Споделена история от Здраве

Буца на лицето
Здравейте. Преди няколко месеца ми излезе някаква твурда, мастна буца на брадичката. Реших, че ще мине от самосебе си понеже страдам от акне и ще отмине както останалите пъпки обикновено. Но си седя там с месеци и не се махна. Реших да го стисна и от него излизаше гной, не успях да го изстискам напълно и сега стой леко набъбнало.

Преди месец ми изникна ново такова, но този път на бузата. Колкото и да изстисквам секрета то продължава да се пълни и няма оправия. Какво да правя? Пия противозачатъчни диане 35 за акнето от около месец, но от тях подобрение няма даже повече пъпки почнаха да ми избиват откакто взех да ги пия, а дерматолога за тия буци не ми каза нищо не знам дали въобще си даде сметка. Болезнени са, а и надути и се комплексирвам само, а и почвам да се притеснявам толкова време не се оправят. Кажете нещо за това?

Коментари

1.   Oтиди на дерматолог да те прегледа : )

2.   Вече ходих, нищо не направи.

3.   Ако може да ми кажете какви видове изследвания трябва да си направя за акнето, защото дерматолозите не предприемат нищо такова и предпочитам сама да си ги издействам, кръвта вече си я изследвах, какво остава урината или има и други възможности?

4.   на лекар иди

5.   Потърси класически хомеопат!

6.   Заради една такава "пъпка" преди няма и месец претърпях операция. Оказа се киста. Отивай директно в лицево челюстната хирургия! И не се плаши - не е страшно. ;)

7.   Преди много години имах подобен проблем, забравила съм точно къде беше буцата, но ми дадоха един черен крем, който като го намажеш просто изсмуква инфекцията и всичко много бързо се оправи. За съжаление, не помня как се казва това мазило, но можеш да го опишеш на фармацефта и да го открият. Съвсем безобидно нещо.

8.   Номер 7 да и аз търсех някакво мазило или домашно приготвена смес за изсмукване точно на гнойта, ще проверя в аптеката, благодаря. Между другото преди малко само леко като си опънах кожата и се разтече тая течност, направо ужас дано с тоя крем да се оправи наистина.