Споделена история от Семейство

СУ-ОБЩЕЖИТИЕ
Здравейте не съм от София, но съм приет там.
Искам да попитам относно общежитията как стоят нещата, и имали значи ако уча в СУ пък съм в друго общежитие. Чух че имало ремонтирани и хубави общежития. Дайте малко инфо относно, адреси и цени??? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Коментари

1.   Пич, за общежитие се кандидатства, или така беше поне по мое време - не отиваш просто да си избереш квартира според цената. Излиза класиране и ако те няма там - чакаш второ. Мисля, че можеш да избереш блок и стая - ако си класиран. Има срок за записване - проучи предварително по-добрите блокове. Семейните общежития също са вариант - там са по 2 легла стая, но трябва по-висок успех и са малко по-скъпи. Стига да не те плаши мизерията - купона е нон стоп. Моят съвет е да кандидатстваш за общежитие - като не те кефи после - няма драма да се откажеш и да идеш на квартира - чакащи винаги има.

2.   Най-добре хвани 1-2 приятеля и си наемете апартамент. Хем няма да е мн скъпо, хем ще е по-добре!

3.   Ох голяма мизерия е по тези общежития. Брат ми живя там само, докато беше 1-ви курс в СУ. Може би не във всички е така, но при него общежитието представляваше една малка баня, чиято врата имаше около 20см дупка. Да спомена, че и гореща вода рядко се случваше да има.
-В коридорчето нямаше нито крушка, нито ток. А в цялото общежитие имаше само един контакт, който се намираше в "спалнята"(Единствената стая). В нея имаше две русенски легла и една маса, а и един прозорец, който се отваряше с 300 зора. Колкото до хигиената, спомням си, че към края на година имаше някакво нападение от хлебарки. Това е в общи линии.
Ако питаш мен най-добре си потърси един съквартирант и върви на квартира.