме ругае жена ми на обществено място например, да ме излага бизнес партньор с алкохолизъм и измами, с опити за корупция и престъпления. Днес това няма да го търпя и 1 минутка, тогава съм си мълчал или съм отлагал.
Не, не искам да бъда млад. Знам, че съм разполовил живота си, но за мен първата половина беше само подготовка за втората. Днес живея златните си годинки, бера плодовете на труда си, имам и повече време за деца, а и стабилна жена, с която да ги създавам и гледам. Защо не? Днес съм по-добър баща от преди и не ми дреме кой какво ще си помисли. М55

117.   Писания в друга тема.
"19. По-глупави писания от тези на Автора не бях чел отдавна.
Аз съм мъж на 55 г. и навремето се женихме млади не от уважение или грижа към жената, а заради диктата на диктатурата. "
"Колкото до абортите - точно по наше време това беше единственият масов контрацептив. Женил съм се тогава, наскоро се ожених за втората си жена, която е на 30 г. и много добре знам за какво говоря. "

"Първата ми съпруга беше правила още като ученичка аборт, а приятелките ? пък множество. След като си направихме две деца, тя не искаше да взима контрацептиви като всички жени от нейното поколение, спирала не искаше -повече заради глупост, отколкото заради еманципация и така сексът с нея умря"

" Втората ми съпруга я убеждавах 10 месеца за брак и честно казано се съгласи заради празника и заради венчавката, " --А къде остана голямата любов? А досега се хвалеше, че по любов е дошла. По горе са ти писали, заради парите е дошла. Ще си отгледа децата, ще ти вземе парите и ще си гледа живота.

-М55, кога ти остава време за бизнес и за младата ти жена, ти си губиш времето само в самохвалство? Това твои върховни мисли ли са? Да, за нея ще бъде празник, когато ти остарееш още малко. Имах съсед, самонадеян като тебе. Ожени се за младо момиче(приятелка на дъщеря му). Направи и дете, купи голяма вила( с кредит разбира се), заложи всичко което има, мислеше заведение да прави, но сметките му излязоха криви. Фалира, банките му взеха всичко, младото момиче си замина, а той се обеси в голямата(вече не негова) вила. Не ти пожелавам това да ти се случи, но спри с това самохвалство, не виждам щастие в живота ти. Парите лесно се печелят, но и лесно се губят. Това живот ли е, да се пазиш от обществото? Нали знаеш как завършват такива.

118.   М55, ако не е твърде лично и ако прецените, че няма да е некоректно спрямо бившата ви съпруга, може ли да споделите защо се разпадна първия ви брак? Какви бяха проблемите в него? Интересно ми е това "разполовяване" на живота ви, като втората половина се оказва по-пълноценна, според собствената ви оценка.

120.   м 55 не им се връзвай, bg простотия да завиждат, защото те не могат да живеят така.. на моя приятелка дядо й почина на 101 г., и съвсем нормално е да имаш дете на 50, пък и има и инвитро, много са изостанали завистливите! май най много ти завиждат за младата жена

123.   До 119 - споко, аз не взимам лично нещата. Нека си пишат хората, не плащам данак обществено мнение нека завиждат

Номер 118, бракът ми се оказа несполучлив най-вече, защото беше прибързан. По мое време се женехме прекалено млади, едва ли не за първата си приятелка трябва да се ожениш иначе имаше доста големи трудности дори в професионален аспект. Бяхме и двамата незрели за деца и семейство. Признавам си, че аз допълнително пришпорих нещата и заради кариерата си в армията, но и защото тя беше много красива и ме беше страх да не я изпусна. Нормалните неща са грешките на младостта. Бяхме много влюбени и се оженихме по любов, но не мислихме за другите неща. Най-вече на мен не ми стана ясно или не исках да видя, че тя има проблеми на нервна почва. Идва от много лошо семейство. Баща ? я е изоставил, майката забягнала с някакъв и е израстнала по баби. С днешния акъл ми става ясно, че за нея ролята на мъжа и бащата в семейството е била неясна. За нея бях нищо повече от банкомат, а аз очаквах подкрепа и обич, някакво признание, човешко отношение, след като голямата любов-влюбване си беше отишла. Не искам да изпадам в много лични неща, но имахме проблеми и в леглото от самото начало, които и аз включително пренебрегнах, защото не ми беше важно на този етап. Бях си втълпил, че е важно да се обичаме, че всичко останало ще се нареди. Аз съм егоцентрична личност може би, но се раздавам за хората около мен. Давам практически и последната си риза, докато тя е пресметлив човек, егоистичен човек. Не успя да ме подкрепи във важни моменти. Когато всичко беше добре и парите валяха, тя беше добре. Когато имах някакви грижи, трябваше да работя и пътувам дълго - тя беше зла меко казано зла - караници, скандали, упреци, обвинения, тормоз. Докато бях в армията имаше мисии в чужбина да кажем. Трудно е за всяка съпруга, но докато жените на другите им пишеха и ги посрещаха на летището, от моята имаше само упреци. Не знаеше и как да се държи със семейството ми, намрази ги и заради нея се отчуждих от старото си семейство, което е вече много трудно да поправя. Големите ми синове нямат никакви връзки с братовчеди, чичовци и лели, баби и дядовци. Не чувствах подкрепа у нея, а тя сигурно се е чувствала пренебрегната, защото работата ми беше най-важното в този период. В последствие започнах и да изневерявам, но винаги си обещавах, че обичам само нея и го правя заради нея, за да не я безпокоя със сексуалните си нужди. Имал съм винаги много приятели, колеги около себе си, но ми липсваше и общуването с жена. Винаги е била чудесна майка и в обществото никога не ме е излагала по никакъв начин, но в последствие осъзнах, че хората я намират за студен човек и от поне десетина годинки са страняли от нашето семейство. Това го виждам сега, след като доста приятели от преди започнаха отново да търсят контакт с мен, но тогава не ги виждах тези неща.
Нямахме например никога гости. Прекарвахме празниците винаги само четиримата. Служителите ни нямаха личен контакт с нея, макар че някои от момчетата са ми били колеги преди, а домашната ни помощница ми е далечна братовчедка. Домът ни беше студен, а в последствие и се занемари, защото нямах време да се занимавам вече с мебели, ремонти, декорации, а братовчедка ми напусна и новата чистачка беше някаква пенсионерка. Моят етаж се е случвало да го чисти фирма. Не мога да го опиша. Не исках да се прибирам там и за съжаление съм лишавал така и децата си от нужното бащино внимание. Винаги си намирах оправдание, за да работя до късно. После вечерях с колеги или със съдружници дори да не беше нужно. Събота и неделя обикалях фабриките си в Провинцията или бях някъде с приятели. Имаше други жени, но не смятам, че това беше големият проблем. Гледах да не ги допускам до себе си и да не прекарвам много време с тях. Дори така почна връзката ми със сегашната ми съпруга и първите години почти не сме се виждали и гледах да не се привързвам. В последните години преди развода дори с двойни сили се опитвах да спася брака си, защото не можех да повярвам как така другите имат стабилни семейства и бракове, а ние не можем. Исках в пуберитетските години на синовете си да им дам стабилен дом, исках да остареем заедно с жена ми и да не правим циркове за хората. Изобщо не бях планирал така живота си. Изведнъж обаче се оказа, че децата ни нямат вече нужда от нас - тя се концентрира върху тялото си, дори мисля, че имаше връзка с един от пластичните си хирурзи поне на приятелско ниво, а аз дадох газ в бизнеса и вече си имах постоянна връзка извън брака. Бяха и години на големи промени, голям подем като цяло, пари се печелеха лесно и буквално с всичко. Отчуждихме се още повече. Имахме дори отделни етажи, в които всеки живееше сам - идеята беше нейна. Виждах децата си един път седмично, защото или бяха в училище, или с приятели. Така усетих, че си живея сам и съм просто един банкомат за семейството си. Оцених, че съм имал през цялото време човек до себе си и е време вече да спрем с криениците и с детинщините. Разводът беше разумната крачка и постави началото на по-смислената част от живота ми, защото човек се учи от грешките си, а аз не повтарям два пъти една и съща грешка.
В миналия си брак прекалено много оставях жена ми да ми определя. Например съм искал повече деца, а тя не искаше никакви и за всяко дете съм се молил, правил съм огромни подаръци и компромиси. Второто осбено много трудно се реши да го роди и ми го изкара през носа.
Сега говоря и казвам какво искам и заедно взимаме решения. Жена ми се съобразява с моя бизнес и не ми прави проблеми като отсъствам. Говорим, ако има някакъв проблем с това. Имам гръб общо взето в начинанията си. Преди се страхувах да поемам големи рискове, защото осъзнавах, че без парите съм безинтересен за бившата си вече жена. Тя и накрая в прав текст ми го каза това - заради парите ме била търпяла. Сегашната ми съпруга ме е търпяла първо много години без пари и без всякаква облага от мен. Тя е свикнала на скромен живот и идва от здраво и нормално семейство. не ме е страх да заложа всичко, защото знам, че ще е достатачно за нея малкото сигурно имущество, което би ми останало във всички ситуации. В последните три години умножих многократно имуществото си заради този гръб - мога да залагам повече, да взимам по-големи кредити и да поемам по-големи рискове. Миналата година бях заложил буквално всичко и нямах стрес от страна на жена си. Беше добра година за покупки, доста хора бяха закъсали и се продаваха на безценица добре изградени, модерни фабрики. Това с първата ми жена би било невъзможно. Пак съм правил подобни неща, но две-три годинки животът ти е АД, когато жена ти непрекъснато ти повтаря за парите, за кредитите, как това трябва или онова или като без да те пита изхарчи някаква абсурдна сума в неподходящ момент.
Съвет към младите и не толкова млади момчета - внимавайте с жената. Надценяваме образование, кариера, но без стабилен гръб до себе си, си загубен. По-добре стой без жена, но без стабилна и силна личност до себе си не можеш да направиш никакъв напредък в живота си.
Аз обичам да рискувам, да пътувам, да живея на различни места, да почвам много неща едновременно както и да приключвам много неща в подходящ според мен момент. Ако непрекъснато трябва да се обяснявам на жена, работата става двойна и тройна. м55

124.   номер 117, ще ви разочаровам, но няма начин да се обеся заради пари. Имал съм и малко и съм бил щастлив винаги. Въпрос на нагласа е. Освен това съм си уредил така нещата, че доста тлъста сметка в чужбина ми остава при всички положения плюс къщата, което ще ни стигне за следващите 50 г. доста сносно да си живеем. Който има много, има какво да губи, който нищо няма - няма какво да губи.
Бих се самоубил само, ако разбера, че имам някаква нелечима и болезнена болест, Алцхаймер или рак да кажем, но в семейството ми хората са дълголетници и не боледуват от тези болести, аз цял живот съм спортувал, не пия и не пуша, ходя на лекари профилактично на 6 месеца, нямам дори нито един паднал зъб - вероятността е минимална.
Съветвам те да се наслаждаваш на живота, вместо да го прекарваш в злорадстване по съседите си. Който гроб копае другиму, сам пада в него. м55

125.   Здравей, м55.
В предния си коментар даваш съвет на младите момчета, обаче според мен е излишно, защото съветът ти ще остане да виси във въздуха. Не си ли забелязал какво вълнува днешните младежи-всичко друго, но не и да се занимават със нещо сериозно, камо ли да инвестират в собствен бизнес. Аз самата съм младо момиче и да си кажа съвсем честно вече съм отчаяна. Аз съм сериозна, уча икономическа специалност и в бъдеще имам амбицията да си развивам собствен частен бизнес, но и аз (като теб) ще имам нужда от сигурност, човек, който да ме подкрепя! Е, къде да го намеря този човек, като всички висят само по кафенетата? !
Както и да е де, исках да ти кажа, че се радвам за теб, след като и в личен план, и в професионален нещата ти вървят гладко. Само не оставяй работата да ти изяжда времето-обръщай внимание на децата си, защото ролята на бащата за децата, докато растат, е много важна! Аз съм решила, когато (ако) имам деца, да ги правя патриоти-ще ги водя на важни за всеки българин места-Шипка, Царевец... може на пръв поглед посещението на такива места да не изглежда нещо важно, но децата ми трябва да знаят историята на народа си. Искам един ден да се гордеем, че сме българи и да зачитаме историята си.

126.   М55, до сега ме дразнеха твоите самохвалства, но след като прочетох какво означават тези симптоми на поведението ти, започнах да те съжалявам. Ето какво намерих в "Уикипедия" ---Логорея в писането

"Английският термин логория може да се отнася и до писането. Думата логорея е често използвана пейоративно, за да опише проза, която е твърде абстрактна и следователно съдържа твърде малко конкретен и ясно определен език. Тъй като абстрактното писане трудно може да се визуализира, на пръв поглед изглежда, че написаното няма смисъл или пък думите са твърде обилни. "

А ето и тълкуване според българският тълковен речник на думата
логорея
"Неудържимо, превъзбудено говорене, многословие.
В психиатрията е симптом при патология на речта - съчетание на скорост на говоренето и в същото време многословие, празнословие или безсмислен поток от думи. Като симптом се наблюдава при сензорната афазия, маниакалните състояния и шизофренията. "

Сега вече си обяснявям на какво се дължи твоето самохвалство. Самият ти не си виновен, за което ти съчувствам. Никой не желае да е ненормален. Моят приятелски съвет е, поговори си с психолог, докато си още млад, само на 55 год. си. Пишеш, че това е половината от живота ти, струва си да се лекуваш. Щом си залял и други теми, в други раздели, все с едно и също самохвалство(стар баща, млада майка, много деца и голям бизнес), виждам, че някаква мания за величие те мъчи, имаш нужда да си изливаш това самочувствие. Това, че имаш самочувствие, не е лошо, лошото е, че сам си го афишираш и то по нахален начин. Остави другите да те оценяват, не заливай темите на хората с логореята си. Най приятелски ти го препоръчвам. По горе ти дадох най обикновен пример от живота, не съм изпитвал злоба към никого, просто ти описах какво се случи с моят самозабравил се комшия. Тези гробове от къде изплуваха в съзнанието ти. Помисли върху съвета ми, лекувай се и ще имаш покритие. Модераторите спускат чадър над тебе, но това е само в твоя вреда. Не е добра услуга, да разсяват логореята ти по всички теми из сайта. Не е добре и за тях. Омаловажават идеята на сайта-да помага на хората, а не да ги товари със самохвалства и логореи. Модератори, максимално съм се придържал към условията за писане, не съм ползвал обидни думи, а само факти.

51-100 от 109