Споделена история от Семейство

Харесва ли ви името?
Румяна. Така смятаме да си кръстим детето. Аз съм Яна, а съпругът ми е Румен и решихме да наречем детето така, то е наше и нека има по нещо и от двамата. Видях, че тук се питат и за имена на деца и аз реших да попитам. Притежателките на това име харесват ли си го? Вие познавате ли много такива? А какво мислите за самото име? Писнало ми е от съвременни имена като Симона, които освен че не са български и са изтъркани, ние държим на традицията.

Коментари

1.   Аз се казвам Румяна и много си харесвам името. Не се колебайте, така я кръстете.

2.   Решението си е в крайна сметка ваше, името Румяна не е грозно или пък смешно, но ми се струва леко старомодно, правя асоциации с жени на средна възраст, рядкост е млада жена да се казва така - не е непременно недостатък, просто споделям мисли.

3.   Името е много хубаво не го променяй.

4.   На мен ми харесва!

5.   Да, харесва ми.
На галено - Руми. Много ми харесва.
Но аз ви съветвам да не вземате под внимание коментарите тук, тук пишат и хора, които влизат само за да "хейтват", дори и в такива теми...

6.   Не се казвам така, но ми харесва името!

7.   Да, хубаво име е.

8.   Името е хубаво, не толкова често срещано напоследък, има много сладка кратка форма - Руми (което е лесно дори за чужденците, тъй като тук постоянно натякват как трябвало да се произнася лесно на чужди езици). Най-хубава обаче е идеята на името - от вашите. Като цяло мисля, че няма причина да не го изберете. Моят съвет е - на всака цена да кръстите така малката и много здраве и на нея и на вас! :)

9.   По принцип при конете така кръщават потомството - с комбинация от имената на родителите.

10.   никак не е лошо!

11.   Човекът прави името, а не обратното. За мен няма абсолютно никакво значение как се казва даден човек и, честно казано, не разбирам каква е тази масова истерия около имената на бебетата...

12.   Мисля, че трябва на ВАС да се харесва, а не на аудиторията на сайта.

13.   Това е строго индивидуално. На мен лично не ми харесва. Но това е до човек. Също така винаги съм мразел хората които кръщават децата на някой. Това за мен е такава простотия. Защо просто не му сложите един етикет да се знае кои са му родители. Нали детето за това се ражда за да живее свой индивидуален живот а не да изживява живота на родителите.
Това е само моето мнение. Както казах всичко е до човек.
Много успех ви желая със детенцето и независимо какво име носи да е живо и здраво.

14.   Най-голямата грешка е човек да си кръщава детето на себе си или на роднини и приятели. Вие като тази Николета Лозанова, дето си кръсти детето на себе си Никол. Глупаво е, а и ми се струва, че Румяна звучи бабешно и си представям селска бабка на полето с козите като го чуя. Освен това помислете, че един ден това дете може да отиде в чужбина и там хич няма да могат да му изговорят името. Симона е сто пъти по-хубаво. Моника също е готино. А и когато едно дете е кръстено на някого, в случая на вас, то носи съдбата на тези хора, ако вие сте преуспяли милионери с талант и ум, тогава окей давайте, обаче ако сте имали гаден живот и съдба, по-добре недейте.

15.   Толкова ли сте самовлюбени, че ще си кръщавате детето на себе си? Никога няма да разбера такива родители.

16.   Оооо №11 много грешиш името си носи със себе си неща в характера на новия човек.
Например
Дилян/а дава на детето талант в изкуствата рисуване, музика и т.н
Димитър гарантира по висока степен хумуристичност, познаваш ли Димитър да не е майтапчия? Все нещо смешно ще каже или измисли, все сейр да гледа.
Георги е по манипулативен от другите и все успява да се пробута

17.   Ами на мен не ми харесва, но какво значение има това? Нали на вас ви харесва. Все едно да си избера Иванка (примерно) и да вземе да го променя, щото в някакъв форум, някакви хора са ми казали, че не им харесва. Как пък не!

18.   Ами, маце, не е лошо името! Даже, късмет, че си Яна и може да се комбинира като край на женско име. Само да те предупредя, че ако това не го обясниш, никой няма да помисли, че и твоето име е там! Веднага, ще си помислят, че щерката е кръстена на татко си, понеже Румяна е просто женския вариант на Румен! Не, че е лошо, но ако държиш да има и разпознаваема асоцияция с твоето име, понеже никой няма да го възприеме така, си помисли.

Ж41

19.   Прекрасно име!

20.   Супер си е името, дано има повече хора, като вас, които си държат на традициите и кръщават децата си с български имена. Има още няколко подобни теми и ако погледнеш там какви предложения има, просто няма да повярваш, че е възможно да съществува такава простотия. Кръщавайте си го смело щом името ви харесва и не му мислете много.

21.   На някои им звучи бабешки, а аз като го чуя се сещам за красивата певица Румяна, която загина съвсем млада. Името е нежно.

22.   На мене лично не ми допада. Може би само Яна е по- добре или нещо по-модерно като Димана. Но най- важното е на вас да ви харесва :) Много успехи на Вас и детенцето Ви :)

23.   Да мн хубаво име хем пододящо на вашите имена да ви е живо и здраво :)

24.   Ето, знаех си просто, че ще има такива като номер 14! Ама чукча писател, чукча не читател... Нали ти написах специално за теб и другите като теб, че в чужбина съвсем спокойно могат да използват кратката форма РУМИ, което е изключително лесно на всички езици? Все едно в другите държави по света си кръщават децата с няк'во тъпо име като Джон, за да може да е лесно евентуално в бъдеще в чужбина, пфффф. Не съм фен на традициите, нито пък толкова на Българското или националист, но такива чуждопоклонници са ми толкова смешни с техните залитания по чуждите традиции. А асоциацията с Николета и нейното Никол беше мега тъпа, мани я оная куха лейка. Или пък коментарите - тъпо е да се кръщава на роднини, приятели и т. н. А на кой? На героите от сапунените сериали или на "Уан дайрекшън"?? Щото повечето такива коментарчета са от деца. Чесно, много се изнервих, извинявам се за дългия коментар. АВТОРКЕ, не ги слушай, кръсти си детенцето както ти харесва и не забравяй, че е много хубаво да има идея името като при вас, а не да е избирано просто така на посоки.

25.   Вече сте го измислили! Хубаво е. Всичко най-добро за раждането и за малката Румяна!

ПС. Ако чакате момче, помислете все пак още веднъж.

26.   24, човекът си изразява мнението, какво като не му харесва? На мен също не ми харесва, проблем ли е? Трябва ли пък на всички да им харесва?

27.   А и това с кръщаването на някого е супер тъпо. Бийте ми единици, ако искате, но всеки си е отделен индивид и няма нужда да му се натрапва нечие име на сила. Това за мен си е проява на его и незачитане индивидуалността на детето.

Слава Богу, че не са ме кръстили на някого си. Аз съм си и аз си искам да си нося моето си име, ако е възможно, моля. Всеки си идва със своята си мисия, своята си душевност, своя си път, айде моля ви, запазете си вашия път и индивидуалност за себе си и не ги натрапвайте на децата си, само защото не са родени и не могат да възразят. Наприемр ако мен ме бяха кръстили на някого, нямаше да са ме питали, ами ако не исках, а аз наистина не искам, какво правим?

28.   http://www.beu.bg/какъв-символ-е-твоето-име-и-какво-разкрива-той-за-теб-news10635.html

ако вярваш в такива неща, тук е предложено нещо интересно.
Може да ти помогне при съмнявания в името.

Румяна е: 5 Орел

Гордост, чест и гениалност – това са хората – орли. Според индианските вярвания, орелът е един от най-великите символи, защото лети най-близо до Върховното Същество (Уакан-Танка, Слънцето, Творецът, Старецът, както го назовават в различни индиански езици). Именно затова и неговите пера служат за направата на бойния накит на много племена. Във Фън Шуй пък орелът е символ на остро духовно зрение. Личностите, носещи в името си знака на тази велика птица, са родени лидери. Те са непреклонни, силни, страстни, понякога властни и природно интелигентни.

29.   Името е красиво - да ви е живо и здраво момиченцето. Ще и викат Руми, което също е сладко. Само отчетете, че има вероятност да не може да казва "Р" и тогава ще е малко конфузно.

30.   Кръстете го с по съвременно име. Румяна звучи много старомодно и бабешко. Има толкова хубави имена например: Александрина, Александра, Ралица, Ивета, Белослава и т. н.

31.   Да ви е живо и здраво детето!

32.   И аз съм много против децата да се кръщават на някого от семейството. Аз не съм кръстена на никого, но мама ме е кръстила с първата буква на баба и дядо (понеже и на двамата имената започват с една и съща буква). Баба ми се казва Дора, а дядо, мир на праха му, се казваше Димо. А аз се казвам Даниела. Мама много се е двоумяла дали да ме кръсти Даниела или Димана. Но си е мислела, че един ден като порасна, Димана няма да ми харесва. Но това въобще не е така, в момента обожавам това име, едно от любимите ми е, харесвам го още преди мама да ми е казвала че е мислела да ме кръсти така. Затова няма как да предвидиш дали детето ти ще харесва името си. Виж моята майка колко е мислила, пък накрая нищо не е измислила. :D Във всеки случай, колкото и жалко да е, традиционните български имета като Румяна все повече започват да губят популярност. Замисли се, че с всяка изминала година имената на децата все повече се модернизират. Затова по-добре кръсти малката със съвременно и модерно име. Помисли, когато тя стане на 15, дали ще има връстници, които да са със същото име, или само застаряващи лелки? Едва ли ще й е много приятно.