Споделена история от Тинейджърски

Въпрос към момичетата
Здравейте!
Искам да попитам момичетата - вземали ли сте Спазмалгон
при болезнен цикъл?
Мен точно преди да ми дойде ме боли принципно, после не. Реших да изпия тоя път спазмалгон, мина но ми се малко увеличи кървенето Друг път съм пила Но шпа и ми е текло по-малко.
На вас как ви действат тези хапчета?
Мислите ли, че по -обилното е от спазмалгона?
Благодаря!

Коментари

1.   Да, аз страдам от болезнена менструация заради физиологични особености и редовно съм на Спазмалгон и то за 2-3 дни, освен това съм пробвала и чуждестранни марки като Бускопан и тем подобни, но най-доволна съм от Спазмалгон и ако нямам взимам Парацетамол или друг аналгетик.
Но шпа в чужбина е с рецепта, прави си сметката дали ти трябва да се тровиш. Спазмалгончето е и евтинко, и бързо действа, и не боли стомах от него. Не може иначе да ти увеличи или намали менструацията - това не зависи от такива хапчета. Не взимай в никакъв случай аналгин - ще кървиш повече, но всякакъв аналгетик ще ти помогне, а аз пак препоръчвам Спазмалгон като взимаш хапчето преди да се е разразила болката ако искаш да си спестиш часове присвиване.

2.   Бусколизин

3.   При такива случаи пия Ибупром, тъй като това хапче е специално за менструални болки, главоболие и т.н.
И на мен поне наистина ми помага и облекчава болката.

4.   Имам силни болки преди и по време на менструация. Личната лекарка ми препоръча Дорета. Успокоява за минути и ме успокоява до 7-8 часа.

5.   Аз пия само no-spa при такива проблеми! Най-добре ми действа и не увеличава течението, тъй като то си е специално за това. :) Но при всеки човек е различно, виж кое ти действа най-добре и пий от него. :)
- Даяна

6.   Аз пия парацетамол - най много ми помага, имам възможно най- болезнената менструация - не мога и да мърдам от болката, спазмалгон, но шпа, бусколизин не ми действат, а от ибупром ми се доспива. Парацетамол започвам да пия ден два преди началото на менструацията 3x1 и го спирам след четвъртия ден.

7.   При болезнен цикъл пий кафетин менструал - 5 и нещо е и до 30 минути болките спират. Дексофенът също помага - 7 и нещо е, но до 10 минути си като преродена. Имай го в предвид.

8.   На мен почти всеки път толкова много ме боли стамаха, а аз точно зареди това се превивам от болка и пия по 1 спалзмагон и ми минава след час

9.   Здравей аз съм момиче на 15 имам цикъл, но нямам и никога не съм имала болки в корема, имам приятелка, която много я боли, но тя казва, че веднага и минава със спазмалгон