Споделена история от Образование

TOEFL
Здравейте!
Търся някой, който е карал изпит TOEFL в България. Инересува ме можеш ли сам да се подготвиш за него без да ходиш на подготвителен курс преди самия изпит? Как е структуриран самия изпит? Ще съм много благодарна, ако ми помогнете, тъй като няма време да ходя на курс за него и ще трябва да се подготвям сама....
Благодря предварително!

Коментари

1.   Не е ли TEFL - Teaching english as a foreign language?

2.   Номер 1- не е TEFL, а е TOEFL. Иначе към авторката- трудно ще се справиш сама, ще изкараш оценка, но тя няма да е достатъчно висока гарантирам ти го, аз ходя на курс и правим пробни и пак оценките не са толкова високи, но с времето успяваме все повече и повече, а смятай ако не ходим, като имаш на идея, че английски уча от 15 години сериозно наблягане. Иска си уроци, пробвай се ако искаш и сега, обаче ме съмнява да изкараш точките.

3.   Можеш да се подготвиш сама, но трябва голяма дисциплина и мотивация. Изпитът е съставен от :
1) Четене с разбиране и отговаряне на въпроси. Текстовете са научни, а въпросите понякога са подвеждащи и трябва да си запозната с формулировката им предварително.
2) Слушане с разбиране и отговаряне на въпроси. Слушаш лекции на преподаватели или разговори между студенти и после имаш въпроси, на които трябва да отговориш.
Тези две секции от изпита са ТЕСТ с избираем отговор.
3) Говорене на 6 теми, някой лесни, други не толкова. Изисква се концентрация и добра структура на отговорите.
4) Писане на 2 есета. Едното е на отворена тема, а другото по зададен текст и след като изслушаш запис по темата.
НАПЪЛНО ВЪЗМОЖНО Е ЧОВЕК ДА СЕ ПОДГОТВИ САМ! Ако си сериозна и мотивирана, намери в замунда има торент, мисля че се казва TEOFL MEGA PACK. Вътре има учебници, както и симулации на целия тест, отделни въпроси, цялостна подготовка за изпита.
Преписвай примерни есета и учи думи. Аз съм преработила и преписала 200 есета преди да се явя. Има думи, които се търсят и трябва да бъдат използвани в естета и в говоренето.
Третата секция, Говорене, затруднява най-много хора, дори и тези които са се подготвяли за изпита с учители, курсове и т. н. В youtube. com има страхотни клипчета на преподаватели, които ти дават точна и ясна структура как трябва да се оформи отговор на въпрос от 6-те вида.
Успех!!! :) :) :)

4.   Аз се подготвих сам и изкарах с една точка повече от колкото ми трябваше за да ме приемат. Така че е възможно, но и доста трудно. Но на мен ми се отдват езиците. Иначе се подготвях с клипчета от ютуб. Успех!

5.   Аз се подготвих сам и изкарах с една точка повече от колкото ми трябваше за да ме приемат. Така че е възможно, но и доста трудно. Но на мен ми се отдват езиците. Иначе се подготвях с клипчета от ютуб. Успех!