Споделена история от Семейство

Лична карта
Здравейте! Бих искал да ви помоля за съвет. Та родителите ми са разделени от близо две години, поради причини, с които няма да ви занимавам, но имат връзка с проблема. И така съвсем на скоро навърших 18 и забелязах, че майка ми постоянно ми тършува из вещите, като го прави към 3—4ч сутринта мислейки, че няма да се усетя, но в последствие ме събужда... и преди го е правила -за пари, но аз си ги държа у мене и тя го знае(поне така мисля). Но сега излиза, че търси личната ми карта. За какво и е? Казва ми че е за да види до кога е... (вие бихте ли се вързали според обстоятелствата? ) Много скандали са ставали заради това ровене за това и исках да се преместя при баща си. Все още не е късно. Но от любопитство бих искал да чуя хипотези за какво пък ще и е картата на детето и в 3-4 сутринта, при положение, че винаги може да ме пита кога изтича и аз нямам причина да лъжа за това. И ако може съвет как да постъпя... защото случаите (с ровенето за пари) наистина са многобройни.

Коментари

1.   Виж си действително личната карта дали не ти изтича, но според мен не е това. Не знам какво точно иска майка ти, може би нещо става дума за наследство..., но пък какво толкова ще ? трябва твоя документ за самоличност
На 18 г. си иначе - ако ти се живее другъде или при баща ти - взимаш си своите неща и изчезваш. Майка ти няма как да те спре.

2.   А ти сигурен ли си, че ти рови из нещата заради картата? На мен повече ми прилича на "виж дали детето не крие наркотици", а това с картата е просто глупаво оправдание, защото си я хванал.

3.   Кaк тaкa е ровилa зa пaри от теб? ! Твои пaри?
Не, определено не е търсилa личнaтa ти кaртa, имaм синове и не им влизaм в стaите по никaкъв повод, освен aко сaми не ме повикaт зa нещо. Определено обaче бих влязлa дa ровя, aко имaх съмнения зa нaркотици дa речем, но когaто ги нямa, a не докaто спят. Товa минaвa грaниците нa нормaлното. Бих те писъветвaлa поне временно дa идеш дa живееш с бaщa си, a с нея дa говориш открито зa причинaтa.

4.   Номер2, доста е нагло от твоя страна да си позволяваш да правиш такова крайно заключение!

При това за абсолютно непознат за теб човек!

Засрами се и се замисли върху начина ти на разсъждение!

5.   По думите ти разбирам, че майка ти има проблеми с парите, а щом тършува и взима от теб без позволение, значи има и още.... Първо ми дойде на ум, че може да имаш влог, но тя няма как да изтегли пари без теб. Може и да иска да вземе някакъв бърз кредит или да вземе нещо на изплащане, но и тук е много малък шанса без твое присъствие. Ако се разбираш с баща си премести се при него, че май с майка ти няма да си спокоен. Или просто й покажи до коя дата ти е личната карта, но от твоите ръце и после си я прибери.

6.   И аз си мисля, че майка ти рови за друго.
Ти си знаеш има ли причина