Споделена история от Семейство

Мога ли да осиновя дете?
Здравейте, читатели. Аз съм жена на 26 години, имам доходоносна работа, собствено жилище и съм готова и изгаряща от желание да стана майка. От малка мечтата ми е била да осиновя дете, да му подаря цялата си любов, да го спася от живота, който би го очаквал ако не получи семейство. Подготвена съм, знам трудностите на майчинството и знам, че ще се справя. Въпросът е в това, че нямам съпруг, а и НЕ ИСКАМ да имам. Знам, че едно от изискванията е да имаш съпруг, но аз не желая да се омъжвам. Ще кажете как така семейство без баща, да не съм някоя, която ще сменя мъжете всяка нощ. Не, не съм такава, няма и да стана такава. Преди точно шест години, по това време (месец юли) загубих голямата си любов в нелепа катастрофа. Бях пред самоубийство, едва го преживях.
Спомням си как точно се запознахме. Бях на 16 тогава, а той на 19, тренираше футбол, аз отидох на един негов мач и много го харесах, не знаех как да го заговоря след това, затова отидох на терена след като мачът свърши и го поздравих за хубавата игра, а той сякаш прочете в очите ми емоциите ми и предложи да излезем. Нашето беше любов от пръв поглед. Излизахме 2 години, на третата сe сгодихме и заживяхме заедно, а на четвъртата съдбата ми го отне. Беше много гадно просто, сигурно е било много мъчително за него, имаше разкъсани диафрагма, пикочен мехур, счупени гръбначни прешлени, мозъчен кръвоизлив, абе не ми се говори... Беше в кома и накрая издъхна. Аз бях още по-зле, бях съсипана. Първо си прерязах вените, но ме спасиха. Няколко пъти опитвах да се натровя с хапчета, но и това не подейства. Щях да се хвърля от балкона, но реших, че трябва да продължа да живея и да правя добри дела, реших, че Господ ме пази и иска да живея. От тогава това е най-голямото ми желание. Да осиновя дете. Не искам друг мъж, този беляза сърцето ми и думата "любов" свързвам единствено с него. Продължих напред, но не желая партньор и това е!!! Всъщност практикувам Закона на привличането, който оправи живота ми, но не пожелах партньор и това е, такъв е изборът ми! Мъжете вече не ме привличат (не съм лесбийка, просто казвам). Но искам много дете, и е глупаво един измислен закон да ме спира, това дали имам съпруг не определя дали съм добра майка или не. Дали ще ми дадат да осиновя? Добре запознатите с това да ме осведомят. А и аз смятам да замина за Канада след като го осиновя, но дали известно време трябва да стоя тук или какво? Моля ви, обяснете ми добре.

Коментари

1.   Няма да има проблем да осиновиш. Познавам много жени, които, поради различни причини, останаха сами, и сега са самотни майки на осиновени деца.

2.   Не, не определя дали си добра майка, но за ДЕТЕТО е по-добре да има баща. Отнася се до ДЕТЕТО, НЕ до ТЕБ! Това не е за да задоволи желание, отнася се до живота и добруването на малко човече!

3.   Също глупаво е да лишиш дете от баща, само защото така искаш. И да лишиш себе си и младостта си от любов, а старините си от подкрепа. Няма да губя време да те разубеждавам, аз също изгубих истинската си любов. Обичам го повече от всичко вече цели 4 години, но него просто го няма. С друг човек съм, щастлива. Надявам се моето момче да ме закриля и съм сигурна, че иска да съм щастлива. Успех!

4.   Не смятам, че ще ти разрешат да осиновиш дете.
Опитите за самоубийство едва ли са добър атестат за бъдеща майка.

5.   Дават и на самотни майки да осиновяват. Все пак доста по добре е да си имаш майка от колкото и това да нямаш. Аз познавам една жена на която й дадоха защото си нямаше мъж. Отиди в някой дом и питай.

6.   Дават и на самотни майки да осиновяват. Все пак доста по добре е да си имаш майка от колкото и това да нямаш. Аз познавам една жена на която й дадоха защото си нямаше мъж. Отиди в някой дом и питай.

7.   Абе аз мисля, че ще имаш мъж до себе си в някои период от живота. Сега може да не искаш, но не се знае... Иначе познавам жени, които не са имали мъж до себе си и казват, че е добре да не си сам, особено на определена възраст.

8.   Защо не станеш майка в детските селища. Там ще се грижиш за няколко деца и ще си по пълноценна. Държавата ще ти осигурява всичко.

9.   " А и аз смятам да замина за Канада след като го осиновя, " - своя си живот не си уредила, а и за дете мислиш. При тази ситуация, забрави за осиновяване. Да не си търговка на деца, защо ще го водиш в Канада?

10.   Боже мили, каква страхотна болка е това - моите съболезнования за твоето момче. Да почива в мир душата му.
Колкото до осиновяване на дете разбирам те, но помисли добре дали наистина би могла да се справиш със задължението да отгледаш чуждо дете. Това е голяма отговорност. Някой път нещата се развиват не в посоката която искаме, а наопаки. Осиновените деца след като пораснат търсят биологичните си родители и създават понякога проблеми на осиновителите, а още по-тежко ще е на сама жена. Много болезнено си изживяла загубата на твоя любим, а ако загубиш и някой на който си залагал и той те предаде, как ще го понесеш? Тези неща са много отговорни и мисля, че сам човек би се справил много по-трудно, отколкото ако се двама. Не искам да ти давам съвет относно твоите си лични чувства и разбирания, само искам да кажа, че е по-добре човек да се стреми да бъде приятел с всички, с които съдбата го събере-независимо стар или млад или дете. Ако някой се привърже към теб(не задължително интимно) бъди верен приятел до край, може би това ще ти донесе повече удовлетворение, отколкото да залагаш на нещо, което в крайна сметка може да се обърне срещу теб самата. Толкова много и болезнени случаи има за неблагодарни деца и осиновени и собствени, защото "закона" ги закриля да наследяват нещо след тебе, а те само това признават наследства и имоти. Една моя приятелка ми се оплака, че собствения и роден от нея син и заявил категорично "ако се разболееш не мисли, че ще те гледам". Като чуя такива думи и се чудя, защо хората искат да имат деца? ...
Моли Бог за милост.