Споделена история от Тинейджърски

Сама
Аз съм момиче на 15 почти 16 години. Искам да споделя моята мъка. Осъзнах че съм съвсем сама нямам никой на който до споделя всичко това. Знам че на много хора им се случва и просто искам да ме посъветват какво а правя. Видя и разбрах че няма истински приятели всички с тебе но когато имаш нуждо от помощ нама никой.

Коментари

1.   За жалост реалноста е такава!

2.   Бъди себе си и аз бях също така, но сега сядам при много хора и така си имам приятели, и ти го пробвай.

3.   Ако имаш приятели отиди при тях и ги помоли да те запознаят с някой от тях ни те приятели, но ако нямаш си намери в уилище

5.   Оу, момиче, трябвало е да го знаеш по-рано. Живеем в 21 век, годините в гимназията представляват упреци, а преди това подготовка за по-трагичните погвания. Ако говориш за приятели от училище просто забрави за тази идея, много рядко се получава нещо истинско, всичко е до групичката, в която си. (нали знаеш, звездите, зубърите...) Хората само си сменят статуса и приятелството между съученици е разменна монета.
Ако имаш в предвид приятели от детство и т.н. ... понякога така се получава, част от живота е. Всеки се справя различно, но знам, че първо трябва да асимилираш ситуацията и да приемеш истините.
Зу-За

6.   И аз съм сама нямам приятелки.. гадничко е, но след време ще разберем, че така сме си спестили много проблеми и предателства, които са много по-тежко от самотата.

7.   Истината е че всичко идва от теб! Потърси и ще намериш! Не се надявай някой да дойде при теб, бъди първа :)

8.   Всеки тийнейджър се е чувствал така както ти. Не си сама. Само в момента се чувстваш така. Аз например си водех дневник от 11 до 18 годишна възраст.
На него споделях всичко.

9.   Хей, горе главата, никога не е късно нещата да се оправят!... ;) Знам, била си наранена, и хората които са те считали за твой приятели, са те пренебрегнали, и не ги е било грижа за теб. Какво пък, остави ги!!! Щом са те докарали до това състояние, щом не са ти били подкрепа. Те просто не са ти истински приятели. Може би и поначало, се доверяваш много трудно на хората!... В теб са натрупани много емоций, много неща които би искала да кажеш на някой, и това ти пречи да бъдеш по-освободена. Според мен, се нуждаеш да срещнеш един поглед на разбиране, една добра дума, или дори една прегръдка, с която да се успокойш :)

Хах, не си сама, никой не е сам, огледай се, има толкова много хора, които ежеднeвно виждаш, и такива за които дори не знаеш, че съществуват. Толкова много хора които не познаваш!!! Виждаш ли, има какво да направиш, впусни се в едно приключение, опознай нови хора, и това може да бъде началото на нещо хубаво и приятно за теб, на много по-щастливи дни!... :) Сега ще ти кажа нещо, надявайки се, че ще го използваш, за да промениш свойто положение?!.. Понякога за да осъществиш свойте мечти и искания, е нужно да нарушиш някой правила! ;D Дано го разбираш. Ти живееш в един тесен свят, в който всичко е установено. Е до кога така? Раздивижи нещата, наруши своята самотност, наруши някой от правилата на ежедневието си, за да създадеш нови алтернативи и възможности за себе си ;)

Има истински хора и истински приятелства!!! Ама си случила на неподходящите за теб, е когато всичко не върви, когато всичко е в грешка, единственото което можеш да направиш, е или да поправиш нещата, или да продължиш напред :)

~winterfire~

10.   Така е за съжаление. Аз съм 2 години по-голям от теб и съм в същото положение. До миналата година имах "приятели", които всъщност бяха най-големите предатели и се държаха по най-отвратителния начин с мен. Писна ми, отделих се от тях и пак останах сам, както беше преди да дойда в гимназията. Причината е че просто не попадам на подходящите хора. И при теб е така. Но по-хубаво бъди сама, отколкото да понесеш поредната мъка и после пак да останеш сама. Щом няма хора за теб, просто си стой и си търпи, а пък знае ли човек-все някога може да има.Колкото и да е гадно така е-такива свестни хора като нас не са на всяка крачка. Просто приеми го-знам, че е неприятно, но засега намери си някое приятно занимание и не се занимавай с другите. А тези отвратителни същества, които са се отнасяли лошо с теб един ден ще си получат заслуженото.

11.   нямаш ли си майка? ако нямаш просто пиши все някой ще го интересува или говори с баба леля сестра може и всякакви роднини а ако нямаш се опитай да си намериш приятели или гадже има много добри хора
мони