Споделена история от Семейство

Име??
Името ми е Мария. Писана съм на баба ми по бащина линия. Преди да се родя майка ми е искала да ме кръсти Симона или Моника, но баща ми е настоявал и не само той ами по настояване на цялата рода ме е писала на баба ми. Като малка не си го харесвах, но сега сякаш започвам да си го харесвам. Но много ме дразни когато някой ми каже Марийка или Мима. Направо полудявам. И в такива моменти си викам защо ли не ме е писала Симона както е мислила ами е послушала тяхната рода с тяхните разсъждения от миналия век. Не знам вече:(

Коментари

1.   Името ти е хубаво, а майка ти не е искала просто да те кръсти на някой от родата на къжа си по нейни подбуди, не заради името. симона за мен е лигаво име...щяха да ти викат Мона или Сима, или Симба..не се занимавай с глупости и не се оставяй глупости да те настройват срещу хората ...а Моника ...ами моника Люински ха, изкарала си късмет според мен

2.   Аз се казвам Симона и съм кръстена на френска писателка.
И не звучи лигаво. Името ти не е лошо, а ако наистина го мразиш си го смени.

3.   Мaрия е едно от нaй- крaсивите женски именa. Aко имaх дъщеря, щеше дa се кaзвa тaкa, тъй- кaто имaм син е Мaрио :).
Когaто те нaричaт по неприятни зa теб нaчини им кaзвaй, кaкво толковa, подчертaвaй, че името ти е Мaрия и държиш дa ти кaзвaт тaкa. Aз нося много стaро име, нaреченa съм нa нaй- крaсивото чувство и също много се дрaзня кaто тръгнaт дa си измислят всякaкви умaлителни или ми преинaчaвaт името. Някои минсе изцепвaт, че зaщото било много стaро. Aми нa мен си ми хaресвa и си го нося с гордост, прaвя зaбележки и всички се пипрaвят. Не сa им лоши нaмерениятa, но в опит дa ни нaрекaт някaк уж по- мило, рaзвaлят хубaвите именa.

4.   А, ако някой ти каже, Марооо? Така, че винаги има и по-лош вариант.

5.   Симона е неприятно име, звучи ми като име на кукла Барби малко. Котката може да си кръстя Симона.

Мария е класическо женско име. Радвай се, че го носиш.

6.   И аз се казвам така, защо трябва да ти прави впечатление как те наричат, иначе ако не се казвах така-може би бих си кръстила дъщерята така...

8.   И аз много се дразня, когато хората самоволно използват съкратени или галени имена. Съветът ми е, когато се представяш, ясно да подчертаеш, че името ти е Мария и държиш да те наричат такал На семейството и близкото обкръжение също обясни как да те наричат и всеки път, когато чуеш Мима или Марийка, прави забележка. Ще свикнат.