Споделена история от Семейство

Еманципацията ли "принуди" жените да не раждат преди 30?
Защо мъжът и децата не са сред приоритетите на съвременните дами?
Защо почти никоя не се омъжва преди 30?
Най-благоприятният период за създаване на семейство и раждане на деца е от 20-тата до 27-мата годишнина. И след като всяка средно интелигентна жена е наясно с тези факти, защо огромна част от жените отказват да говорят за деца и семейство преди да навършат 30?
Вярно е, че държавата ни не създава нормални условия, за това да се отглеждат деца. Но е вярно и, че повечето млади жени слагат кариерата си на първо място и това им пречи да създадат семейство.
Годините, в които жените са се опитвали и се опитват да бъдат наравно с мъжете и всичко, което е постигнато чрез силните феминистки организации сега сякаш играе против самата природа на жената.
А няма нищо по-естествено от това една жена да бъде майка!

Коментари

51-100 от 100

56.   н. 55, ти мислил ли си, че първо не всички завършват на 18 г., а доста завършват и на 19 г. или почти на толкоз, после има жени, които сме учили висше образование, а 2 години изобщо не са достатачно за стаж, професия или каквото и да е. Много ти се иска на 18 г. жената да напуска работа и да си стои при тенджерите с дебел корем, но имаш ли пари да я храниш?
У нас мъжете с големи претенции, но празни джобове.
Аз в момента съм във второ поредно майчинство, но мъжът ми изкарва много пари, а от вкъщи ораганизирам някои от бизнесите му за удоволствие - такъв мъж може да има претенции, но като почнете с голите задници да искате да се налагате смешно ми става просто.
Ти какво си осигурил на семейството си, за да имаш претенции жената на 18 г. да ти стои при печката и да ти ражда деца? Имаш ли с какво да храниш тези деца жената, защото майчинство голямо няма да вземе една с 2 г. стаж като обслужващ персонал. Ти какъв стандарт можеш да осигуриш първо на семейство, после ми хленчи да раждала жената млада.
Сестра ми роди на 33 г. първото си дете и беше най-здравото и голямото в отделението - 3500 гр., 53 см., защото тя нито е пушила, нито е пила, нито е хойкала и няма никакви болести и проблеми. 10-12 г. по-млади жени от нея раждат секцио с 300 зора недоносени дечица и най-лошото - нежелани. От три раждания в този ден - тя беше най-старата родилка, но с най-голямото и здраво бебе, а сега има пари и за памперси, и за хубаво мляко, и детето ѝ е осигурено, а ако иска догодина второ. Аз така родих първото на 31, второто на 32 години без проблеми и двете над 3 кг. и естествено родени и кърмени по 6-8 месеца, а в момента съм бременна с трето и със систъра си гледаме заедно бебетата, а отгоре на всичко имаме пари и време да се поддържаме и изглеждаме по-добре от младите, но разплути родилки.
Ти ако искаш да забремениш млада булка - ОК, но първо изкарай някой лев, построй къща и така нататък като искаш да живееш по патриархално му.
От собствен опит мога да кажа, че най-успелите мъже са и най-либералните, а тези със закостенялото мислене и патриархални привички просто не могат да са в крак с времето и се чувстват комплексирани от днешните образовани, добре печелещи градски момичета, които могат сами да си осигурят по-висок стандарт, отколкото ти можеш някога да предложиш...вземи си жена от село или нещо такова, но гледам и те са надянали панталоните и гледат цели стопанства, ферми съвсем сами, вместо да са с някоя селска мижитурка
Не е въпрос на еманципация. Просто вече знаем какво искаме и можем да си го осигурим, а за да се навие някоя мадама да е с теб, да ти ражда деца и така нататък, то ти трябва да можеш да предложиш повече от живот при твоите старци и броене на стотинките за тока..

57.   55, че какво пречи на жените да започнат да работят на 18 и да речем на 24-25 да родят. За 5-6 години и те би трябвало да усвоят някоя професия, и да имат нормално майчинство. Не ме разбирай погрешно, аз не съм против жените да раждат около 30. Напълно подкрепям самостоятелните жени и съм твърдо против мъжът да издържа жената.

58.   57, имаш в предвид 56
Ще ти отговоря какво пречи - 5 г. висше например, стаж и елементарна кариера на постоянен трудов договор и висока заплата, жилищни проблеми често също.
За какво майчинство говориш изобщо? С майчинство и без това не се живее, а една 24-25 годишна жена изкарва 450-650 лв. като среднистка или тъкмо излиза от университета.
Аз например на тази възраст съм била още в унито и съм имала доход под 700 лв. На 28 г. с диплома и стаж вече бях при над 2300 лв. бруто, а в майчинство като излезнах вече бях на над 2600 лв. и то нето. После две деца едно след друго - две години взимах максимално майчинство, по над 2000 лв. и съответно при вторите години при всяко от майчинствата някакви дребни пари, а ти хем не искаш да издържаш жена, хем да ражда на 24 г., но не става така - на тези годинки една година ще взима да кажем 500 лв. в най-добрият случай и 1 година 360 лв. Толкоз - ще храниш и още как, ще издържаш и още как и то не само млада жена - която и жена в майчинство има нужда от подкрепа, а отделно забравяш и новите членове на семейството - тях също ще трябва да храниш. Едно бебе на адаптирано мляко ти струва над 350 лв. месечно, може и повече да стигне с екстрите. 400 грама мляко на прах са ти 15 лв., аз съм кърмила, но бебето на сестра ми сега лочи една кутийка на 2-3 дни., а е новородено - като порастне ще яде повече и цената е същата. :)
Имам приятелки, които изнемогват буквално и разчитат само на помощ от старите. Не, мерси. Това ми беше страхът - да съм зависима от свекъри и свекърви или от нашите. Днес като ми скимне, изкарвам Визата и си пазарувам за детето, дома, мъжа, децата и като децата ми имат нужда от нещо, аз мога да им го осигуря, имам пари и за детегледачка да мръдна до един фитнес или на пазар, имаме свой дом, имаме пространство за деца. Младите майки и родители изобщо не могат да се обърнат и си развалят семействата, драми, мелодрами.
Ако щеш ми вярвай, но на 30 г. бях дори в по-добро здравословно състояние от на 24-25 - тренирана, имах достъп до хубава храна като риба, месо, пресни плодове цялата година. На 25 г. лежах всяка година от грип и пневмония в болница, бях на края на силите си, нямах и самочувствие, увереност - след 30 г. ти идва малко или много акълът и си по-добър и последователен възпитател и родител.
Поддържам връзка с момичетата от класа ми от гимназията - първата роди на 19 г. и още е в родния ни град, работи лятото в чужбина да се издържа като самотна майка, една се омъжи също малка, но за много богат мъж и си живее добре, но после всички момичета родихме над 28 г. като на година сме имали по 5 бебета, а последната в момента е бременна и ще ражда в чужбина, защото там живеят с мъжа ѝ - второ дете имам май само аз, а това, че ще имам трето е направо едва ли не сме марсианци :), но за мен си е супер - пак взимам много хубаво майчинство и ще си ги избутам едновременно. Под 35 г. ще имам 3 деца, а приятелката ми, която роди на 19 едвам изхранва нейното едничко.
Бързата работа, срам за майстора.

59.   Номер 56, успокой се.
Прочети номер 51.
След това прочети пак моя коментар - номер 55.

Как мислиш, не съм ли на твоя страна всъщност :)

60.   58, че то висшето образование е с еднаква продължителност и за мъжете, и за жените. Освен това да издържаш жена и дете през втората година от майчинството е съвсем различно нещо от това да я издържаш цял живот. И пак повтарям, никъде не съм казал, че искам жените да раждат на 24-25. Ставаше въпрос, че каквото могат мъжете на 18, същото го могат и жените.

61.   Н. 60, сега те разбрах де

Не се считам за еманципирана жена. Нямам проблем в момента да си стоя у дома, да си гледам бебета, котките и да съм от вече почти 4 години в майчинство и да ме храни мъжът ми, но всяко нещо с времето си бих казала. Разликата още с 24 годишната мома е, че аз мога при нужда да се изхранвам все пак сама - имам си работно място да ме чака, връзки, някакво име и с 2600 лв. ако не охолно, то прилично мога да изхранвам себе си и 3 деца, но на 24 г. с 650 лв. заплатка да видим как стават тези „сладки“.

Така, че сметката е проста и не е на еманципирани жени, а просто на жени, които искаме да живеем добре и да осигурим добър живот за децата си да не сме съвсем зависими от мъжа. Да, определено има някаква зависимост, защото два дохода ти осигуряват вече много по-висок стандарт, а и мъжете изкарвате по-добри пари от нас, но просто е важно да можеш поне да се изхранваш в случай на случка без да се налага родителите ти да изнемогват, за да ти гледат децата.
И много трябва да гледаме в днешно време с какъв мъж сме - за това ти трябват също пое 2-3 годинки живот с този човек, за да му се довериш. То и при мъжете е така - и вие предполагам не искате вече да си пукате патроните с всяка, защото вече не само жените, но и мъжете гледате ограничен брой деца. Не можеш да направи 2 деца, после да кажеш и като мъж - О, сбърках, още две деца с друга и пак да си кажеш - О, сори, грешка-човешка :))). И двата пола вече си правят сметката и затова и мъжете под 35 дори гледат да не създават семейство, а аз ако бях мъж и до 40 г. щях да чакам и да си правя кариера, фирмички.

62.   "каквото могат мъжете на 18, същото го могат и жените" - не съм съгласна.

Точно защото мъжете като такива - мъже могат да изкарват прилична заплата само от физически труд. Все пак са чисто физически по - силни, по - издръжливи. И по тази причина много по - бързо могат да стигнат до по - добра заплата.

63.   Замислете се малко, хора. Преди хората са се пенсионирали на 50-55 г. и са живяли до 60 г. средно. (през Средата на 20 век у нас средната продължителност на живота е била 55 г., а днес 73 г. при мъжете!)
Днешните 30 годишни ще се пенсионираме на 67-70 г. и средно се очаква да живеем поне 83 г. Една жена на 30-35 г. има още повече от 30 г. активен трудов живот пред себе си - все ще си избута децата до 18 г., а един мъж на 40 години и той поне 27 г. да си работи и изхранва семейство. Защо да се женим на 24 г.?
Баба ми се е омъжила на 27 г. дори, сега е прапрабаба :) на 93 г.
Има време за всичко.

Номер 62 - говориш глупости. Дори един майстор в строителството на 35 г. взима двойно и тройно на някой 20 годишен пикльо, защото е или вече технически ръководител, или шеф на бригада, или работи самостоятелно и взима луди пари, а и повечето мъже вече взеха, че се образоваха - станаха лекари, прависти и фирмаджий, а те пък на 25 г. са със скъсани гащи.
Най-много изкарват мъжете дори след 40-45 г., а на 25 г. каквото и да работиш и от какъвто и пол си ще изкарваш много по-малко от на 35-40, защото който е изкарвал на 25 да кажем дори 2000 лв., то същата личност на 100% като синиор някъде ще взима двойно и тройно повече - да не говирим, че на 25 г. повечето хора изкарват 650 лева и при двата пола.

Да не говорим за лекари, химици, физици, на които им трябва докторска титла -ами те и на 30 г. са с празно портмоненце. Един зъболекар на 30 г. например е затънал с дългове за стола си и няма пациенти, а на 40 г. вече прави почивка на Бахамите - в селското стопанство дори също е така. На 24 г. имаш 3 кравички, на 35 ако си работлив имаш ферма

64.   61, за мен терминът "еманципирана жена" е някак си излишен. Всяка жена трябва да е еманципирана. Иначе какво, да си стои без образование, без професия? ! Поне в наше време всяка една жена, ако иска може да работи и да изкарва наравно с мъжете. Когато става въпрос за интелектуален труд няма значение дали си мъж или жена, а дали можеш или не можеш.

65.   62, я ми кажи каква е тая добра заплата с чисто физически труд? Момичетата примерно могат да станат сервитьорки, ако е добро заведението се докарват прилични пари, могат и да са аниматорки по курортите. Изобщо, възможности има и за двата пола, стига да ти се работи, ако не ти се работи и на 118 е все същото.

66.   "който е изкарвал на 25 да кажем дори 2000 лв., то същата личност на 100% като синиор някъде ще взима двойно и тройно повече. " АМИ МНОГО ЯСНО!

Писах в афект срещу това, че жените да сме създавали семейства преди 30, дори и да нямаме достатъчно добър личен доход, според автора на темата нали.

А мисълта ми беше, че вие мъжете стигате по - бързо до по - висока заплата!

А на нас жените просто ни трябва повече време.

В същото време има хора, които пускат теми като тази, в която коментираме в момента, а ние знаем, че без пари не става!

И жените трябва да взимаме добър доход, колкото и да изкарва половинката ни, дамата по - горе обясни достатъчно добре защо.. никой не може да придвиди какво ще стане напред във времето..

От (62-55)

67.   Думaтa в същност е еднa- избор!
Имaме изборa дa учим, рaботим, се рaзвивaме, рaждaме когaто и от когото си поискaме. Или дa се откaжем от този избор и нa 18 кaкто някой ( н65) препоръчвa и дa кaто минем пък 30- те вече зa никaквa рaботa дa не ни искaт, зaщото ще бъдем без обрaзовaние. Кaкво следвa- чистaчки, нaй- много шивaчки в някой цех, сгърчени от уморa и неудовлетвореност от животa.
A изборът, който имaме ни дaвa възможност зa добър живот зa нaс и бъдещите ни децa. Щем с мъж, щем без.
Тоест, aко условиятa в семейството се променят по кaквaто и дa е причинa, ние можем дa продължим достойно и със сaмочувствие. Естествено рaзбирaм, че от подобни жени необрaзовaните, комплексирaните мъже се стрaхувaт и предпочитaт дa не сa с тaкaвa. Но пък и тaкивa жени не бихa се спрели нa подобен мъж. Тaкa че, всеки влaк си имa пътници- имa 1- вa или 2- рa клaсa, всеки според възможностите си.
A някой тук също дето питa, зaщо пък дa не учелa, рaботелa и родялa едновременно... :))) A зaщо пък трябвa? Единствено и сaмо тя ще се нaтовaри свръх сили, единствено и сaмо тя ще трябвa дa се лиши или огрaничи от едно зa сметкa нa друго, но и в крaйнa сметкa единствено и сaмо тя може дa реши когa. И всичко товa е ИЗБОР.

68.   Айде стига вече с тея пари, то в България почти никои не взима много пари :) независимо от възрастта и това не трябва да е причина да няма деца, или поне едно... Парите не са всичко...

69.   От 46 до 55. Брей, те тез мъже ще ги изкараш, че направо са милионери на по 20 години! Ти сериозно ли го мислиш това? Аз излязох от университета на 23 години! Преди това нямаше как да става и въпрос за сериозна работа. Ако се бях хванал да бачкам нещо с физически труд, повече от 700-800 лева на месец за цял живот, нямаше да правя. Единственият шанс да направиш големи пари млад, преди да станеш да кажем на минимум 26 (чак тогава вече опитът ти влиза в сила и имаш шанс да се издигнеш в една компания, да започнеш да печелиш по над 2000 лева чисто) е да си основеш собствен бизнес, който също отнема поне 1 година преди да започне да прави сериозни пари. Отделно, там проблемът е, че трябва да търсиш съдружник, защото абсолютно сам да правиш бизнес е изключително трудно.

Ама какво обяснявам на хора, които не са работили сериозна работа в живота си. Раждането си го могат всички здрави жени, да изкарваш добри доходи за семейство, го могат малцина мъже (под добри доходи, имам предвид поне над 2000 лева чисто на месец, че дори и 3000 за мен е границата).

70.   Точно така 67!

Сякаш за НЯКОИ мъже е по - удобно ние жените да имаме възможно по - малко избор в живота!

А всъщност точно това е, което искаме ние жените - винаги да разполагаме с възможно повече варианти за подсигуряване на бъдещето.

Най - малкото, защото има болести, има смърт и ние трябва да сме напълно спокойни, че можем да се справяме и сами, без да се налага да снижаваме стандарта на бъдещите си деца при такива извънредни ситуации например.

(От 31-55-59-62-66)

71.   То всичко хубаво, де, ама за да родя на 24 (за да съм плодовита), излиза, че мъжа ми трябва да е на 44, за да може да ме издържа. Имаше жени, кото споделят, че предпочитат по възрастни мъже - това е техен избор - аз обаче съм точно същата, но в обратен смисъл - харесвам мъже на моята възраст - нищо не мога да направя - такава съм. Казвали са ми, че за любовта възрастта е без значение - сигурно - но от моя гледна точка шансът да се влюбя в 10-15 години по-стар от мене мъж е колкото да се влюбя в жена - не е невъзможно, но е много малко вероятно. В моя случай мъжът ми дори е с една година по-млад от мен. Ако за него е оправдано да не иска деца, преди 30, аз как да родя преди същата тази възраст? Не съм отлагала семейството заради кариерата - просто тогава и двамата бяхме готови. Родих на 30, защото търсех подходящ партньор, който да иска същото, не за да натрупам пари и да съм финансово обезпечена - всъщност исках и по-рано да го направя, но мъжете преди 30 не вземат такова решение съзнателно.

75.   Защо няма да родя преди 30 ли? Ами защото имам примери пред мен какво става като бързаш с раждането. Имах колежка в университета, на 20 срещна "голямата си любов" и се омъжи, веднага след това и роди и разбира се заряза следването, защото едно, че нямаше кой да гледа бебето, второ, че "мъжът ми изкарва достатъчно и аз никога вече няма да работа! " Е, до тук супер, ама един ден готиният мъж с добрите доходи и сервира, че иска развод, защото е влюбен в друга. И сега еле да видиш как се гледа дете без доходи (смешната сума, която и праща мъжа като издръжка е до никъде) и без образование. Та сега тази моя бивша колежка е самотна майка и работи на две места за да изхранва детето си и поне е благодарна, че не е родила второ, че в началото с мъжа си правеха планове за много деца и ако беше родила 2 или 3 направо не я виждам как щеше да оцелее. Е, аз няма на 30 да съм самотна майка без пари и без перспектива. Ако някоя иска такъв живот, моля. Обаче аз докато не си стъпя на краката дете няма да родя! Животът е шарен и не знаеш какво ще ти се случи утре, за това колкото съм по-независима и уверена в себе си, толкова по-добре. Че не се знае утре дали няма да ми се налага съвсем сама да се оправям в живота и ако не съм добре подготвена (с добра работа и прилични доходи) ще стане страшно!

76.   Отговарям директно на въпроса, зададен от темата, без да съм чела коментарите.
Не еманципацията принуди жените да не раждат до 30, а неспособността на мъжете на тази възраст да издържат семейства. Т. е. жената трябва самата тя да е в състояние да обезпечи потомството си, за да си позволи бременност. Мъжете НЕ са виновни. Виновна е социално-икономическата действителност в България. Сред познатите ми има мъже на по 35 години, които работят на три места, не си доспиват, не си позволяват каквото и да било излишество, всяка една трудно спечелена стотинка носят у дома и въпреки това не успяват да издържат семействата си.

77.   Вижте хора, животът в 21 век няма нищо общо с живота през 19. Ще кажете едно време прабабите ни имали 12 деца, женели се на 15 и оставали заедно с мъжете си цял живот. Пък сега, изневери, разводи, извънбрачни деца... ами така е. Ама през 19 век малцина са напускали родното си село (най-много да идат до близкия град) и околностите му. Всички са се познавали и едва ли не от деца са си знаели кой за коя ще се ожени, защото родителите им са се били договорили за това далеч преди децата да станат достатъчно големи за сватба. Освен това, как да си позволиш развод като след това автоматично ще влезеш в устите на хората, та за това искаш или не, търпиш и оставаш с този човек, ако ще и всеки ден да се биете, важното е "какво ще кажат хората", защото да си различен в една такава малка и затворена общност е много лошо и може да се отрази зле на целият ти живот. Същото е и с многото деца. Да не мислите, че 15-тото е било планирано? Ама няма хапчета, няма спирали и работата готова.
А сега какво? Пътуваме, учим, опознаваме други градове и държави, преди да станем на 20 познаваме повече хора, отколкото прабаба ни е познавала през целия си живот. За пътуването по света няма какво да говорим. Както казах, тя едва ли е ходила по-далеко от съседните села.
Е, когато си учил в няколко държави и познаваш хиляди и хиляди хора, нормално е да имаш и повече връзки, а не да се ожениш/омъжиш за първия срещнат. Колкото до многото деца, както казах половината са се родили случайно, а и когато обработваш земята ръчно, ти трябва работна ръка. Пък това, че не могат дори да пишат, ами не е важно, нали могат да орат и да сеят. На тях това им е стигало. Ама сега как ще оцелее един напълно неграмотен човек? Ами никак! А колко човека могат да си позволят да изучат 15 деца? И то нямам предвид да ги пращат на училище до 5 клас, а наистина да им осигурят образование.
За това, много моля, не ни сравнявайте с прабабите ни и разберете, че нашият живот няма абсолютно нищо общо с техния. И ако за тях е било нормално да раждат на 16 и по 10 деца, за нас е нормално да имаме едно дете и то родено когато сме над 30 и можем да му осигурим всичко необходимо за живот в 21 век (образование, курсове, квалификации, пътувания... ). Другото... е знаете кой има по 15 необразовани деца днес, нали? Ама точно там е проблемът, че те са спрели в развитието си и искат да си живеят като през средновековието. Обаче ние не искаме такъв живот за децата си, нали? Защото това означава да им осигурим мизерия до живот.

78.   В България на мъжете не се плаща достатъчно и жените също трябва да работят. Така се прави здраво семейство. И двамата работят и гледат децата. На запад е по-лесно, защото със заплатата на мъжа, спокойно се издържа семейството, жената работи ако иска. Понеже-западните жени са наистина еманципирани и мъжеборки - има доста западни мъже хванали си тукашни жени-лигли търсещи лекото. Но около мен като гледам има доста здрави семейства, които дружно посрещат предизвикателствата. Ако няма предизвикателства са тръгва по лош път - хомо-тия, изневери, така че това е по-добре - да няма презадоволяване. Иначе се почва едно чакане аѝде кола апартамент, кариера и като станат на 50г. О чакай то и деца трябваше. О а дайте пат бона за инвитро и благосъстоянието се стопява. Пък детето едно - трепери му се, паника. А в мхалата всяка има по десет. И така.

84.   34, да имаш кариера изобщо не означава да работиш за 500 лв, иначе никоя няма проблем да забременее и роди на 20, тогава е най - лесно, но по това време някои сме били в университета, за разлика от други, които са нямали толкова акъл да са там.

86.   каква еманципиация бе? всичко е в главите им! на женурята де. като се изпразниш "без да искаш", където и когато трябва, еманципацията заглъхва. ако я чакаш да се накани, ще минете 40 години. вътре, вътре, вътре!

88.   86, ти за противозачатъчни таблетки да си чувал? Празни се където и когато искаш, ама тя ако пие хапчета ще забременее когато си видиш ушите без огледало. Така, че няма смисъл да ставаш смешен и да се правиш на мъж по форумите.

93.   Да така е и според мен еманципацията принуди жените да не раждат преди 30. Но не само, че много жени не раждат преди 30 г., но за съжаление в днешно време има много здрави, прави и образовани жени, които през целия си живот изобщо не са родили нито едно дете. Не мога да разбера защо има толкова много жени, които изобщо не искат да станат майки? Майчинството е най-хубавото и най-важното нещо в живота на една жена, но за съжаление като, че ли в днешно време вече престана да се държи на него, след като толкова много жени изобщо не раждат. Цял живот живеят с родителите си и след като починат остават сами. Не знам само какво му е толкова интересно на този живот? Нито са имали дете, на което да се радват, нито са се борели за него. Майчинството в днешно време при българките за съжаление умря и изчезна.

94.   А може би природата подтиска инстинкта за размножаване заради презаселването? Сега смъртността в детска възраст е ниска, медицината напредва, няма войни, гладът в развитите страни не е осезаем и това води до нарастване на населението. Природата е принудена да "измисли" друг механизъм за контролиране на популацията. Според определени изследвания това е така. Може би не е случайно това, че все повече жени се оплакват от ниското либидо на някои мъже. А къде е истината?
А защо много мъже не желаят деца и изискват от приятелките и жените си аборти? Защо мъжете бягат от това?
А как да се раждат деца, когато някои хора едва свързват двата края? Как се гледат деца? Или да раждаме като в гетото и страните от Третия свят, пък после да му мислим?
Междувпрочем имам не малко колежки, с които отгледахме и деца, паралелно с университетското си образование и развитието на работа. Има ли желание, се намира начин.
Така или иначе всеки е свободен да живее, както си иска. Нито мъжете, нито жените са длъжни да правят деца, ако не го желаят. Хвалим се, че сме по-развити от животните. Тогава защо някои хора очакват, че трябва като тях да се размножаваме и само към това да се стремим?
Ж29

95.   Но студентките не раждат заради помощите за майки-студентки. :) Това е смешно твърдение. Помощта е еднократна. Най-много и стипендия да се даде от университета. Но така или иначе сумата за отглеждане на дете многократно надхвърля сбора от тези пари.

96.   Междувпрочем в някои страни е забранено работодателят да пита на интервюто за семейно положение и деца. Защо ли? И как стояг нещата тук?

97.   И интересното е, че някои! мъже хем искат от жените да раждат и да не мислят за кариера, хем се чудят защо много жени гледали парите. Ами айде обяснете се аджеба защо. Те тези деца с какво се гледат? Хем да не била кариеристка, хем да не била материалистка. Е как да родиш на такъв мъж, който иска да не работиш и да не се развиваш, но и да не го гледаш, че той няма пари. Но тук и помощите не са на ниво. И с какво ще ги гледаме тези деца?

98.   93, всъщност много от жените, които не раждат, не живеят цял живот с родителите си, а са се отделили някъде след гимназията или университета. В България действителността е точно обратната - именно маса хора с деца живеят с родителите си, т. е. 3-4 поколения под един покрив.

99.   Освен това, 77, смъртността на зецата е била по-висока, а и челязта се е включвала в работата. Големите (и най-възрастните) са занимавали малките. По-големите на нивата. Повече работна ръка е била нужна в селското стопанство. Сега всичко е автоматизирано.

100.   Към 93: И какво сега, специално сърчна това старо заглавие за да събудиш тема, която първо е супер безсмислено да се дискутира изобщо, и второ - вече достатъчно е дъвкана!

Не е вярно, че жените, който не са семейни живеят при родителите си. Не, че няма и такива, но повечето са си напълно самостоятелни! Точно обратното наблюдавам аз - малки момичета, които не могат да изкарват достатъчно, за да живеят самотоятелно, се хващат за някой емоционално нестабилен льольо и после циврят като почне да ги малтретира - примери за такива само в този сайт: бол!
Принципа - от врата на мама и тати на врата на някав.. и после сълзи и драми! И с бебето после обратно при мама и тати...

Всеки човек сам си решава кое е най - хубавото за него!
Независимо дали е жена или мъж!

Както има много мъже здрави, прави и финансово стабилни, които не искат да стават родители, така има и такива жени - просто това трябва да го приемеш и преглътнеш!!!

Никой не знае при какви обстоятелства ще умре.
Ти можеш да направиш 7 деца, но всички да се пръснат по света и да нямат време и желание да се занимават с тебе като одъртееш. Жена ти може да се спомине 20 години преди теб, или просто да те зареже като си поотгледа децата! Може да си станал отблъскващ и противен тип и никоя да не иска да ти върже! И да си пукнеш сам у вас. Или в старчески дом, ако можеш да си позволиш финансово - там поне със сигурност няма да си сам, а ще си сред връстници, с които ще споделяте много общи неща.

А може и просто да те блъсне кола. Утре.
Може да те затрие земтресение, пожар, наводнение или джихадисти...

Start minding your own business and leave other people be!!!

101.   Брей че хапливи коментари, и все на злобни жени, дето искат да са независими? !? Хайде сега и Чичо Ви да се намеси и да ви обясни подробно нещата. Първо да кажа, че темата не е моя и въобще тук не съм пускал теми, защото очаквам от някои феминистки да ме разпънат на кръст и да ми отрежат главата от кръста надолу, след коментара ми. :))) Еманципацията на жените, в така наречения "демократичен свят", е основа върху която стъпва една безумна идеология, донесла много злини на човечеството и най-много на жените. Нарича се феминизъм. Та той, феминизмът им обещава на жените абсолютна независимост и женски произвол, в отговор на мъжката "тирания", която ги ограничава във всичко. След като се образоват и щели да са способни като мъжете, ще могат всичко като мъжете, и ако обществото се отнася с жените както с мъжете, нямало да има разлика и полът нямало да има значение. Да, ама Не! Нищо такова не се получи. Жените станали (и продължават да стават) още по-нещастни, а мъжете си гледат кефа, и вече не им пука за тях. Поне в над 80% от темите във форуми и сайтове се коментират все женски страдания и лошо отношение към тях. Мъжът всячески е свободен, за разлика от жената. Природата го е създала такъв, и е въпрос на физиология. Умствените способности при мъжа надвишават женските и това отдавна също е доказано, но джендърите сега се опитват да доказват, че небето е от коприна, а облаците са от памук. В исторически план доказателства много. Минавайки през различни територии, мъжът просто хвърля семето си и по този начин продължава рода си, а заплодената жена е в безисходица и трябва да търси начин да се справя с положението. Днес в модерния 21 век вече има хапчето Ескапеле, но по някога има и странични ефекти, а може и след това при желание от жената да забременее, да не и се получи. Фертилната възраст е определила отново природата и няма нужда аз да казвам това, защото между 20 и 25 годишна възраст, бременността за жените е най-благоприятна. Срокът на годност при жените е много по-кратък, в сравнение с този при мъжете. Един мъж може да стане баща и на 80 години, а жена на 60 години ще стане майка, когато цъфнат налъмите. Женските претенции са доста големи, както и женската простотия. Жената си била избирала мъжа, на когото да роди!? ! Избира ама друг път. Ако мъжът не я пожелае доста ще чака да си избере мъж, на когото да му роди деца. Пък в ислямския свят (заявил твърдо намерението си да властва над света) дето жените си ги продават като добитък, най-много си избират мъжа, на когото да родят деца! :))) Инвитро технологиите са доказали несъвършенството си пред нормалното зачеване и раждане след износването на плода. Почти 90% от родените инвитро деца са със синдром на Даун и с множество малформации. Така че драги жени, не можете да вървите срещу природата си. Кариеристките без деца след 50-те изглеждат жалки и се радват на чужди деца, или пък ги мразят, понеже от простотия са пропуснали да си имат свои. Сетете се за "лисицата и гроздето". И то точно заради еманципация и феминизъм. Всички оправдания, че липсват средства, че жените щели да останат зависими от мъжете и че първо трябвало да си осигурят средства за отглеждането на деца, и че държавата трябвало да им помага са глупави и безпочвени. Не трябва да има такова нещо, ако едно общество иска да оцелее. Как ще се обясни тогава бързата популация на малцинствените групи у нас, които след известно време може би ще станат мнозинство? Имайки предвид ниските им доходи, и начина им на живот.
Към автора на темата: Много правилно си задала въпроса, и отговорът е категоричен Да! Еманципацията е виновна за днешното положение и за лошото отношение на мъжете към жените. Мъжете също се еманципираха и не искат вече да са отговорни към семейството, след като жените заявяват, че сами можели да се справят. Вижда се как се справят. Грешката на системата е точно допускане на еманципацията. Правилно щеше да е да се даде голяма заплата на мъжете, а жените да се ограничат на пазара на труда. И без друго са некачествени работници и никой не ги иска на работа, камо ли да им плаща наравно с мъжете. Тогава производителността на блага ще нарасне, а от там и средствата за ползването им. Така или иначе, жените винаги ще зависят от благоволението на мъжете, но поне ще знаят че не могат да поставят условия на мъжете, което е и причина да не бъдат уважавани, и ще си знаят мястото. Тогава и двата пола ще са щастливи и децата (най-ценното нещо за хората) ще са техен приоритет!

102.   101, стигнах до там че 90% от родените инвитро са със синдрома на Даун и спрях да чета.
Чиче, ПИЙ СИ ХАПЧЕТАТА!!!

103.   102, благодаря за иронията чичовото! Как можа така да се подиграваш с Чича си? Казано 90% е обобщено. Казвам го защото освен синдрома на Даун включва множество малформации, които след раждането ще трябва да се лекуват, което ще рече, че не повече от 10-15% от бебетата родени инвитро са напълно здрави, за разлика от родените по естествен начин. В Хамбург имах честта да се запозная (бяхме отседнали в един и същи хотел) с един много добър лекар акушер-гинеколог, известен в цяла северна България. Та той ми разясни доста неща относно инвитро ражданията. Беше ме хванал за слушател. Яйцеклетките, сперматозоидите и гаметите почти на 80-90% се увреждат в лабораторните условия. При инвитро оплождането винаги се поставяло повече от един ембрион за по-голяма сигурност. По този начин методът инвитро води до многоплодна бременност, а многоплодната бременност носи още по-голям риск от смърт и аномалии на децата. Едноплодната бременност при инвитрото пък е по-рискова, защото много често организма на майката е подложен на голям стрес поради оперативни интервенции и разни хормонални лечения, през които е преминала с цел да забременее. Така че, 102, не се подигравай с Чича си, ами го чети внимателно. По някога ще разбереш много неща между редовете, стига да си наблюдателна. Между другото, аз хапчета не пия чичовото. Мразя лекарствата, не обичам лекарите, мразя инжекциите със спринцовки, мразя феминизма, абе не знам защо, ама доста неща съм намразил напоследък. Преди сякаш не лях такъв? Като видя мед-сестра да изпразва въздуха на спринцовка, готвеща се да постави инжекция на някай познат и колабирам. Не ме е страх от порезна или огнестрелна рана. Мога да се сбия с 5-6 циганина едновременно и да ги потроша от бой, но си признавам че припадам при вида на инжекции. Случи ми се в казармата за първи път, когато ни имунизираха. Сестрата го нарече ортостатичен колабс. Т. е. припаднал съм, но не съм паднал. Така че, мъж съм с мощност 3 конски сили, и не ме е страх от нищо, освен от инжекции. Но ще ти призная и нещо друго 102. Никога не бих си го признал пред приятели в реала, защото ще ми се подиграват и после ще трябва да ги набия, но на теб ще ти кажа, защото не се познаваме. Не обичам алкохола, защото поддържам физиката си във фитнеса, но много обичам прясна боза със сладолед. Като бяха малки децата често си намирах повод да ги награждавам за нещо, като ги водя и черпя в сладкарница с боза и сладолед. В нашия град имахме една, която се казваше "Захарно петле". Сега си купувам отделно само сладолед. Бозата си купувам заедно с банички за закуска, които често подарявам на колегите, а бозата остава за мен. В момента имам една канта сладолед-дъвка във фризера и ще си хапна след малко преди лягане. Хайде със здраве, и не се подигравай с Чича си. След време ще разбереш, какво ти обяснявам сега.

104.   Чичка, много си зле, ама ти си и каза, че си го осъзнаваш де - доста неща си намразил и с това мразене ще ти кажа, че като нищо ще ти се наложи да започнат да ти бият редовно инжекции по някаква причина напред във времето.

Знаеш ли, че като малка и мен супер много ме беше страх от инжекции. Дори и от едно пробождане просто да ми вземат кръв ме беше страх. Но никога не ме е било срам да си призная. И щом приятелите ти ще ти се смеят за такова нещо - значи не са ти истински приятели.
Ама днеска вече нямам страхове да ти кажа - супер освобождаващо е бай дъ уей и само можеш да ми завиждаш :)

Ти скоро каза, че родителите ти са пострадали при лекарска грешка (супер гадно нали) и май лекарката била жена ли нещо такова, та от там май ти идва главно компулсивното желание да ги пишеш тези речи против жените, ама е тъпо това, дето така правиш са, казвам ти.
Аз като малка също пострадах от лекар (малка имам в предвид съвсем детска възраст) - трябваше да ми се направи една малка операция, но упойката, която представляваше две огромни инжекции, не ме хвана както трябва и усетещах как онзи режеше - Да, Лекаря беше МЪЖ!
Ама не съм намразила мъжете заради това.
И по други причини съм си патила от мъже.
Както и от жени.
Както и ти предполагам си патил не само то жени, а и от мъже.
И за пореден път ти казвам колко е МАЛОУМНО да делиш хората на ПОЛОВЕ!!!
Не само, че дразниш така, НО И СЕ ИЗЛАГАШ!

Знаеш ли, Чичка, аз обичам своите пари - своята независимост, не защото искам да се състезавам с мъжете или с някви други жени, а просто защото ми е гот да ставам сутрин с мисълта, че аз решавам всичко за себе си и аз завися само от своята продуктивност!

Мой е и коментар номер100 (явно ми върви на това хубаво кръгло число).

105.   104, иронията ти не е подходяща за Чичо. Явно не схващаш за какво става въпрос! По някога трябва да четеш между редовете, но не е за всеки. Чичо ти е в перфектна физическа форма, и много малко хора биха се осмелили да го предизвикат в реала за физическа саморазправа. Исках да кажа, че не ме е страх от всякакъв вид физическо нараняване, но колабирам само при вида на спринцовка, на която сестрата изпразва въздуха. Това ми е ахилесовата пета, но малко хора я знаят. by the way, като ученик в средния курс ме кръстиха Херкулес, а не Ахил. Имаше си причина, но подробности не са важни. Права си за родителите ми! Починаха от лекарска грешка. За това не признавам жена-хирург за лекар. Освен за детски лекар, за други лекари жените не стават.

"И за пореден път ти казвам колко е МАЛОУМНО да делиш хората на ПОЛОВЕ!!!
Не само, че дразниш така, НО И СЕ ИЗЛАГАШ! "

Не виждам как се излагам, след като тук не се познаваме лично? А, ти каква представа имаш за еднаквост и безполовост на индивидите от хомо сапиенс, измислена от джендър-псевдо науката? Защото не аз, а природата е създала половете различни. Мъжът го е направила по-силен и по-умен от жената! Доказателствата са в историята на техническия прогрес и човешките постижения, които са почти изцяло мъжки. Жената е създадена единствено за продължението на човешкия род и с това се изчерпва нейното предназначение. Феминизмът не е възникнал под женски натиск, а е създаден отново от мъже. Да, от много житри и подли мъже, които искат да управляват целия свят, като законово се блокират мъжките качества и се омаловажи мъжкото превъзходство пред женските способности. По този начин се овластяват жените, които ще трябва да ползват репресивен мъжки апарат, който да им се подчинява, защото законът така повелява. Така общността става слаба и беззащитна, и женският управленчески апарат, лесно може да се манипулира. Примери много, а примера с Меркел е очеваден. Мъжът практически не може да е подчинен на управляваща го жена, защото ако нещо не му изнася, винаги ще упражни в даден момент физическото си превъзходство, предоставено му от природата. Трябва ли да споменавам феномена на 21 век-насилието над жените и ескалацията му? Ти можеш да се радваш на свободата си, на парите си и кариерата си, но ще е до време. Това е и феминистичната идея, жените свободни от "мъжката тирания". След като наближиш 40-така, и ще разбереш грешката си, но няма да можеш да върнеш времето назад, ако мъж не те избере до тогава за спътница в живота му Няма да имаш мъж до себе си, който да ти направи деца, които сега си мислиш, че зависят само от теб. Днешните жени, отглеждащи сами деца без мъже, са нещастни, и темите в този сайт го доказват. Няма как да съм ги писал всичките аз, колкото и да ме обвиняват в това. За това феминизмът донесе повече вреда за жените, отколкото за мъжете, но ти няма да го разбереш. Мъжът винаги е бил и винаги ще бъде над жената, каквото и да правят световните кукловоди, а феминизмът отдавна се е провалил като идеология. Днешните войни, които демокрацията предизвика в мюсюлманския свят са под предлог онеправданите жени в арабския свят, а там където нагло овластяват с военна интервенция жените, общността след това въвежда шериат, след изтеглянето на окупаторите. Арабските пролети доведоха до това доста ислямски страни, които преди това са били със светска нагласа, а не с религиозно управление. При тях мъжете не разрешават женска еманципация, а феминизмът е извън закона. За това там имат голяма раждаемост, а при нас причината за ниска раждаемост е еманципацията и феминизма!

106.   "Чичото" е прав и е доста умен и начетен, но аз съм забелязал, че жените по принцип никога не отстъпват някакво предимство или някаква изгода или полза независимо, че в дългосрочен план ще страдат те или цялото общество. Мисля, че просто ще трябва да изчакаме докато феминизираното общество се срути от само себе си, защото предизвиква колапс в раждаемостта и бъде въведен нещо като шериат който ще отнеме и тези права които са имали жените преди феминизма, защото ще бъде доказано, че феминизма е причина за рухването на цивилизацията, обществения ред и самото физическо оцеляване на нациите. Понеже познавам жените като цяло и знам, че са много нагли, претенциозни, взискателни и надути когато им се отдаде случай, но много бързо се пречупват, примиряват и адаптират към новата ситуация когато им бъде наложена със сила то този преход най-вероятно ще бъде доста кратък. Нещо подобно на завладените от "ислямска държава" и другите ислямистки управления територии, жените там доста бързо свикнаха с новата реалност и от предизвикателно поведение и дрешки сега са увити от главата до петите в чаршафи и съпругът им е техния господар и смисъл в живота.

107.   Чичи, знам че те кефят мюсулманите защото са манафи и мъжката любов там е на почит, искаш ли да ми станеш една ханъма, може да пробваме и да забременееш и тогава изобщо няма да ни трябват жени и тяхната еманципация, навит ли си?

110.   Нито е прав чичото, нито е умен и начетен. Точно обратното. Не може да вникне в същността на живота, а си е навил на пръста една фикс идея, и я върти до безсъзнание- а именно, че жените са длъжни да живеят като в миналия век и да раждат деца. Той просто си живее в някакъв свой свят на отминалото време. От такъв човек свестен съвет не чакай. Все едно аз да питам баба ми за съвременните компютърни технологии. Ми тя и да иска да ми помогне жената, си живее във времето в което гугъла е бил на пейката пред блока.

111.   Мъж съм, но не ми ясно какво лошо има в т. нар. еманципация. Какво по-хубаво от това жена ти да има образование и професия. Някой ще каже, "ама преди жените си седяха вкъщи и гледаха домакинството". Хубаво, ама преди хората са имали минимум 5-6 деца, живеели са по селата, гледали са животни, водата се е носела от кладенец в центъра и т. н. Какво ще прави една жена днес цял ден вкъщи, след като всичко е на една ръка разстояние? Дори и децата са на детска градина или на училище.
Колкото до самото раждане на около 30, ами такъв стана живота. Аз, например започнах да изкарвам стабилни пари на 29. Дотогава се изкачвах по стълбицата, работейки за около 700 лева. Освен това Бог ми помогна да го направя доста рано, при много хора в тази сфера развитието идва след 30-те. Да не говорим, че някои цял живот получават ниски заплати за подобен труд и това не е защото са некадърни или мързеливи, а просто защото безработицата у нас като цяло е висока. При жените положението е същото. В най-добрия случай завършваш университет на 22, от там нататък ти трябват поне няколко години, за да натрупаш стаж и опит, и да се докажеш. Не, че не е възможно да имаш семейство и по-рано, но в повечето случаи си зависим от родители, на които също е трудно и се налага буквално да пестиш от храна. Ако пък и родителите нямат възможност, става съвсем тежко.

112.   111, няма нищо лошо в еманципацията, ако убийците на Християнския свят, не бяха наложили със закон феминизма. Еманципацията освободи от задължения мъжете, и те се чувстват по-свободни от всякога. Насила вече не могат да ги оженят, правят си кефа и сменят жените като носни кърпички за еднократна употреба. Феминизмът се стреми да ограничи мъжките права, като прокара закони в ущърб на мъжете. Днес всяка жена може да осъди мъж за изнасилване или сексуален тормоз, без мъжът да е извършил тези неща. Няма вече семейства, защото видите ли мъжът не можело да е глава на семейството вече, защото половете са равноправни, и неговият авторитет е законово потъпкан. При развод, жената има много повече права от мъжа, и законът насърчава безобразията и, като лишава мъжът от децата му, а в същото време го задължава да издържа жената, която (доказано) е и причината за развода. За това мъжете често раздават мъжко правосъдие, когато свърши буквата на закона, а природните закони са вечни и никой не може да ги промени. Днешната "демокрация" цели икономическо подчинение на мъжете от жените, като се измислят ненужни професии, за да работят и жени, получавайки незаслужено средства, създадени от мъжете. Насилственото присъствие на жени във всички професии, получаващи наравно с мъжете, че дори и повече, има регресивен характер. Професията губи своя авторитет и качеството на работа се влошава. Никой умен работодател, ръководещ се от пазарния принцип, не би взел на работа жена, която освен ниското качество на работа, сравнено с мъжа, ще отсъства по майчинство или бременност, като болничните и ще са винаги на дневен ред. Законът вече ще задължава работодателите да вземат жени вместо мъже, в противен случай ще последват административни наказания. Вече са измислили професия-следящ за дискриминация на жените при приемане и назначаване на работа, и друг следящ следящия, дали си изпълнява задълженията. Дори не 16, а 40% по ниско заплащане да получават жените, пак няма да са желани за работа в мъжките професии. Като говорим за дискриминация по пол, тогава квотите от 40% за жени какво са, ако не дискриминация към мъжкия пол? Всичко това е благодарение на женската еманципация и последвалата я феминизация. Жените вървят срещу природата си, и искат и от мъжете, да направят същото. В страни където мъжете не разрешават еманципиране и овластяване на жените, нямат проблеми с демографията и имат голям прираст относно човешкия фактор.

110, дали е умен, начетен или прав Чичото времето ще покаже. Ти си имаш собствен мироглед, аз също, както и всички останали. Винаги съм живял и гледал на света реално, а измисления свят за всеобщо щастие може би е твоя мечта, което не е лошо. Казват надеждата крепяла човека. Не е моя фикс идеята, че жените трябва да раждат както в миналия век, а е заложено като програма в женската природа. Аз просто коментирам темата относно еманципацията и днешната раждаемост, като отговарям на зададения въпрос. Да ме сравняваш иронично с баба ти е доста неуместно. Първо баба ти е жена, не е равна (според мен) на мъж, а аз от малък се занимавам с техника, та чак до сега. Ти нямаш представа за техническите ми способности. Преди ерата на интернета разговарях с радиолюбители по цял свят. Имам над 10 000 радиовръзки, потвърдени с QSL картички. Сега се занимавам с хардуер и електроника, но си имам инициал LZ2.. и радиостанция-трансивър собствено производство. Така че, в сравнение с баба ти, бих дал на много хора свестни съвети, за много неща. Друг е въпросът дали самите хора към които са съветите са свестни. Коментарът ти към мен е малко обиден, но не ти се сърдя. Попадайки във водовъртежа на живота, винаги има опасност да попаднеш под ударите на закона (не ти го пожелавам), който в днешно реално време, сам по себе си е престъпен!

106, благодаря за подкрепата и за разбирането. Малко са тези, които могат да разберат казаното между редовете. Жените днес в така наречения цивилизован "демократичен" свят, не оценяват благородството на мъжете, разрешили им волности, които в един друг свят биха ги обрекли на сигурна смърт. Лошото е, че с овластяването на жените, мъжете попадат в капана на подчинението, и не могат да прилагат на практика мъжката си природа, като защитници на християнските традиции. За това, онзи "друг свят" открито заявява, че след време ще властва над останалия свят.
Поздрави, Чичото!

115.   112 e как като жената не работи мъжа сам да се справя с ниската си заплата, естествено, че ще излизат в майчинство, работодателя да си се оправя, ако тръгнем да го мислим и него...

116.   Защото не са намерили сродна душа, затова. Когато намериш точния човек, то и желанието да създадеш живот си идва само.

117.   115, дори нямаш представа колко болезнен въпрос си задала. отговорът е много лесен. Като се изхвърлят жените от управлението на страната и разни феминистични организации, НПО-та не доминират в управлението на общността, и не ядат средствата на мъжете-данъкоплатци. Добре ще е това да се направи със закон, но явно още не е настъпил сублимният момент. Тогава мъжете ще получават четворно по-големи заплати и ще могат да изхранват семействата си. Ще има повече блага за всички и покупателната способност на труда (мъжкия) ще е в пъти по-голяма. Сега се измислят ненужни професии за жените, от които полза няма, но вредата е голяма, за да не бъдели зависими от мъжете, а мъжете да зависят от тях. Средствата вместо за благоденствие на хората отиват за изработване на закони и механизми с които да изравнят изкуствено половете. Представи си колко пари отиват на вятъра, за поддържане на равноправието и за защита на женските права? Само законът за дискриминация носи над 60% вреди на нацията и срива жизненият стандарт и прави трудът на мъжете с ниска покупателна способност. Законите за домашното насилие също са ограбващи мъжкия труд и средствата отиват отново на вятъра, а насилието не само не намалява, а непрекъснато се увеличава. Защо не си зададеш въпроса: - Как мъжете в миналото са успявали да изхранват многолюдното си семейство при липса на съвременни технологии, а сега въпреки техническия прогрес не могат, а и не искат да имат вече семейства? Отговорът е Феминизмът! Той е виновен за всичката злина при обществото, наричащо себе си демократично. Той принуди жените да не раждат, като им обеща власт над мъжете, която никога няма да имат!

118.   н. 117, първо забравяш, че у нас специално феминизмът беше наложен от МЪЖЕТЕ, които управляваха и създадоха Народната Република през 44-та. Трудово и социално законодателство са от 50те, 60те години.
Няма нито 1 жена в правителството тогава, така както и в правителствата, които накараха дори на сила жените да са трактористки, да работят дори в Трудови войски, да са машинистки, да вършат тежка работа в заводите, в Кремиковци да се тровят и така нататък, така че ако има на кого да се сърдиш - сърди се на своя си пол, който изкара българската жена от дома и от нивата, за да я натъпка в завода, НО без да ѝ отнема двойното натоварване - домакинската работа си остана за нас, раждането на децата също, гледането на децата и така нататък

Не си прав за женските професии. Днес е Пазарно стопанство и никой не плаща на някого ей така, защото измислил професия. Работодателите наемат един човек за една длъжнст - мъж или жена, няма значение, важни са качествата и ако не се справяш - чао. Жените сме по-способни в социалните професии - учителки, мед. сестри, продавачки - във всичко, свързано в общуване, а повечето мъже имате по-добри способности в пространственото мислене, но пък у нас в природните науки вече 51% от докторантите са жени, което е номер 1 в света.

Като цяло се получи така, че ни натоварихте с отговорности за изхранване на семейството, но не се сетихте да поемете част от отговорностите за дома и отглеждането на децата. Затова и отлагаме с децата - за да можем да поемем отговорността си към изхранване на семейството трябва образование, стаж....

Също не е вярно, че мъжете преди са изхранвали цялото семейство. Хората са живяли на село, гледали са животни и са имали ниви, на които са работили всички членове на семейството, включително бременни жени, деца. Не е имало нужда от особена квалификация, а смъртността сред децата е била голяма - раждаш рано, умират половината и толкоз.

С урбанизацията вече отпада нуждата да се раждат по 10 деца, отпада земеделската работа и вече животът е различен., а днес живеем в съвсем нова ера на Информационните технологии и мъжките физически качества вече все повече губят стойност, а по-важно е образованието на един индивид, умствените му способности. Днес не копаем на ръка, а си имаме машини, които са напълно роботизирани дори и могат да бъдат програмирани от жени, и от мъже.
В същото време женските качества в общуването - учене на езици, продажби и така нататък стават по-значими и затова и жените често сме по-успели в много професии, включително на управленческо ниво. Вече не е нужно да си мачо, за да си шеф някъде, а женският стил на управление в много браншове е за предпочитане, включително в държавното управление - кметът на София е жена, следващият президент на САЩ ще бъде най-вероятно жена и така нататък и това не е заради феминизмът, а просто, защото светът, в който живеем се промени.
Освен това матриархатът не е чужд на човешката цивилизация. Във всяко общество, в което има излишък на ресурси се налага накрая матриархат.
Темата е комплексна
Дори можем да кажем, че съвременната храна е фрашкана с женски хормони и с частици, имитиращи женските хормони - това води при жените до рак на репродуктивните органи, но при мъжете води това до един вид чисто физически по-голяма женственост. Не говоря тук само за пластмасата, но и за хормоните в животновъдството, за пестицидите, които ползваме.

С две думи не еманципацията и феминизмът са основните фактори днес, а в България пък не може да става и дума за еманципация или феминизъм, защото българската жена е смачкана, няма самочувствие и не си знае правата, а Законите са враждебни към жените и семейството - няма защите против домашно насилие и при развод няма издръжка за жената и така нататък
У нас имаме просто двойно натоварване на жените със задължения и отговорности, но по-младите жени може би решават, че искат и равни права, равни позиции и доход... и го постигаме, защото честно казано конкуренцията от мъжка страна е смешна - още в училище отличниците сме все момичета, след това в университета ако няма квоти няма да влезнете в нито една от престижните специалности, след това на работното място сте ненадеждни, по-склонни да крадете и да правите мизерии и да не забравяме, че престъпността е преди всичко мъжки проблем - над 97% от престъпленията, включващи насилие са извършени от мъже. У нас не знам дали има повече от 2 женски затвора и то с лек режим. Само в Бургас мисля има женски затвор на строг режим и толкоз.
С две думи не сме виновни жените, че се проваляте като пол, а в частност българинът се проваля още повече, защото за разлика от мъжете на Запад, които са над 70% от висшистите изобщо, вие у нас сте по-необразованият пол, по-безработният пол и взимате по-големи заплати само в професиите, свързани с физически труд като строителството... но като цяло не знам бг. средно статистически мъж да може да храни сам семейство и вината не е в жените.

119.   Ми, че то добре ориентираните и можещите мъже си ги взимат и сега 4 пъти по - високите заплати. Най - прост пример са добрите програмисти. Но и в други сфери има доста добре печелещи мъже, които си правят парите и изобщо не им пречат тези неща, за които дрънкаш чиче, даже не се и замислят за тях, защото са заети да мислят как да прогресират все повече, и повече, и повече...

Ама не може Ганьо от Кричим, който едвам е избутал с 3ки, дебел, мързелив, тати му носи мама му меси, да искаш чиче да му се дава 4 пъти по висока заплата, а такива като този Ганьо има не малко на брой. И с годините единственото нещо, в което задобряват е да блещят празни приказки като тебе чиче. Естествено и съвсем нормално е работодателите да предпочитат жени пред всичките тези разглезени, мързеливи и смрадливи Ганьовци.

120.   118, 117 съм и нищо не съм забравил. А, ти говориш така, сякаш си живяла по онова време. Аз може и да съм видял нещо през 70-те и да познавам тогавашното законодателство. Смешно ми стана като казваш, че жените работели и в трудови войски. :))) Аз съм служил в армията (в свързочни войски) и имам поглед за дейността на трудови войски, когато ги имаше. Не съм чул, нито видял жени да работят там. Тогава жени не служеха в армията. А между другото днес малцинствата могат само да съжаляват за тоя род войски, защото от там излизаха с професии и дори с прилична сума пари като заплата за прослуженото време. Турците, предприели "дългата екскурзия" останаха в Турция с готови професионални качества и направиха кариери и натрупаха състояние там благодарение на трудовите войски. Е, не беше точно така както го описваш тогавашния феминизъм. Спомням си баба Цола как беше дошла в нашия град, за да обяснява как като партизанка ограбила една мандра и мандраджията се нас*ал от страх. И докато блъскаше демонстративно и възторжено с юмрук по масата се находи по голяма нужда. Но имаше специална линейка за нея и веднага я вземаха и я обслужиха, след което се върна отново. Тогава имаше партийно поръчение към директорите на предприятия и всички мъже бяха длъжни да работят някъде. Милиционери правеха проверки по улици и автобуси (бяхме със зелените паспорти) и питаха кой къде работи. Който не работеше никъде го прибираха за обществено-полезен труд. Това обаче не се отнасяше за жените. В списание "Жената днес" се промотираше майчинството и жената многодетна-майка беше на почит. Никой не принуждаваше насила жените да работят, но и никой не им забраняваше, и те работеха по собствено желание. Само че девизът "Свобода, Равенство, Братство предизника еуфория и те с огромен ентусиазъм се втурнаха да стават трактористки, комбайнерки, машинистки, кранистки и прочее. Е, не можеха да работят качествено като мъжете. Не можеха дори да си сменят гума или ремък на комбайна сами, но ги превъзнасяха. Били голяма работа. И те се водеха "Герои на социалистическия труд! " Та както сама казваш, феминизмът у нас си е още от тогава, по нареждане на ЦК на БКП, следвайки идеологията на Чичо Маркс. А, Маркузе е много по-страшен и от Маркс лансирайки феминизма. Само че тогава жените се издъниха в техническите професии и еуфорията премина в затишие, но женските облаги за тях останаха законно, като придобивка благодарение на феминизма. Спомням си че имаше специално стая за жената и ред други подробности. Тогава беше на мода жена да измами някой мъж да и направи дете, и после да се разведе, да му вземе апартамента и го осъди за издръжка. Е, сумата не беше кой знае какво, около 15-20 лв. на месец, но по-важна беше женската наглост, да се наложи и унижи мъжа. Само че, обществото ги порицаваше за това, а и такива жени бяха низвергнати от мъжете. Относно женските професии днес може доста да спорим. Нещата както ги описваш са преувеличени и неверни. Права се за пазарния принцип при постъпване на работа. И точно защото жените са некачествени работници, никой умен работодател не ги иска на работа. За това наложика квотите, изнудвайки работодателите с административни репресии, да приемат 40% жени на работа, нищо че са некадърни. По важно било да бъдат назначавани! И къде е тук пазарният принцип за който говориш?

"Жените сме по-способни в социалните професии - учителки, мед. сестри, продавачки - във всичко, свързано в общуване, а повечето мъже имате по-добри способности в пространственото мислене, но пък у нас в природните науки вече 51% от докторантите са жени, което е номер 1 в света. "

Тук направо изби рибата!!! Ние както винаги сме №1 по простотия. Дори и в армията сме №1, като вкарахме 15% жени в нея и останахме без армия. Чак и жени пилоти на многоцелеви бомбардировачи си имаме, само дето си нямаме самолети на които да летят. То натовската армия имат едва 10% жени с състава си, но нашите са 15%. Не мъжете са ви натоварили с отговорността по изхранване на семейството, а вие, вдъхновени от феминизма непосилно се напъвате да работите наравно с мъжете, за да бъдете независими и да доказвате, че половене били без значение, според джендър философията. Мъжът винаги се е грижил преди за изхранване на семейството за това е глава на семейство. На жените природата е отредила друга функция, която те днес пренебрегват, слагайки се наравно с мъжете. Урбанизацията е вредна за обществото, доказателства много, а детската смъртност и днес не е кой знае колко по-малка от колкото преди. Дори сме водеща страна в света по детска смъртност. Разликата е тази, че преди са се раждали много и една част са умирали, но тези които са оставали са оставали здрави и устойчиви срещу заболявания. Старото поколение е още от тях, а като си отиде, България ще намалее значително, и малцинствата (които са имунизирани срещу феминизъм) ще бъдат в един момент повече от етническите българи. И без друго днес прирастът ни е отрицателен, дължащ се на женската еманципация, но и 70% от новородените се раждат с дефекти, поради които страдат след това и цял живот са на лечение. Вярно е, живеем в ера на информационни технологии, но физическата сила винаги ще е необходима, и мъжките физически качества винаги ще са с висока стойност, в съчетание с умствените способности, които при мъжете са по-големи от тези на жените. Роботизираните машини са с различна маса (тегло), и техническото им обслужване предполага физическа сила и вроден интелект (майсторлък), който жените не притежават. Качествените програмисти също са мъже, а процентът на жените програмисти е много малък, и е продължил да намалява през изминалата година. Просто това не е лъжица за женските уста, а и самите жени знаят че не стават за тези неща. До сега не съм срещал жена да е добра в хардуера, а аз самият се занимавам с това и нямам женска конкуренция. За това наложените квоти в скандинавието не проработиха, защото няма толкова желаещи жени за професията, понеже не могат да дадат качеството на мъжете. Женските качества в изучаването на езици вече имат малък процент на търсене. Няма как всички жени да станат преводачки, колкото и да го желаят. У нас английският език е заложен в учебните програми, и двата пола могат да прескачат езиковата бариера, а бизнесът винаги е мъжки, с много малко женско участие. Това че сте успели в много професии от мъжете също не е вярно. Няма такива професии, освен измислените, за да ви осигурят средствата за вашата независимост. Почти всички професии са мъжки, но има и непривлекателни професии, на които бройките се запълват изцяло от жени, като мед-сестри, санитарки, хигиенистки и др. Терминът "Мачо" е измислен от феминистките като наричателно за мъжка аругантност, а мъжете все още са си шефове в много професии и най-вече на управленческо ниво. Никой не предпочита женски стил на управление, а емоционалността е лош съветник, за това ЕС наложи квотите. Кметът на София е жена, но е назначен от партия, а не е независим кандидат. Днешното ни управление е под диктата на Брюксел и има наложена квота за 40% женско управление без значение компетентността на управляващите. То се видя колко умно управляват жените. Меркел и Дилма са живото доказателство. Дано разумът в САЩ надделее и отново отсвирят Хилари. Не че Тръмл е много свестен, но е винаги по-добре от жена-президент. На предишните избори решиха дилемата "жена ирли черен", като избраха по-малката злина и отсвириха жената. Дано и този път стане пак така, или провидението да се намеси болестта и да я възпрепятства. Светът днес се променя, но феминизмът нанесе, и продължава да нанася огромни вреди на човечеството. Матриархат не е доказано че е съществувал а само се предполага. А, ти къде ги виждаш излишъците на ресурси у нас, след като доста хора ровят в кофите за боклук да търсят храна? Теорията за матриархата е такава, че още в пещерите жените били над четири пъти пъвече от мъжете. Мъжете набавяли храната, но при ловуването получавали инфекции от раните си и голям процент от тях измирали. За това възложили грижите за отделни групи на жените, като им предоставили ръководна роля на родова основа. След промяната на климатичните условия животните намалели значително и храната не достигала, за това им се наложило преселение на по-благоприятно за живеене място. По пътя към него 3/4 от жените измрели, защото физически по-слаби не издържали на дългия преход. Тогава мъжете отново поели властта, а жените на които се прекланяли заради раждането и плодовитостта, останали в забвение. След обосовяването на религиите, жените си останали без голяма стойност та до днес. Съвременната храна за която говориш е вредна и се рекламира както феминизма със същата цел... редукция на човечеството от "Богоравните"! Земята била пренаселена вече! Умишлено прибавят ксеноестрогени в храните, причиняващи рак и безплодие при жените, и импотентност и женски черти при мъжете. Вносните храни и най-много месата са пълни с тези боклуци.

"С две думи не еманципацията и феминизмът са основните фактори днес, а в България пък не може да става и дума за еманципация или феминизъм, защото българската жена е смачкана, няма самочувствие и не си знае правата, а Законите са враждебни към жените и семейството - няма защите против домашно насилие и при развод няма издръжка за жената и така нататък"

Сега вече сама си противоречиш! Уж жените били "незнам какво си и голяма работа", пък сега казваш че жената била смачкана? !? Как да го разбирам това? До сега не знам мъж да е спечелил бракоразводно дело у нас, а издръжките вече са минимум 100 лева. Е, и мъжете му намериха колая. Обикновено започват работа в сивия сексор и не декларират доходи, като отговор на женската несправедливост, насърчавана от закона. Казваш, конкуренцията от мъжка страна била смешна, пък налагат квоти за жените при постъпване на работа. В училище момичетата се развиват по-бързо от момчетата, но това е до предпубертетна възраст. След това момчетата ги настигат и задминават, а момичетата са до там. Има и народна мъдрост: - Ранно пиле, рано пее, но и рано го колят! " В университета квотите са с цел да се ограничи женският наплив, защото след завършване жените не са способни колкото мъжете в практическа реализация. Механично назубрят теорията, без да могат след това да я прилагат на практика. А теорията без практика е мъртва. За това никъде не искат жени на работа, а като включим и многобройните им отсъствия по болест и майчинство, и постоянното висене в тоалетната, ползата от тях е почти отрицателна. За това са и квотите в университетите. Иначе с по-големия брой завършили жени и малкото мъже, икономиката съвсем ще рухне. Не знам какво точно има на работното място, където мъжете могат да го откраднат, и за кое работно място говориш? 97% от престъпленията включващи насилие са извършени от мъже благодарение на феминизма. На него изцяло се дължи насилието над жените. Защото това е мъжко правосъдие, в отговор на женската наглост и потъпкване на мъжкия авторитет от закона, който сам по себе си е престъпен в този му вид, и е наложен с директива от световното правителство. В 3/4 от света, това не се смята за престъпление, а се счита за престъпление женското присъствие на неподходящо място, което предизвиква у мъжа желание за секс. И там не мъжът, а жената се наказва със затвор, а по някога и със смърт. За това там жените си знаят мястото и не се разхождат свободно без мъж придружител. Мъжкият пол си е мъжки. Няма как да се провали, и винаги ще е над женския. Българският мъж си е истински мъж, нищо че феминистките го наричат "Мачо". На запад мъжете загубиха облика си, и допуснаха жени да управляват пък били 70% от тях образовани. За това сега бежанците ще ги извадят от тинята! А, по-неможещият женски пол ще си остане само с образованието. В момента има много безработни жени с висше образование, докато мъже почти няма. Един мъж в техническа професия дори и със средно образование струва повече от пет жени с висше образование. Статистиката води доста мъже без работа, но те работят в сивия сектор. Истински безработни отново са жените. Вече обясних защо по принцип средносатистическият мъж винаги може да изхрани семейството си, за разлика от жената, но вече не иска да го прави. Феминизмът уби желанието му. А и почти няма семейства и брачната институция се обезсили. Надявам се да съм бил изчерпателен и дано не се оттегчиш от прекалено-дълтия коментар, но по някога подробностите са важни.
Поздрави от Чичо!

121.   Чиче, тоя километричен коментар никой няма да ти го чете...
Просто вече многократно ни доказа, че си яко обсесивен и доста ти е разхлопано в главата, сори.

122.   Леле! Направих си труда да изчета почти цялото писание на чичето. На тоя човек сериозно му хлопа дъската! Не само си мисли, че след като има нещо между краката си, това автоматично означава, че е по-умен от всички жени на света, ами май се има за по-умен и от повечето мъже. С две думи вкъщи явно е под чехъл, та сега по форумите се прави на много велик, че дано поне малко от малко се само убеди, че е важен и значим, че вкъщи като го почне жена му с точилката...
Горкичкият, направо ми е жал за него!

123.   121, който има интерес, ще го прочете. А, е "километричен" защото разяснява и отговаря на въпросите с подробности и посочва факти. А ти как така заключи че съм обсесивен? Къде и в кой коментар у мен видя самокритика, самопрезрение, чувство на вина и срам? Те феминистките се скъсаха да ме обвиняват в безсрамие и неосноватилни (според тях) нападки към женския пол. Сега след твоя коментар, като нищо ще ме погне обсесивно-компулсивното разстройство, и ако ти си психиатърка, ще взема да дойда да ме излекуваш. Само да не си целулитна, дебела и грозна, че тогаз няма да се разболявам, пишейки километрични коментари.

51-100 от 100