Споделена история от Семейство

Телефонен тормоз
Oт извecтнo вpeмe мe тopмoзи фиpмa твъpдящa чe имaм няĸaĸвo зaдължeниe ĸъм oпepaтop "X" и тoвa мoe зaдължeниe билo изĸyпeнo зa cъбиpaeмocт oт фиpмa "У". Aдcĸи мнoгo мe дpaзни тoвa чe нямaм ниĸaĸви oтнoшeния c фиpмa У a мoйтe лични дaнни ca пpeдocтaвeни тaм. Иcĸaм дa пoпитaм ĸaĸ дa cпpaт дa мe тopмoзят тия дocaдници ? Kaтo Hямa дa им плaтя , пpи ĸaĸвитo и дa e oбcтoятeлcтвa (cтaвa въпpoc зa пoд 20 лв ) . Не бях доволен от услугите на фирма Х накрая не си спазига договора те начислиха ми добълнително такса 1 бр и не възнамерявам да я плащам .

Коментари

1.   Иди и им го кажи в лицето, та ако трябва и ги разтуряй малко... Аман от такива фирми!

2.   Наглото държане и невъзможността да сторят нищо срещу тебе, защото не им е изгодно да завеждат дело, кара тези измислени фирми да си прехвърлят задължения към други такива. Ако са искали през годините щяха да направят нещо срещу теб. Ако тормоза е чест и с агресивен тон ти напомнят какво искат от теб, спокойно ги пращай да си търсят парите, там откъдето са ти взели данните. Ти нямаш никаква гаранция, че ще спрат, колкото и години да минават. Така че ако те не се държат нормално, ти също не би трябвало да им траеш простотиите. Блокирай колкото можеш повече от техните номера, обади се в полицията, че си тормозен и може другият път като ти се обадят да ги натропаш спокойно, че ти пречат на личният живот.

3.   Наглото държане и невъзможността да сторят нищо срещу тебе, защото не им е изгодно да завеждат дело, кара тези измислени фирми да си прехвърлят задължения към други такива. Ако са искали през годините щяха да направят нещо срещу теб. Ако тормоза е чест и с агресивен тон ти напомнят какво искат от теб, спокойно ги пращай да си търсят парите, там откъдето са ти взели данните. Ти нямаш никаква гаранция, че ще спрат, колкото и години да минават. Така че ако те не се държат нормално, ти също не би трябвало да им траеш простотиите. Блокирай колкото можеш повече от техните номера, обади се в полицията, че си тормозен и може другият път като ти се обадят да ги натропаш спокойно, че ти пречат на личният живот.

4.   Смени си телефона ако е мобилен или го изключи ако е стационарен. За съжаление няма друга възможност - ние сме така от много месеци. Накрая се принудихме да го изключим.
Това разбира се не гарантира, че след 2-3 години няма да те потърси съдия-изпълнител.
Давността на финансовите "престъпления" е 5 години. Ако до тогава издържиш психически и успееш да им се изплъзнеш - повече нямат законово право да те притесняват. Дотогава обаче... законите на страната са такива, сори. Веднъж като нарочат сестра ти за к..ва, после ходи да доказваш, че нямаш сестра, ама първо си плати де..

5.   Ако наистина става дума за 20 лева по добре ги плати да ти се махнат от главата.
Ако си за идеята, и казваш истината, че таксата ти е неправимерно начислена пускаш една един мейл КЗП, като в копие слагаш фирмите Х и У. Бързичко ще ти се обадят да се извинят за грешката, а КЗП си ги санционира отделно.

6.   Това ако не е Виваком!

Преди да се абонирам за интернет услуга към тях ми казаха, че трябва да платя 20 лв.
Накрая излезе, че трябва да платя допълнителни 18 лв към тази сума, дори не си направиха труда да ме уведомят - ужасно некоретни.

7.   Здравей, имах абсолютно същия случай. Държаха ме една седмица без интернет, никой не обърна внимание на жалбите ми, така и не пратиха техници, съответно спрях да плащам. След години ми се обадиха от колекторска фирма. Реших проблема по следния начин - влязох твърдо на пишман-мутрата, която ми се обади. Обясних му накратко, че операторът не изпълни задълженията си по договора. Казах му твърдо повече да не ме търси и ако има някакви претенции, да си ги предяви по съдебен път. Като му казах и че ще спечеля делото. В тези фирми не са особено умни. Накрая му казах, че ако продължат да ме търсят, аз ще пусна жалба и ще ги съдя за тормоз. Повече не са ми звъняли. Ако са упорити, можеш да започнеш с жалба в полицията срещу тях. Това може да помогне. Идеята е да разберат, че категорично няма да платиш. Няма да им се разправя за 20 лв.
Относно това дали могат да те осъдят - работех няколко години в мобилен оператор. Тогава законът беше направен така, че ако се стигне до дело, операторът няма как да спечели. Може и да са се променили нещата, но се съмнявам. Успех!

8.   Първо няма защо да криеш имената на въпросната фирма-всички сме наясно че става въпрос за СГ Груп или дъщерна фирма на същите. Тази фирмичка се държи от някаква бабичка Султанка Цампарова и великите и двама сина-даже ЕГН-тата им знам. Една елементарна справка в Търговски регистър показва че същите имат запор за над 1 мил. лева-така че крадеца пищи "дръжте крадеца"
Няма от какво да се претисняваш-същите Цампарови нищо не могат да ти направят, самите те нямат нужните документи за да те съдят например, затова прибягват до телефонен терор
Пишеш една жалба до прокоратурата, цитираш телефоните, от които въпросните идиоти те тормозят и оттам полиция ще си ги привиква и ще си ги оправя. Аз така направих-една жалба до прокоратурата им секна мерака да ми звънят въобще, успех

9.   Щом като фирма Х не си е спазила договора, ти нямаш право да ги наказваш с неплащане на сметката си, ако искаш, имаш право да ги съдиш.
А решението си е твое, дали си струва да хабиш нерви за 20лв да търпиш тормоз от фирма У. Щом искаш да тормозиш фирма Х и да не си платиш сметката, сега те са си позволили да те тормозят, като продадат дълга ти на фирма У. По принцип фирма У си е права да си търси закупения дълг. Колкото до личните ти данни, ако те не са в правото си, съди ги.

10.   Такава е играта, момче.
По-добре плати, за да нямаш проблеми с тези от У.
Пък и неплащането за услуга, която си ползвал и не ти е харесала, не е начин да изразиш недоволството си - има Комисия за защита на потребителите например, а и още много други инстанции.

Дерзай.