Споделена история от Семейство

Не знам нищо за баща си...
Здравейте.До сега плаках и просто незанех къде да си излея душата.Помислиих да го направя тук защото знам,че все някой ще ми помогне.Аз съм на 13 и непознавам баща си.Като кажа непознавам има предвид незнам НИЩО.Дори името му.Много пъти съм питала майка ми,но тя сменя темата.Братовчетка ми е питала техните и те са казвали,че баща ми е в командировка,но..неразбирам защо неиска да ми каже.Казват ми много причини ,че може да е умрял или да се е развел с майка ми,но..аз искам да знам името му поне.Посъветвайте ме как да разбера кой е моляви.Неиздържам вече без отговор..съдирам се от плач...искам да знам.Благодаря ви предварително и се извинявам за правописните грешки.

Коментари

1.   Кажи на майка си МАМО ВЕЧЕ СЪМ 13 С ЕДНА ДУМА ГОЛЯМА СЪМ ТРЯБВА ДА ЗНАМ КОЙ Е БАЩА МИ. ПОНЕ КАК СЕ КАЗВА. Може умишлено да не ти казват кой е баща ти. Дано да съм ти помогнала
ЕЛ***

2.   Как може да се "съдираш" от плач за човек, когото не познаваш? Като му научиш името, какво ще стане? Ще имаш баща? Ами ако баща ти е в затвора и близките ти крият това, за да не се срамуваш от него? Ако е убиец? Ако е лош човек? Пак ли ще плачеш за него?

4.   А защо ти е да знаеш за него, щом той не иска да знае за тебе?!

5.   Миличка, най-вероятно майка ти си има причина, за да не ти каже и тя със сигурност не от изброените от теб.
Възможне е той да е женен и да има други деца и тя да не е искала да му разваля семейството, но със сигурност е искала теб, иначе и щяла да направи аборт.
Друга възможна причина, която ми хрумва е, че баща ти не знае, че съществуваш, а трета - че твоята майка просто е искала дете - може би спермата е от банка.
При всички положения, не й бъркай в душата, остави я на спокойствие, обичай я!

6.   Едно име не променя нищо. Какво ако е Иван? Или Мишо? След време ще ти каже вси4ко ... сега си малка и няма да го разбереш както трябва. А и те предпазва

7.   И да го знаеш и да не го знаеш е все едно, щом той не те иска, за какво ти е?
Щом майка ти не ти казва, значи така е сметнала за необходимо, ще дойде време и ще ти каже.

8.   Номер 2 и 4 ... хайде моля ви бъдете малко по-любезни. Момичето иска да и помогнем някак, а не да я натъжим още повече. Като говорите такива неща тя няма да се оправи, няма да плаче по-малко за него! Моля ви и вас и следващите, които ще пишат. Бъдете малко по-нежни. Например номер 5 е описала добре нещата и аз я/го подкрепям. Не плашете момичето ... тя милата и без това е много зле сега. :(

9.   Хм...като гледам, не допускате варианта баща ? просто да не знае за съществуването ? - доста често се случва, между другото. А и доколкото разбирам, момичето не плаче за него, а поради това, че не знае нищо за него - има разлика. Аз лично, мился, че всеки има право да знае произхода си, след което сам да реши дали и какви отношения ще запази. Друг е въпросът, че възрастта на авторката е особено деликатна и може би, майка ? просто изчаква малко да порасне.
Миличка, дай ? още малко време...,след което, обаче - настоявай! Имаш това право!

10.   Може баща ти да е бил поредния, майка ти да е била пияна като те е заченала в някоя хотелска стая или на купон през лудите й млади години и наистина може да не знае кой е баща ти...И може да я е срам, че ако научиш това за нея ще я осъдиш. Безгрешни хора няма, а животът е скучен и безсмислен, ако поне понякога не правиш някои грешки.
А може и баща ти да е някой, който е изнасилил майка ти и така да си зачената и споменът на майка ти да й е неприятен и болезнен и да не иска и теб да те тревожи, за да не изпитваш тъга, болка, ярост, срам и вина и т.н...
По - добре не се бъркай там. Ако на баща ти му пука, един ден ще те намери и ще се свърже с тебе, а щом досега не го е направил, може и да не му пука за теб. Представи си, има и нежелани деца, може човекът да си е имал други планове за живота си и на онзи етап да не е искал да става татко, а може би не е искал да прави семейство точно с тази жена, може да не са се разбирали, да не са били един за друг и т.н... Случва се, не може човек от първата си връзка в младостта си да попадне на най - голямата си любов!
Аз на твое място щях да зарежа нещата така и да не се бъркам повече. Има някои деца с един родител, които са по - щастливи от деца с двама родители, които постоянно се карат и се пребиват пред очите на децата си, а в същото време не се грижат изобщо за тях.
Горе главата и бъди умно и силно момиче!
Успех!